PDA

View Full Version : Какво мислите за Technics EH600



mirchozo
03-02-2013, 00:00
Колеги, какво мислите за домашната системка Technics EH600. Попадна ми една такава на прилична цена, а и по принцип си ми е нещо като мечта от ученическите ми години когато излязоха по магазините. Какви са плюсовете и минусите на този модел и евентуално за какви скрити проблеми да гледам при огледа? Ще я ползвам предимно в домашни условия, евентуално ще се тества първо в банкетни условия в сервиза.

old alfist
03-02-2013, 00:35
Зависи за какви пари става въпрос, а ако тръгнеш да я разнасяш насам натам, пиши я умряла тази система.

morfius
03-02-2013, 02:54
Такава на Сони бая я разнасях по едно време, нищо им няма на тия дребните, ако не ги млатиш идиотската при преноса.

Гледай дали колоните не кривят при усилване, гледай дали дисковия плеър работи нормално (пробвай го с няколко диска поне, оригинални и записани - ако чете такива), дали касетния не "влачи" и дали няма видими следи от деформация по говорителите.

badmadafaka
03-02-2013, 09:44
Мен лично тия пластмаси в стил края на 80-те и началото на 90-те силно ме дразнят с вида си, ОБАЧЕ ако правилно те разбирам, казваш, че тоя модел ти е мечта от ученическите ти години и в момента имаш възможност да го вземеш, при това на добра цена... Ебаси питането имаш, честно... :roll2:
Ако се чудиш дали ще свири добре, давай смело напред... :innocent:

old alfist
03-02-2013, 11:46
Каквото и да вземеш гледай над усилвателя да няма нищо друго, заради охлаждането.

mirchozo
03-02-2013, 12:35
Ако се чудиш дали ще свири добре... :innocent:

Общо взето това е въпроса, то нещо като детска мечта ама все пак. По него време имах ФИНЕЗИЯ и един куп тонколони и транзисторни усилватели, нормално е да са ми текли лигите по тия техники, музика никога не се е слушала тихо и купоните бяха поне по един на седмица. Ех..., какви времена бяха само.

Иначе цената е около 200-250лв, всъщност май горе долу толкова вървят и в нета.

badmadafaka
03-02-2013, 14:06
На едно място намерих само колоните за 100 лева, 200-250 е перфектна цена според мен.

old alfist
03-02-2013, 15:07
Цената е добра, ако всичко е наред.
Високоговорителите на колоните могат да се ремонтират, ако попаднеш на специалисти, освен ако няма нещо драстично, но то ще се забежи и визуално.
Оптиката на CD-то може да е пътник, но и тя се сменя.

156
05-02-2013, 15:31
Хохохо, и аз преди година си взех един такъв подобен техникс, но по-стария модел с аналоговите VU метри :) Така се бях захласнал по него през средата на деведесетте, че като се появи обява, веднага го отнесох. Ей така изглежда моят:
http://www.nrpavs.co.nz/TechnicsSC-CA1060.htm
За звука - има много нисък и добър бас, но няма достатъчно добра динамика. Не знам по-новия модел как е, но принципно - ако търсиш висок SPL, няма да останеш очарован. Това е машина за слушане на хай-фи записи в домашна обстановка на не много високи нива.

mirchozo
05-02-2013, 18:58
Преди малко си взех следващия модел EH 750 с 5 тонколони. Кеф :) ,утре ще ми я пратят и вдругиден ще пиша отзиви.

GALIN4O
05-02-2013, 19:25
Хохохо, и аз преди година си взех един такъв подобен техникс, но по-стария модел с аналоговите VU метри :) Така се бях захласнал по него през средата на деведесетте, че като се появи обява, веднага го отнесох. Ей така изглежда моят:
http://www.nrpavs.co.nz/TechnicsSC-CA1060.htm
За звука - има много нисък и добър бас, но няма достатъчно добра динамика. Не знам по-новия модел как е, но принципно - ако търсиш висок SPL, няма да останеш очарован. Това е машина за слушане на хай-фи записи в домашна обстановка на не много високи нива. Това е, с някоя и друга класа над ЕН600:punk:

badmadafaka
05-02-2013, 22:48
Това е, с някоя и друга класа над ЕН600:punk:
Ако не цялото, озвучителните тела 100%... :neko:

old alfist
05-02-2013, 22:52
С тази тема ме подсетихте, че един познат има като моите колони и иска да ги продава Сerwin Vega 2x200W 15годишни, но много запазани - ако някой се интереува да пише колко пари дава за тях, защото на него не му се занимава да търси купувачи.

mirchozo
05-02-2013, 23:03
За EH-750 нещо да кажете? То аз си го купих вече де, ама все пак ще ми е интересно да чуя мнения.

badmadafaka
05-02-2013, 23:18
Ми честито :)

156
06-02-2013, 12:31
Мен лично много ме кефят такъв тип мини компонентни системи. Особено дековете - имат много интересна механика. Според много аудиофили обаче, техникс не е това, което е било през 70-те и 80-те години, т.е. малко като при алфите :) Това важи най-вече за аналоговата част на електрониката - използват се прекалено много елементи и корекции по пътя на аудио сигнала, които развалят автентичността на звука. Въпреки това, съм сигурен, че може да изкара доста приятен звук, но за целта трябва да се поекспериментира с разположението на колоните и акустиката на помещението + замяна на някои елементи евентуално. Кажи на теб как ти се струва като звучене?

mirchozo
07-02-2013, 21:32
Така...., днеска си взех таралясника от Еконтут, свири прилично, изгоних жената за 5мин за да тествам силата и като че ли се справи на първо време с критериите ми. Не можах да намеря касетки в къщи за да тествам "дековете", иначе другото работи. С ефектите сякаш малко неестествено ми се струва, може би защото не успях да сложа малките тонколонки в ъглите където им е мястото, но през уикенда и това ще стане.

пс Дет се вика за 150лв толкоз :)