PDA

View Full Version : Странен шум



slik4eto
29-01-2013, 08:18
Онзи ден пътувах всичко беше ок загасих я и на сутринта паля и се чува някакво странно като шумене все едно нещо е замръзнало все едно прави КХХХХХХХХ :) изгасих и парното и отоплението на стъклото и пак го има.... направи ми впечатление , че волана се върти по трудно докато загрее колада и има някакво като присвирване дали са свързани двата проблема не знам помагаите моля ви

D.Istatkov
29-01-2013, 09:25
да не ти е малко хидравличната течност?

slik4eto
29-01-2013, 10:09
Заговорих се с един приятел тук и тои каза да я проверя после ще я погледна дано да е там проблема .... Никои ли не е имал подобен проблем друг ?

---------- Post added at 05:09 ---------- Previous post was at 05:03 ----------

е сега ходих да я видя първо капачката на хидравличната беше много мазна и вътре има една жълта пръчка казанчето е почти празно.....
защо може да е избягала да пробвам да я напълня и да видя пак или ?

myato
29-01-2013, 10:18
Заговорих се с един приятел тук и тои каза да я проверя после ще я погледна дано да е там проблема .... Никои ли не е имал подобен проблем друг ?

---------- Post added at 05:09 ---------- Previous post was at 05:03 ----------

е сега ходих да я видя първо капачката на хидравличната беше много мазна и вътре има една жълта пръчка казанчето е почти празно.....
защо може да е избягала да пробвам да я напълня и да видя пак или ?

Ако не си сменял маслото на хидравликата откакто си купил колата, най-добре го смени, защото поема вода когато се скапе и може да ти направи маса бели.

slik4eto
29-01-2013, 10:23
Какво да сипя от ОМВ ли да взема или ?

myato
29-01-2013, 10:44
Виж в коша за стикер. На него пише на какво трябва да отговаря хидравличното масло. Няма значение каква марка е. По-принцип трябва да е еквивалентно на Dextron III и нагоре. Навсякъде където продават масла трябва да има.

StanG
29-01-2013, 11:22
Какво да сипя от ОМВ ли да взема или ?
НЕ! :)
SELENIA TUTELA GI/A е маслото, към 12-13лв е литъра.
Като долееш следи дали пак няма да изтече, особено в студено време!

slik4eto
29-01-2013, 13:06
Долях хидравлична течност и видях от къде тече от маркуча за хидравликата разбрах , че струвал 360 лева сега се започнаха мъките ми маи....
Някои идеи от каде да намеря?

StanG
29-01-2013, 14:16
360?Откъде го разбра това , няма такъв филм.Ако тече от снадка сменяй пръстените, ако е от маркуча бегом към сервиза, повече от 50лв няма да ти излезе.

JORDANGT
29-01-2013, 16:04
360?Откъде го разбра това , няма такъв филм.Ако тече от снадка сменяй пръстените, ако е от маркуча бегом към сервиза, повече от 50лв няма да ти излезе.

Нещо си се объркал.Само маркуча да ти го изработят е към 50лв.,а се намира на такова място че за без пари никой няма да ти го смени.

myato
29-01-2013, 16:26
Долях хидравлична течност и видях от къде тече от маркуча за хидравликата разбрах , че струвал 360 лева сега се започнаха мъките ми маи....
Някои идеи от каде да намеря?

Сваляш стария и в сервиз за хидровлична техника ще ти го направят. После точиш системата от старата течнос. Монтираш всичко. Пълниш и обезвъздушаваш.

JORDANGT
29-01-2013, 17:31
Сваляш стария и в сервиз за хидровлична техника ще ти го направят. После точиш системата от старата течнос. Монтираш всичко. Пълниш и обезвъздушаваш.

Точно така е.Само му кажи и как точно да обезвъздуши.

myato
29-01-2013, 17:40
Точно така е.Само му кажи и как точно да обезвъздуши.
Има цяла тема по въпроса. Ако не може да я намери, да драсне и ще му я намеря.

Примерно така : http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1006802&postcount=49

И после, пълен ляв, пълен десен няколко пъти.

StanG
30-01-2013, 11:35
Ами нека колегата да уточни от кой точно маркуч тече, а не да гадаем,Вероятно и двамата с колегата Йордан сме прави...зависи къде е проблема.Според мен проблема е при ниското налягане на хидравликата, иначе щеше да изхвърли всичко ако врътне 2-3 пъти волана.

slik4eto
09-02-2013, 07:39
Намерих маркуча от една морга всичко е наред вече :) оказа се , че е маркуча на хидравликата този с ниското налягане доста евтино минах отаначало ме бяха уплашили