PDA

View Full Version : Алфа 156 1,9jtd - масло в цилиндрите



тонито
12-02-2013, 06:58
Какви са последствията,да отварям ли мотора или е възможно турбото да е заминало само.

haljscho
12-02-2013, 07:01
Какви са последствията,да отварям ли мотора или е възможно турбото да е заминало само.
Колега, допълни си мнението и обясни по-подробно как разбра, че има масло в цилиндрите и защо мислиш че турбото е заминало!

myato
12-02-2013, 07:04
Я обясни малко, че не схващам какъв е проблема.:gruebel:

Упс, изпревари ме.

тонито
12-02-2013, 08:14
ами как - в движение колата се форсира яко до макс , завъртях ключа ама не знам дали не беше късно вече...и много сив пушек от зад

stelt
12-02-2013, 09:41
Измери налягане в цилиндрите. Може да имаш счупено бутало.

андон.маслев
12-02-2013, 09:54
ами как - в движение колата се форсира яко до макс , завъртях ключа ама не знам дали не беше късно вече...и много сив пушек от зад
Както си описал нещата-турбо.

Jivko7777
12-02-2013, 12:54
турбо 100% !!!
счупила се е оста и цялото масло е по турбо патища и в мотора... той почва да се форсирва до край... като в самия мотор няма кой да маже... дано не е фатално нооо

тонито
13-02-2013, 08:51
днес отварям мотора и турбото...довечера ще пиша какво им се е случило ...

haljscho
13-02-2013, 09:30
днес отварям мотора и турбото...довечера ще пиша какво им се е случило ...
Като за начало погледни само турбината!
Едва ли на мотора му се е случило нещо!:coolio:

тонито
13-02-2013, 19:53
Турбото е ок , мотора също нищо му няма.Утре продължавам с регулатора на налягането (имаше грешка 0191) и после помпа.Притеснява ме само че като я мъчихме да я палим (припали много трудно ) се чуваше дрънчене възможно ли да е било от помпата или от мотора заради ниско налягане на гориво да са тракали аванси. калапани ...

haljscho
13-02-2013, 20:46
Аз като ти казвам, че не ни обясняваш подробно точно какво се е случило........:coolio:
Ся ще си е въртим в един порочен кръг.....:unsure:

deznam
13-02-2013, 21:26
Най-добре колега излей си душата и сподели цялата случка от А до Я за да можем и ние да помогнем с каквото можем :cheers:

тонито
14-02-2013, 12:12
и така относно моя проблем - от известно време колата не искаше да вдига над 3000 оборота без значение на място или в движение и онзи ден както описах по горе в движение колата се форсира яко до макс сама - тръгвам 1,2,3-та и колата се засилва сама махам крака от газта тя се набира още, много голяма диря от пушек зад мен и после угасна и до там.После я дръпнахме,запали но се чуваше дрънчене от към мотора някъде.Заради това си помислихме че турбото е скъсало ос и е набило маслото в цилиндрите.
Но проблема се оказа друг това дрънчене не е било от турбото нито от мотора ,а от разбита помпа.Като махнах ангренажа зъбното колело на помпата имаше луфт (оста на помпата мърдаше).
Относно помпата съвет - да я отремонтирам или да търся втора ръка няква ...
п.с.разбрах че в нашия град няма кой да ги прави и ги пращат във Варна ако можем някъква връзка да направим ще съм благодарен

---------- Post added at 12:12 ---------- Previous post was at 12:11 ----------

Благодарство на всички които помагат с форума :smile::smile::smile:

Jivko7777
14-02-2013, 12:20
и така относно моя проблем - от известно време колата не искаше да вдига над 3000 оборота без значение на място или в движение и онзи ден както описах по горе в движение колата се форсира яко до макс сама - тръгвам 1,2,3-та и колата се засилва сама махам крака от газта тя се набира още, много голяма диря от пушек зад мен и после угасна и до там.После я дръпнахме,запали но се чуваше дрънчене от към мотора някъде.Заради това си помислихме че турбото е скъсало ос и е набило маслото в цилиндрите.
Но проблема се оказа друг това дрънчене не е било от турбото нито от мотора ,а от разбита помпа.Като махнах ангренажа зъбното колело на помпата имаше луфт (оста на помпата мърдаше).
Относно помпата съвет - да я отремонтирам или да търся втора ръка няква ...
п.с.разбрах че в нашия град няма кой да ги прави и ги пращат във Варна ако можем някъква връзка да направим ще съм благодарен

