PDA

View Full Version : Проблем с мотор 2.0 ТС валове?



alfonso_2.0
31-01-2013, 17:27
Колеги аз отново съм го " ЗАКЪРШИЛ " дето се вика!:shoot:
Имам шум в мотора , по мнението на този който ми прави диагностиката " дизела пасти да яде" , не е вариатора, валове са! Имам питане : от некадърен майстор с неправилно зацепен ремък, възможно ли е да е отишъл някой от валовете , до колко е опасно това , някой с опит да сподели цена за оправията, И ДАЛИ има някакъв шанс за тези 10 000 километра изминати с неправилната центровка да не е заминал вал-а ,а да прескача ремъка и да създава този звук? Некомпетентен съм в ДВГ-тата , говоря на изуст и затова моля за помощ! Благодаря предварително ! :surrender::surrender::please::please:

SandoOne
31-01-2013, 17:43
Ти Отвара ли мотора .... откъм картера или горе от към главата се чува ......

alfonso_2.0
31-01-2013, 17:47
според мен е отгоре , ходих на диагностика ... по това говоря :(

SandoOne
31-01-2013, 17:52
Ми има голям шанс да ако не е зацепена добре да ги износи горе ама мощност има ли как набира прескача тресе ли обороти тва са признаци на не зацепен ангренаж кво да ти кажа те мога да се видат малко трябва да си разкачиш капака бобините сепаратора го погледни ако са изядени значи са тръгнали и веднага я закарай да я презацепат да не правиш мотор ......

alfonso_2.0
31-01-2013, 17:58
Мощност има след 2500 оборота даже 2800 тогава дърпа осезаемо , тресеше в ниските докато не смених гърнетата , след това тресенето изчезна, не прескача , просто чука , майстора каза тая кола на 2000 оборота трябва да те лепи за седалката а ти чак на 3000 ми говориш. Знам ли кое как дърпа, твоята как е , нищо че е 1.8 ?

SandoOne
31-01-2013, 18:01
Кажи ми на майстора че тва е 16в не 8 в 2 валките тръгват от 2800 визирам твойта , лепи след 3000 2ката ..... а набира ли има ли загуба на мощност в високите ....

alfonso_2.0
31-01-2013, 18:04
няма загуба във високите , на магистралата преди да разбера че това може да е от валовете,с овчата вяра във вариатора , на 6 к оборота направи 210 , без никакво замисляне , и аз се зарадвах ....

Satanism
31-01-2013, 18:06
Мощност има след 2500 оборота даже 2800 тогава дърпа осезаемо , тресеше в ниските докато не смених гърнетата , след това тресенето изчезна, не прескача , просто чука , майстора каза тая кола на 2000 оборота трябва да те лепи за седалката а ти чак на 3000 ми говориш. Знам ли кое как дърпа, твоята как е , нищо че е 1.8 ?

кажи на майстора ти да отвори цветарски магазин...

SandoOne
31-01-2013, 18:08
Ми щом ги дига дишай те толкова могат електронно уграничени са няма да я бараш ходи може да ти е разхлабена някоя свещ съвет от мен в форумните сервизи ходи дето само с марката се занимават .... :) и карай спокойно ако беше неправилно зецепен ремъка нямаше да дигаш 210 без проблем и до сега щеше да си за основен ..... :) и аз толкова дигам .... на 6300некъде ...

code
31-01-2013, 18:12
Чукания, тропания и тн шумове в тоя форум задължително с клипче да не е съвсем хвърляне на боб;)

alfonso_2.0
31-01-2013, 18:21
явно в мен е проблема откъм клипчето , но трябва да по прочета и как става ...

ФЕРАРИСТ
31-01-2013, 19:54
Аз също мисля че майстора трябва да се смени.......

