PDA

View Full Version : Проблем със датчика на багажника на 156



sharrrk
01-02-2013, 19:01
Здравейте колеги търсих из форума, но не намирам тема за този проблем. Колата е 156 2003 с вътрешен фейс. Практически багажника си е затворен, но показва, че не е и алармата не ми позволява да заключа колата. Опитах се да почистя металните пъпчици и какво ли не но засега без резултат. Някаква идея от какво може да е.

tonov
01-02-2013, 19:23
Кои пъпчици си чистил? То "датчика" се намира вътре в бравата (всъщност е просто микроключе)

sharrrk
01-02-2013, 19:49
Долу на механизма от двете страни има едни пъпчици тях чистих. Не съм се сетил да погледна механизма на врата вътре какво има сега бягам да погледна :)

---------- Post added at 19:49 ---------- Previous post was at 19:32 ----------

Отворих механизма на вратата и видях за кое ключе става въпрос. Изглежда ми че то работи, защото лампата в багажника реагира. Езичето което го натиска е пластмасово може с времето да е намалило размера си. После ще пробвам да го надградя с лепенка да видя дали ще се оправи. :)

mirchozo
03-02-2013, 00:23
Можеш с отверка да затвориш бравата, все едно си затворил капака, тогава да видиш дали изгасва лампата в багажника. Възможно е всичко там да е наред, а да се бъгнал модула който управлява т.нар. борд компютър който ти показва коя врата е отворена. Друга вероятност макар и малка, някой от алармаджийте вързват предния капак за индикацията на задния (така е на моята кола) и при отворен преден капак ми светва индикацията за задна врата (което всъшност не е толкова зле ако си го забравил неволно).
Варианти колкото искаш...