PDA

View Full Version : Студено палене?



haton
25-01-2013, 21:45
Здравейте,имам проблем със студеното палене...Колата е Алфа 156 1.8 бензин с газ е от скоро ;) напоследък като паля и колата едва не ми гасне а като дам газ започва да глъхне...на газ колата работи перфектно! Като загрее и на бензин е добре! Само при палене и докато е студена има този проблем...Изчетох доста по темата но общо взето отговор не можах да намеря на проблема..?

deznam
25-01-2013, 23:06
Колега и аз съм със същия проблем ,но с 1.6 мотора пак с газ инж.. не го мисли много лято идва бързо ще загрява :lol_sign:

code
26-01-2013, 08:53
Здравейте,имам проблем със студеното палене...Колата е Алфа 156 1.8 бензин с газ е от скоро ;) напоследък като паля и колата едва не ми гасне а като дам газ започва да глъхне...на газ колата работи перфектно! Като загрее и на бензин е добре! Само при палене и докато е студена има този проблем...Изчетох доста по темата но общо взето отговор не можах да намеря на проблема..?

Покарай я един ден на бензин и виж дали ще имаш същия проблем ;) Според мен ти куцат настройките на газовата, компютърът се адаптира и сутринта като я запалиш на бензин се чуди кво става. Имал съм същия проблем. Разбира се може да е от още 10 неща оглеждай си колата повечко около дросела, може да и пуснеш и една диагностика.

diooooo
26-01-2013, 09:56
и аз имам подобен проблем като е студена като дам бразо газ и глахне но си пали и даржи обуроти но на газ няма никакви проблеми с разко подаване на газ не глахне нязнам защо

haton
26-01-2013, 21:52
За жалост обаче започва да го прави дори и като е топла и като запаля пак е така....мине ли на газ всичко се оправя...а докато е студена и давам газ не стига че се дави и глъхне а и пука едно много гадно...и мирише на бензин сериозно...мисля да и направя едно прочистване с 150-160 няколко кръгчета..дали може да е от това..?

BillyBoy`
27-01-2013, 20:18
Най-добре си свали дюзите и отиди при някои от сервизите които са на територията на София да ти ги изчистят.

raiders
27-01-2013, 22:30
Карай на бензин 5 дни и ако се оправи отиди да ти настроят газовата. При мен качваше бензиновите времена и правеше същото. На газ беше добре няколко месеца и после и там се омота. Но може и друг да е проблема, при всички случай пробвай първо това!

don_pepone
27-01-2013, 23:55
От личен опит казвам...... регулирай си газовото ;) аз 2 години се мотах по майстори и свалях дюзи и кво не беше.

haton
28-01-2013, 00:18
Утре ще отида задължително да ми погледнат газовата...настройките и т.н. Днеска покарах на бензин...доста я поизпържих но 1 и 2-а скорост ги няма...замисля се..глъхне и като ми пусне не се удържа ама така не ми върши работа а на газ няма проблеми при подобно нещо. И забелязах нещо друго като че ли...свалиха ми бушона на газта(главния бушон) и докато давах газ на место докато се давеше и пукаше като че ли се успокои.....не можах да разбера обаче щото мина време дали е от това или просто щото загря. Утре ще пробвам да го сваля пак и да запаля без газовата да е вързана ;)

SandoOne
28-01-2013, 09:14
Закачете да видите компа да не е записал нещо параметрите ....

deznam
28-01-2013, 09:29
Понеже и аз съм със сходен проблем очаквам развитие по темата колега :waving:

redshark
28-01-2013, 09:40
И мойта ги прави същите работи.. но като покарам на бензин 2-3 дни и се оправя но след около 2 седмици е същата работа. И особено като е студена като запаля и гасне веднага и на второто палене се пооспокоява ;)

Doomguy
28-01-2013, 10:24
При зле настроена газова, параметрите на бензина се бъркат и настава ужас за разхода и вървежа. Преди да чистиш дюзи погледни дали нямаш записани някакви грешки, свързани със сместа.

redshark
28-01-2013, 11:30
Извиниявам се за глупавия въпрос ама тея грешки в компютъра на газовоти ли трябва да са или в другия ?