Doomguy
31-01-2013, 20:28
При мен е звука също е дизел, но ми казаха, че е вариатора. Иначе майстора ти не знам кога за последно е карал 16 клапана ТС, но по-добре да ходи да се занимава със селско стопанство. Ритника се усеща точно при 2800 оборота, от 2000 ще е ако е с ремап.

alfonso_2.0
31-01-2013, 20:32
Ами сигурно , аз нямам опит с такъв мотор , първа алфа ми е , но в 2 сервиза казаха че не е вариатора или поне не само той , затова питам тук , каква е вероятноста наистина валовете да са заминали , при положение че нямам загуба на мощност , а разхода от 14-15 е според мен , от лоши гуми , зимни условия , и каране на къси разстояния по 2 пъти на ден на студена кола ?

Doomguy
31-01-2013, 20:38
При мен разхода е подобен, аз също карам на къси разстояния, колата не може да загрее до 90 градуса. Предлагам да посетиш някой читав сервиз, избери си от общия технически раздел. Няма да е лошо да пуснеш клипче, както те посъветваха колегите.

alfonso_2.0
31-01-2013, 20:51
Без да правя антиреклама, 2 сервиза от най най най препоръчваните , ще пусна клипче или само звуков запис за да можете да кажете мнение с точност !

alfonso_2.0
31-01-2013, 21:12
Може ли някой да ми каже как да кача клиповете ? Благодаря

danniel
31-01-2013, 21:23
Качи ги в Youtube и постни линк тук.

dimitar_vd62
31-01-2013, 21:24
Качваш ги във You Tube или VBOX после копираш линка и го пействаш във "отговор".

alfonso_2.0
31-01-2013, 21:25
http://youtu.be/aFnSj1NT3ig
Ето клип на студения старт на колата , тук според мен се чува вариатора след което утихва след 2 -3 мин .

http://youtu.be/4L29GJ_kwLE

това е клип на колата с утихнал мотор на обороти между 850 - 950 оборота 50 градуса според уреда , който е спорен защото и термостата е за смяна .

alfonso_2.0
31-01-2013, 23:17
Колеги, отваря ли ви клипчетата , че гледам никой не казва нищо?

SandoOne
01-02-2013, 00:16
От клипа чувам че вариатора е сигорен повече трака и от моя ... обаче има и още нещо не само той иначе добре се изрезва ...

toshko69
01-02-2013, 07:22
И според мен не е само вариатор,избирай си сервиз и отиди да ти оправят колата хората.Не карай така,че после е солено,ще си дочупиш мотора.

code
01-02-2013, 08:22
Това е вариатор, като го сменят си виж гърбиците на валовете дали някоя не е по-малка или липсва :) Оправяй си вариатора, затваряй си колата, бухай едно по-гъсто масло, примерно 15W50, че не е много скъпо и това е. Ако не ти гори колата може и да инвестираш в едно хубаво 10W50 или 60 ;) Ако сваляш изпускателния вал първо се развива датчика му щото иначе много лесно се чупи. Петите се стягат с динамометрично ключе, а на тия където са шаблоните се стягат с кръстене и молитви :D
пп Като махнат капаците си виж ангренажния ремък, ако е хлабав от него също идват кофти шумове след което се къса и сваляш глава. Имаше такъв случай в Бургас, дето момчето не му се вярваше - ако е натегнат правилно трябва да има на обтяжната ролка една стрелка(на снимката е отляво), която сочи към дупчицата :)

badmadafaka
01-02-2013, 09:21
2.0 16в може перфектно да те залепи за седалката при 2К оборота - ако седиш на задната седалка спокойно можеш да клюмнеш в дрямка и да се залепиш за предната седалка в такава ситауция, така че "майстора" е ясен... ;)
Батките дето по-разбират да кажат дали може чак толкова неправилно да е зацепен, ама принципно ако същия "майстор" го е зацепвал, аз бих казал с 99.9% сигурност, че е и неправилно зацепена освен всичко друго... :thumbdown:

alfonso_2.0
01-02-2013, 09:50
Ами колеги , в неделя ще се разглобява при уж сигурен човек, и ще видя ако валовете са читави , да сменя вариатора , ще погледна и ремъците и ролките дали сичко е ОК ииии отново ще пиша или за да се оплаквам или за да се похваля ! И все пак ако някой има какво да каже , ще съм благодарен !

