PDA

View Full Version : Неспокойна работа на празен ход - 2.0 TS



rumen1
19-02-2013, 00:46
Лятото си сложих газов инжекцион в Аргус (София, ж.к. Люлин) и всичко беше ОК, но зимата изведнъж нещата нещо се влошиха. Колата набира добре, но на празен ход работата на мотора е по-неспокойна, тресе и не е както трябва, докато на бензин мотора е като часовник. На всичкото отгоре след като съм карал през деня на газ, на следващата сутрин като запаля колата около минута работи накриво, понякога дори и на 3 цилиндъра, след което се оправя (тогава все още е на бензин разбира се). Дава ми от време на време и разни грешки, предимно свързани с ламбда-сондите. Ходих в Аргус, те казаха, че това било дреболия и че стойностите си били наред. Чудя се какво да правя, определено не смятам, че нещата трябва да са така.

Някой може ли да ме посъветва нещо или пък някой да се е сблъсквал с подобен проблем? Колата е 147 2.0 TS.

robygas
19-02-2013, 00:55
Дъвкали сме го поне 20 пъти.
Газовите настройки не са като хората което променя и бензиновите. Това е причината сутрин за неравномерната работа на бензин. Ако покараш един ден само на бензин, предполагам, че на другата сутрин няма да има никакъв проблем с паленето и работата.
Направи този експеримент и ще си сигурен къде да търсиш проблема.

rumen1
19-02-2013, 01:05
Аз съм го направил, затова казвам, че е от газта. Но каква ми е опцията? Ако смяташ, че можеш да я направиш 1:1 бензин и газ казвай да ти я карам.

robygas
19-02-2013, 08:14
Каква е уредбата?

mimouzunov
19-02-2013, 08:33
Каква е уредбата?

Все пак е работила на газ колата и нещо е станало... Значи не е настроика, според мен някоя дюза не затваря добре.

didod
19-02-2013, 08:36
Или е с калпави дюзи и след 10 - 15 хил. км. им е заминала калибровката...

code
19-02-2013, 08:39
Или е калпава настройка!! Не пращайте момчето в 9-та глуха :innocent: Имал съм същия проблем колата върви до едно положение, не зазлява от веднъж.
пп А и Роби ако не може да си докара смесите ще си търси проблема, човекът така или иначе няма да си я направи сам.

rumen1
22-02-2013, 22:52
Проблемът е решен благодарение на Робигаз. За 10 минути човекът ми каза точно откъде идва проблема, въпреки че системата не е слагана при него и не я познаваше добре. Ставаше въпрос за една от 4-те газови дюзи, която се оказа дефектна. Отидох в Аргус да ми я сменят, понеже системата е още в гаранция. Сложиха ми направо нова рейка и сега колата е идеална.

emzo
26-02-2013, 20:17
Каква е рейката ? RAIL от дефектната им партида ли :)

robygas
26-02-2013, 20:24
Не беше Рейл.

П.П. А и да ти кажа честно досега не съм виждал инжектори дето да издържат на хубавата ни газ.

ФЕРАРИСТ
28-02-2013, 18:46
Мъри мисля че правилно беше споменал че кара ли се колата на газ, поне веднъж месечно чиляк трябва да си ресетва екуто и да прави адаптация.....което пък ще значи че кабел и софт трябва да има за тая работа, но малко излишна любознателност никога не е излишна....

Doomguy
28-02-2013, 19:39
При мен когато газовата беше настроена ОК си караше месеци наред без грешки. След това по някаква причина сместа на газ стана бедна и бензиновия комп се шашка, като обогатява бензиновата и става каша. Все едно имаш забила ламбда. Аз обаче си мъкна лаптопа с кабела, рестартирам и така до другия път на газ...

code
28-02-2013, 19:59
Не беше Рейл.

П.П. А и да ти кажа честно досега не съм виждал инжектори дето да издържат на хубавата ни газ.

На 166-цата са 9годишни Кейхин, може и да има някой зазлял, но не дава такива признаци :)

robygas
28-02-2013, 20:03
При мен когато газовата беше настроена ОК си караше месеци наред без грешки. След това по някаква причина сместа на газ стана бедна и бензиновия комп се шашка, като обогатява бензиновата и става каша. Все едно имаш забила ламбда. Аз обаче си мъкна лаптопа с кабела, рестартирам и така до другия път на газ...

Доколкото помня при теб имаше проблем с връзката от инжектор на газовата и мотора. В тоя случай не е виновна газовата защото това си е механичен проблем и тя не може да знае за това. Нормално е да се опитва да компенсира загубите.
Същото става и когато газовите инжектори излязат от режим поради чисто механичен проблем какъвто е износването.

---------- Post added at 20:03 ---------- Previous post was at 20:02 ----------


На 166-цата са 9годишни Кейхин, може и да има някой зазлял, но не дава такива признаци :)

Знам ама дюзите ти са колкото евтин ГИ.
То..нали се сещаш, че няма как да е евтино и най-висок клас..:heavy_cry:

Doomguy
28-02-2013, 21:03
Доколкото помня при теб имаше проблем с връзката от инжектор на газовата и мотора. В тоя случай не е виновна газовата защото това си е механичен проблем и тя не може да знае за това. Нормално е да се опитва да компенсира загубите.
Същото става и когато газовите инжектори излязат от режим поради чисто механичен проблем какъвто е износването.

Това е скорошен проблем, преди не духаше от никъде, но не вървеше добре на газ. Може и изпарителя вече да е за ремонт, знам ли...

Иначе при мен няма инжектори, има два стъпкови мотора - смесител - маркучи към всмукателните колектори. Обикновена газова с комп. ;)

robygas
28-02-2013, 23:36
Това е Ренцо или Тартарини, но и двете са зората на ГИ и са много тегави за поддръжка вече.
Щом е с тръбички значи е Ренцо. Това с изправна ламбда сонда и стъпкови моторчета почти няма какво да му се счупи.
Лошото е, че няма нищо за настройката му, но можеш да свалиш и почистиш самите моторчета и гнездата им. Малкото е за празен ход.

etrovskii
02-03-2013, 13:25
Затова карайте на бензин за да ви е мирна главата:bg:аз газта е исползвам за горене на печката:wow:

didod
02-03-2013, 15:58
Съветите от този тип другаде.

dansguardian
02-03-2013, 19:51
Подкрепям колегата! Газта е за печките и за осветление. Спортният дух се убива, минеш ли на газ.

Doomguy
02-03-2013, 20:01
Подкрепям колегата! Газта е за печките и за осветление. Спортният дух се убива, минеш ли на газ.

Абе като ми беше настроена газовата си карах до 6-7к оборота на газ, та спортния дух си го има. Нито звука се променя, нито динамиката, а джоба ми е щастлив. Проблема на повечето е вътре в главата, като си въобразяват, че газта разваля кефа от шофирането.

ecotronic
02-03-2013, 20:32
Подкрепям колегата! Газта е за печките и за осветление. Спортният дух се убива, минеш ли на газ.

Вие големите спортисти, какво изобщо търсите в този раздел?
Или просто така си спамите?

emzo
03-03-2013, 09:35
Мъри мисля че правилно беше споменал че кара ли се колата на газ, поне веднъж месечно чиляк трябва да си ресетва екуто и да прави адаптация.....което пък ще значи че кабел и софт трябва да има за тая работа, но малко излишна любознателност никога не е излишна....

Зависи от настройката, ако е как требе- няма нужда.
Освен ако не е iaw49 :laughing1: