PDA

View Full Version : Със скейтборд също не трябва да се превишава скоростта



fred
10-02-2013, 16:36
Е, няма лабово по света вече.Щом и в ЮАР погнаха любителите на високи скорости, па били те и със скейтборди.

http://fakti.bg/avto/59044-hvanaha-skeitar-sas-110-km-ch

undy
10-02-2013, 17:04
Ми то тия са по-опасни и от баба с велосипед.
Интересно колко бързо спира.
Иначе по принцип много ме радват екстремните спортове.И съм ЗА,но така по улицата е доста рисковано и опасно.Ще го лежи някой после.

fred
10-02-2013, 18:50
Да, доста са опасни.И аз смятам, че е е добре да се практикуват на определени обезопасени места, не по улиците с другите коли.
Усещането при тоя висока скорост явно е страхотно.

Linkestis
10-02-2013, 21:42
Егати нещастниците...как са го направили тоя асфалт?!?!!?

ecotronic
10-02-2013, 22:00
Да дойде по нашите калдъръми да вдигне 50 и го признавам.

Fuser
10-02-2013, 22:08
Да, доста са опасни.И аз смятам, че е е добре да се практикуват на определени обезопасени места, не по улиците с другите коли.
Усещането при тоя висока скорост явно е страхотно.

да поясня малко тука - това не е скейтборд а лонгборд :) което е доста различно нещо ;) на стандартната дъска при 20 км/час и пушат лагерчетата на осите ;)

друго и при нас в БГ се постигат такива скорости само че е сложно - налага се две коли каращи успоредно да пазят гърба и две в края на пътя да пазят :) ами пътя ;) единствения проблем е че и фас може да те извади от равновесие да подхвърли борда и станеш на кайма доста бързо ;)

---------- Post added at 22:08 ---------- Previous post was at 22:06 ----------


Ми то тия са по-опасни и от баба с велосипед.
Интересно колко бързо спира.
Иначе по принцип много ме радват екстремните спортове.И съм ЗА,но така по улицата е доста рисковано и опасно.Ще го лежи някой после.
бързо спира - просто слайдваш - спирачния път е удивително кратък :)

fred
10-02-2013, 22:12
Да, четох че е малко различна версия, не съм спец, но имам предвид, че стои върху дъска и се движи.А иначе това е правилно-кола отзад и отпред, от гледна точка на безопасността

---------- Post added at 02:12 ---------- Previous post was at 02:09 ----------


Егати нещастниците...как са го направили тоя асфалт?!?!!?

Асфалта е супер наистина.Ми хората така го правят, както казваме в белите страни, макар че в тая черните са повече :)

undy
10-02-2013, 22:22
да поясня малко тука - това не е скейтборд а лонгборд :) което е доста различно нещо ;) на стандартната дъска при 20 км/час и пушат лагерчетата на осите ;)

Да не изопачаваме темата,но не съм съгласен.Карал съм блейдове навремето,мои приятели скейт и т.н.Запознат съм...горе/долу.Обикновения скейт който е адски здрав-погледнат технически и от всякъде,издържа до 5 пъти по-голямо натоварване от тая "лагерница".Значи, постига се скорост много по-висока от 20км/ч..на практика това с лонгборда е абсолютно нищо....по-дълга дъска за устойчивост и лагери които са устойчиви на продължително натоварване(скорост).....При скейта,който е за рампи и т.н. има и ударно натоварване....като на моменти скоростта е много висока.....вярно за по-кратко време е ,но е факт.......та тия 20км/ч дето споменаваш....не са нищо......детето ми тича с по висока скорост:)

Fuser
10-02-2013, 22:23
Да, четох че е малко различна версия, не съм спец, но имам предвид, че стои върху дъска и се движи.А иначе това е правилно-кола отзад и отпред, от гледна точка на безопасността

---------- Post added at 02:12 ---------- Previous post was at 02:09 ----------



Асфалта е супер наистина.Ми хората така го правят, както казваме в белите страни, макар че в тая черните са повече :)

проблема на бордовете е че като ги караш си в статична поза а скорростите са огромни ако не знаеш как да спираш си мъртъв ... буквално... в БГ има доста хора каращи лонгборд, най-вече го правят през нощта или през седмицата през деня по пътища по които няма трафик или е контролируем

https://www.youtube.com/watch?v=OW-J2pQrlsw

тука може да добиете представа за кво иде реч :)
горе-долу - спорта не е опасен ако знаете с кво се захващате
а и да кажа че групата в София дето карат са на възраст от 35 до 40 години ;)

undy
10-02-2013, 22:28
В момента ми е по-интересно,какъв е материала на колелата....поли-нещо си е ,но какво точно.