Mony
01-02-2013, 10:57
Сигурния човек гледай да е някой, който прави алфи и да има пети за зацепване задължително. По това, което се чува от клипа.. ми и според мен не е само вариатора :(

badmadafaka
01-02-2013, 11:05
Зацепването не става с гледане, става с правилните инструменти + човек, който знае точно как да използва тези правилни инструменти (като двете неща са с еднаква важност). Успех с оправянето на проблема.

alfonso_2.0
01-02-2013, 11:53
Благодаря, надявам се да не е нещо аадски скъпо ....

unlimitedman
01-02-2013, 12:30
За зацепването на ремъка ако е сбъркано знам че няма да запали изобщо или в по-малка разлика няма да работи както ти казваш. Това тракане е много вероятно да е от клапаните.
Мойта при студен старт има едни 3-4 секунди тракане и след това спира и няма никакво тракане. Все пак паля при температури около нулата с 10W40 и като си качи маслото за това време вече няма. Обаче имам едно странно вибриране на мотора около 3к оборота. Ще постна клипче след 1-2 часа.

Novachev
01-02-2013, 18:25
http://youtu.be/aFnSj1NT3ig
Ето клип на студения старт на колата , тук според мен се чува вариатора след което утихва след 2 -3 мин .

http://youtu.be/4L29GJ_kwLE

това е клип на колата с утихнал мотор на обороти между 850 - 950 оборота 50 градуса според уреда , който е спорен защото и термостата е за смяна .
Тая кола има и други драми освен вариатор но интересното е че при вдигане на обороти сякаш се пооправя малко шума. Проверка на зацепване задължително и ще стане ясно от къде е. Щом ще е сервиз и се окаже че не е зацепена правилно може да премериш компресия и ако е наред да минеш без отваряне на глава.
Може би да се види дали има достатъчно масло в главата да не е запушена магистралата за масло към главата.

tonov
01-02-2013, 19:30
Тая кола има и други драми освен вариатор но интересното е че при вдигане на обороти сякаш се пооправя малко шума. Проверка на зацепване задължително и ще стане ясно от къде е. Щом ще е сервиз и се окаже че не е зацепена правилно може да премериш компресия и ако е наред да минеш без отваряне на глава.
Може би да се види дали има достатъчно масло в главата да не е запушена магистралата за масло към главата.

То ако е така, тия валове са за боклука

vlalov
01-02-2013, 21:33
Тая кола има и други драми освен вариатор но интересното е че при вдигане на обороти сякаш се пооправя малко шума. Проверка на зацепване задължително и ще стане ясно от къде е. Щом ще е сервиз и се окаже че не е зацепена правилно може да премериш компресия и ако е наред да минеш без отваряне на глава.
Може би да се види дали има достатъчно масло в главата да не е запушена магистралата за масло към главата.

Направо си клопа на сухо при тихи обороти

alfonso_2.0
01-02-2013, 21:52
Аз вече валовете съм ги прежалил тия пари май маи , но да не е в главата проблема , ако са валове , цени за части труд консумативи нещо ? И дали може да трака от повдигач на някой от клапаните , чувал съм други доста по слаби моторчета 1.2 с такъв проблем и трака горе долу по същия начин , пак казвам не разбирам от шумове в двигателя.

dansguardian
02-02-2013, 09:51
Споко колега, ако ти трябват валове (читави) + вариатор съм насреща. Едно л.с. те дели от тях :)

ivailo rachev
02-02-2013, 10:06
И според мен не е само вариатора,обаче както каза един от колегите по-горе,като че ли на високи обороти утихва.Ако има блокирали повдигачи също може да заминат валовете.Аз я правих тая процедура на моето 2.0 ТС и се оказа точно от блокирали повдигачи.Както казаха колегите закарай я на някой,който се е занимавал с Алфа.

alfonso_2.0
02-02-2013, 23:06
Предложения на кой? Някой който не дере кожи с репликата " и това и това смених " , видях общия списък със сервизите , някой да предложи точен човек /сервиз ?

ivailo rachev
04-02-2013, 08:28
Еми ако беше от региона щях да я погледна,но нека по-запознатите да кажат къде точно да я закараш покрай теб.