Doomguy
28-01-2013, 11:40
В този на колата. Обикновено записва грешки P1172, P1173, P0170 и др.

haton
29-01-2013, 22:41
Ами колеги оказаха се грешки натрупани в компютъра на колата..и тъй като беше баща ми на диагностиката а не аз че бях на работа и мисля че грешките наистина са горните от горния пост ;) принципно момчетата са казали че се случва така с газовите инжекциони щото самата сонда се побърква и почва да натрупва грешки ;) за оборотите дросела да се позачисти... и така ;) Имало е нагар по него но това ще го направя сам :) и препоръчително в моя случай...да сменя свещите (още не съм ги сменял) и може дори да ми препоръчате нещо ;)

alfaa156
29-01-2013, 23:06
Ами колеги оказаха се грешки натрупани в компютъра на колата..и тъй като беше баща ми на диагностиката а не аз че бях на работа и мисля че грешките наистина са горните от горния пост ;) принципно момчетата са казали че се случва така с газовите инжекциони щото самата сонда се побърква и почва да натрупва грешки ;) за оборотите дросела да се позачисти... и така ;) Имало е нагар по него но това ще го направя сам :) и препоръчително в моя случай...да сменя свещите (още не съм ги сменял) и може дори да ми препоръчате нещо ;)

:P нищо ново под слънцето :D и кво бам 30-40 лева за чистене на грешки ,които пак ще се запишат :P

Doomguy
29-01-2013, 23:24
Трябва да си сигурен, че колата върви добре на бензин. След това я карай да ти настроят газта. Когато газта е настроена добре, и бензиновия комп не записва грешки.

alfaa156
30-01-2013, 00:19
Трябва да си сигурен, че колата върви добре на бензин. След това я карай да ти настроят газта. Когато газта е настроена добре, и бензиновия комп не записва грешки.

това е отговора на задачата :D завчера и на мен ми загасна така :Х

haton
30-01-2013, 00:24
Ами сега уж всичко е изчистено..а иначе бях при газаджийте и казаха че всичко е наред като настройки и т.н. ;) Просто трябва бензина да се оправи...сега ще видим какво що :) Едно почистване на дросела и така ;)

etrovskii
30-01-2013, 06:43
за свещи щом са казали си купи njka хубави са но скъпи 47 лева голямата и 46 малката майче ако не са обратно май .има едни ментета дето зарибяват хората по 25 не ги взимай.апък си и нагаз се едно бързо заминават скъписа но вършат работа

haton
30-01-2013, 08:41
Аз имам въпрос относно свещите от ebay.co.uk ? :) Там са 65 лири ;) С доставката излизат 150-160 лв на NGK :) Мога ли да се доверя или...?

oem
30-01-2013, 08:55
Можеш. Но газаджиите как точно разбраха че настройките са и ок? Пак ще има писанки в темата "сменям сменям а проблема си остава".

В общия раздел има клубни сервизи. 2, 3 от тях са на достатъчно добро ниво, че да ти дадат точна диагноза.

За свещите ако не си ги сменял никога, NGK-то ти е правилния избор, но едва ли ще ти решат проблема :)

haton
30-01-2013, 10:22
Принципно газаджиите ми казаха да мина след диагностиката при тях...че 1-о нали на бензин да е ок колата и след това те да настройват ако има нещо ;) И мисля да мина днеска :) А защо разликата в цената на това NGK е толкова огромна? :) Може би защото в Англия нямат магазини за авточасти а всичко им е по огромни складове..?

---------- Post added at 10:22 ---------- Previous post was at 10:20 ----------

Принципно бях на диагностика във Вентура ;) за 2-и път съм там...доволен съм от обслужването ;) (То сега беше баща ми де..)

etrovskii
30-01-2013, 15:37
njka ми ги слагаха в алфа сервиз в БУРГАС затова е цената такава и кабели 220 лева незнам ква марка са ,но аз на газ не карам ,просто знам и те ми казаха за ментетата от 25 кинта и за газта че се износват по рано.Затова ако е от свещи земи някой за проба и ше видиш,кабелите запали на тъмно и виж ко става трябва да има цветно музика ако са се скапали.И СИ СМЕНЯЙ свещите щот като избие и избива и бубината:choice:на един форд фокус гледах с избила свещ и бубина некаде 500 лева.И недавай на некадърници да ти пипат алфата особено газаджийте.

---------- Post added at 15:37 ---------- Previous post was at 15:21 ----------

въй грешка колега 37 и 36 лева:band:

Doomguy
30-01-2013, 16:27
Поръчвайте си свещите от ибей, или ползвайте Денсо Иридиум, които са на по-нормална цена. 300 лева за свещи за мен са неоправдано много, но всеки си знае.

etrovskii
30-01-2013, 16:54
ми да не караш заз , то затова се ви се трошат колите, има и за 5 лева свещи за московец купи си:holiday2: И после алфата била калпава кола.

Doomguy
30-01-2013, 17:17
Абе ти четеш ли преди да пишеш, или ги изцепваш ей така? Говоря за NGK от ибей. Или Денсо Иридиум са свещи за 5 лева? Колко мъка...

etrovskii
30-01-2013, 17:24
:jumping:.Явно мноо ти е мъка:kicking:как се дават 300 кинта за свещи, затуй зимай за 5.А камули да купиш оргинала ше смениш марката:sniper:

Doomguy
30-01-2013, 17:44
Мъка ми е, да. Мъка ми е, че само джантите ми струват колкото половината ти кола, ама мъка да е.

