PDA

View Full Version : Налягане на горивото



max_paynec
08-02-2013, 18:42
Здрасти,колеги имам проблем с паленето на една Алфа 147 1.9 JTD 140кончета. Тоци, свещи ... сякаш всичко наред, но ми се струва, че налягането преди дюзите е ниско. Като се развие тръбичката, преди дюзите и се завърти - потича нафта, но не под високо налягане. Закачаха я на някаква измислена диагностика, но не показваше налягане нито на помпата, нито на дюзите. Странното е, че колата е след сервиз оставена изправна, не е карана за около седмица от тогава е с проблема с паленето.
Може ли да ми кажете какво трябва да е приблизителното налягане и дали е възможно при по- слаб акумулатор от не доброто завъртане да не прави достатъчно налягане и съответно да не отваря дюзите .... ?

RUSEV-BGR
08-02-2013, 19:21
Минимум 120 атмосвери за да впръсне гориво и да запали!Тези дето развиват тръбичките бегай от тях надалеч!

myato
08-02-2013, 21:08
Здрасти,колеги имам проблем с паленето на една Алфа 147 1.9 JTD 140кончета. Тоци, свещи ... сякаш всичко наред, но ми се струва, че налягането преди дюзите е ниско. Като се развие тръбичката, преди дюзите и се завърти - потича нафта, но не под високо налягане. Закачаха я на някаква измислена диагностика, но не показваше налягане нито на помпата, нито на дюзите. Странното е, че колата е след сервиз оставена изправна, не е карана за около седмица от тогава е с проблема с паленето.
Може ли да ми кажете какво трябва да е приблизителното налягане и дали е възможно при по- слаб акумулатор от не доброто завъртане да не прави достатъчно налягане и съответно да не отваря дюзите .... ?

Май трябва да смениш сервиза.

mordohy
09-02-2013, 04:09
Минимум 120 атмосвери за да връсне гориво и да запали!Тези дето развиват тръбичките бегай от тях надалеч!

120 не е ли малко, бе?

badmadafaka
09-02-2013, 07:55
Той казва 120 за да запали... Налягането в рейла има още една цифричка, и като поразсъдиш над 4-цифрено число (атмосфери) налягане, какъв "майстор" трябва да си да отвъртиш тръбичката и да гледаш дали ще протече под налягане... :clown:
Като казваш, че "колата е след сервиз оставена изправна" за същия сервиз ли става дума..?

max_paynec
09-02-2013, 08:52
Да кажем, че това с развиването беше направено от "домашен майстор" :oops: , нямаше нищо общо със сервиза. Налягането от помпата и това на рейла не е ли едно и също ? Или ми е прекалено рано за да мисля :grin:

pironkov66
10-02-2013, 12:05
Колега това не трактор юмз така няма да разберете нищо налягането трябва да е еденица 300 за да запали и има няколко варианта за проблеми и да не запали какво стана с агр клапана провери ли го.

---------- Post added at 12:05 ---------- Previous post was at 12:03 ----------

Доколкото акумулатора трябва да е на 6 малко да е паднал и няма палене

didko_boy
12-02-2013, 20:06
около 170 бара високо налягане трябва да има за да запали, после трябва да стигне 320 за да работи студена, загряла държи около 300 ! помпата в резервоара трябва да праща нафта с налягане не по малко от 2 бара ! стартера трябва да върти студения двигател с не по малко от 180-200 оборота

Mury
12-02-2013, 22:34
около 170 бара високо налягане трябва да има за да запали, после трябва да стигне 320 за да работи студена, загряла държи около 300 ! помпата в резервоара трябва да праща нафта с налягане не по малко от 2 бара ! стартера трябва да върти студения двигател с не по малко от 180-200 оборота

Това е при първите Униджети,по новите работят на съвсем други налягания,особено па Мжетите,за каквато кола пита колегата.

П.С.Колега смени сервиза,трябва си читава диагностика,ин аче само гадаене :noooo::noooo::noooo::noooo::noooo:

mordohy
12-02-2013, 23:13
Това е при първите Униджети,по новите работят на съвсем други налягания,особено па Мжетите,за каквато кола пита колегата.

П.С.Колега смени сервиза,трябва си читава диагностика,ин аче само гадаене :noooo::noooo::noooo::noooo::noooo:
А ти , ако не кажеш още нещо, не един , а два комплекта дюзи ще ти лепна!:Tease:
Мъри, колеги е известен, че много се сили, ама хваща дикиш на само тия, дето него познават!
Противно на стереотипите, дето ги имате, Мъри е добродушен гигант, с тъпа физиономия, особено, като гледа нещо наистина тъпо! То и като гледа нещо дето е умно, пак гледа тъпо!
Просто е умен!
Те за това го обичам!:drinking:

rubig
12-02-2013, 23:50
А ти , ако не кажеш още нещо, не един , а два комплекта дюзи ще ти лепна!:Tease:
Мъри, колеги е известен, че много се сили, ама хваща дикиш на само тия, дето него познават!
Противно на стереотипите, дето ги имате, Мъри е добродушен гигант, с тъпа физиономия, особено, като гледа нещо наистина тъпо! То и като гледа нещо дето е умно, пак гледа тъпо!
Просто е умен!
Те за това го обичам!:drinking:

Ха ма този Мъри не беше ли един хърбав с голем нос(или се бъркам)

Mury
13-02-2013, 07:18
А ти , ако не кажеш още нещо, не един , а два комплекта дюзи ще ти лепна!:Tease:
Мъри, колеги е известен, че много се сили, ама хваща дикиш на само тия, дето него познават!
Противно на стереотипите, дето ги имате, Мъри е добродушен гигант, с тъпа физиономия, особено, като гледа нещо наистина тъпо! То и като гледа нещо дето е умно, пак гледа тъпо!
Просто е умен!
Те за това го обичам!:drinking:

Кво искаш бре,аз мразим да се гадае в този форум,хората не се научиха,че има проблеми които не може да решиш пред блока а трябва майстор за тях.Нали знаеш ние как ебаваме клиентите си,че колата им е за сервиз,а ние сме гараж,значи са сбъркали/тва се прави за коли които мразим,например френските/:crazy::crazy::crazy::crazy: