PDA

View Full Version : Теч от рейка, касан пистов ремък и проблеми..



makaveli883
06-02-2013, 20:09
Здравеите колеги, имам алфа 156 1.6. Проблема е следния: Изведнаж ми протече рейката на изван градко :( съответно волана стана твард и се надявах да стигна до най близката бензиностанция, не успях. :( Хидравличната помпа загря и се скъса ролката на пистовия ремак.
Махнах пистовия ремък и ролката на хидравличната помпа и се пробвах да запаля колата но не искаше...

Защо не иска след като пистовия ремък задвижва само хидравликата, динамото и компресора??

И дали е възможно при скасването на ремъка ангренажния ремък да е прескочил няколко зъба ???

И какво ще ме посъветвате да си рециклирам рейката или да си взема някоя 2ра употреба :)

starata alfa
06-02-2013, 23:11
за рейката аз си взех втора употрба за 100 лв смяната и маслото още толкова,а за ремъка немога да кажа

pironkov66
07-02-2013, 00:03
може да е прескочила ама тва е божа работа трябва да се види би трябвало да запали без този ремък,доколкото за рейката има теми почети около 100 лева е втора ръка ремонта ако ти си го правиш е 30лв за части ако я рециклират 100-130лв.Това обаче трябва да се види защото ако си карал със скъсани маншони и телескопите са ти корозирали и са на язви само ще ти вземат парите за рециклаж успех.

makaveli883
07-02-2013, 01:08
Благодаря много за информацията :) Остана да си намеря само рейка 2ра ръка :)