п.п. Колега... Регистрирал си се вчера, днес спориш по въпрос, който явно не ти е ясен. Вместо да попиташ, ти почваш да приказваш глупости. Кой колко пари има и как си поддържа колата, не е твоя работа.
п.п. 2 Свещи "njka" няма, а цената на която си ги взел е силно надута, с една дума прецакал си се.

haton
30-01-2013, 18:35
Това за свещите и бобините ми е ясно ;) на баща ми Шкодата така стана...и сега си ги сменя с маслото ;) (Ама неговите са по 5-6 лв) :) Така и аз мога..хахах затова попитах за NGK-то от ибей ;) но вече чета доста добри отзиви..защо пък не...по добре ще е от Champion за 100 лв :)

etrovskii
30-01-2013, 18:56
ЗА разбиратела на свещи,няма значение кой кога се е регистрирал и колко му струва колата и колко кинти имаш ,важно е ко имаш в картуната си.А за свещите не са ме прецакали ,в алфа ме посрещат като приятел щот съм им такъв.ЗА колите имах 3 алфи тас ми е 4 та 147 и един фиат браво 1.2.156 1.8.двойка жтв 150 коня,166 2.4 ,затова че имаш време да ме настигнеш.Лятото ше си зема едно жтв пак щот е на далавера ,така че не ми говори за коли на кой колко е ,аз моити алфи само в алфа сервиз като неможе да ги направят не плащам но засега не са ме разочаровали.РАЗБИРАМ ОТ КОЛИ НЕ ЯМ ДОМАТИТЕ С КОЛЧЕТАТА И НЕ СЪМ ОТВОРКО КАТО ТЕБЕ, НО ИМАМ ПРАВИЛО ЩОМ Е АЛФА В АЛФА СЕРВИЗ ДА ГИ ВИДЯ КОЛКО РАЗБИРАТ И ТАКА КОЛЕГА ПАРИ КАТО ВЕСНИЦИ:jumping:

V@K@T@
30-01-2013, 19:01
Колега пробвай като запалиш и започне да прекъсва да огасиш и пак да запалиш . Ако няма този проблем при второто палене си провери дебитомера ;)
Аз нямам газ и ми правеше такива маймунджалъци и се оказа от него

Doomguy
30-01-2013, 19:26
разочаровали.РАЗБИРАМ ОТ КОЛИ НЕ ЯМ ДОМАТИТЕ С КОЛЧЕТАТА И НЕ СЪМ ОТВОРКО КАТО ТЕБЕ, НО ИМАМ ПРАВИЛО ЩОМ Е АЛФА В АЛФА СЕРВИЗ ДА ГИ ВИДЯ КОЛКО РАЗБИРАТ И ТАКА КОЛЕГА ПАРИ КАТО ВЕСНИЦИ:jumping:


ми да не караш заз , то затова се ви се трошат колите, има и за 5 лева свещи за московец купи си:holiday2: И после алфата била калпава кола.

Ако това не е отваряне, то не знам кое е... По-добре спри да пишеш, че се излагаш с всеки следващ пост... И пиши по-грамотно, никой не е длъжен да ти срича душевните диарии. А имам доста да те настигам в обратна посока, докато ти стигна жалкото интелектуално ниво и абсурден правопис. Тия дни явно ми е писано да се занимавам с продукти на неуспешна контрацепция...

Alamo
30-01-2013, 19:35
njka ми ги слагаха в алфа сервиз в БУРГАС затова е цената такава и кабели 220 лева незнам ква марка са ,но аз на газ не карам ,просто знам и те ми казаха за ментетата от 25 кинта и за газта че се износват по рано.Затова ако е от свещи земи някой за проба и ше видиш,кабелите запали на тъмно и виж ко става трябва да има цветно музика ако са се скапали.И СИ СМЕНЯЙ свещите щот като избие и избива и бубината:choice:на един форд фокус гледах с избила свещ и бубина некаде 500 лева.И недавай на некадърници да ти пипат алфата особено газаджийте.

---------- Post added at 15:37 ---------- Previous post was at 15:21 ----------

въй грешка колега 37 и 36 лева:band:

ГОЛЕМ си Батка, голем :machinegunner::machinegunner::machinegunner: изби рибата в цялото Черно море. А да те питам свещи от Англия за 150лв ментак ли са? Щото тук същите са по 350лв. И газта как точно износва свещите? Разяжда ли ги? И да потвърждавам Алфа е скапана кола!!! Примери колкото щеш от чисто инженерна гледна точка, по-големи недомислици не съм виждал.