PDA

View Full Version : свирещи спирачки!!! Помощ ще си посегна!!!



bouncer
14-01-2007, 23:52
колеги,
преди 2 седмици смених предни дискове и накладки. избраната от мен марка е Textar. колата спира прекрасно, но има един огромен недостатък - още от първия ден спирачките свирят ужасяващо. чух всякакви коментари че е нормално в началото и че ще се наместят, но мамка му не се наместват! свирят когато загреят и при не много силно натиснат педал на спирачката. много е досадно и изнервящо. моля Ви помоглете ми. някой ако знае да каже защо се чува това адско скрибуцане и как да го премахна!

Max
15-01-2007, 00:08
колеги,
преди 2 седмици смених предни дискове и накладки. избраната от мен марка е Textar. колата спира прекрасно, но има един огромен недостатък - още от първия ден спирачките свирят ужасяващо. чух всякакви коментари че е нормално в началото и че ще се наместят, но мамка му не се наместват! свирят когато загреят и при не много силно натиснат педал на спирачката. много е досадно и изнервящо. моля Ви помоглете ми. някой ако знае да каже защо се чува това адско скрибуцане и как да го премахна!

Колко километра мина след смяната?

leshoiad
15-01-2007, 07:11
Ами върви пак в сервиза и им кажи да ти ги отпуснат леко!!!

търтей
15-01-2007, 09:51
ако при силно натиснат педал не свирят са ти заминали водачите

bouncer
15-01-2007, 11:02
от смяната са минали около 400-500 км. колега, какви са тези водачи и за какво служат?

proper
15-01-2007, 11:11
аз мисля че си е от накладките... в друга тема бях споделил че лично аз като съм слагал хубави накладки не са ми свирили никога .... никви напасвания и кви ли не измислици там.... така беше и последния път.... нито едно изскърцване при смяната на предните (оригинални) и така беше и със задните (RH)... 500км са много ми се струва да издават звуци....

Max
15-01-2007, 11:37
аз мисля че си е от накладките...

Ами Textar са хубави, освен ако не е попаднал на ментета. :roll:

proper
15-01-2007, 12:04
аз мисля че си е от накладките...

Ами Textar са хубави, освен ако не е попаднал на ментета. :roll:

именно...

ALFA CORSE
15-01-2007, 15:30
Щом спират както трябва едва ли са ментета, щото има такива дето не свирят ама и не спират :) .

За Textar-a съм чувал, че просвирват от време на време, но все отзивите са били добри.

Тези 400-500км ако са изминати и половината на извънградско са даже малко.

bouncer
15-01-2007, 15:46
дисковете и накладките не са ментета 100%. Лично съм ги свалял от камиона веднага след пристигането му от митница.

tenekiaman
16-01-2007, 10:24
Аз като я взех мойта преди година и половина горе-долу също смених предни дискове и спира4ки и ве4е година и половина не спират да свирят ама мнооогооо.. не знам каква марка са ама се изнервям та затова кажете наистина какви са тия вода4и?

търтей
16-01-2007, 10:31
еми това дето фиксира накладката и тя се движи равномерно без да се криви
викат им и супорти
погледнете спирачния апарат просто:)

вируса беше писал как се оправят - има го из форума - ама май ефекта е краткотраен :roll:

Tinoto
21-02-2007, 00:29
Всъщност това свирене се дължи на вибрация, но не към спирачния диск. При някои модели не задължително лоши накладки - просто липсва на гърба на накладките добра подложка или слагат някаква грозна хартия - при мен това беше причината за ефекта Влака идва. Последно поради липса на други накладки към момента сложих ICER и тея свирят като за световно, същите на други коли въобще не са присвирвали!
Коментирали ли сме с колеги и наистина се оказа, че скъпите накладки имат различно покритие откъм задната страна.

bouncer
21-02-2007, 17:30
аз оправих супортите и помолих в сервиза да направят нарез на накладките но това не помогна особено много.
факт е че момчетата казаха че съм запалил накладките според тях защото единия диск бил посинял ( каквото и да значи това).
ама след като дадох 600 лв за предни дискове и накладки някакси не искам да ги сменям скоро!!!! ще си свири и тва е! ай сиктир!!!