Galeano
11-02-2013, 10:52
https://www.youtube.com/watch?v=OW-J2pQrlsw

тука може да добиете представа за кво иде реч :)
горе-долу - спорта не е опасен ако знаете с кво се захващате
а и да кажа че групата в София дето карат са на възраст от 35 до 40 години ;)

Уникално! Прииска ми се и аз да го пробвам това, въпреки че съм дърто магаре стува ми се за тоя спорт :)

old alfist
11-02-2013, 13:49
Навремето правехме подобни изпълнения с лагерни колички - тогава нямаше толкова автомобили както сега.
И там усещането за екстремност беше много добре изразено - с подобни скорости се движиш на 3-4см. от асфалта.
Много ожулени колена, лакти и глави имаше - който се е плъзгал знае какъв е ефекта от триенето на тяло по асфалт.

Doomguy
11-02-2013, 13:51
С колата не може, със скейта не може... Тогава ще си купя ролкови кънки и ще си вдигам колкото ми е кеф! :pp:

Stefan Caromov
11-02-2013, 15:16
тоя ми скри шайбата. Мен с колелото като го карам с 60 ме е шубе, тоя на скейт...... с 110 евала на пича

fred
11-02-2013, 19:57
проблема на бордовете е че като ги караш си в статична поза а скорростите са огромни ако не знаеш как да спираш си мъртъв ... буквално... в БГ има доста хора каращи лонгборд, най-вече го правят през нощта или през седмицата през деня по пътища по които няма трафик или е контролируем
....................
а и да кажа че групата в София дето карат са на възраст от 35 до 40 години ;)

тоя ми скри шайбата. Мен с колелото като го карам с 60 ме е шубе, тоя на скейт...... с 110 евала на пича

Уникално! Прииска ми се и аз да го пробвам това, въпреки че съм дърто магаре стува ми се за тоя спорт :)
Аз съм по велосипед, на такова не съм карал :) А иначе е сериозна работа e тоя спорт.Тия неща се учат принципно по рано, но не е и невъзможно, ако човек иска и му стиска де :)

Fuser
11-02-2013, 22:09
В момента ми е по-интересно,какъв е материала на колелата....поли-нещо си е ,но какво точно.

полимера на всяка марка е различен.
ролките са замислени така, че дори при отвратително много обороти не прергряват (както става с автомобилните гуми примерно) и имат отвратително здраво сцепление по посока напречна на движението ;)
но ако не става дума за мокра настилка :) ако имаш и една капка вода на пътя борда се превръща в сърф :):)

undy
12-02-2013, 09:29
Навремето правехме подобни изпълнения с лагерни колички - тогава нямаше толкова автомобили както сега.
И там усещането за екстремност беше много добре изразено - с подобни скорости се движиш на 3-4см. от асфалта.
Много ожулени колена, лакти и глави имаше - който се е плъзгал знае какъв е ефекта от триенето на тяло по асфалт.
Особено вечерните дрифтове бяха върха..... много искри и протрити платненки:)........

---------- Post added at 09:29 ---------- Previous post was at 09:26 ----------


полимера на всяка марка е различен.
ролките са замислени така, че дори при отвратително много обороти не прергряват (както става с автомобилните гуми примерно) и имат отвратително здраво сцепление по посока напречна на движението ;)
но ако не става дума за мокра настилка :) ако имаш и една капка вода на пътя борда се превръща в сърф :):)
Мисълта ми беше за самия материал на колелата,явно е адски устойчив на триете......вътре е ясно ,че са лагери.

Fuser
12-02-2013, 22:50
Особено вечерните дрифтове бяха върха..... много искри и протрити платненки:)........

---------- Post added at 09:29 ---------- Previous post was at 09:26 ----------


Мисълта ми беше за самия материал на колелата,явно е адски устойчив на триете......вътре е ясно ,че са лагери.
мхм - устойчив е :) иначе като цяло това е най-евтиния, най-приложимия и най-малко популярен (в БГ) екстремен спорт - щото една дъска комплектована струва от 150 до 450 долара :) което не е кой знае кво - говоря за добрите дъски дето няма да им се разскърцат тампоните на конзолите и после да одя при Ники ферариста да ми кове полиуретан ;)

Доко
13-02-2013, 14:20
Добре де със скейтборд не трябва да се превишава скоростта, а може ли да си дрифтим с триколки? :BIGsmile:
http://vbox7.com/play:24b19dea83

fred
13-02-2013, 22:04
Явно не може :devil:

undy
13-02-2013, 22:27
Квато и дивотия да измислят,няма ги онея правените БМХ-ове:devil:.......школник+капли 20-ки от бълканче:BIGsmile:....и пребивания в градинките....черни пътища,пепеляци и рани.........:joly::joly::joly: