PDA

View Full Version : 156 1,8 ТС,ГИ-Не иска да пали на студен двигател



GOREK
21-01-2013, 22:07
Здравейте колеги!Карам 156-ца 1,8 ТС,ГИ от около 6 месеца и като цяло съм много доволен,но тази зима от около месец не мога да я запаля(първо палене при студен двигател),пробвах да я оставям и на газ и на бензин ефекта е един и същ.Миналата седмица 3 дена стоя в серивиз с идеята да се държи по същия начин за да успеят да локализират проблема,естествено палеше без проблем!Взех я в петък карах я на газ-бенз оставих я на паркинга и в неделя сутринта пак не искаше да пали.Акумулатора върти(пробвах го на друга кола пали без проблем),на диагностиката всички с-ми работят перфектно но явно става нещо.Паля я на скорост,веднага гася без да загрява-пали перфектно карам я малко оставям я 3 часа-пали,на другата сутрин неще върти върти-няма.....Благодаря предварително!!!

robygas
21-01-2013, 22:21
Спри газта от бутилката и карай на бензин един ден. Виж как ще е на сутринта.

GOREK
21-01-2013, 22:56
Благодаря за мигновенния отговор,четох доста твои публикации и със сигурност ще послушам съвета,даже току-що ходих да разгледам бутилката,отворих и "таблото" да се ориентирам,но на този етап не съм убеден точно от къде трябва да я спра...но ще се постарая и когато има резултат ще пиша.Благодаря пак за отделеното време!!!

Tedo
21-01-2013, 23:11
Благодаря за мигновенния отговор,четох доста твои публикации и със сигурност ще послушам съвета,даже току-що ходих да разгледам бутилката,отворих и "таблото" да се ориентирам,но на този етап не съм убеден точно от къде трябва да я спра...но ще се постарая и когато има резултат ще пиша.Благодаря пак за отделеното време!!!
Трябва да има 1 или 2 крана, зависи от модела
Ако са 2 - навиваш горния

GOREK
21-01-2013, 23:18
Два са,но са разположени в долната част от ляво и дясно!

Tedo
21-01-2013, 23:23
Два са,но са разположени в долната част от ляво и дясно!

http://kupuvai.bg/data/notices/cars/8598.jpg
Такава ли е сондата?
Ако да - десния
И двата да ги навиеш не е проблем, единия е за пълненето а другия за изпарителя

robygas
21-01-2013, 23:24
Все тая. Затвори ги.

GOREK
21-01-2013, 23:32
Такъв тип е да,ЗАТЯГАМ!Благодаря за инфото,и ще пиша когато има развитие.Лека вечер!

GOREK
23-01-2013, 17:58
Значи вчера след като затегнах крановете на бутилката на два пъти не успях да запаля на скорост,отворих ги и на третия път запалих,на бензин пак на скорост (не знам дали има отношение,но предните пъти я палих по лесно на скорост).След като я запалих затворих крановете карах я 20 км,като я върнах угасих я изчаках малко пробвах я запали веднага и я оставих.Сутинта първите 2-3 пъти пак само въртене на акумулатор,но на следващите опити започна да пали но 5-6 секунди стои на 1200-1300 оборота и плавно падат оборотите и угасва (така около 4-5 пъти,а опитам ли се да подам газ веднага гасне) след които я оставих и след като се върнах преди около час от работа пак я пробвах пак същото както сутринта!

GOREK
23-01-2013, 20:32
Запалих я одеве пак на скорост и навих още 20-тина км и ше я гледам утре!!!

robygas
23-01-2013, 20:53
Проблема не е в газовата уредба.
Търсете го в колата.

nedko87
09-02-2013, 17:22
колега имах подобен проблем с 146-та от време на време откачах минуса на акумулатораза около 15-20 минути и се оправяше за около месец месец и половина