PDA

View Full Version : въпрос относно грешка



cuiceka
28-01-2013, 18:27
здравейте , вчера както карах и светна чек лампата (която е като дюза),след почистване на буксата на потенциометъра на газта , и 10 минути каране лампата изгасна сама . Миналата зима имах същият проблем , но тогава се наложи да се ходи на диагностика защото лампата не изгасна след почистването на буксата, беше записала грешка trottle sensor position .Въпросът ми е дали да ходя на диагностика след като чек лампата сега не свети,(дали ще е записала грешка) питам защото мисля че , разхода на гориво ми се покачи . Колата е 156 1.9 jtd 2000г

vanko_monev
28-01-2013, 19:07
Няма никаква гаранция, че е същата грешка, най-добре да се закъчи колата и ще стане яско каква е грешката.

d1lian
28-01-2013, 19:14
Няма никаква гаранция, че е същата грешка, най-добре да се закъчи колата и ще стане яско каква е грешката.

Подкрепям! А колкото до разхода, ако е минимално увеличението може да е от студеното време, щото колата не загрява като хората ;)

brazen
28-01-2013, 19:38
Няма как да ти се повиши разхода от TPsensor грешката. Грешката е със сигурност записана, но фигурира в историята, така да се каже, само да удостовери, че там е имало няква греда.
Ако искаш да изчистиш грешката - откачи акумулатора за 10-тина мин. и паметта на комп-а ще се нулира.
П.П. Все пак е хубаво някой компетентен да я погледне, след като казваш че е покачила разхода.

cuiceka
28-01-2013, 20:57
ами акумулатора беше откачен докато почиствах буксата , не знам дали затова лампата престана да свети, до колкото знам че, запише ли грешка с откачане на акумулатора не става ( миналата седмица имах проблем със страничния air bag и лампата не изгасна докато не я закачихме на диагностика). Утре ще мина да я закачат

myato
29-01-2013, 10:50
Има ли записана грешка си я помни докато се изтрие при диагностика. Ако не отчита в момента грешката, чекът не свети, но грешката си стои в регистъра.

cuiceka
29-01-2013, 18:45
днес бях на диагностика имаше 3 записани грешки cam crank sinhronization , датчик на температурата , side driver air bag , по грешката на възд . вазглавница имам въпрос. имали някъде букса която може да прави проблем , защото в рамките на 2 седмици 2 пъти ходих да чистят грешката, и възможно ли е да има общо с акумулатора ,понеже 1 вият път бях забравил плафона включен и беше паднал акумулатора ,а вчера откачах акумулатора и днес сутринта лампата на airbag светна

myato
29-01-2013, 18:53
днес бях на диагностика имаше 3 записани грешки cam crank sinhronization , датчик на температурата , side driver air bag , по грешката на възд . вазглавница имам въпрос. имали някъде букса която може да прави проблем , защото в рамките на 2 седмици 2 пъти ходих да чистят грешката, и възможно ли е да има общо с акумулатора ,понеже 1 вият път бях забравил плафона включен и беше паднал акумулатора ,а вчера откачах акумулатора и днес сутринта лампата на airbag светна

Притеснителна е първата грешка, следи дали ще се появи пак. Тя винаги пали сигнализацията. Грешката от температурния датчик може да е от проблем с термостата.
Буксата на шофьорския бег е във волана.

cuiceka
29-01-2013, 21:02
миналата година лятото имаше същата грешка, и се наложи смяна на датчика на разпред. вал ,защото колата палеше когато си искаше , за сега няма никакви симптоми за проблем в датчика