---------- Post added at 12:12 ---------- Previous post was at 12:11 ----------

Благодарство на всички които помагат с форума :smile::smile::smile:

втора ръка по 150-200лв са

тонито
14-02-2013, 12:45
и ако може да се смени заглавието на темата ...проблем с помпа високо налягане за Alfa romeo 156 1.9 JTD ,че това масло в цилиндрите е малко подвеждащо ;) ;) ;)

---------- Post added at 12:45 ---------- Previous post was at 12:44 ----------

ето един линк от колегите от фиат-ския форум за същия проблем http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44558

Благодарство за което ....

haljscho
14-02-2013, 18:48
и ако може да се смени заглавието на темата ...проблем с помпа високо налягане за Alfa romeo 156 1.9 JTD ,че това масло в цилиндрите е малко подвеждащо ;) ;) ;)

---------- Post added at 12:45 ---------- Previous post was at 12:44 ----------

ето един линк от колегите от фиат-ския форум за същия проблем http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44558

Благодарство за което ....
Колега тая тема от фиятския форум въобще не е гледай....
Тази помпа която са ремонтирали е на едно момче с фият брава който в момента има проблем с колата и тук никой за сега не може да му го разреши и най-вероятно тази ремонтираната от тях помпа ще излезе главния виновник!:waving:

Купи си 2-ръка щом сте установили, че проблема е в нея.....

тонито
15-02-2013, 20:02
Приемам оферти за помпа (на лс),че тук по нашия край от една помпа искат колата си да избият ...те че са скъпи ама айде .....BOSCH 0 445 010 007

tonov
16-02-2013, 00:43
Приемам оферти за помпа (на лс),че тук по нашия край от една помпа искат колата си да избият ...те че са скъпи ама айде .....BOSCH 0 445 010 007

Чакай сега, уточни за коя помпа говорим? Горивна помпа ВН, или маслена?
Аз останах с впечатление, че става въпрос за маслена....

Jivko7777
16-02-2013, 04:32
Чакай сега, уточни за коя помпа говорим? Горивна помпа ВН, или маслена?
Аз останах с впечатление, че става въпрос за маслена....

горивна бе :)

тонито
20-02-2013, 08:00
и така относно моя проблем - от известно време колата не искаше да вдига над 3000 оборота без значение на място или в движение и онзи ден както описах по горе в движение колата се форсира яко до макс сама - тръгвам 1,2,3-та и колата се засилва сама махам крака от газта тя се набира още, много голяма диря от пушек зад мен и после угасна и до там.После я дръпнахме,запали но се чуваше дрънчене от към мотора някъде.Заради това си помислихме че турбото е скъсало ос и е набило маслото в цилиндрите.
Но проблема се оказа друг това дрънчене не е било от турбото нито от мотора ,а от разбита помпа.Като махнах ангренажа зъбното колело на помпата имаше луфт (оста на помпата мърдаше).
Относно помпата съвет - да я отремонтирам или да търся втора ръка няква ...
п.с.разбрах че в нашия град няма кой да ги прави и ги пращат във Варна ако можем някъква връзка да направим ще съм благодарен

---------- Post added at 12:12 ---------- Previous post was at 12:11 ----------

Благодарство на всички които помагат с форума :smile::smile::smile:

Колеги помагайте....
след подмяна на помпата колата не ще да запали :furious:
след тест с multiecuscan има грешки
Р0191 - Diesel pressure control
R1671 - Fuel pressure regulator
На въртене на стартер засичам такива стойности
Fuel pressure 5,4 bar - 12 bar
Fuel pressure signal - 0.513 V
Disired Fuel pressure - 453.5 bar
Fuel pressure regulator - 1,23%
Следва триене на грешките пак тест и за мое учудване грешки няма, но колата продължаваше да не пали ...

oem
20-02-2013, 17:03
Измери си налягането на горивото след филтъра. Демек налягането от помпата в резервоара. Най-вероятно не праща нафта или пишка едва едва.

тонито
26-02-2013, 19:38
Най накрая локализирахме проблема ,след изваждане на главата цъфна изгоряло бутало на 4-ти цилиндър,явно пикаеща дюза и кофти гориво(щот в БГ никой не знае с кво кара), плюс стъпка на газта ,възпламеняване на горивото в цилиндъра оборотите на макс ,димна следа от 100м и .......се започна с ремонтите
Ето го и буталото - - -

stelt
26-02-2013, 22:17
Само аз познах верния отговор.