търтей
21-02-2007, 17:32
а диск бил посинял ( каквото и да значи това).


значи че караш невнимателно и освен това че диска е за смяна :idea:

bouncer
22-02-2007, 01:50
:shock: е тва вече няма да го понеса!

Mind_Control
03-04-2007, 14:25
Аз в София на ферари и на пор6ето на бат ГОГО съм 4увал да свирят спира4ките, така 4е като се прояви при мен го приемам за не6то нормално.. Все пак не мисля 4е тоя с ферарито се стиска за пари да си поддържа колата.. най малкото спира4ките :D

KGB
03-04-2007, 23:15
Как марка дискове си сложи???

Колко и невероятно да ви се струва, свиренето идва то Дисковете...аз утре много вероятно да си взема дискове Брембо, защото тези RC които си взех от Алекс.Ауто свирят в момента и съм като трамвай....

bouncer
04-04-2007, 19:33
аз се спрях на Textar дискове, защото ми казаха че в България Брембото е менте и лично съм бил свидетел как за 2 месеца тези дискове се кривят до неознаваемост. сега смених накладките и вече не свири....толкова много. проблема изглежда е всеобщ. дайте идеи.

Mind_Control
05-04-2007, 16:54
Как марка дискове си сложи???

Колко и невероятно да ви се струва, свиренето идва то Дисковете...аз утре много вероятно да си взема дискове Брембо, защото тези RC които си взех от Алекс.Ауто свирят в момента и съм като трамвай....

А бе хора няма никакво значение марката, всякакви дискове и накладки свирят!!! НА ферари и порше съм чувал лично как свирят, като се замисля само на Майбах не съм чувал ама сигурно щото не съм и виждал много често.. Зависи и от мереорилогичните условия също!! ИМа някои само при влажно време скърцат...

gigi
06-04-2007, 00:08
Мойте не свирят грам и аз като Пропър си сложих оригинални и съм най доволен от тях. Даже до сега не ми е замерисвало на феродо, а на Петко си спомням като замервахме горе на историческия и си меришеше яко :?

KGB
06-04-2007, 00:55
Аз си взех Брембо дискове от Гърция и накладки Ремса (макар и не известна в БГрия, това е най-голямия производител на накладки в Европа)....

Та, тия дни ще ги сменя и ще видя какво ще стана, НО ми казаха първите 200км много кротко каране, и после до 1000км пак без свирепи карания...и след това яко газ.

Един комплект май ще ми остане, така че евентуално може да ги продам на някой....около 160 евра заедно с накладките.

Tinoto
06-04-2007, 01:46
Преди година смених дискове и накладки. Брембо дискове - а накладките поради липса на други в момента Icer - свирят си с малки прекъсвания. Но не е от дисковете. Проблеми със спирането като , че ли нямам.
Същите тъпи накладки на 4-5 други коли не свирят ... тоест явно трябва да се избират накладки според дисковете и обратно :idea:
Така като гледам за повече от 20хил км накладките почти не са мръднали, но най-вероятно ще ги сменям - може би са прекалено твърди и музикални - ще ги подаря на ЖПто.

KGB
06-04-2007, 03:24
Гърците ми казах, че Брембо дискове с накладки Феродо свирят....с Ремсата не....

При мен свиренето не е свиране е нещо като спиране на трамвай или влак в аварийна ситуация...това при леко спиране...страшно дразнещо е....сегашните ми дискове са RC.

Накладки ЕВС за нас са около 70лв. предните....което мисля е добра цена.

ALFA CORSE
06-04-2007, 10:52
Аз си взех Брембо дискове от Гърция и накладки Ремса (макар и не известна в БГрия, това е най-голямия производител на накладки в Европа)....
Аз сложих такива накладки отзад, наистина са меки и не свирят, но нещо ми се струва, че не спират като хората (с нови дискове, водачи и почистени буталца на апаратите) :roll: като минавах преглед но може и да се лъжа...

bass
06-04-2007, 10:57
И мойте задните са Ремса - не свирят и уж спират добре според техническия преглед. Като метнах колата извън валяците при максимален натиск на спирачката и човекът каза "Брао бе :shock:" :-) На ръчна също съм бил надхвърлил значително изискванията по думите на същия;

Zhivkov
08-02-2009, 16:52
Здравейте, та ет и моя преоблм от 2-3 дни ми започнаха да свирят задните спирачки знаех че са за смяна ма чак толкоз скоро не очаквах преди месец смених предните дискове и накладки свиреха 2 дни и спряха(това с свиренето идва от диска и накладката като са нови и още не са си паснали добре, но е Нормално)сега са наред и задните купих ги вчера и днес ще ги сменвам но попаднах на проблем щото реших аз да се права на майстор.. свалих джантата развартех задните 2 болта и готово за 3 мин свалих старите накладки трагнах да слагам новите и проблем трябва да избутам буталото на вътре за да мога да сложа новите щото са с 1 см по дебели, н това бутало не жлиза и невлиза на вътре знам че е на хидравлика взех голям чук и шило поставих го върху буталото и чукнах 3-4 пъти яко но буталото не помрадва на вътре как да го избутам на вътре с какво... или да дам на майстор да ми ги смени ма незнам дали ще ми каже с какво го избутва та да знам за следващи пат сам да си ги сменя
П.П. преди два дена си сложих стабилиираща щанга(мисля че така се казва тук му казват barra de refurso)онази под капака дето захваща от единия амортерсир до другия и честно да ви кажа има ефект на завойте с по-голяма скорст но амортерсиорите са ми серийни и другата седмица слагам КОНИта пружините са ми на Ейбах и са свалили колата с около 4 см и те са единствените които са твърди в окачването майсторите ми казаха че амортерсиорите одавна са ми заминали :-O

Speeder
08-02-2009, 19:37
.......

Отви ли капачката на казанчето за спирачна течност?

didod
08-02-2009, 19:44
По принцип се въртят и прибират едновременно.

Zhivkov
08-02-2009, 20:20
Отви ли капачката на казанчето за спирачна течност?

Не не го нправих незнаех ами да не драпне въздух :no:


По принцип се въртят и прибират едновременно.

значи това бутало прилича на капачка на която отгоре има нещо подобно на кръст изпъкнала част и кръст вдлубната част в която влиза на наклатката нещо като пъпка :-D значи това изпъкналото трябва да го завартя за да се прибере буталото, но аз мисля, че буталото се прибира в прав ход а не звъртайкисе или се бъркам :-/

Zhivkov
12-02-2009, 16:47
:boxed:

Bobo
12-02-2009, 18:57
На мен пък ми свирят сигурно от свирките в ауспусите :tooth: А всъщност проверете по номер на рама може да са ви със свирки апаратите на колата щот и такъв модел сигурно има :hmm: Петко провери да не си купиш брембо със вградени свирки че дисковете вече са модерни имат свирки ;)

Linkestis
12-02-2009, 19:10
Бъркаш се,аз натискам с гаечен ключ и в същото време въртя.Само че като въртиш гледай да не хващаш уплътнението на буталото.Тоест да не го скъсаш.

Mury
16-02-2009, 10:38
Гърците ми казах, че Брембо дискове с накладки Феродо свирят....с Ремсата не....

При мен свиренето не е свиране е нещо като спиране на трамвай или влак в аварийна ситуация...това при леко спиране...страшно дразнещо е....сегашните ми дискове са RC.

Накладки ЕВС за нас са около 70лв. предните....което мисля е добра цена.

Аз съм с дискове РЦ и накладки Ремза,резултата е добър,свирят ма много рядко:evilsmiley::evilsmiley: