PDA

View Full Version : Кабинетът Борисов подава оставка



Pages : [1] 2 3

viki
20-02-2013, 09:25
Кабинетът Борисов подава оставка (http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/02/20/2006526_kabinetut_borisov_podava_ostavka/)

Отиваме да си направим министерски съвет и си подаваме оставката, каза днес пред парламента Бойко Борисов.
Властта ми е дал народа, днес му я връщам, каза премиерът. Той уточни, че ГЕРБ няма да участва в програмен кабинент. "Аз с ДПС няма работя, господин Костов, вие сте си едно, допълни премиерът.
Той нареди на Цветан Цветанов да благодари на служителите на МВР.

Няма да участвам в управление, в което полицията бие хора. Щом народа иска улицата да управлява държавата - да го направи.


:grandpa:

Кукловодите(нашите и чуждите ) явно са се договорили.
"Нямам търпение" да видя какво следва,след като се
върнахме в началото на 90-те

Susscrofa
20-02-2013, 09:29
Кабинетът Борисов подава оставка (http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/02/20/2006526_kabinetut_borisov_podava_ostavka/)

Отиваме да си направим министерски съвет и си подаваме оставката, каза днес пред парламента Бойко Борисов.
Властта ми е дал народа, днес му я връщам, каза премиерът. Той уточни, че ГЕРБ няма да участва в програмен кабинент. "Аз с ДПС няма работя, господин Костов, вие сте си едно, допълни премиерът.
Той нареди на Цветан Цветанов да благодари на служителите на МВР.

Няма да участвам в управление, в което полицията бие хора. Щом народа иска улицата да управлява държавата - да го направи.


:grandpa:

Браво Вики, добър нюх.:)
По-бърза от осведомителна агенция си.:)
Очаквах този ход на Борисов.

sasho_n2
20-02-2013, 09:34
Браво Вики, добър нюх.:)
По-бърза от осведомителна агенция си.:)
Очаквах този ход на Борисов.
Хайде честито!!! Идва момента за нов избор за който говорех от онзи ден - хайде да видим сега ДОган, Станишев или Костов ще изберете??? Върнахме се назад 20 години най-малко.

vaklinator
20-02-2013, 09:34
Най-после.
Този ББ нито един мандат не е изкарал до края
Нито като главен секретар, нито като кмет, нито сега.

viki
20-02-2013, 09:35
Денят ми започна с тази новина.
Аз също го очаквах,но в момента съм със смесени чувства .
Прекалено режисирано ми се струва всичко.
Ще пиша по-късно,че трябва да излизам ;-)

Susscrofa
20-02-2013, 09:39
Хайде честито!!! Идва момента за нов избор за който говорех от онзи ден - хайде да видим сега ДОган, Станишев или Костов ще изберете??? Върнахме се назад 20 години най-малко.

Аз нямам нужда да ми честитиш.
За разлика от теб политиката не ме възбужда, а теб видимо те превъзбужда.

Според мен нищо няма да се случи.

vaklinator
20-02-2013, 09:40
Дали днешния ден трябва да се обяви за "Национален празник"?
Освобождението на България от един простак

sasho_n2
20-02-2013, 09:46
Аз нямам нужда да ми честитиш.
За разлика от теб политиката не ме възбужда, а теб видимо те превъзбужда.

Според мен нищо няма да се случи.
Напротив, ще се случи - политическата и финансовата криза и нестабилност за взаимно свързани. В момента тъкмо това се случва - политическа криза, от която неизменно ще полседва финансова за и без това бедният народ.

code
20-02-2013, 09:50
Какво да кажа освен едно клише от кръчмите - "си ебало майката". Винаги се казва със замислен поглед, гледащ в нищото. :comphits:

oem
20-02-2013, 09:55
Е са си еба майката..... Боко тиквата не ме кефи никак, ама и никой друг не ме кефи. Всичката мръсна гад която е там трябва да се изчезне, и децата им, и внуците им, и бабите им и дядовците им... , а България да се управлява от образовани млади хора, проверени, които нямат връзка с политически сили, съмнителни бизнеси, или каквито и да е родствени връзки с бивши милиционери, мафиоти и т.н.

Или народа да промени управлението на държава към президентска република.

morfius
20-02-2013, 09:59
ББ обяви код кафяв...

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/17701_10152559812085237_1718443662_n.jpg

Susscrofa
20-02-2013, 10:06
Какво да кажа освен едно клише от кръчмите - "си ебало майката". Винаги се казва със замислен поглед, гледащ в нищото. :comphits:

Страхотно. Много съдържателен коментар.

---------- Post added at 08:06 ---------- Previous post was at 08:04 ----------


Напротив, ще се случи - политическата и финансовата криза и нестабилност за взаимно свързани. В момента тъкмо това се случва - политическа криза, от която неизменно ще полседва финансова за и без това бедният народ.

Е, след 4 години слаба политика, няма как да очакваме нещо хубаво.
Има причина за политическата и финансова криза, наясно ли си с това?

Furious 155
20-02-2013, 10:07
Какво да кажа освен едно клише от кръчмите - "си ебало майката". Винаги се казва със замислен поглед, гледащ в нищото. :comphits:

Това ли ? http://vbox7.com/play:16a71a304b

ital_fen
20-02-2013, 10:07
Според мен Бойко направи перфектният ход. Така си измива ръцете от всичко което е направил, не казвам че ще дойде нещо по-добро, но през целия мандат всичко беше една голяма режисура. Мислите ли че полицайте които биеха не са с протестиращите? На тях им е наредено да бият (познайте от кого) целта според мен беше да породи конфликт между хората. Защото когато се вдигне народа виждате какво става... Може да отнеса много упреци за мнението си но ви казвам че един човек без съвест си отива.

tokata_pz_flex
20-02-2013, 10:07
Аз лично пак ще гласувам за ГЕРБ . Смятам , че са много по-добър избор от всички останали . Това си е лично мнение , не искам да ангажирам никой с него :)

Stoyan Georgiev
20-02-2013, 10:10
Някой е изкарал 6-ца по Сценарий в академията :))

на изборите дали ще успеят да излязат чистите ?

Susscrofa
20-02-2013, 10:11
Аз лично пак ще гласувам за ГЕРБ . Смятам , че са много по-добър избор от всички останали . Това си е лично мнение , не искам да ангажирам никой с него :)

Няма лошо. По важното е да се гласува.
Ама каква коалиция ни чака.:)

Аз пък искам президентска република.

vaklinator
20-02-2013, 10:15
Аз лично пак ще гласувам за ГЕРБ . Смятам , че са много по-добър избор от всички останали . Това си е лично мнение , не искам да ангажирам никой с него :)

Е как ще ме ангажираш, като половината от кабината на 66 са доносници и агенти от ДС. ВЪНШНИЯ му министър е племенник на Петър Младенов - пешо танка!

---------- Post added at 08:15 ---------- Previous post was at 08:13 ----------


Няма лошо. По важното е да се гласува.
Ама каква коалиция ни чака.:)

Аз пък искам президентска република.

Като тая в Русия ли?

Stoyan Georgiev
20-02-2013, 10:25
между другото нещо забавно

Бойко казал за Дянков: Тоя хем ще го бия, хем ще го уволня!

gorbi
20-02-2013, 10:39
за съжаление става интересно... Предпочитах си спокойно да си изкараме до избори, ама някой много бърза... Грешите, ако мислите че няма сценарий тук... Предстоят ни много трудни месеци, лична прогноза...

myato
20-02-2013, 10:39
Първо, още нищо не е станало.
Второ, дори и да се случи, няма нищо фатално. Тръгва нормална демократична процедура.
Не се притеснявайте за държавата. Тя и до момента е на автопилот, така че предполагаемият "пилот", че е скочил с "парашута", това нищо не променя.
А кой ще дойде на власт, избираме всички ние. Ако не искате тоя или оня, бъдете активни.

Susscrofa
20-02-2013, 10:40
Е как ще ме ангажираш, като половината от кабината на 66 са доносници и агенти от ДС. ВЪНШНИЯ му министър е племенник на Петър Младенов - пешо танка!

---------- Post added at 08:15 ---------- Previous post was at 08:13 ----------



Като тая в Русия ли?

Не, като тази във Франция.
Ние сме член на ЕС, тук няма как да имаме Руски модел, а и те там са почти монархия.

---------- Post added at 08:40 ---------- Previous post was at 08:39 ----------


за съжаление става интересно... Предпочитах си спокойно да си изкараме до избори, ама някой много бърза... Грешите, ако мислите че няма сценарий тук... Предстоят ни много трудни месеци, лична прогноза...

Накъде по-тежки бре Горби?

vaklinator
20-02-2013, 10:43
Не, като тази във Франция.
Ние сме член на ЕС, тук няма как да имаме Руски модел, а и те там са почти монархия.

---------- Post added at 08:40 ---------- Previous post was at 08:39 ----------



Накъде по-тежки бре Горби?

Под ника ти пише "републиканец". Дали имаш предвид президентска република, като джамахирията на Кадафи?

Susscrofa
20-02-2013, 10:44
Под ника ти пише "републиканец". Дали имаш предвид президентска република, като джамахирията на Кадафи?

Това е закачка.


Много добре знаеш за какъв тип президентска република става дума, кво ми се лигавиш ся?

morfius
20-02-2013, 10:50
Майтапите на страна, в момента гледаме пародия на 97а... с обърнат знак.
Котилото е едно и също, не иска да пуска кокала... ББ няма шанс с/у А отбора на БКП - ще го надиграят всякак (то само с калинки не става).
Ако иска да види изобщо място в следващия парламент - това беше най-логичния му ход за да излезе чист от двойно губеща ситуация.
Сега трябва да очакваме пълно разгъване на анти кампаниите... медийна война която да разпали емоциите и да се заиграе с първичните инстинкти на електората ("Сблъсъка" ББ - Доган на предните избори е чудесен пример).
Най-вероятния резултат е нова коалиция (въпроса е с ББ или с Кунева или и 2 та).

vaklinator
20-02-2013, 10:55
Кадафи-то природните богатства на Либия ги предоставяше на народа си, а ние предоставихме златните мини Челопеч и много други на концесия за жълти стотинки

---------- Post added at 08:55 ---------- Previous post was at 08:53 ----------


Майтапите на страна, в момента гледаме пародия на 97а... с обърнат знак.
Котилото е едно и също, не иска да пуска кокала... ББ няма шанс с/у А отбора на БКП - ще го надиграят всякак (то само с калинки не става).
Ако иска да види изобщо място в следващия парламент - това беше най-логичния му ход за да излезе чист от двойно губеща ситуация.
Сега трябва да очакваме пълно разгъване на анти кампаниите... медийна война която да разпали емоциите и да се заиграе с първичните инстинкти на електората ("Сблъсъка" ББ - Доган на предните избори е чудесен пример).
Най-вероятния резултат е нова коалиция (въпроса е с ББ или с Кунева или и 2 та).

Едва ли 4 месеца са от значение. Това ще е така и след 4 месеца, когато щяха да бъдат редовните парламентарни избори

Susscrofa
20-02-2013, 10:59
Майтапите на страна, в момента гледаме пародия на 97а... с обърнат знак.
Котилото е едно и също, не иска да пуска кокала... ББ няма шанс с/у А отбора на БКП - ще го надиграят всякак (то само с калинки не става).
Ако иска да види изобщо място в следващия парламент - това беше най-логичния му ход за да излезе чист от двойно губеща ситуация.
Сега трябва да очакваме пълно разгъване на анти кампаниите... медийна война която да разпали емоциите и да се заиграе с първичните инстинкти на електората ("Сблъсъка" ББ - Доган на предните избори е чудесен пример).
Най-вероятния резултат е нова коалиция (въпроса е с ББ или с Кунева или и 2 та).

Ако трябва да влезем в задкулисните конспирации, защо не допуснем, че ББ си сврши работата и сега идва отново ред на БСП, когато и те изчерпят доверието за 4 години може би отново ще извадим спасителя и така въртим властта винаги в едни и същи "ръце".
Всичко това като сценарий започна след като правителството на Костов изправи на нокти политическата "буржоазна" БКП класа.:)
Само отказът от АЕЦ Белене малко не ми се връзва в този сценарий.:)

svetlastf
20-02-2013, 11:01
Е са си еба майката.....
Или народа да промени управлението на държава към президентска република.
Като гледам къф .... да речем симпатяга ни е президент... :sheep:

morfius
20-02-2013, 11:01
Кадафи-то природните богатства на Либия ги предоставяше на народа си, а ние предоставихме златните мини Челопеч и много други на концесия за жълти стотинки

---------- Post added at 08:55 ---------- Previous post was at 08:53 ----------



Едва ли 4 месеца са от значение. Това ще е така и след 4 месеца, когато щяха да бъдат редовните парламентарни избори

Понякога са от голямо значение, например при промени на избирателните закони в последния момент.
Или при използване на инерция.

И Норвегия има петрол, Либия или Норвегия предпочитаме е въпроса?

Kuku
20-02-2013, 11:02
Аз ли нещо.... :pokey:

Няма да участвам в управление, в което полицията бие хора.
................
Цветан Цветанов да благодари на служителите на МВР.


Бойко винаги си е измивал ръцете, винаги е давал заден ход и винаги е бил фурнаджийска лопата.
Уж бил голям мъжкар, пък всъщност си е чист путьо :!:
Не сценарий, не режисура, ами не знам, какво....

morfius
20-02-2013, 11:04
Ако трябва да влезем в задкулисните конспирации, защо не допуснем, че ББ си сврши работата и сега идва отново ред на БСП, когато и те изчерпят доверието за 4 години може би отново ще извадим спасителя и така въртим властта винаги в едни и същи "ръце".
Всичко това като сценарий започна след като правителството на Костов изправи на нокти политическата "буржоазна" БКП класа.:)
Само отказът от АЕЦ Белене малко не ми се връзва в този сценарий.:)

Ако излезем от задкулисните остава майтапа с код кафяво ... не е особено смислено обяснение.
Мутра се плаши от тълпа ... дали.

Отказа от Белене може да е поредния начин да се разтегли проекта, за да се източат още едни пари от него. Какво пречеше на Станишев да го стартира?

ital_fen
20-02-2013, 11:07
Аз ли нещо.... :pokey:



Бойко винаги си е измивал ръцете, винаги е давал заден ход и винаги е бил фурнаджийска лопата.
Уж бил голям мъжкар, пък всъщност си е чист путьо :!:
Не сценарий, не режисура, ами не знам, какво....


Е това се опитах и аз да кажа!!!

DMS
20-02-2013, 11:08
Аз лично пак ще гласувам за ГЕРБ . Смятам , че са много по-добър избор от всички останали . Това си е лично мнение , не искам да ангажирам никой с него :)

От гледна точка на това да не са турци, комунисти и разни утрепки - да. Всичките се изредиха по няколко пъти... писна ни. Нов бардак със стари курви НЕ става.

Доста неща трябва да се променят и се надявам да се протестира до последно! И виновните за това състояние на държавата да бъдат съдени.

morfius
20-02-2013, 11:10
ББ е комунист, четете бре хора, четете и гледайте какво върши, а не какво говори.

Susscrofa
20-02-2013, 11:10
Ако излезем от задкулисните остава майтапа с код кафяво ... не е особено смислено обяснение.
Мутра се плаши от тълпа ... дали.

Отказа от Белене може да е поредния начин да се разтегли проекта, за да се източат още едни пари от него. Какво пречеше на Станишев да го стартира?

Изключително интересно ми беше да наблюдавам с каква ярост служители на бившата ДС се хвърлиха да защитават ББ за досието Буда по всички медии. Начело беше шефа на шести отдел. И когато се сетя за почти доказания слух, че Бриго Аспарухов предложил ББ за главен секретар на МВР и понякога се чудя какво да си мисля.
Пак ще ни изграят.:):fish:

morfius
20-02-2013, 11:13
Изключително интересно ми беше да наблюдавам с каква ярост служители на бившата ДС се хвърлиха да защитават ББ за досието Буда по всички медии. Начело беше шефа на шести отдел. И когато се сетя за почти доказания слух, че Бриго Аспарухов предложил ББ за главен секретар на МВР и понякога се чудя какво да си мисля.
Пак ще ни изграят.:):fish:

Е това какво му е интересното, цирковете около ББ в медиите са от както му се чу името.
Нали така го създадоха като медиен образ, после като герой/мачо/бати... накрая го направиха и алтернатива.

А за изиграването ... нищо ново.

vaklinator
20-02-2013, 11:22
Понякога са от голямо значение, например при промени на избирателните закони в последния момент.
Или при използване на инерция.

И Норвегия има петрол, Либия или Норвегия предпочитаме е въпроса?

Предпочитам либийци и норвежци да идват на гурбет в България, отколкото обратното!

morfius
20-02-2013, 11:23
Предпочитам либийци и норвежци да идват на гурбет в България, отколкото обратното!

За модела на държавата идеше реч, не за това кой къде гурбетчийства.

vaklinator
20-02-2013, 11:24
За модела на държавата идеше реч, не за това кой къде гурбетчийства.

Модела на държавите го правят управляващите

fade
20-02-2013, 11:28
...
Бойко винаги си е измивал ръцете, винаги е давал заден ход и винаги е бил фурнаджийска лопата.
Уж бил голям мъжкар, пък всъщност си е чист путьо :!:
Не сценарий, не режисура, ами не знам, какво....

Абселютно!
Да добавя и позьор!

Просто поредната поза... какви сценарии какви конспирации...!?!
Според мен не му достига IQ за такива неща! :tooth:

morfius
20-02-2013, 11:30
Модела на държавите го правят управляващите

Цък, модела го прави обществото... единствения филм в който управник може да направи нещо различно от обществото е тотална диктатура.
Повечето недоволстващи срещу модела у нас не се и усещат като го пресъздават в ежедневието си.
Факт.

Kuku
20-02-2013, 11:32
Абселютно!
Да добавя и позьор!

Просто поредната поза... какви сценарии какви конспирации...!?!
Според мен не му достига IQ за такива неща! :tooth:Е, той кукловода си знае работата :)

vaklinator
20-02-2013, 11:35
Цък, модела го прави обществото... единствения филм в който управник може да направи нещо различно от обществото е тотална диктатура.
Повечето недоволстващи срещу модела у нас не се и усещат като го пресъздават в ежедневието си.
Факт.

За съжалене нашето общество е в чужбина, за да издържат майкте си , съпругите си или децата си! Знаеш ли колко семейства живеят разделени! Жени отглеждат сами децата си, бащи се гърчат по строежи в Белгия, Германия и каде ли не? Майки ближат гръцки задници за 1000 евро, други продават децата си. Семейства се разделят и се провалят стотици хиляди живота от немотия и некадърно управление. Единствено управляващите имат власт, която активно използват за да си натъпчат джобовете.

morfius
20-02-2013, 11:38
За съжалене нашето общество е в чужбина, за да издържат майкте си , съпругите си или децата си! Знаеш ли колко семейства живеят разделени! Жени отглеждат сами децата си, бащи се гърчат по строежи в Белгия, Германия и каде ли не? Майки ближат гръцки задници за 1000 евро, други продават децата си. Семейства се разделят и се провалят стотици хиляди живота от немотия и некадърно управление. Единствено управляващите имат власт, която активно използват за да си натъпчат джобовете.

Оправдания.
Всеки си ги има.
Но корупцията и нарушаването на законите са на всички нива.
А те бетонират модела.
Търпимостта към такова управническо поведение нараства пропорционално на степента на корумпираност и неспазване на законите на ниско ниво.

vaklinator
20-02-2013, 11:40
Оправдания.
Всеки си ги има.
Но корупцията и нарушаването на законите са на всички нива.
А те бетонират модела.
Търпимостта към такова управническо поведение нараства пропорционално на степента на корумпираност и неспазване на законите на ниско ниво.

Хахахах Симеон Дянков си оттегля оставка
Довечера и 66 ще си я оттегли

Susscrofa
20-02-2013, 11:42
Мен ме притеснява, че ще имаме избори, а нямаме работещ Конституционен съд.

Liminat
20-02-2013, 11:44
"Нямам търпение" да видя какво следва,след като се
върнахме в началото на 90-те
Ясно е какво, не ни остава много време до 18-ти век.

didod
20-02-2013, 11:45
Театрото набира скорост де. :)
В момента Дянковчето обяснява как те били най-добрите и другите били плява, как сме толкова добре в сравнение с Европата и т.н. Приказки едни и същи 3 години и кусур вече. :)

code
20-02-2013, 11:45
Аз лично пак ще гласувам за ГЕРБ . Смятам , че са много по-добър избор от всички останали . Това си е лично мнение , не искам да ангажирам никой с него :)

+1 много ясно

Kuku
20-02-2013, 11:50
Театрото набира скорост де. :)
В момента Дянковчето обяснява как те били най-добрите и другите били плява, как сме толкова добре в сравнение с Европата и т.н. Приказки едни и същи 3 години и кусур вече. :)А в същото време народа иска оставки и иска да изгони правителството :?
Как пък един журналист не стана и не попита: 'Щом сте толкова добри, защо народа гладува?' :bored:

didod
20-02-2013, 11:52
Между другото Дянков се отказал от оставката си. С Бойчето завинаги... :grandpa:

fade
20-02-2013, 11:56
Между другото Дянков се отказал от оставката си. С Бойчето завинаги... :grandpa:

Абе аз не мога да разбера тия толко ли са глупави че като видят вълна и вместо да легнат ниско в лодката, те стават и я клатят... :furious:

nelina
20-02-2013, 11:56
+1 много ясно
+2 подкрепям

Jivko7777
20-02-2013, 12:15
+1 много ясно

как като бойко каза че ние няма да пускаме кандидатура :)

oem
20-02-2013, 12:29
Като гледам къф .... да речем симпатяга ни е президент... :sheep:

Сакън! Пропускаш другия текст който съм написал. Всичката измет до сега трябва да изчезне от политиката и от живота на Българите! Всички до сега са нечии молиционерски синове и внуци, и приближени до подземния свят корумпирани, мафиоти и прочее.

Докато не изчезнат тези няма да се тръгне нищо към по-добро. А това за жалост би станало ако сред народа хората имащи волята да стачкуват и да се жертват за каузата попадне повече огнестрелно оръжие! За жалост само такава кръв пролята би допринесла за повече страх и отговорност в управляващите, защото всеки до момента който си е проправил път към власта е човек с интереси за лични финансови облаги. На никои не му пука за теб, за мен, за народа...

Furious 155
20-02-2013, 12:31
Абе какви са тия ЦИРКОВЕ??? ББ подавал оставка на кабинета и утре парламента щял да гласува оставката, НО Дянков се връщал и оставката му не била приета и щял пак да е финансов министър и вицеприемиер???
Пак нещо на луди ще ни правят...

tokata_pz_flex
20-02-2013, 12:35
Дянков щял да се върне в ГЕРБ и да помага на Борисов . Няма как да е вицепремиер на правителство в оставка . А ГЕРБ няма да се коалиратс БСП и ДПС в служебно правителство Жика . Иначе на избори ще бъдат . От сутринта има народ при мен и всички се обявиха в подкрепа на ГЕРБ .

Da_Fuse
20-02-2013, 12:35
А вие колеги не се ли замисляте, че това беше единствения му полезен ход, след като дългата ръка на Р.Овч. "леко" побутна всички РЕП-та и топлофикация да вдигнат сметките в един и същи момент... така помежду другото... И това няма нищо общо с идващите избори... Номенклатурчиците от БКП-то имат дълга ръка и като започне да им се мъти водата, изваждат очилата и се гмуркат в калта докато не я избистрят по техният си начин...

+ 1 за мутричката Бойко, защото на другите им знам филма и са ми ясни, тука поне ми е интересно още.

didod
20-02-2013, 12:41
То така, ама сега някак така тънко гледат да си измият ръчичките - ето подаваме оставка, оправяйте се другите както можете. Ние вече не сме виновни и отговорни. За нищо. :pokey:

code
20-02-2013, 12:47
То така, ама сега някак така тънко гледат да си измият ръчичките - ето подаваме оставка, оправяйте се другите както можете. Ние вече не сме виновни и отговорни. За нищо. :pokey:

Еми другия вариант е да пишат всички световни медии как полицията чупи главите на "мирните граждани"(повечето арестувани са криминално проявени и от футболни агитки) по улиците. Добре ли ти се струва? Аз не мога да си обясня кои протестиращи ще замерят полицаи с камъни, аз такива приятели и познати нямам??

didod
20-02-2013, 12:55
Много лесно се зачерква отговорността за 3 години пълна власт нещо.
Чупещите не ги оправдавам, ама повечето с рани и наритани по улиците не бяха от тях. :)

ecotronic
20-02-2013, 13:02
Има много тези, затова че някоя политическа организация стои зад действията на келешчетата, които хвърлят камъни и предизвикват кютек съвсем целенасочено.
Лично аз обаче нямам такива доказателства и съм 99% сигурен, че въпросните младежи правят това на своя глава и с мотиви не много по-различни от тези на един футболен мач.
Ако съм прав, се оказва, че някакви лумпени успяват да влияят върху най-важните неща в държавата.

Susscrofa
20-02-2013, 13:06
Има много тези, затова че някоя политическа организация стои зад действията на келешчетата, които хвърлят камъни и предизвикват кютек съвсем целенасочено.
Лично аз обаче нямам такива доказателства и съм 99% сигурен, че въпросните младежи правят това на своя глава и с мотиви не много по-различни от тези на един футболен мач.
Ако съм прав, се оказва, че някакви лумпени успяват да влияят върху най-важните неща в държавата.

Лумпения си ти.

---------- Post added at 11:06 ---------- Previous post was at 11:05 ----------


А вие колеги не се ли замисляте, че това беше единствения му полезен ход, след като дългата ръка на Р.Овч. "леко" побутна всички РЕП-та и топлофикация да вдигнат сметките в един и същи момент... така помежду другото... И това няма нищо общо с идващите избори... Номенклатурчиците от БКП-то имат дълга ръка и като започне да им се мъти водата, изваждат очилата и се гмуркат в калта докато не я избистрят по техният си начин...

+ 1 за мутричката Бойко, защото на другите им знам филма и са ми ясни, тука поне ми е интересно още.

Ау каква сложна конспиративна теория.
Разсмя ме.

morfius
20-02-2013, 13:10
А вие колеги не се ли замисляте, че това беше единствения му полезен ход, след като дългата ръка на Р.Овч. "леко" побутна всички РЕП-та и топлофикация да вдигнат сметките в един и същи момент... така помежду другото... И това няма нищо общо с идващите избори... Номенклатурчиците от БКП-то имат дълга ръка и като започне да им се мъти водата, изваждат очилата и се гмуркат в калта докато не я избистрят по техният си начин...

+ 1 за мутричката Бойко, защото на другите им знам филма и са ми ясни, тука поне ми е интересно още.

А на кого продаде ББ оставащите 1/3 държавни дялове в ЕРП?
Дали пък не беше опит за капитализиране на тия дялове?
Изобщо ако ще задълбаваме в такива теории... зайци бол.

etrovskii
20-02-2013, 13:13
Театрото набира скорост де. :)
В момента Дянковчето обяснява как те били най-добрите и другите били плява, как сме толкова добре в сравнение с Европата и т.н. Приказки едни и същи 3 години и кусур вече. :)
Цирка е голям прави се на велик:static:ако след два часа не си промени мнението пак.Той си праи политически ход за себе си:grandpa:

qpwo
20-02-2013, 13:15
+1 много ясно

+2 много ясно за ББ.

etrovskii
20-02-2013, 13:17
А в същото време народа иска оставки и иска да изгони правителството :?
Как пък един журналист не стана и не попита: 'Щом сте толкова добри, защо народа гладува?' :bored:
Как ще гладува бе виж колко асвалт има:bouncing_smiley::rotfl::roll2::pancake:

pace
20-02-2013, 13:19
Аз също, ще гласувам отново за ГЕРБ, ако изобщо се кандидатират за изборите. Па медийте да ми хвърлят, колко искат прах в очите. Аз виждам какво е направил Бойко, както и всеки от нас предполагам.

etrovskii
20-02-2013, 13:19
+2 много ясно за ББ.
+1 за младите хора които трябва да сменът тази жмел:comphits:

Susscrofa
20-02-2013, 13:19
Аз също, ще гласувам отново за ГЕРБ, ако изобщо се кандидатират за изборите. Па медийте да ми хвърлят, колко искат прах в очите. Аз виждам какво е направил Бойко, както и всеки от нас предполагам.

Аз не виждам какво е направил.

pace
20-02-2013, 13:20
Как ще гладува бе виж колко асвалт има:bouncing_smiley::rotfl::roll2::pancake:
Преди ГЕРБ и асФалт нямаше бре пич

morfius
20-02-2013, 13:23
Преди ГЕРБ и асФалт нямаше бре пич

И затова лентичките дето ги реже ББ са все на проекти започнати преди ГЕРБ да ги има изобщо като партия.
Бива да кълвете на гол популизъм, ама чак пък толкова...

Kuku
20-02-2013, 13:25
Народа да джвака асфалт и релси :)

tokata_pz_flex
20-02-2013, 13:38
Киреее , ми нали Европа дава пари за инфраструктура . Дай да им ги върнем , за да не джвакаме асфалт . Пък до морето ще пътуваме 5 дни с камила ... туристите също .

etrovskii
20-02-2013, 13:41
Да ва питам нещо,в коя европейска държава потребителя не може да се откажи от услугата?:photo:

didod
20-02-2013, 13:42
Не са ли достатъчни празните приказки - 'ще свалим тока с 8 %, ако ДКЕВР го гласува.' Обаче оттам казват, че не можело току-така да стане. 'Отнемаме лиценза на ЧЕЗ до края на деня' - да, ама не. Процедурата отнема време и не означава автоматично отнемане. Сега гледам и срок са им поставили до незнам кой си април. Въобще пълно с неадекватни изказвания, които продължават и сега. И промяна на решения от ден до пладне. То пък вече е смешно.

И дайте нещо друго, стига с тез пишман магистрали...

starata alfa
20-02-2013, 13:48
Аз не виждам какво е направил.
мога да ти кажа какво нее направил:
бащами няма досие в ДС защото на морето преди казармата е бодвал полякиня
на бащами сега не му казват;имаш семейство;като отказва да пусне бръмбари в стаята на Николай Колев-босия
нее бутал хора от висока скала без съд и присъда
нее затварял никой в Белене-не говоря за АЕЦ
на мен неми удържат от заплатата под претекст за 20т липсващо брашно зада спонсорирам БСП от фирмата на Николай Тапаров,Йордан Воденичарски и Николай Цонев-НИЛАНА
и тн и тн
единственото лошо е че трябва пак да избирам не по-доброто а по-малкото ЗЛО

---------- Post added at 13:48 ---------- Previous post was at 13:44 ----------

а защо няма осъдени досега виж тук ако не знаеш
http://www.bulgaria-news.bg/category/bulgaria/economics/article/post77312.html

etrovskii
20-02-2013, 13:49
мога да ти кажа какво нее направил:
бащами няма досие в ДС защото на морето преди казармата е бодвал полякиня
на бащами сега не му казват;имаш семейство;като отказва да пусне бръмбари в стаята на Николай Колев-босия
нее бутал хора от висока скала без съд и присъда
нее затварял никой в Белене-не говоря за АЕЦ
на мен неми удържат от заплатата под претекст за 20т липсващо брашно зада спонсорирам БСП от фирмата на Николай Тапаров,Йордан Воденичарски и Николай Цонев-НИЛАНА
и тн и тн
единственото лошо е че трябва пак да избирам не по-доброто а по-малкото ЗЛО
Виш сега ,трябва тази цялата политическа сган да се убере и на нейно място да дойдат млади мислещи и можещи мозъци,друго спасение няма,е сеа му е майката:hehehm::static:

Susscrofa
20-02-2013, 13:55
мога да ти кажа какво нее направил:
бащами няма досие в ДС защото на морето преди казармата е бодвал полякиня
на бащами сега не му казват;имаш семейство;като отказва да пусне бръмбари в стаята на Николай Колев-босия
нее бутал хора от висока скала без съд и присъда
нее затварял никой в Белене-не говоря за АЕЦ
на мен неми удържат от заплатата под претекст за 20т липсващо брашно зада спонсорирам БСП от фирмата на Николай Тапаров,Йордан Воденичарски и Николай Цонев-НИЛАНА
и тн и тн
единственото лошо е че трябва пак да избирам не по-доброто а по-малкото ЗЛО

---------- Post added at 13:48 ---------- Previous post was at 13:44 ----------

а защо няма осъдени досега виж тук ако не знаеш
http://www.bulgaria-news.bg/category/bulgaria/economics/article/post77312.html

Не ми вади от кюпа на бившите комунисти ББ.
Всички около него са от там.
Политиката, която води си е с такъв отенък.
Не разбирам как е възможно разумни хора да си мислят, че ГЕРБ е дясна, демократична партия.
Там се събраха всички изгонени от БСП бивши агенти и милиционери, и доста партийни синчета и дъщери.
Какъв дисидент е ББ, това е адска смешка.
Той, ако е репресиран, как ще прекрачи изобщо вратата на школата в Симеоново бре?????
Излагате се.
За 4 години този закон можеше ли да бъде прегласуван с мнозинството на ГЕРБ, а?

Furious 155
20-02-2013, 13:59
Не са ли достатъчни празните приказки - 'ще свалим тока с 8 %, ако ДКЕВР го гласува.' Обаче оттам казват, че не можело току-така да стане. 'Отнемаме лиценза на ЧЕЗ до края на деня' - да, ама не. Процедурата отнема време и не означава автоматично отнемане. Сега гледам и срок са им поставили до незнам кой си април. Въобще пълно с неадекватни изказвания, които продължават и сега. И промяна на решения от ден до пладне. То пък вече е смешно.

И дайте нещо друго, стига с тез пишман магистрали...Точно!

Kuku
20-02-2013, 14:38
Герберчетата не са изгонени само от БСП - целия ГЕРБ е сбирщайн :)


Киреее , ми нали Европа дава пари за инфраструктура . Дай да им ги върнем , за да не джвакаме асфалт . Пък до морето ще пътуваме 5 дни с камила ... туристите също .Да, Тока, хубаво е да усвояваме европейски пари, ама не само за отраслите от които може много и веднага да се краде, нали ;)
Освен това, щом усвояваме пари, защо народа обеднява? Къде са усвоените мангизи?
Освен това, мани другото, ама икономиката изцяло затъва, за-тъ-ва! А не е ли тя най-важната за една държава?
Можеш да провериш, колко пътища са били построени по време на тройната коалиция и по времето на герберите. Работната заплата и пенсиите как динамично се актуализираха при тройната коалиция и не помръдваха при герберите.... и т.н., и т.н. :?
Аз и друг път съм казвал - със строителство не се гради държава, то е резултат от прогреса на нацията!

Alfa Pilot
20-02-2013, 14:59
По магистралите не минавам често, ама на това новото кръстовище на Гешов и Борис III асфалта е супер зле, не знам защо още никой не е повдигнал въпроса.

pace
20-02-2013, 15:05
1-Освен това, щом усвояваме пари, защо народа обеднява?
2-Можеш да провериш, колко пътища са били построени по време на тройната коалиция и по времето на герберите.
3- Работната заплата и пенсиите как динамично се актуализираха при тройната коалиция и не помръдваха при герберите....
1-Европейските пари не са за да се раздават ей така...да си имат хората
2-За пътищата пак провери преди да пишеш
3-И после помниш ли колко беше хазната на -

gorbi
20-02-2013, 15:08
Никой не си мисли, че ББ е ангел синеок небесен, дошъл на земята да дарява добро и благодат. От същото котило е като останалата политическа мърша... НО, има и малко разлики... Започна да изкарва кирливи ризи, поне се опита, опита се и да не допуска да се излагаме по европейски проекти. Действията му, макар понякога противоречиви и хаотични, винаги са били логични и предвидими. Дори и с оставката.
Идеята да се гласува пак за герб е - хайде - това е най-миловидния отбор на управляващата сган. Т.е. ако не можем да измислим нищо по добро - остава ни пак герб с бездарното си, но спокойно управление. Защото аз имам семейство и не ми трябват нито граждански войни, нито хипер инфлация, нито остра политическа криза.

Мен ме притеснява че всички говорят ПРОТИВ, а никой не говори ЗА.

На въпроса кого предлагате? Отговор - избор има бе, винаги има избор.. в демокрацията има избор, не може да няма...

Ами айде - правителството си подаде оставка, до края на другия месец ще има избори - де ви е демократичния избор ???

За кого да гласувам след 5 седмици ?

Стига разтягахте локуми кой какъв бил, какъв бил, глупости от телевизора. Отговорете на прост въпрос - за кого да гласуваме след 5 седмици ?

ne0
20-02-2013, 15:11
Имам решение - PPH - PUBLIC POLITICAL HUMILIATION

практикува се на видно обществено място и се изразява в насилване, изшкембване, ебане и прочие на лъжливи политици и власт-имащи, като поставяне на пример за следващите

gorbi
20-02-2013, 15:12
1-Европейските пари не са за да се раздават ей така...да си имат хората
2-За пътищата пак провери преди да пишеш
3-И после помниш ли колко беше хазната на -

А, и преди да пишете глупости, как герб нищо не бил направил - да ви разходя по Украйна и Молдова, да видите пътища... Посмъртно никаква Алфа не може да мине през тия две държави... :)

---------- Post added at 13:12 ---------- Previous post was at 13:11 ----------


Имам решение - PPH - PUBLIC POLITICAL HUMILIATION

практикува се на видно обществено място и се изразява в насилване, изшкембване, ебане и прочие на лъжливи политици и власт-имащи, като поставяне на пример за следващите

Това да, това съм съгласен... :)

Kuku
20-02-2013, 15:12
1-Европейските пари не са за да се раздават ей така...да си имат хората
2-За пътищата пак провери преди да пишеш
3-И после помниш ли колко беше хазната на -1-Да де - прибират си ги 'наши хора'.
2-Айде да проверим - аз казвам, че са повече или равни като километри.
3-А Бойко защо изпразни хазната?

Bottata
20-02-2013, 15:27
Как може да тъжите за един откровен простак и малоумник. Еми да си бяхме седяли при Тодор Живков - той поне беше тарикат, а не мутра и крадец.
Радвам се че го махмахме.
Жалкото е че не вярвам да довършим делото - да сменим формата на управление. Щото тази само корупция генерира и е в ужърб на българите и в полза на престъпниците и циганите

gorbi
20-02-2013, 15:29
Как може да тъжите за един откровен простак и малоумник. Еми да си бяхме седяли при Тодор Живков - той поне беше тарикат, а не мутра и крадец.
Радвам се че го махмахме.
Жалкото е че не вярвам да довършим делото - да сменим формата на управление. Щото тази само корупция генерира и е в ужърб на българите и в полза на престъпниците и циганите

хубу де, разбрахме - всички са лоши и маскари... Ти какво предлагаш ?

Mury
20-02-2013, 15:30
Вие всички дето сипвате лайната тук,ходите ли по улиците вечерно време ?????????????:photo::photo::photo:Щот за почти 8 години в тоз форум,съм се нагледал на клавиатурни мишки.....................

ecotronic
20-02-2013, 15:35
Никой не си мисли, че ББ е ангел синеок небесен, дошъл на земята да дарява добро и благодат. От същото котило е като останалата политическа мърша... НО, има и малко разлики... Започна да изкарва кирливи ризи, поне се опита, опита се и да не допуска да се излагаме по европейски проекти. Действията му, макар понякога противоречиви и хаотични, винаги са били логични и предвидими. Дори и с оставката.
Идеята да се гласува пак за герб е - хайде - това е най-миловидния отбор на управляващата сган. Т.е. ако не можем да измислим нищо по добро - остава ни пак герб с бездарното си, но спокойно управление. Защото аз имам семейство и не ми трябват нито граждански войни, нито хипер инфлация, нито остра политическа криза.

Мен ме притеснява че всички говорят ПРОТИВ, а никой не говори ЗА.

На въпроса кого предлагате? Отговор - избор има бе, винаги има избор.. в демокрацията има избор, не може да няма...

Ами айде - правителството си подаде оставка, до края на другия месец ще има избори - де ви е демократичния избор ???

За кого да гласувам след 5 седмици ?

Стига разтягахте локуми кой какъв бил, какъв бил, глупости от телевизора. Отговорете на прост въпрос - за кого да гласуваме след 5 седмици ?

Не съм гласувал за ГЕРБ, няма и да гласувам.
Но се присъединявам към казаното от теб относно това, че все пак има и положителни неща, направени от ББ.

Едно просто такова нещо е премахването на копърките от летището:

Отколко време съществуваше този идиотски проблем?
Сложно ли беше решението?
Защо никой преди ББ не го реши?

Мога да дам и други примери.

starata alfa
20-02-2013, 15:35
ситуацията е следната -имам 156 ,имал съм жигула,искам да имам джулия.какво да правя?за джулия нямам пари/в държавата изобщо я няма/
и сега какво?остава 156 или да се върна на жигулата
всеки ще направи своя избор,въпроса е сега накъде?:pokey:

viki
20-02-2013, 15:37
- Бай Василе! Когато се освободи България, кого ще си турим цар?
- Ако се бием с турците само за цар, то сме глупци. И сега си имаме султан. Нам трябва не господар, а свобода и човешко равенство - отговори Левски навъсено.
- Ами ти каква служба ще вземеш тогава?... Зер, пада ти се най-първа служба.
- Никаква. Ще ида у други поробени народи, да правя това, което правя тук сега.
И той говореше искрено
...

http://www.foxes2.be/k/girl_sigh.gif

etrovskii
20-02-2013, 16:12
Вие всички дето сипвате лайната тук,ходите ли по улиците вечерно време ?????????????:photo::photo::photo:Щот за почти 8 години в тоз форум,съм се нагледал на клавиатурни мишки.....................
Сигурно и ти си една от тях:static:

Alexanderbb
20-02-2013, 16:19
Крайно време е да се сетим какво пише в Конституцията. А именно че властта произхожда от народа. И да спрем да си мислим кой да изберем да ни оправи ами да си възпитаме политиците че ако не са в полза роду ще бъдат бити и затворени. А не някакви си мутри да ми се пъчат 4 години и да ми започват всяко изречение с АЗ

Furious 155
20-02-2013, 16:22
Крайно време е да се сетим какво пише в Конституцията. А именно че властта произхожда от народа. И да спрем да си мислим кой да изберем да ни оправи ами да си възпитаме политиците че ако не са в полза роду ще бъдат бити и затворени. А не някакви си мутри да ми се пъчат 4 години и да ми започват всяко изречение с АЗ
Така де, уж умни хора все пишат тук и там, а гледам пак има хора заставащи зад мутрата и пожарникаря Борисов!
СТИГА сте търсили спасител! Няма такъв!
Някой някъде беше написал нещо тези дни - политиците са като децата - трябва да се възпитават.

Susscrofa
20-02-2013, 16:25
Не личностите, а институциите са важни.
Стига с тези месии, трябва да има истински институции, независими от "АЗ".:comphits:

sasho_n2
20-02-2013, 16:40
Никой не си мисли, че ББ е ангел синеок небесен, дошъл на земята да дарява добро и благодат. От същото котило е като останалата политическа мърша... НО, има и малко разлики... Започна да изкарва кирливи ризи, поне се опита, опита се и да не допуска да се излагаме по европейски проекти. Действията му, макар понякога противоречиви и хаотични, винаги са били логични и предвидими. Дори и с оставката.
Идеята да се гласува пак за герб е - хайде - това е най-миловидния отбор на управляващата сган. Т.е. ако не можем да измислим нищо по добро - остава ни пак герб с бездарното си, но спокойно управление. Защото аз имам семейство и не ми трябват нито граждански войни, нито хипер инфлация, нито остра политическа криза.

Мен ме притеснява че всички говорят ПРОТИВ, а никой не говори ЗА.

На въпроса кого предлагате? Отговор - избор има бе, винаги има избор.. в демокрацията има избор, не може да няма...

Ами айде - правителството си подаде оставка, до края на другия месец ще има избори - де ви е демократичния избор ???

За кого да гласувам след 5 седмици ?

Стига разтягахте локуми кой какъв бил, какъв бил, глупости от телевизора. Отговорете на прост въпрос - за кого да гласуваме след 5 седмици ?

Колега, точно този въпрос зададох още онзи ден - за кого да гласуваме след Бойко? Адекватен отговор не получих - няма и ти да получиш. Затова всеки си прави преценка и избира - явно е, че отоваме на нови избори със старите муцуни БСП, ГЕРБ, ДПС, Кунева - аз лично ще избера отново Бойко, като най-малкото зло, както някой беше писал по-горе. Дано наистина паметта на народа не е толкова къса и да си спомнят безумията извършени от тройната коалиция.
Жалко е наистина, че чакаме някакъв спасител да дойде от някъде и да оправи нещата...но спасителя не идва ли...не идва....

ital_fen
20-02-2013, 16:47
Аз немога да разбера едно. От 3 дни ходя на протести, там главно се скандира оставка. Както и по записите на протестите в софия виждам че същата работа. Как така до вчера всички искаха да го свалят а днес всички се жалват какъв бил добър, и че по-лоши щели да дойдат. За мен това беше сценарий, вся раздор и раздели хората на протестиращи и полицай. Не казвам че ще дойдат по-добри.

Furious 155
20-02-2013, 16:53
Аз немога да разбера едно. От 3 дни ходя на протести, там главно се скандира оставка. Както и по записите на протестите в софия виждам че същата работа. Как така до вчера всички искаха да го свалят а днес всички се жалват какъв бил добър, и че по-лоши щели да дойдат. За мен това беше сценарий, вся раздор и раздели хората на протестиращи и полицай. Не казвам че ще дойдат по-добри.Наистина трябва вместо ОСТАВКА, да се скандира - ИСКАМЕ ПРОМЯНА! Промяна за нас и нашите деца!

etrovskii
20-02-2013, 16:54
има три варианта,боко да се върне,втория президента има власт да връчи мандат;-)и трето народа да издуха цялата политическа жмел и се създаде ново ама съвсееем ново правителство с чиста кръв,и от там нататък който се издъни да се трича на центъра на София с главата надолу:static::pokey::boxing::hump:

ecotronic
20-02-2013, 16:57
Аз немога да разбера едно. От 3 дни ходя на протести, там главно се скандира оставка. Както и по записите на протестите в софия виждам че същата работа. Как така до вчера всички искаха да го свалят а днес всички се жалват какъв бил добър, и че по-лоши щели да дойдат. За мен това беше сценарий, вся раздор и раздели хората на протестиращи и полицай. Не казвам че ще дойдат по-добри.

Това че има протести и митинги нищо не означава. Твърдият електорат си стои на топло вкъщи.
И аз недоумявах как така на изборите през 90-та след 45 години комунизъм и след цялата еуфория по улиците, ще се намери някой, който да гласува за комунистите......
А те взеха, че спечелиха и изборите........
Ние сме абсолютно непредсказуем народ, стане ли въпрос за избори.

etrovskii
20-02-2013, 17:00
Това че има протести и митинги нищо не означава. Твърдият електорат си стои на топло вкъщи.
И аз недоумявах как така на изборите през 90-та след 45 години комунизъм и след цялата еуфория по улиците, ще се намери някой, който да гласува за комунистите......
А те взеха, че спечелиха и изборите........
Ние сме абсолютно непредсказуем народ, стане ли въпрос за избори.
Що се чудиш ей сега ше излезнат кумунистите с кебапа и кинтите и пак ще има хора които да гласуват за тях:noooo:

Kuku
20-02-2013, 17:02
Аз казвам, че БСП ще спечели изборите!

ecotronic
20-02-2013, 17:02
Що се чудиш ей сега ше излезнат кумунистите с кебапа и кинтите и пак ще има хора които да гласуват за тях:noooo:

Точно сега кебапът и кинтите ще си ги икономисат, защото няма да им трябват за да спечелят изборите.

etrovskii
20-02-2013, 17:03
Аз казвам, че БСП ще спечели изборите!
Така мисля и аз:photo:

ital_fen
20-02-2013, 17:05
ecotronic,
Ами именно и аз това казвам, ние сме си виновни за всичко. Симеон каза ще ви оправя и повярвахме оп какво стана? ББ каза ще ви оправя и той не ни оправи. Сега народа е задружен и се вдига срещу управлението. И на мен не ми се иска детето ми да живее в такава държава. Не искам и да плащам сметките на циганите, да храня депутатите, да давам пари за новите им коли, не искам и детските надбавки да са 35лв, и пенсията на един човек прекарал живота си в труд да е 120лв. Затова трябва да се протестира!!!

Susscrofa
20-02-2013, 17:05
Абе, У неделя нЕкой, че рита ли мач?

Kuku
20-02-2013, 17:09
Бойко със сигурност :)

Аз ше блЪскам.... може и без 'б' :tooth:

ecotronic
20-02-2013, 17:12
Всеки иска промяна. Ама нали точно заради това НДСВ и после ГЕРБ дойде на власт. На хората им беше писнало БСП и СДС да се редуват и все тая.
Тъй че въпросът не е в просто някаква промяна а в каква промяна.
Чак когато всички партии бъдат забранени със закон, тогава ще имаме основание да се надяваме на промяна.
Но това няма да е никак лесно. Все едно да кажеш на врага си сам да се гръмне и той да го направи.

etrovskii
20-02-2013, 17:12
Ами именно и аз това казвам, ние сме си виновни за всичко. Симеон каза ще ви оправя и повярвахме оп какво стана? ББ каза ще ви оправя и той не ни оправи. Сега народа е задружен и се вдига срещу управлението. И на мен не ми се иска детето ми да живее в такава държава. Не искам и да плащам сметките на циганите, да храня депутатите, да давам пари за новите им коли, не искам и детските надбавки да са 35лв, и пенсията на един човек прекарал живота си в труд да е 120лв. Затова трябва да се протестира!!!

Да така е всеки иска най доброто за всички ама май ни пречи нещо,само като се сетя какви бяхме и за 20 и незнам колко години какво стана,просто незнам кво ще бъди за напреде ужас,до къде докараха хората елементарни сметки да не можеш да си платиш,да се чудиш с кво да се топлиш с ток ли дърва ли или камъни какво да ядеш имали за ядене,какво да работиш имали работа.

Galeano
20-02-2013, 17:16
Добър ход на Борисов.
Каквото почукало такова се обадило.

tokata_pz_flex
20-02-2013, 17:34
Ще поживеем , ще видим . Трябва да се смени модела на управление , но това едва ли ще стане . Цял ден това коментират хората в салона и фитнеса . Никой не иска да сваля Борисов . Никой не го има за месия , спасител и прочие . Обаче всички са на мнение , че му трябва още един мандат . Не може да се оправи положението в страната толкова бързо , в момент на световна криза . И не ме нападайте ... това е мнението на всички без изключение . Това е и личното ми мнение .

gorbi
20-02-2013, 17:37
не партиите са виновни, а едните и същи лица в тях... Партия е лоша дума у нас, а в старите демокрации е престижно да принадлежиш.
Защо партия е лоша дума - защото проформа имаме 10 партии а де факто - една.. хайде - две с дпс... Хората са едни и същи и само си менкат партиите.. Днес си БКП, утре си СДС, после си НДСВ, после си КУнева - примерно..:_ И като гледаш целия политически спектър - виждаш все едни и същи мазни оядени физиономии... Преплетени като свински черва във фирми, обръчи, баджанако-шурейски съюзи и т.н. И се менкат като кукли на конци. Не, проблемът не е в партиите, проблемът е в политическия ресурс на страната ни. Няма... И в склада няма. Избиха ги 44 година политиците, барабар със семействата и дойдоха диви селяни да управляват и родата им се менка и до сега. ХУбаво да се изрине, ама трябва строеж, да се съгради нова организация, хората да се приемат там по критерий, да се изучат, да се пробват на избори - местни, парламентарни... Да имат идеи, програма, визия за бъдещето и точки по които да осъществят всичко което искат, да изложат своите идеи пред хората и те да им гласуват доверие на избори. Това е нормалната процедура... Това с мажоритарни избори - не го виждам как ще работи, избираме 120 депутата и те са всеки за себе си - един закон не могат да направят за една година - мерси, няма нужда от експерименти, децата ми ще порастнат през това време :) Трябва смесена система - партии с мажоритарни кандидати, и хората да знаят за кого гласуват - аман от юристи и икономисти търтеи... Трябва да има лекари, учители, инженери, еколози, представители на малкия бизнес (примерно аз, благодаря :) ) Да направят добри закони и след 4 години да се връщат на работа и на тяхно място други...

Galeano
20-02-2013, 17:37
Ще поживеем , ще видим . Трябва да се смени модела на управление , но това едва ли ще стане . Цял ден това коментират хората в салона и фитнеса . Никой не иска да сваля Борисов . Никой не го има за месия , спасител и прочие . Обаче всички са на мнение , че му трябва още един мандат . Не може да се оправи положението в страната толкова бързо , в момент на световна криза . И не ме нападайте ... това е мнението на всички без изключение . Това е и личното ми мнение .

Така е.
Това няма да му попречи за втори мандат.Напротив !

starata alfa
20-02-2013, 17:38
:handshake::thumbup:

nikolaaaay
20-02-2013, 17:47
Аз казвам, че БСП ще спечели изборите!
А аз казвам, че мафията ще ги спечели.

Kuku
20-02-2013, 17:47
То и до сега си беше мафията ;)

Сякаш това му е идеята на Бойко - утре да попита народа 'Кой избирате?' и на фона на другите варианти пак да се върнат при него :?
Ама аз мисля, че БСП ще бие....

tokata_pz_flex
20-02-2013, 17:48
:))

nikolaaaay
20-02-2013, 17:57
То и до сега си беше мафията ;)

Сякаш това му е идеята на Бойко - утре да попита народа 'Кой избирате?' и на фона на другите варианти пак да се върнат при него :?
Ама аз мисля, че БСП ще бие....
Прав си. Хората няма да гласуват и мафията отново ще управлява. С техните 20% ще имат пълно мнозинство. Мандатът им обаче ще свърши точно както през 1997г. с фалит на страната. Историята се повтаря.
Бойко може да е всякакъв - бандит, пожарникар, полицай, футболист, каратист обаче не е мафия. Зад него далеч не стоят същите ресурси, които стоят зад червената мафия.

Crusader
20-02-2013, 18:02
- Бай Василе! Когато се освободи България, кого ще си турим цар?
- Ако се бием с турците само за цар, то сме глупци. И сега си имаме султан. Нам трябва не господар, а свобода и човешко равенство - отговори Левски навъсено.
- Ами ти каква служба ще вземеш тогава?... Зер, пада ти се най-първа служба.
- Никаква. Ще ида у други поробени народи, да правя това, което правя тук сега.
И той говореше искрено
...

http://www.foxes2.be/k/girl_sigh.gif

За Ернесто Гевара ли говорим...:tooth:

Kuku
20-02-2013, 18:05
Ново 20, т.е. ново 50 - очаквайте 50% увеличение на заплатите :tooth:

morfius
20-02-2013, 18:06
Прав си. Хората няма да гласуват и мафията отново ще управлява. С техните 20% ще имат пълно мнозинство. Мандатът им обаче ще свърши точно както през 1997г. с фалит на страната. Историята се повтаря.
Бойко може да е всякакъв - бандит, пожарникар, полицай, футболист, каратист обаче не е мафия. Зад него далеч не стоят същите ресурси, които стоят зад червената мафия.

ББ е част от червената мафия, не го слушайте какво говорори, гледайте какво (не)направи от това което обеща.
В момента спорите коя глава на хидрата БКП е по-красива на малкия екран.

Galeano
20-02-2013, 18:09
ББ е част от червената мафия, не го слушайте какво говорори, гледайте какво (не)направи от това което обеща.
В момента спорите коя глава на хидрата БКП е по-красива на малкия екран.

Toва не е вярно!Кой да слушаме?


За Ернесто Гевара ли говорим...:tooth:

Crusader
20-02-2013, 18:10
Аз казвам, че БСП ще спечели изборите!


Мдаааа...

morfius
20-02-2013, 18:18
Toва не е вярно!Кой да слушаме?

Никого, гледайте какво се/не се прави.

nikolaaaay
20-02-2013, 18:26
ББ е част от червената мафия, не го слушайте какво говорори, гледайте какво (не)направи от това което обеща.
В момента спорите коя глава на хидрата БКП е по-красива на малкия екран.
Не е баш така. Ако беше така тогава Белене щеше да се строи с пълна сила вместо магистрали. Само, че контолът по средствата за магистралите е и от Европа, а този за Белене ще е изцяло на бг правителството.
Освен това съм говорил с активисти на БСП, хора които направиха милиони през последния мандат на Станишев и нямаш представа с каква злоба се плюе по ББ. Той си е от неговата банда, не е от тяхната мафия.
Иначе си прав, че избираме от две червиви ябълки по-хубавата. Тъпа работа.

morfius
20-02-2013, 18:31
Не е баш така. Ако беше така тогава Белене щеше да се строи с пълна сила вместо магистрали. Само, че контолът по средствата за магистралите е и от Европа, а този за Белене ще е изцяло на бг правителството.
Освен това съм говорил с активисти на БСП, хора които направиха милиони през последния мандат на Станишев и нямаш представа с каква злоба се плюе по ББ. Той си е от неговата банда, не е от тяхната мафия.
Иначе си прав, че избираме от две червиви ябълки по-хубавата. Тъпа работа.

Белене е просто дойна кравичка, удължава се агонията за повече пари, ако не беше така а беше БСП/ДПС проект Станишеф щеше да го отвори, не да го "пробутва" на Борисов.
А това към точно кой клан от пост-БКП мафията принадлежат едните и другите не променя факта, че са все червенотиквеничковчета.
Пак повтарям, Борисов напуска системата на МВР за да не се отрече от БКП членството си.

rossenvn
20-02-2013, 18:32
1-Да де - прибират си ги 'наши хора'.
2-Айде да проверим - аз казвам, че са повече или равни като километри.
3-А Бойко защо изпразни хазната?

Не защитавам никого, но имам два въпроса за да бъдем обективни:
1. Защо сравняваш междуселски път и магистрала - да, като дължина може да са равни, но като пари за построяване?
2. Дай цифри като говориш за изпразнената хазна? Когато се твърди нещо трябва да има и доказателства.

morfius
20-02-2013, 18:33
Не защитавам никого, но имам два въпроса за да бъдем обективни:
1. Защо сравняваш междуселски път и магистрала - да, като дължина може да са равни, но като пари за построяване?
2. Дай цифри като говориш за изпразнената хазна? Когато се твърди нещо трябва да има и доказателства.

2 млрд. резерв на НЗОК (събран от всеобщите ни здравни осигуровки), иззет (да не пиша направо национализиран) и пренасочен за друго (докато от всякъде ни заливат с молби за дарения за лечение) е най-простия пример какво се случва с хазната.
Останалото ще си проличи много скоро.
Молете се да не съборят борда.

nikolaaaay
20-02-2013, 18:45
Белене е просто дойна кравичка, удължава се агонията за повече пари, ако не беше така а беше БСП/ДПС проект Станишеф щеше да го отвори, не да го "пробутва" на Борисов.
А това към точно кой клан от пост-БКП мафията принадлежат едните и другите не променя факта, че са все червенотиквеничковчета.
Пак повтарям, Борисов напуска системата на МВР за да не се отрече от БКП членството си.
Не е толкова просто. Станишев не подписа за Белене не защото знае, че проектът ще разори страната, а защото искаха да протакат докато се махне RWE като инвеститор. На тях им трябва този проект без външен инвеститор. Ако бяха останали немците те щяха да контролират кои фирми какви пари и за какво се взимат. Сега като спечелят изборите контролът ще е изцяло в техни ръце. Само при тоя вариант могат да се откраднат милиарди и то даже законно. Проектът ще тръгне след изборите с инвеститор павитеството, което значи да се готвим за нови протести след 2-3 години :roll2: 1997 ще се повтори отново. Нали тъпите повтарят грешките си, а ние сме си тъп народ.

rossenvn
20-02-2013, 18:52
2 млрд. резерв на НЗОК (събран от всеобщите ни здравни осигуровки), иззет (да не пиша направо национализиран) и пренасочен за друго (докато от всякъде ни заливат с молби за дарения за лечение) е най-простия пример какво се случва с хазната.
Останалото ще си проличи много скоро.
Молете се да не съборят борда.

Ще те помоля да обясниш защото не разбирам каква е тая институция, на която и вземаш 2 млрд. и тя още не е фалирала. Говоря за България. Иначе мислех, че става дума за фискалния резерв. Там ББ вадеше цифри, че не е изяден.

Susscrofa
20-02-2013, 19:28
Сред Вас има един форумец, който пише много точни постове.
Изключително добре е уловил политическата обстановка.
Нищо, че е черен с тъмни очила, умно момче е.:)


Николайчо, как не те беше срам да ми кажеш, че подкрепяш Костов кат ти си чисто Герберче:)

---------- Post added at 18:28 ---------- Previous post was at 18:26 ----------


Ще те помоля да обясниш защото не разбирам каква е тая институция, на която и вземаш 2 млрд. и тя още не е фалирала. Говоря за България. Иначе мислех, че става дума за фискалния резерв. Там ББ вадеше цифри, че не е изяден.

Я провери колко се събира от здравни вноски годишно:)

Alexanderbb
20-02-2013, 19:36
Ще поживеем , ще видим . Трябва да се смени модела на управление , но това едва ли ще стане . Цял ден това коментират хората в салона и фитнеса . Никой не иска да сваля Борисов . Никой не го има за месия , спасител и прочие . Обаче всички са на мнение , че му трябва още един мандат . Не може да се оправи положението в страната толкова бързо , в момент на световна криза . И не ме нападайте ... това е мнението на всички без изключение . Това е и личното ми мнение .

Извинявай за наивния въпрос ама какви са тия хора дето през деня са в салона и във фитнеса. Щото аз съм на работа от сутринта до вечерта и не знам дали и другия месец ще съм още на работа

Crusader
20-02-2013, 19:37
Ще те помоля да обясниш защото не разбирам каква е тая институция, на която и вземаш 2 млрд. и тя още не е фалирала. Говоря за България. Иначе мислех, че става дума за фискалния резерв. Там ББ вадеше цифри, че не е изяден.

Така ли?!? Да си влизал скоро в сайта на БНБ, по последни данни фискалния резерв е под 4 млрд. лева /в края на управлението на Станишев почти 8/ миналата година се продадоха ДЦК за около 2 млрд. лева, познай кой ще плаща тоя дълг.... и тия от здравните вноски - 2 млрд. ...колко станаха?
А ся ми кажете каде му се губят на ББ 8 млрд. лева?
Да ми отговорят форумните политикономик анализатори Николайчо, синичкия и Фреди-то, аааа може и админа...той обича статистиката!

Моля, сцената е ваша /нарочно не го пиша с главна буква/!

nikolaaaay
20-02-2013, 19:38
Баба ти е герберче.

qpwo
20-02-2013, 19:38
Ми много ясно ,че комунистите ще спечелят изборите. Бойко като е ,,вън,, кой да ги спечели..

nikolaaaay
20-02-2013, 19:46
Така ли?!? Да си влизал скоро в сайта на БНБ, по последни данни фискалния резерв е под 4 млрд. лева /в края на управлението на Станишев почти 8/ миналата година се продадоха ДЦК за около 2 млрд. лева, познай кой ще плаща тоя дълг.... и тия от здравните вноски - 2 млрд. ...колко станаха?
А ся ми кажете каде му се губят на ББ 8 млрд. лева?
Да ми отговорят форумните политикономик анализатори Николайчо, синичкия и Фреди-то, аааа може и админа...той обича статистиката!

Моля, сцената е ваша /нарочно не го пиша с главна буква/!
Ти пак ли почна да смяташ трилионите, бре. Вземи се захвани с нещо, което те бива. Па какво ако се вземат кредити. Нали твоя Дмитриевич точно това предлага - да се набълбукаме с кредити, за да раздвижим икономиката. Само не каза чия икономика ще развиваме, на страната или на техните хора, ма тва е един друг въпрос.

Е чети тука.

Министерството на финансите е наредило плащане на 879 849 875 евро в полза на държателите на глобални облигации на България с падеж 15 януари 2013 година. Това съобщи в четвъртък зам.-министърът на финансите Карина Караиванова.

В сумата са включени главница от 818 465 000 евро, както и последната дължима лихва от 61 384 875 евро.

Задълженията по този дълг са от времето на правителството на Симеон Сакскобургготски, когато екипът на тогавашния финансов министър Милен Велчев направи трансформация на част от външния дълг с цел, според тогавашните виждания, да се намали финансовото бреме за изплащане и то да се извърши при по-добри за страната условия.

Сделката на Велчев с дълга бе силно оспорвана и критикувана от финансисти, като до днес остава спорен ефектът от нея дори през призмата на тогавашните международни и вътрешни финансови условия.

Министерството на финансите е наредило също и плащането на близо 45 млн. долара по емисията глобални облигации, деноминирани в долари, с падеж 15 януари 2015 година. Този падеж е на голяма емисия доларови облигации и е в размер на 1.1 млрд. долара с лихва 8.25%.

Така общата сума на направените тези дни плащания по външния дълг е за близо 914 млн. евро.

10.01.2013 (http://www.mediapool.bg/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%89%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-880-%D0%BC%D0%BB%D0%BD-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%85%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B3-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%BE-1475-%D0%BE%D1%82-%D0%B1%D0%B2%D0%BF-news201496.html)

Alexanderbb
20-02-2013, 19:50
Ти пак ли почна да смяташ трилионите, бре. Вземи се захвани с нещо, което те бива. Па какво ако се вземат кредити. Нали твоя Дмитриевич точно това предлага - да се набълбукаме с кредити, за да раздвижим икономиката. Само не каза чия икономика ще развиваме, на страната или на техните хора, ма тва е един друг въпрос.

Е чети тука.

Министерството на финансите е наредило плащане на 879 849 875 евро в полза на държателите на глобални облигации на България с падеж 15 януари 2013 година. Това съобщи в четвъртък зам.-министърът на финансите Карина Караиванова.

В сумата са включени главница от 818 465 000 евро, както и последната дължима лихва от 61 384 875 евро.

Задълженията по този дълг са от времето на правителството на Симеон Сакскобургготски, когато екипът на тогавашния финансов министър Милен Велчев направи трансформация на част от външния дълг с цел, според тогавашните виждания, да се намали финансовото бреме за изплащане и то да се извърши при по-добри за страната условия.

Сделката на Велчев с дълга бе силно оспорвана и критикувана от финансисти, като до днес остава спорен ефектът от нея дори през призмата на тогавашните международни и вътрешни финансови условия.

Министерството на финансите е наредило също и плащането на близо 45 млн. долара по емисията глобални облигации, деноминирани в долари, с падеж 15 януари 2015 година. Този падеж е на голяма емисия доларови облигации и е в размер на 1.1 млрд. долара с лихва 8.25%.

Така общата сума на направените тези дни плащания по външния дълг е за близо 914 млн. евро.

10.01.2013 (http://www.mediapool.bg/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%89%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-880-%D0%BC%D0%BB%D0%BD-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%85%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B3-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%BE-1475-%D0%BE%D1%82-%D0%B1%D0%B2%D0%BF-news201496.html)

Както и да сучеш факта си е факт. Правителството наруши закона за финансовия резерв в който пише че той не може да пада под 4,5 милиарда. Тоест докара ни до фалит

Crusader
20-02-2013, 19:56
Ти пак ли почна да смяташ трилионите, бре. Вземи се захвани с нещо, което те бива. Па какво ако се вземат кредити. Нали твоя Дмитриевич точно това предлага - да се набълбукаме с кредити, за да раздвижим икономиката. Само не каза чия икономика ще развиваме, на страната или на техните хора, ма тва е един друг въпрос.

Е чети тука.

Министерството на финансите е наредило плащане на 879 849 875 евро в полза на държателите на глобални облигации на България с падеж 15 януари 2013 година. Това съобщи в четвъртък зам.-министърът на финансите Карина Караиванова.

В сумата са включени главница от 818 465 000 евро, както и последната дължима лихва от 61 384 875 евро.

Задълженията по този дълг са от времето на правителството на Симеон Сакскобургготски, когато екипът на тогавашния финансов министър Милен Велчев направи трансформация на част от външния дълг с цел, според тогавашните виждания, да се намали финансовото бреме за изплащане и то да се извърши при по-добри за страната условия.

Сделката на Велчев с дълга бе силно оспорвана и критикувана от финансисти, като до днес остава спорен ефектът от нея дори през призмата на тогавашните международни и вътрешни финансови условия.

Министерството на финансите е наредило също и плащането на близо 45 млн. долара по емисията глобални облигации, деноминирани в долари, с падеж 15 януари 2015 година. Този падеж е на голяма емисия доларови облигации и е в размер на 1.1 млрд. долара с лихва 8.25%.

Така общата сума на направените тези дни плащания по външния дълг е за близо 914 млн. евро.

10.01.2013 (http://www.mediapool.bg/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%89%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-880-%D0%BC%D0%BB%D0%BD-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%85%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B3-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%BE-1475-%D0%BE%D1%82-%D0%B1%D0%B2%D0%BF-news201496.html)

Ти кажи за това за което те питам, недей да го усукваш по стар ГРОБ-ерски обичай?

Bottata
20-02-2013, 20:04
хубу де, разбрахме - всички са лоши и маскари... Ти какво предлагаш ?

е НЕ ПРОЧЕТЕ ЛИ?
СМЯНА ФОРМАТА НА УПРАВЛЕНИЕ - ПРЕЗИДЕНТСКА РЕПУБЛИКА, МАЖОРИТАРНИ ИЗБОРИ И САМО 100 ДЕПУТАТА. ЕЛЕКТРОННО ВСИЧКО - И РЕФЕРЕНДУМИ ВСЕКИ МЕСЕЦ

fred
20-02-2013, 20:29
Ми и да го четем, това са искания, които не могат да бъдат изпълнени без промяна в Конституцията, която пък се променя само с Велико народно събрание от 400 човека.
Иначе някой утре ще поиска Чалма Република, без депутати с президент Ахмед Доган-пожизнено.
Относно фискалния резерв, добре е преди да се цитира другаря Сергей Дмитриевич Станишев и придворните му, да се позапознае малко човек какво е то фискален резерв и за какво служи?!

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2013/02/13/2002545_uprajneniia_po_politika_s_fiskalniia_rezer v/

---------- Post added at 00:29 ---------- Previous post was at 00:23 ----------


Така ли?!? Да си влизал скоро в сайта на БНБ, по последни данни фискалния резерв е под 4 млрд. лева /в края на управлението на Станишев почти 8/ миналата година се продадоха ДЦК за около 2 млрд. лева, познай кой ще плаща тоя дълг.... и тия от здравните вноски - 2 млрд. ...колко станаха?
А ся ми кажете каде му се губят на ББ 8 млрд. лева?
Да ми отговорят форумните политикономик анализатори Николайчо, синичкия и Фреди-то, аааа може и админа...той обича статистиката!

Моля, сцената е ваша /нарочно не го пиша с главна буква/!
Ами прочети горното, за обща култура де, преди да говориш глупости, както винаги.:comphits:
Дотук с пишщовете-хайде ми покажи къде видя данни на БНБ за фискалния резерв, понеже често влизаш там....насън.
Отделно може да обясниш и разликата между фискален резерв и валутен резерв на БНБ.Чакаме с уважение, Вашето (с Главно В, само от учтивост) компетентно мнение......

Bottata
20-02-2013, 20:54
Ако я караме така след време ще имаме МАНГАЛ кючек, няма и да е република.
И какво пречи да имаме Велико народно събрание?
На бащицата топките ли?

Crusader
20-02-2013, 21:07
http://www.minfin.bg/bg/statistics/4

http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/public/documents/bnb_publication/pub_mb_201302_bg.pdf

Ай ся анализирай, а ако познанията ти се базират само на вестник Капитал...много си я закъсал


Както винаги сте насрани и нагли, типично по ГРОБ-ерски!

dimitar_vd62
20-02-2013, 21:11
И кат казахте мангалкючек, мангалите що не протестират, нали все се оплакват от бедност високи сметки за ток и т.н.

Crusader
20-02-2013, 21:15
И кат казахте мангалкючек, мангалите що не протестират, нали все се оплакват от бедност високи сметки за ток и т.н.

Щото не плащат Митак, плащаме аз, ти и другите добросъвестни, тока на мангалите е включен в нашите сметки!

nikolaaaay
20-02-2013, 21:24
Ай ся анализирай
По Закон фискалния резерв се гледа края на годината, т.е. 31.12.2013г.
Давай, анализаторе.

Orm
20-02-2013, 21:32
Само едно не разбрах...... са..... да си плащам ли тока или........:unsure:

Crusader
20-02-2013, 21:33
По Закон фискалния резерв се гледа края на годината, т.е. 31.12.2013г.
Давай, анализаторе.

Не се прави на луд, чети другите или в ГРОБ така ви учат!

Orm
20-02-2013, 21:45
Аз пък искам президентска република.

Съгласен !!!

fred
20-02-2013, 22:07
Ако я караме така след време ще имаме МАНГАЛ кючек, няма и да е република.
И какво пречи да имаме Велико народно събрание?
На бащицата топките ли?
Нищо не пречи-трябват избори първо и второ, някой да хвърли боб какво ще се случи след тях (какво ще изберат тези избрани и велики народни представители).Доста е голям шанса да се превърне в поредното скъпо и безполезно упражнение, не че съм против подобни искания да подчертая!

viki
20-02-2013, 22:11
Ей,голяма драма,голямо чудо.Осиротяхме ;-)
Не зная защо масово се опитват да насадят мнението,че няма алтернатива ?!
Избор винаги има !
В България все още има компетентни хора с истински дипломи, и с чисти ръце !
Ще се повторя,но според мен всичко това е режисирано.Прекалено бутафорно изглежда.За жалост всички ние сме участници в този театър на абсурда.
Няма нищо случайно.


За Ернесто Гевара ли говорим...:tooth:

Не,Влади :-)

п.п.
Казаха ми виц
ББ : "По-добре танковете да дойдат !
А.Ангелов: "И двата ли ?:hehehm:

fred
20-02-2013, 22:27
http://www.minfin.bg/bg/statistics/4

http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/public/documents/bnb_publication/pub_mb_201302_bg.pdf

Ай ся анализирай, а ако познанията ти се базират само на вестник Капитал...много си я закъсал

Както винаги сте насрани и нагли, типично по ГРОБ-ерски!
А, моля, моля, по герберски е твоето писание.
А сега кажи, като незакъсал, къде видя фискален резерв под 4 млд към 20 февруари 2013.
Айде и още жокери - единия сайт е празен към днешна дата, няма данни за февруари а другият е с данни към края на 2012 г.А показателят за размера се изчислява принципно веднъж годишно, Николай ти е писал кога.....
Мдаа, герберска работа :)
А, не ми отговори на разликата между фискален резерв и валутен резерв.И какво следва ако фискалния резерв е под тая цифра (или нищо не следва и защо, ако е така)

gigi
20-02-2013, 22:41
Кръстоносец, отвори министерство на финансите, от там бюджет и после архив извади "Закон за държавния бюджет на Република България за 2008 г." после и за 2011г например. Та сравни двата бюджета и кажи според теб къде са потънали няколко милярда освен тия по плащането на външния дълг??? А и искам да попитам кой е точно закона за фискален резерв, че аз нали съм проз и немога да намеря 4.5млрд като минимум????И какво като е паднал как така фалирахме???


А иначе по нагоре четох и някои които обясняваше колко много магистрали е открил ББ. Та влезнах и направих справка и се оказва следното.
Тракия - по времето на Станишев открити 73.9км Бойко открива 82.3км до момента.
Хемус - декември 2005г Станишев открива 12.8км Бойко още нищо...
Струма - 2007г Станишев открива 19км Бойко още нищо...
Марица - 2007г Станишев открива 16.6км, 2010 Бойко открива 30км
Люлин -2011г Бойко я открива 19км.

Та Станишев е открил общо 122км а Бойко 130км Направо много повече е открил цели 8км, ама като само това показват по телевизията и човек ще реши че имаме готов магистрален пръстен....

code
20-02-2013, 22:45
Само недейте да ми хвалите Станишев, май забравихте как изчезваха хора и им пращаха пръстите по Еконт. :ghost: Да не говорим за Сумисти, Трактори и т.н. предпочитам ББ.

Kuku
20-02-2013, 23:33
Е, то щото след 2009г. никой не изчезвал :tooth:




Не защитавам никого, но имам два въпроса за да бъдем обективни:
1. Защо сравняваш междуселски път и магистрала - да, като дължина може да са равни, но като пари за построяване?
2. Дай цифри като говориш за изпразнената хазна? Когато се твърди нещо трябва да има и доказателства.Всичко сравнявам, не само магистрали! Въпроса беше точно в междуградските/междуселски пътища, защото както става ясно от поста на Гиги, магистралите са почти равни, обаче първокласните пътища са два-три пъти повече в сметката на Станишев!
Като добавиш и динамиката на заплати/пенсии, то какво излезе? :bored:

dimitar_vd62
21-02-2013, 01:07
Абе я вижте Бай Тошо дали не мърда още.

Furious 155
21-02-2013, 01:08
Ето малко за едни други милиарди...
http://www.pik.bg/bojko-izliza-ot-vlastta-s-2-mlrd-leva/
нова темичка за размисъл...

dimitar_vd62
21-02-2013, 01:22
Доколкото разбрах ги е взел от олигарси и мафиоти.Малко им е взел.

http://www.pik.bg/italianski-izdaniya-komentirat-ostavkata-na-borisov/

endeavour
21-02-2013, 06:41
Доколкото разбрах ги е взел от олигарси и мафиоти...
... а олигарсите и мафиотите ги взеха от теб и мен. Честито! А докато ние си говорим дали пак да изберем тиквата, щото другите са по-зле, в ефира хвърчат СМС-и до държавни чиновници и ГРОБ организира транспорт до Сф за митинг в подкрепа на мутрите като неовладян изблик на всенародната любов към агент Буда. Какво ми говорите за комунистите, милиционерите ги сложиха в малкия си джоб.

etrovskii
21-02-2013, 06:54
Добро утро.Според мен сега боко знае че ще стане политическа криза и се прави на интересен,по принцип за мене той нее свършил нищо,като му погледна магистралите ужас те вече са с дупки,народа е гладен няма работа но мазохизма на българина е голям като казват че е велик премиер,пък и евро съюза яко ни е засмукал няма бягане от там ,щом едни ерп та неможем да разкараме щот щели сме да плащаме неустойки до бога високи смятайте за кви лайна става въпрос,и така всяко чудо за три дена,раздели и народа на две и до ден два народа ще се млати помежду си да определи дали боко трябва да е велик премиер,тук оправия няма да има никога вече,има оправия само ако се наложи китаиския режим само тогава се оправят нещата.:punk::doctor:

Mury
21-02-2013, 07:11
Е, то щото след 2009г. никой не изчезвал :tooth:



Всичко сравнявам, не само магистрали! Въпроса беше точно в междуградските/междуселски пътища, защото както става ясно от поста на Гиги, магистралите са почти равни, обаче първокласните пътища са два-три пъти повече в сметката на Станишев!
Като добавиш и динамиката на заплати/пенсии, то какво излезе? :bored:

Бате пак ми се струва,че говориш на изуст.Аз при Станишев почти не съм видял да ремонтират първокласен път,дори да го кърпят,за софииските улици да не говорим,всяка пролет лунен пейзаж-сега това го няма.От 2 г. насам аз лично съм видял много изцяло ремонтирано м/у градски пътища,даже и пътя Батак-Доспат,който не беше ремонтиран 40 . :waving::waving::waving::waving:

code
21-02-2013, 07:39
Само недейте да ми хвалите Станишев, май забравихте как изчезваха хора и им пращаха пръстите по Еконт. :ghost: Да не говорим за Сумисти, Трактори и т.н. предпочитам ББ.
Пропускам Барети, Галеви и много, много други. Това са циреи на демокрацията, които никой не се нае да пукне! Реално тези хора управляваха държавата, колеха и бесеха по места зад меката фасада на Станишко и другите преди него. Не може да изпратиш овца да се бори с вълци! Ами циганския цар? А незаконните постройки по морето дето само във водата не бяха почнали да наливат бетон? Всичко е изравнено със земята и много, много други примери мога да дам за абсолютното безхаберие на всички предишни, тези неща така щяха да си останат. Всеки ден се прави нещо - малко, много - това е, ситуацията е трудна.

Alexanderbb
21-02-2013, 07:57
Пропускам Барети, Галеви и много, много други. Това са циреи на демокрацията, които никой не се нае да пукне! Реално тези хора управляваха държавата, колеха и бесеха по места зад меката фасада на Станишко и другите преди него. Не може да изпратиш овца да се бори с вълци! Ами циганския цар? А незаконните постройки по морето дето само във водата не бяха почнали да наливат бетон? Всичко е изравнено със земята и много, много други примери мога да дам за абсолютното безхаберие на всички предишни, тези неща така щяха да си останат. Всеки ден се прави нещо - малко, много - това е, ситуацията е трудна.

Айде бе ти в коя реалност живееш? Щото От изредените от тебе никой не е в затвора. За цар киро спонсора на Герб, няма какво да говорим защото полицията го спаси от гнева на народа. А незаконните постройки по морето са си все там че и даже силно се увеличават по дюни и планини. Обаче вече като законни.

code
21-02-2013, 08:39
А незаконните постройки по морето са си все там че и даже силно се увеличават по дюни и планини. Обаче вече като законни.
Ти от София ли мяташ дзъркел до тука не ме разсмивай, все едно аз да споря с тебе за магазините по Витошка :doctor: Нали знаеш, че най убедените в реалността са яко в матрицата и ти си от тях :waving:

Susscrofa
21-02-2013, 08:56
Кръстоносец, отвори министерство на финансите, от там бюджет и после архив извади "Закон за държавния бюджет на Република България за 2008 г." после и за 2011г например. Та сравни двата бюджета и кажи според теб къде са потънали няколко милярда освен тия по плащането на външния дълг??? А и искам да попитам кой е точно закона за фискален резерв, че аз нали съм проз и немога да намеря 4.5млрд като минимум????И какво като е паднал как така фалирахме???


А иначе по нагоре четох и някои които обясняваше колко много магистрали е открил ББ. Та влезнах и направих справка и се оказва следното.
Тракия - по времето на Станишев открити 73.9км Бойко открива 82.3км до момента.
Хемус - декември 2005г Станишев открива 12.8км Бойко още нищо...
Струма - 2007г Станишев открива 19км Бойко още нищо...
Марица - 2007г Станишев открива 16.6км, 2010 Бойко открива 30км
Люлин -2011г Бойко я открива 19км.

Та Станишев е открил общо 122км а Бойко 130км Направо много повече е открил цели 8км, ама като само това показват по телевизията и човек ще реши че имаме готов магистрален пръстен....

Изчакай да видим ЕК, колко ще възстанови.
Аз подлагам на съмнение и качеството на построеното.:)
Безспорен факт е, че фискът беше опоскан, заедно с част от сребърния фонд и около 2млрд от парите за здравеопазване, дай да не си говорим неверни неща.
Не отричам кризата, но все пак................:pig:

sasho_n2
21-02-2013, 08:57
Ти от София ли мяташ дзъркел до тука не ме разсмивай, все едно аз да споря с тебе за магазините по Витошка :doctor: Нали знаеш, че най убедените в реалността са яко в матрицата и ти си от тях :waving:
Няма какво да спориш за Витошка - то е ясно - дори тя се ромонтира в момента и само до няколко месеца ще бъде страхортна пешеходна зона. За колегата, който правеше ставнение за откритите магистрали от Станишев и ББ, едно уточнение - направи си справка за това колко км. магистрали в момента са в процес на изграждане? По времето на Станишев се направи една малка отсечка от АМ Струма ( от Перник до Долна Диканя), която и до днес все още НЕ Е УЗАКОНЕНА!!! :bravo:. А какво ще кажете за метрото в София? Колго години се чакаше изграждането на това метро? А околовтръстният път на София - колко години се очакваше да се направи? В момента е в проес на изграждане и на останалата част - северната дъга. А пътищата по и около морето?...Мисля, че не е нужно да продължавам :gayfight:...

viki
21-02-2013, 09:15
Няма какво да спориш за Витошка - то е ясно - дори тя се ромонтира в момента и само до няколко месеца ще бъде страхортна пешеходна зона. .....

А за Варна какво ще кажеш !?:metal:

Доко
21-02-2013, 09:20
Не се карайте, подавате се на провокацията, като гледам разделението е пълно, а това е целта, разберете го. :bg:

viki
21-02-2013, 09:27
Не се карайте, подавате се на провокацията, като гледам разделението е пълно, а това е целта, разберете го. :bg:
Така е ,прав си :-)
Уважавам мнението на всеки :-)
Големи хора сме ,мислещи и не е сериозно да се поддаваме на евтини провокации :-)

Доко
21-02-2013, 09:34
Така е ,прав си :-)

Почва да става страшно.
Вчера бях свидетел как приятели от деца, се отричат един от друг по-политически убеждения.
Изпитваме с пълна сила римската сентенция "Разделяй и владей", а би трябвало да сме по-интелигентни от древните римляни, и да проумяваме какво се случва.

Susscrofa
21-02-2013, 09:36
Няма какво да спориш за Витошка - то е ясно - дори тя се ромонтира в момента и само до няколко месеца ще бъде страхортна пешеходна зона. За колегата, който правеше ставнение за откритите магистрали от Станишев и ББ, едно уточнение - направи си справка за това колко км. магистрали в момента са в процес на изграждане? По времето на Станишев се направи една малка отсечка от АМ Струма ( от Перник до Долна Диканя), която и до днес все още НЕ Е УЗАКОНЕНА!!! :bravo:. А какво ще кажете за метрото в София? Колго години се чакаше изграждането на това метро? А околовтръстният път на София - колко години се очакваше да се направи? В момента е в проес на изграждане и на останалата част - северната дъга. А пътищата по и около морето?...Мисля, че не е нужно да продължавам :gayfight:...

Ех, ако държава се управляваше само с изграждане на инфраструктура и заЕБване на всичко останало.
Сашко, дори спортната зала в София е започната от предишното управление. Магистралите също, но когато трябва да даваш пари и за социални, здравни, за пенсии, за много други неща, няма как скоростно да насочиш паричен поток към изграждане на инфраструктура.
Управлението на ГЕРБ е като цицестата и сексапилна фолкаджийка, страхотна мацка искана да бъде опъната от всички, но когато си отвори устата, смрад и тъпизми.
Не се хващай на този магистрален популизъм. Твърде евтин е!
п.п. Парите първо ги дава държавата и после ЕК, ако всичко е наред връща част от тях.:drinking:

---------- Post added at 07:36 ---------- Previous post was at 07:35 ----------


Почва да става страшно.
Вчера бях свидетел как приятели от деца, се отричат един от друг по-политически убеждения.
Изпитваме с пълна сила римската сентенция "Разделяй и владей", а би трябвало да сме по-интелигентни от древните римляни, и да проумяваме какво се случва.

Ти си първият гларус философ, който познавам.:)

Furious 155
21-02-2013, 09:38
За мен това правителство в оставка, може да се опише с една дума и тя е: НЕАДЕКВАТНО!

Alexanderbb
21-02-2013, 09:41
Така си е милиционерската и ДС тактика да насъскаме хората един срещу друг че да не ни погнат нас. И като добавим българската логика не искам аз да съм добре стига на съседа да му е по-зле. Даже няма нужда и от платените клакьори и тия дето не виждат по-далеч от обувките си

Доко
21-02-2013, 10:13
........................................
Ти си първият гларус философ, който познавам.:)

Пак подвеждаш хората които четат тук, не се познаваме. ;-)
Ако се познавахме щеше да знеш, че съм дебел, нисък, космат, с една вежда, и освен от шпакловки от друго не разбирам...:bouncing_smiley:

Susscrofa
21-02-2013, 10:17
Пак подвеждаш хората които четат тук, не се познаваме. ;-)
Ако се познавахме щеше да знеш, че съм дебел, нисък, космат, с една вежда, и освен от шпакловки от друго не разбирам...:bouncing_smiley:

Кой е казал, че всички галруси са красиви, обезкосмени, с буйни коси, и с изскубани вежди.

gigi
21-02-2013, 10:53
Изчакай да видим ЕК, колко ще възстанови.
Аз подлагам на съмнение и качеството на построеното.:)
Безспорен факт е, че фискът беше опоскан, заедно с част от сребърния фонд и около 2млрд от парите за здравеопазване, дай да не си говорим неверни неща.
Не отричам кризата, но все пак................:pig:

Качеството на построеното е ясно какво е - Българско.......
Че пари от фиска са теглени ясно, никой не твърди друго, обаче е ясно къде са отишли, както писах вече, провери бюджетите, помисли малко по макроикономически и ще си отговориш.

А това дали е вярно незнам, но освен за магистралите за друго данни не могат да се открият.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1445448
Да се има предвид че за Боко са планираните за откриване участъци, но както се вижда по доста от тях има забавяне и май ще ги открива друг и ще стане че всяко правителство открива еднакви километри магистрали....по 130 на 4г. Хората ги строят тия километри за 4 месеца ама.....

Susscrofa
21-02-2013, 10:58
Качеството на построеното е ясно какво е - Българско.......
Че пари от фиска са теглени ясно, никой не твърди друго, обаче е ясно къде са отишли, както писах вече, провери бюджетите, помисли малко по макроикономически и ще си отговориш.

А това дали е вярно незнам, но освен за магистралите за друго данни не могат да се открият.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1445448
Да се има предвид че за Боко са планираните за откриване участъци, но както се вижда по доста от тях има забавяне и май ще ги открива друг и ще стане че всяко правителство открива еднакви километри магистрали....по 130 на 4г. Хората ги строят тия километри за 4 месеца ама.....

Да, а по едно друго време фиска нарастваше, паралелно с доходите, а безработицата беше под 10 %.
Аз и друг път съм го казвал, разходи се планират, и аз искам ударно да си ремонтирам колата и апартамента, но трябва да давам пари и на детето, трябва да давам пари и за дрехи, за храна и т.н.
Здравата кола няма да ми реши всички проблеми.
Това е толкова елементарно.:)

dimitar_vd62
21-02-2013, 11:07
... а олигарсите и мафиотите ги взеха от теб и мен. Честито! А докато ние си говорим дали пак да изберем тиквата, щото другите са по-зле, в ефира хвърчат СМС-и до държавни чиновници и ГРОБ организира транспорт до Сф за митинг в подкрепа на мутрите като неовладян изблик на всенародната любов към агент Буда. Какво ми говорите за комунистите, милиционерите ги сложиха в малкия си джоб.

Ми парите постоянно сменят собственика си:-PПоне някой и от тях е взел да видят хубаво ли е.И какво спорите при кой какво се е правило като всички виждаме че крайния резултат е никакъв.Още експерименти ли искате.Трябва да се сложи точка и колкото по-скоро толкова по-добре.

Доко
21-02-2013, 11:12
Ето защо няма нито един "бизнесмен" в затвора.
http://www.pik.bg/bojko-izliza-ot-vlastta-s-2-mlrd-leva/

WhitePower
21-02-2013, 11:40
Качеството на построеното е ясно какво е - Българско.......
Че пари от фиска са теглени ясно, никой не твърди друго, обаче е ясно къде са отишли, както писах вече, провери бюджетите, помисли малко по макроикономически и ще си отговориш.

А това дали е вярно незнам, но освен за магистралите за друго данни не могат да се открият.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1445448
Да се има предвид че за Боко са планираните за откриване участъци, но както се вижда по доста от тях има забавяне и май ще ги открива друг и ще стане че всяко правителство открива еднакви километри магистрали....по 130 на 4г. Хората ги строят тия километри за 4 месеца ама.....

магистрала люлин беше една планина :)
незнам кой я строй ама как се появи сега от планина си нямам и представа

svetlastf
21-02-2013, 12:10
Много сте мили с тез полемики и призиви.
Прадядо ми едно време е казал една мисъл по повод комунистите когато са го насилвали да влезе в ТКЗС-то. " Много са ви хубави приказките, ама ХОРАТА ВИ НЕ СТРУВАТ".
Искат честни хора в политиката - е такива няма. Сегашните политици да не са докарани от Марс? Напротив - те са представителна извадка на народа - най-доброто...
Опитаха ли се хора на изкусвото да променят политиката - всичките се отказаха от парламента защото разбраха каква помийна яма е там.
Власта развращава и изкривява реалното възприятие на властоимащите.

etrovskii
21-02-2013, 13:17
Абе този взе да ме дразни боко,дайте да се съберем тези хора които сме против сикаджийския премиер дарт вейдар и да се почва,или да основем военен чекиски кумитет и да се мятаме,аз евала на сикаджийската власт няма да дам:metal:

---------- Post added at 13:17 ---------- Previous post was at 13:09 ----------


Много сте мили с тез полемики и призиви.
Прадядо ми едно време е казал една мисъл по повод комунистите когато са го насилвали да влезе в ТКЗС-то. " Много са ви хубави приказките, ама ХОРАТА ВИ НЕ СТРУВАТ".
Искат честни хора в политиката - е такива няма. Сегашните политици да не са докарани от Марс? Напротив - те са представителна извадка на народа - най-доброто...
Опитаха ли се хора на изкусвото да променят политиката - всичките се отказаха от парламента защото разбраха каква помийна яма е там.
Власта развращава и изкривява реалното възприятие на властоимащите.
По онова време на дядоти всички подкрепяха фъшисткия режим ако не знаеш,и по онова време като съюзник на хитлериска Грмания са ни върнали добружата като знак на благодарност че сме им съюзници затова че мълчи:bouncing_smiley::bg::wow:Дядоти случайно не е ли бил джандармерис,и след девети е карал шефа на ткзс то

svetlastf
21-02-2013, 13:34
Нещо не си разбрал...
Човечеца е бил прост овчар, но е усетил популизма и фалшивите лозунги които са се развявали по това време...
Същото се случва и сега....
Както ББ речи - нема добър материал, качествения емигрира...
А за предположенията ти относно дядо ми си доста далече от истината....

Susscrofa
21-02-2013, 13:36
Доган поръчал атентат срещу ББ.
Така пишело в доклад на чуждо разузнаване.:)

etrovskii
21-02-2013, 13:38
Нещо не си разбрал...
Човечеца е бил прост овчар, но е усетил популизма и фалшивите лозунги които са се развявали по това време...
Същото се случва и сега....
Както ББ речи - нема добър материал, качествения емигрира...
А за предположенията ти относно дядо ми си доста далече от истината....
Фалшивите емигрират а истинските остават да се борят:shocking::bg:

svetlastf
21-02-2013, 13:42
Видяхме ги истинските - с маските на лицата и бутилките бира за прояснение на политическите си искания :drinking:

etrovskii
21-02-2013, 13:43
Видяхме ги истинските - с маските на лицата и бутилките бира за прояснение на политическите си искания :drinking:
Виш сега ,все пак трябва да ти стиска за да го направиш нали?:spam_laser:

А ти пред компа ко правиш,драскаш и ръсиш мозък за дядоти какво рекаъл едно време,ако е бил овчар простичък едва ли тази умна реч е негова

myato
21-02-2013, 13:46
Нещо не си разбрал...
Човечеца е бил прост овчар, но е усетил популизма и фалшивите лозунги които са се развявали по това време...
Същото се случва и сега....
Както ББ речи - нема добър материал, качествения емигрира...
А за предположенията ти относно дядо ми си доста далече от истината....

Това, че един човек не е вишист не го прави прост.


Видяхме ги истинските - с маските на лицата и бутилките бира за прояснение на политическите си искания :drinking:
Видял си по телевизиите това, което искат да видиш. Излез и виж с очите си, а не през кривото огледало.

svetlastf
21-02-2013, 13:50
Щом куража им идва след 2л бира...

---------- Post added at 13:50 ---------- Previous post was at 13:46 ----------

"Искат честни хора в политиката - е такива няма. Сегашните политици да не са докарани от Марс? Напротив - те са представителна извадка на народа - най-доброто...
Опитаха ли се хора на изкусвото да променят политиката - всичките се отказаха от парламента защото разбраха каква помийна яма е там.
Власта развращава и изкривява реалното възприятие на властоимащите."

Аде помисли пак върху тези думи за политиците и остави фашизма, "вишистите" и случващото се на улицата...

etrovskii
21-02-2013, 13:51
Щом куража им идва след 2л бира...

---------- Post added at 13:50 ---------- Previous post was at 13:46 ----------

"Искат честни хора в политиката - е такива няма. Сегашните политици да не са докарани от Марс? Напротив - те са представителна извадка на народа - най-доброто...
Опитаха ли се хора на изкусвото да променят политиката - всичките се отказаха от парламента защото разбраха каква помийна яма е там.
Власта развращава и изкривява реалното възприятие на властоимащите."

Аде помисли пак върху тези думи за политиците и остави фашизма, "вишистите" и случващото се на улицата...
Дъра бъра два чадъра,много си несериозен с изказванията:bouncing_smiley::spam_laser:
Наслушах се на всяква умна реч и разни драскания,дела трябват ,дела,и на народа работа за да е доволен и да си посреща най елементарните нужди разбра ли

svetlastf
21-02-2013, 13:54
"Всеки народ си заслужава управниците, всеки народ е достоен за своето правителство" (Хегел).

etrovskii
21-02-2013, 14:03
"Всеки народ си заслужава управниците, всеки народ е достоен за своето правителство" (Хегел).
Слушай сега,кажи на Хегел че ми омръзна всяка сутрин да гледам ровищете в казана българи умрели от глад,българи които не могат да си платат елементарни сметки за ток,парно и така нататъка,българи които се чудят кой път да хване ,или как да отиде да се запали щот шибания живот в бг му е омръзнал,на гладните деца можеш ли да обясниш че нямаш кинти апък то иска да яде ,кой е виновен за това а:metal:

svetlastf
21-02-2013, 14:06
А ти можеш ли да ми кажеш коя партия или политик ще реши това ?

myato
21-02-2013, 14:08
Щом куража им идва след 2л бира...

---------- Post added at 13:50 ---------- Previous post was at 13:46 ----------

"Искат честни хора в политиката - е такива няма. Сегашните политици да не са докарани от Марс? Напротив - те са представителна извадка на народа - най-доброто...
Опитаха ли се хора на изкусвото да променят политиката - всичките се отказаха от парламента защото разбраха каква помийна яма е там.
Власта развращава и изкривява реалното възприятие на властоимащите."

Аде помисли пак върху тези думи за политиците и остави фашизма, "вишистите" и случващото се на улицата...

Ако призивът ти е към мен, гарантирам ти, че доста съм помислил. Подобни изявления в стил: "Всички са маскари.", са проява на елементаризъм.
В протестите се инфилтрират и хора с цели далечни от тези на нормалните граждани, по причини от твърде обширно естество. Който е участвал в протест е наясно.

etrovskii
21-02-2013, 14:08
А ти можеш ли да ми кажеш коя партия или политик ще реши това ?
Да ще ти кажа,народна революция,и цялата жмел от парламента да се истрие,и да се сложат млади и умни мислещи хора с потенциял.:spam_laser:

myato
21-02-2013, 14:12
"Всеки народ си заслужава управниците, всеки народ е достоен за своето правителство" (Хегел).

Съгласен съм. Не може да те мързи да си дигнеш трибуквието да гласуваш( било и с невалидна бюлетина), а после да ревеш. Щом така си постъпил, значи си го заслужаваш.
Когато не виждаш алтернатива. Стани такава.

Kuku
21-02-2013, 14:17
Бате пак ми се струва,че говориш на изуст.Аз при Станишев почти не съм видял да ремонтират първокласен път,дори да го кърпят,за софииските улици да не говорим,всяка пролет лунен пейзаж-сега това го няма.От 2 г. насам аз лично съм видял много изцяло ремонтирано м/у градски пътища,даже и пътя Батак-Доспат,който не беше ремонтиран 40 . :waving::waving::waving::waving:Не си видял, защото не си обикалял всички пътища в Бългрия :)
То и няма нужда де - просто провери, в интернет всичко си пише :)
Бойко не е направил абсолютно нищо повече от всеки друг преди него, че от някои дори и по-малко, НО просто се релкамира много добре.... АЗ, АЗ, АЗ, АЗ, АЗ :idea:

svetlastf
21-02-2013, 14:19
Гласувам редовно , не рева...
Несъм казал , че всички са маскари, а че стават такива като влязат в политиката.

etrovskii
21-02-2013, 14:24
Не си видял, защото не си обикалял всички пътища в Бългрия :)
То и няма нужда де - просто провери, в интернет всичко си пише :)
Бойко не е направил абсолютно нищо повече от всеки друг преди него, че от някои дори и по-малко, НО просто се релкамира много добре.... АЗ, АЗ, АЗ, АЗ, АЗ :idea:
Елате из курортите ебати и пътя,то туристите ни се смеят за майтап станахме,нищо нее направил само знае да казва аз:bouncing_smiley:

---------- Post added at 14:24 ---------- Previous post was at 14:20 ----------


Гласувам редовно , не рева...
Несъм казал , че всички са маскари, а че стават такива като влязат в политиката.
А ти откъде знаеш че и преди не са били такива,за боко повечето жени гласуват щот бил симпатяга:bouncing_smiley::tongue2:

myato
21-02-2013, 14:26
Гласувам редовно , не рева...
Несъм казал , че всички са маскари, а че стават такива като влязат в политиката.

Значи трябва да създадем механизъм за отстраняването им.


Не си видял, защото не си обикалял всички пътища в Бългрия :)
То и няма нужда де - просто провери, в интернет всичко си пише :)
Бойко не е направил абсолютно нищо повече от всеки друг преди него, че от някои дори и по-малко, НО просто се релкамира много добре.... АЗ, АЗ, АЗ, АЗ, АЗ :idea:

Само за пътища не ми говорете, че ще дигна кръвното.
За хеликоптери и самолети път не им трябва.

ecotronic
21-02-2013, 14:26
Елате из курортите ебати и пътя,то туристите ни се смеят за майтап станахме,нищо нее направил само знае да казва аз:bouncing_smiley:

Ти някога преди 4 години минавал ли си по южната дъга на софийското околовръстно шосе във времевия интервал 16 - 18 ч. и ако да, то можеш ли да кажеш за колко време ставаше това?
Пак преди 4 години пътувал ли си с някакъв вид транспорт (без значение какъв) между софийските квартали "Люлин" и "Младост" и ако да, колко време отнемаше това?

etrovskii
21-02-2013, 14:28
Ти някога преди 4 години минавал ли си по южната дъга на софийското околовръстно шосе във времевия интервал 16 - 18 ч. и ако да, то можеш ли да кажеш за колко време ставаше това?
Пак преди 4 години пътувал ли си с някакъв вид транспорт (без значение какъв) между софийските квартали "Люлин" и "Младост" и ако да, колко време отнемаше това?
Не несъм:shocking:

morfius
21-02-2013, 14:29
Да ще ти кажа,народна революция,и цялата жмел от парламента да се истрие,и да се сложат млади и умни мислещи хора с потенциял.:spam_laser:

Къде ги тия хора?!?
Посочи поне 1...
Аман от чакане на спасителя в ръжта.
Нали точно на тоя мит разчита ББ, за това де що има медия му рисува(ше) образа на бащицата спасител.
Политиката винаги и навсякъде е мръсна и грозна работа.
Избира се най-малкото зло.
Протестира се не (само) за оставки, а за конкретни действия/бездействия на овластените.
На всички нива.

Kuku
21-02-2013, 14:35
Само за пътища не ми говорете, че ще дигна кръвното.
За хеликоптери и самолети път не им трябва.Не се нервирай - говори нормално.
Кой пътува с хеликоптер?





Ти някога преди 4 години минавал ли си по южната дъга на софийското околовръстно шосе във времевия интервал 16 - 18 ч. и ако да, то можеш ли да кажеш за колко време ставаше това?
Пак преди 4 години пътувал ли си с някакъв вид транспорт (без значение какъв) между софийските квартали "Люлин" и "Младост" и ако да, колко време отнемаше това?То хубаво, ама България не е една пета част от околовръстното на София и отсечката между два квартала ;)
Ти по северната дъга минавал ли си скоро?

Susscrofa
21-02-2013, 14:35
Политическият модел трябва да бъде съхранен.
Аз имам слабост към президентската република, но сега не е време за промени.
Сега имаме нужда от възстановяване на нормалния политически модел.
Ляво, дясно, център......стига експерименти!
Политиката и управлението на страната не са студентска скамейка.

etrovskii
21-02-2013, 14:37
Къде ги тия хора?!?
Посочи поне 1...
Аман от чакане на спасителя в ръжта.
Нали точно на тоя мит разчита ББ, за това де що има медия му рисува(ше) образа на бащицата спасител.
Политиката винаги и навсякъде е мръсна и грозна работа.
Избира се най-малкото зло.
Протестира се не (само) за оставки, а за конкретни действия/бездействия на овластените.
На всички нива.
Човече бих го направил но като знам какъв е манталитета на българина най много да отнеса 20 години в пандиза:bg:

ecotronic
21-02-2013, 14:43
То хубаво, ама България не е една пета част от околовръстното на София и отсечката между два квартала ;)
Ти по северната дъга минавал ли си скоро?

Аз далеч не твърдя, че всичко е оправено а само посочвам кое е оправено. Аз живея с София от 51 години и знам кое, как и кога е правено.
Примерите, които дадох, за тези 51 години станаха факт преди 3 - 4 години.
Не ги приписвам като ничии заслуги. Дори намирам, че една европейска държава не трябва да парадира с такива неща в 21-ви век.

morfius
21-02-2013, 14:43
За 1 посочване на име ?!?

svetlastf
21-02-2013, 14:45
Човече бих го направил но като знам какъв е манталитета на българина най много да отнеса 20 години в пандиза:bg:
Е до тука ли ти стигна смелостта :metal:

Раздела е общи приказки - общо взето така си е...

myato
21-02-2013, 14:45
Ти някога преди 4 години минавал ли си по южната дъга на софийското околовръстно шосе във времевия интервал 16 - 18 ч. и ако да, то можеш ли да кажеш за колко време ставаше това?
Пак преди 4 години пътувал ли си с някакъв вид транспорт (без значение какъв) между софийските квартали "Люлин" и "Младост" и ако да, колко време отнемаше това?

Извинявай, но нали разбираш, че София не е България?


Не се нервирай - говори нормално.
Кой пътува с хеликоптер?




То хубаво, ама България не е една пета част от околовръстното на София и отсечката между два квартала ;)
Ти по северната дъга минавал ли си скоро?

Извинявам се. Забравих. ТОЙ летеше сам:upsidedwnsmiley:

morfius
21-02-2013, 14:46
Ти някога преди 4 години минавал ли си по южната дъга на софийското околовръстно шосе във времевия интервал 16 - 18 ч. и ако да, то можеш ли да кажеш за колко време ставаше това?
Пак преди 4 години пътувал ли си с някакъв вид транспорт (без значение какъв) между софийските квартали "Люлин" и "Младост" и ако да, колко време отнемаше това?

Не бъркай регионална инфраструктура и управление на държава.
Нещата за които говориш в нормална държава ще са работа на районната администрация, а не на правителството.
То и тук май не са му работа, ама са хубав повод за поредното тупане в гърдите и раздуване на балона - бащица спасител.

etrovskii
21-02-2013, 14:50
Аз далеч не твърдя, че всичко е оправено а само посочвам кое е оправено. Аз живея с София от 51 години и знам кое, как и кога е правено.
Примерите, които дадох, за тези 51 години станаха факт преди 3 - 4 години.
Не ги приписвам като ничии заслуги. Дори намирам, че една европейска държава не трябва да парадира с такива неща в 21-ви век.
Ами лятот ако идваш в Бургас влез из тесните улици и комплексите и ще видиш пътища ужас,и да не забравяме че кмета е гербер в нашия град

myato
21-02-2013, 14:50
Човече бих го направил но като знам какъв е манталитета на българина най много да отнеса 20 години в пандиза:bg:
Що се притесняваш?
Прибавяш след всяко изявление: " Едва ли не." и си отървал присъдата.
Гарантирано от ГЕРБ.:bouncing_smiley:

ecotronic
21-02-2013, 14:51
Извинявай, но нали разбираш, че София не е България?


Да, това го знам.
Само напомням къде и какво е направено.
По-добре ли щеше да бъде ако никъде - нищо не беше направено?

Susscrofa
21-02-2013, 14:55
Да, това го знам.
Само напомням къде и какво е направено.
По-добре ли щеше да бъде ако никъде - нищо не беше направено?

Значи предпочиташ някой да ти излекува синузита и да ти докара сърдечна аритмия, пред варианта да си останеш само със синузит.:)

ecotronic
21-02-2013, 15:00
Значи предпочиташ някой да ти излекува синузита и да ти докара сърдечна аритмия, пред варианта да си останеш само със синузит.:)

Ами тогава колегите от Бургас и Плевен да се чувстват много щастливи защото си остават с разкопаните улици само.

myato
21-02-2013, 15:02
Да, това го знам.
Само напомням къде и какво е направено.
По-добре ли щеше да бъде ако никъде - нищо не беше направено?

Колкото повече се направи, толкова по-добре, но диспропорцията е меко казано дразнеща. Няма нужда да ни се набива в очите, ми и да се тупаме в гърдите за нещо, дето е работа на регионалната администрация. Извинявам се, но е смешно дори за мен, бидейки българин. За европейците, да не говорим.
Между другото, онзи ден ходих до Свищов от доста време насам. Ми то просто няма път.:shocked::Suicide:

ecotronic
21-02-2013, 15:05
Колкото повече се направи, толкова по-добре, но диспропорцията е меко казано дразнеща. Няма нужда да ни се набива в очите, ми и да се тупаме в гърдите за нещо, дето е работа на регионалната администрация. Извинявам се, но е смешно дори за мен, бидейки българин. За европейците, да не говорим.
Между другото, онзи ден ходих до Свищов от доста време насам. Ми то просто няма път.:shocked::Suicide:

Не знам кое и чия работа е. Само виждам с очите си един краен резултат и го намирам за нещо положително.
Иначе за диспропорцията си прав.
Ако зависи от мен,

Дай Боже всекиму!

Kuku
21-02-2013, 15:12
Е, да де - те точно за това се бунтува народа, защото нито улиците са оправени, нито нищо!

myato
21-02-2013, 15:14
Не знам кое и чия работа е. Само виждам с очите си един краен резултат и го намирам за нещо положително.
Иначе за диспропорцията си прав.
Ако зависи от мен,

Дай Боже всекиму!

Никога не отричам постижения, дори на "най-злия ми враг".
Това, което искам е просперитета на България. Регионално и целокупно.
За това не залитам по партии и спасители, а държа очите си отворени и съм в готовност да изритам и избрания от мен, щом не прави това, за което съм го "пратил".

morfius
21-02-2013, 15:19
Герб си организират контрапротести :drinking:

Камион с прасета и надписи на машината "Бойко - кръстник на свиневъдите" и "Бойко, ако теб те няма, няма да ни има и нас", беше паркиран до катедралата "Александър Невски". Той беше украсен със знаменца на ГЕРБ.
По неофициална информация, водачът на камиона искал да пусне животните пред парламента, но бил спрян.

"Бойко Борисов е символ на тези прасенца. Нарекли сме го кръстник на свиневъдите, защото за първи път нашият сектор получава субсидии от 20 години и така той се грижи за своите кръщелници", каза пред БГНЕС Станислав Ковачев, мениджър на свинеферма от Априлци.

Да се чудиш и маеш, да се смееш ли или да плачеш...

(Взето от дир.бг)

ecotronic
21-02-2013, 15:21
Никога не отричам постижения, дори на "най-злия ми враг".
Това, което искам е просперитета на България. Регионално и целокупно.
За това не залитам по партии и спасители, а държа очите си отворени и съм в готовност да изритам и избрания от мен, щом не прави това, за което съм го "пратил".

Партиите не носят нищо добро на хората. Партиите са форма на организирана престъпност. Изобщо защо трябва да има партии?

svetlastf
21-02-2013, 15:21
Изпуснахме царя да станем монархия...

Susscrofa
21-02-2013, 15:23
Изпуснахме царя да станем монархия...

Айде сега простотии!

svetlastf
21-02-2013, 15:23
Що да са, като източника на злото са партиите?

Susscrofa
21-02-2013, 15:23
Партиите не носят нищо добро на хората. Партиите са форма на организирана престъпност. Изобщо защо трябва да има партии?

Защото това е демократичният инструмент за безкръвна и устойчива промяна.

ecotronic
21-02-2013, 15:28
Защото това е демократичният инструмент за безкръвна и устойчива промяна.

Това някъде си го прочел, или гледаш, че навсякъде е така.

А кокво би било ако на едни избори хората гласуват за хора. Лекари, учители, леяри, пекари, ................всякакви за които се сетиш. И така 240 човека, добри специалисти от най-различни области влизат в парламента, като 240 индивида.

Какво лошо има в това?

Susscrofa
21-02-2013, 15:38
Това някъде си го прочел, или гледаш, че навсякъде е така.

А кокво би било ако на едни избори хората гласуват за хора. Лекари, учители, леяри, пекари, ................всякакви за които се сетиш. И така 240 човека, добри специалисти от най-различни области влизат в парламента, като 240 индивида.

Какво лошо има в това?


Следва хаос, след който хаос, специалистите започват да оформят сдружения, след което правят партии.
Айде, ако обичате да не откриваме топлата вода и да зачеркваме естествено зародили се модели в старите демокрации.

etrovskii
21-02-2013, 15:39
Герб си организират контрапротести :drinking:

Камион с прасета и надписи на машината "Бойко - кръстник на свиневъдите" и "Бойко, ако теб те няма, няма да ни има и нас", беше паркиран до катедралата "Александър Невски". Той беше украсен със знаменца на ГЕРБ.
По неофициална информация, водачът на камиона искал да пусне животните пред парламента, но бил спрян.

"Бойко Борисов е символ на тези прасенца. Нарекли сме го кръстник на свиневъдите, защото за първи път нашият сектор получава субсидии от 20 години и така той се грижи за своите кръщелници", каза пред БГНЕС Станислав Ковачев, мениджър на свинеферма от Априлци.

Да се чудиш и маеш, да се смееш ли или да плачеш...

(Взето от дир.бг)
Нека този същия да обясни как в цяла странджа изтрепаха животните с измисления шап и как изклатиха хората с плащанията,в стрнджа като чуят за боко хората набиват гората като диви свине:bouncing_smiley:

ecotronic
21-02-2013, 15:43
Следва хаос, след който хаос, специалистите започват да оформят сдружения, след което правят партии.
Айде, ако обичате да не откриваме топлата вода и да зачеркваме естествено зародили се модели в старите демокрации.

Не, нищо няма да сформират, защото партиите ще бъдат забранени от закона.
И тук не откриваме топлата вода (топлата вода са партиите и бандите) - модел който там където още не се е сринал, със сигурност ще се срине.

Да вземем за пример спорта. В коя дисциплина има противопоставяне между отбори, които се състоят от различен брой хора?
Честна битка ли е когато един се бие срещу трима?

Индивидът в управлението и забраната на съюзяването - това е разковничето.

Susscrofa
21-02-2013, 15:45
Плевнелиев: Токът не зависи от конституцията

Правителството си тръгва, проблемите за решаване остават. Така президентът на България Росен Плевнелиев коментира оставката на кабинета "Борисов", която бе приета по-рано днес от Народното събрание. Той призова за граждански мир и възможно най-ранно насрочване на парламентарните избори.



В понеделник връчвам мандата за съставяне на правителство на ГЕРБ, заяви още държавният глава и допълни, че още в петък започва консултации с политическите партии за сформиране на ново правителство. "Ако всички възможности са изчерпани и политическият елит не може да състави кабинет, че ще сформира служебен кабинет", подчерта Плевнелиев и посочи, че свикването на Велико народно събрание може да доведе до икономическа криза. "Свикването на Велико народно събрание трябва да е подготвено добре, да е кристално ясно какви политически промени се търси да се постигнат", аргументира се президентът.



Той се обърна и към протестиращи, които искат промяна в Конституцията на България, като им обясни, че тя не би могла да реши въпроса с високите им сметки. "Хората трябва да знаят, че Конституцията на България не пречи да се елиминират монополите. Сметките за ток също не зависят от Конституцията, а от правилни или погрешни решения в икономиката", коментира Плевнелиев.



Той бе категоричен, че след като навсякъде в Европейския съюз, гражданите имат право на избор на доставчик на ток и са въведени пазарни, а не монополни цени, това може спокойно да се случи и в нашата страна. "Мерките срещу монополите изцяло зависят от Народното събрание и от правителството, а не от конституцията. Реалното увеличение на доходите, активните политики срещу бедността могат да се водят само от едно легитимно, избрано от народа правителство", каза още Плевнелиев и допълни, че политически отговорната позиция на кабинета "Борисов" е била да довърши мандата си.

http://www.vsekiden.com/130732

etrovskii
21-02-2013, 15:46
Не, нищо няма да сформират, защото партиите ще бъдат забранени от закона.
И тук не откриваме топлата вода (топлата вода са партиите и бандите) - модел който там където още не се е сринал, със сигурност ще се срине.

Да вземем за пример спорта. В коя дисциплина има противопоставяне между отбори, които се състоят от различен брой хора?
Честна битка ли е когато един се бие срещу трима?

Индивидът в управлението и забраната на съюзяването - това е разковничето.
Ми то в бг как е,излизаш от дискотеката и те налазват пет шес човека :bouncing_smiley:

Susscrofa
21-02-2013, 15:51
Не, нищо няма да сформират, защото партиите ще бъдат забранени от закона.
И тук не откриваме топлата вода (топлата вода са партиите и бандите) - модел който там където още не се е сринал, със сигурност ще се срине.

Да вземем за пример спорта. В коя дисциплина има противопоставяне между отбори, които се състоят от различен брой хора?
Честна битка ли е когато един се бие срещу трима?

Индивидът в управлението и забраната на съюзяването - това е разковничето.

Глупости.
Това, което пишеш е нелепо.
Докога ние в БГ ще се мислим за по-умни от останалите.
Хората толкова добре са го направили и толкова добре им функционират политическите системи, а ние сега ще измисляме некви глупотевини.
Когато събереш 200 човека в един салон, след три часа ще имаш вече около 20 кръгчета с по 10 човека говорещи по свои теми, след 24 часа ще имаш 4-5 групи, аслед седмица ще са 2-3 групи.
Знаеш ли защо големите бензиностанции и ресторанти въртят персонала регулярно, местейки ги по различни ресторанти? Защото винаги рано или късно влизат в някакви схеми и договорки.
Истината е в прозрачността на създаване и финансиране на партиите.

myato
21-02-2013, 15:52
Герб си организират контрапротести :drinking:

Камион с прасета и надписи на машината "Бойко - кръстник на свиневъдите" и "Бойко, ако теб те няма, няма да ни има и нас", беше паркиран до катедралата "Александър Невски". Той беше украсен със знаменца на ГЕРБ.
По неофициална информация, водачът на камиона искал да пусне животните пред парламента, но бил спрян.

"Бойко Борисов е символ на тези прасенца. Нарекли сме го кръстник на свиневъдите, защото за първи път нашият сектор получава субсидии от 20 години и така той се грижи за своите кръщелници", каза пред БГНЕС Станислав Ковачев, мениджър на свинеферма от Априлци.

Да се чудиш и маеш, да се смееш ли или да плачеш...

(Взето от дир.бг)

И със свещ да го бяха търсили, едва ли щяха да си намерят по-точен символ от въпросния камион.


Партиите не носят нищо добро на хората. Партиите са форма на организирана престъпност. Изобщо защо трябва да има партии?

Ако бях заклет "партизанин", щях да ти отговоря с една мисъл на Чърчил.
Възможни са и други системи, но за това трябва воля и знания, а партиите в момента гонят скъсяване на дистанцията до изборите, за да избягнат подобно развитие.

etrovskii
21-02-2013, 15:54
Да ва питам нещо,в коя европейска държава потребителя не може да се откажи от услугата?:photo:
Бях го казъл по горе:bouncing_smiley::bg:

ecotronic
21-02-2013, 16:01
Глупости.
Това, което пишеш е нелепо.
Докога ние в БГ ще се мислим за по-умни от останалите.
Хората толкова добре са го направили и толкова добре им функционират политическите системи, а ние сега ще измисляме некви глупотевини.
Когато събереш 200 човека в един салон, след три часа ще имаш вече около 20 кръгчета с по 10 човека говорещи по свои теми, след 24 часа ще имаш 4-5 групи, аслед седмица ще са 2-3 групи.
Знаеш ли защо големите бензиностанции и ресторанти въртят персонала регулярно, местейки ги по различни ресторанти? Защото винаги рано или късно влизат в някакви схеми и договорки.
Истината е в прозрачността на създаване и финансиране на партиите.


Тези 200 човека нека да си се съюзяват заради убеждения възгледи, цвят на очите или каквото се сетиш. Но да нямат правото да узаконят това обединяване и после заради това да притежават дял от властта, без значение какво е съдържанието на това цяло.
Щом една верига бензиностанции са проумели това а тя е нещо доста по-незначимо от властта, защо в нещо доста по-важно от бензиностанцията тази практика не става факт?

Ето още една логика:

Пробвахме всякакви съюзи...........да не ги изброявам. И все вървим надолу.
Време е да опитаме и обратното. Може пък в него да е истината.

Това, че има страни в които хората живеят що годе добре благодарение на партийния модел, не означава, че това е верният модел.
Той все повече се пропуква и е въпрос на време това хората да разберат, колко е погрешен.

myato
21-02-2013, 16:12
Партийният модел работи в страните, където спипат ли те за издънка и си подаваш оставката. Независимо от величината на издънката. В държава, в която гьонсуратщината е издигната в култ, това е невъзможно. Проблемът е че и на запад ги прихвана от нас, та ..... не знам :screwy:

Kuku
21-02-2013, 16:19
Е, то няма как иначе - навсякъде все се повтаря АЗ, АЗ, АЗ, АЗ, АЗ....
Докато личността е издигната на пиeдестал, няма начин да се промени нещо.
То бива тупане, бива изтъкване, бива реклама.... при други условия съм съгласен, ама за нашия случай никак не е подходящо и резултата е налице :hmm:

etrovskii
21-02-2013, 16:19
Споко,виж те ги гърците три правителства смениха,нормално е и тука да стане така ,тепърва почваме,не трябва да се цепим от колектива.:bouncing_smiley:

ecotronic
21-02-2013, 16:21
Ето една друга проста логика:

Еднопартиен модел - примери много. Злини причинени от него - примери колкото искаш.

Многопартиен модел - нещо доста по-добро от еднопартийния, но също примери за негативи - много.

Ако екстраполираме по-натам............

Многопартиен модел - заменен с модел на индивидите (личностите) - никъде не е пробвано, но не виждам защо да не работи.

Хора излезте от клишетата и от схемите на утвърденото и започнете да мислите!

etrovskii
21-02-2013, 16:26
Ето една друга проста логика:

Еднопартиен модел - примери много. Злини причинени от него - примери колкото искаш.

Многопартиен модел - нещо доста по-добро от еднопартийния, но също примери за негативи - много.

Ако екстраполираме по-натам............

Многопартиен модел - заменен с модел на индивидите (личностите) - никъде не е пробвано, но не виждам защо да не работи.

Хора излезте от клишетата и от схемите на утвърденото и започнете да мислите!
Виж сега българина не е балък ,не яде доматите с колчетата,щом е скочил да протестира значи ножа е до кокъла,вече и да искаш да крадеш от някаде няма,всичко май се изкраде.:metal:той иска ляп,коли и хубави жени

svetlastf
21-02-2013, 16:26
Е, то няма как иначе - навсякъде все се повтаря АЗ, АЗ, АЗ, АЗ, АЗ....
Докато личността е издигната на пиeдестал, няма начин да се промени нещо.
То бива тупане, бива изтъкване, бива реклама.... при други условия съм съгласен, ама за нашия случай никак не е подходящо и резултата е налице :hmm:

"Булгар, Булгар...."
гена си е ген

etrovskii
21-02-2013, 16:28
"Булгар, Булгар...."
гена си е ген
точно казано:bg::bouncing_smiley:

svetlastf
21-02-2013, 16:34
Бившият финансов министър Симеон Дянков най-вероятният избор на президента Росен Плевнелиев за служебен премиер, твърди изданието New Europe.


а сега да ви видя...

kolev
21-02-2013, 16:34
http://www.vesti.bg/image.php?path=L25pZGF0YS9hcHBzL3Zlc3RpLmJnL3d3dy9 tdWx0aW1lZGlhL3Bob3Rvcy9uZXRpbmZvL1NFVkRBL21pbmlzd HJpNzg3ODc4LmpwZw==&w=375&h=249

тия двамата с наведените глави до цецко да не си помислите че са гузни. просто са заети да туитват :D

etrovskii
21-02-2013, 16:36
Бившият финансов министър Симеон Дянков най-вероятният избор на президента Росен Плевнелиев за служебен премиер, твърди изданието New Europe.


а сега да ви видя...
Шоуто да е по голямо трябва да се избере мусолини-сидеров,е тогава ше падне шоу:bouncing_smiley:

svetlastf
21-02-2013, 16:39
http://www.vesti.bg/image.php?path=L25pZGF0YS9hcHBzL3Zlc3RpLmJnL3d3dy9 tdWx0aW1lZGlhL3Bob3Rvcy9uZXRpbmZvL1NFVkRBL21pbmlzd HJpNzg3ODc4LmpwZw==&w=375&h=249

тия двамата с наведените глави до цецко да не си помислите че са гузни. просто са заети да туитват :D

Неее, единият превежда пари от един фонд в личен такъф :bg:

morfius
21-02-2013, 17:04
Хайде стига залитали в глупости, това с безпартийния модел има точно толкова смисъл колкото с еднопартийния.
Хайде да видим кой ще се сети първи защо.

Изобщо решението на проблемите за пореден път се замита от политически приказки и безумни искания.

ecotronic
21-02-2013, 17:05
Хайде стига залитали в глупости, това с безпартийния модел има точно толкова смисъл колкото с еднопартийния.
Хайде да видим кой ще се сети първи защо.

Изобщо решението на проблемите за пореден път се замита от политически приказки и безумни искания.

Ми кажи като си се сетил, че аз не мога да се сетя.