PDA

View Full Version : Колеги, помощ ?



Elektro
20-02-2013, 22:48
Въпроса ми е къде се намира датчика за отваряне на вратите на алфа 166 2004 год. Като я измия колата и след това отчита, че предна лява врата ми е отворена, светят лампички дори и понякога не иска да се заключва... Къде точно се намира тая издънка според вас ?

Boby
20-02-2013, 22:58
В бравата.

ecotronic
20-02-2013, 23:03
Въпроса ми е къде се намира датчика за отваряне на вратите на алфа 166 2004 год. Като я измия колата и след това отчита, че предна лява врата ми е отворена, светят лампички дори и понякога не иска да се заключва... Къде точно се намира тая издънка според вас ?

Намира се в самата брава на вратата и пресдтавлява микроключе. Ако има механичен проблем с бравата - да не се движи добре лостовата система, ще ги прави тези номера.
Пробвай с една отвертка при отворена врата да симулираш затваряне да видиш дали гасне индикацията на таблото. Може да го прави от лошо регулирана конзола на колонката.

ecotronic
21-02-2013, 11:33
Това е електрическата схема:

http://alfa.kachi-snimka.info/images/klz1361439000b.jpg

N50 е въпросното ключе в бравата.
Показаната букса е частта в посока към вратата.
Веригата за ключето минава през пинове 39 и 40.

ecotronic
21-02-2013, 17:00
Свалянето на тапицерията на вратата:

http://alfa.kachi-snimka.info/images/arx1361458803w.jpg

balev64
21-02-2013, 19:52
Явно има връзка с влагата от миенето.Или микроключето се пълни с вода, или има залепнал контакт.Лично аз съм имал такъв случай с такова ключе на багажника,беше залепнало.Наложи се да разрежа корпуса и да освободя контакта, след което до ден днешен там повече проблеми не съм имал.

endeavour
22-02-2013, 06:50
Явно има връзка с влагата от миенето.Или микроключето се пълни с вода, или има залепнал контакт.Лично аз съм имал такъв случай с такова ключе на багажника,беше залепнало.Наложи се да разрежа корпуса и да освободя контакта, след което до ден днешен там повече проблеми не съм имал.
Защо просто не смени микроключето, продават се по 50 ст:)

Boby
22-02-2013, 10:55
Въпросното ключе е оградено и не е нищо специално.

ecotronic
22-02-2013, 11:34
Въпросното ключе е оградено и не е нищо специално.

Боби, сигурен ли си, че в бравата няма някъде друго ключе или контакт?

Според схемата:

http://alfa.kachi-snimka.info/images/rgh1361525272g.jpg


Лявата схема е за централното заключване а дясната - за индикацията на положението на вратата (отворена/затворена)

Общият контакт, този към маса е един и същ (B1).
Но изводите на нормално отворените контакти са различни (според схемата).
Този за централното е A2 а този за индикацията - B3

Много е вероятно тези 2 извода да са един и същ, но защо са означени като различни?

PS:

А да не би това от снимката да брава от задна врата?

Boby
22-02-2013, 12:31
Да, бравата е от задна дясна врата. Няма друго ключе в нея. Има ли разлика в принципа на работа на предните и задните брави?

endeavour
22-02-2013, 12:52
Предните брави са с по две микроключета.

ecotronic
22-02-2013, 12:59
Да, изясниха се нещата.
Предните са с по 2 ключета. Едното е за да регистрира положението заключено/отключено а второто - за положението отворено/затворено.
В задните брави ключето регистрира само положението на вратата отворена/затворена.

Изводът: Ако централното връща бутоните в отключено положение непосредствено след команда за заключване, не търсете проблема в задните врати. И си гледайте бутоните на задните врати дали реално се заключват, защото при тях няма такава обратна връзка и реално при неизправност на заключващия механизъм, вратата може да остане отключена.

lordliness
22-02-2013, 13:02
Тези неща не може ли някъде да се съберат на едно място, без излишните текстове, всичко което сте написали, след време няма да има намиране.
нещо от рода на ремонти на ел. инсталация с подраздели, ремонт на ходова част, на двигател и т. н.

ecotronic
22-02-2013, 13:11
Тези неща не може ли някъде да се съберат на едно място, без излишните текстове, всичко което сте написали, след време няма да има намиране.
нещо от рода на ремонти на ел. инсталация с подраздели, ремонт на ходова част, на двигател и т. н.

Мислил съм по този въпрос, че е добре да съберем най-важните неща, като методики за подмяна на определени детайли, типични проблеми с решенията им......... В една тема с линкове към съответните постове. И в тази тема да съдържа само това, без всякакви други дискусии.
Мисля, че това ще е полезно.

lordliness
22-02-2013, 13:31
Мислил съм по този въпрос, че е добре да съберем най-важните неща, като методики за подмяна на определени детайли, типични проблеми с решенията им......... В една тема с линкове към съответните постове. И в тази тема да съдържа само това, без всякакви други дискусии.
Мисля, че това ще е полезно.

Аз си събрах моите теми в ремонти и цени на 30- стр. Защото се забравя какво се прави.

ecotronic
22-02-2013, 13:35
Аз си събрах моите теми в ремонти и цени на 30- стр. Защото се забравя какво се прави.

И аз това правя, но това е "да се спасяваме поединично".
Можем с общи усилия да направим това, което хем ще е по-пълно, хем всеки ще има полза.

lordliness
22-02-2013, 13:53
И аз това правя, но това е "да се спасяваме поединично".
Можем с общи усилия да направим това, което хем ще е по-пълно, хем всеки ще има полза.

Трябва съдействие на модератора, а ние може да му предлагаме полезните неща за улеснение

Boby
22-02-2013, 14:14
Единствено модератора може да обедини всички темите ( в случая за проблемите с централното заключване) и да изчисти излишните мнения. Става и с една тема с линкове към другите теми, но отнема много време докато намериш каквото ти трябва.

ecotronic
22-02-2013, 14:22
Единствено модератора може да обедини всички темите ( в случая за проблемите с централното заключване) и да изчисти излишните мнения. Става и с една тема с линкове към другите теми, но отнема много време докато намериш каквото ти трябва.

Ако линковете сочат към постове вместо към теми, мисля, че ще е по-добре. Пък когато човек стигне до даден пост, пак може да си разгледа темата, но няма да си губи времето да търси най-същественото.

Elektro
22-02-2013, 20:23
Колеги, днеска махах кората и огледах как стоят нещата, но нямах такава звезда за да извадя централното и да ги видя тия ключета... Подсуших буксата и прегледах токовете, но не стана трябва да се извади и отвори това явно :) Мерси за подробните обеснения, бяха от полза и аз одобрявам идеята за тема с често срещаните проблеми при алфичките и решаването им :)

lordliness
22-02-2013, 20:44
Ако линковете сочат към постове вместо към теми, мисля, че ще е по-добре. Пък когато човек стигне до даден пост, пак може да си разгледа темата, но няма да си губи времето да търси най-същественото.

Дай тогава да направим две теми ти за електричеството аз за механиката и да събираме
Нещо от рода на - ремонт и поддръжка на механиката, съответно на електрообзавеждането на Алфа Ромео 166

Iltcho
26-02-2013, 22:56
Дай тогава да направим две теми ти за електричеството аз за механиката и да събираме
Нещо от рода на - ремонт и поддръжка на механиката, съответно на електрообзавеждането на Алфа Ромео 166

Ами да взема да звъна на Гиги, а?
Кои са темите?
Другият вариан е да му пратя по мейл крадените ви теми във вид на pdf-и както съм ги направил и съм ги качил и архивирал и на телефона и на пц-то и готово.

lordliness
27-02-2013, 04:50
Какво значи крадени? Не бих нарекъл така събирането и систематизирането на полезни препратки.

ecotronic
27-02-2013, 12:50
Направих една заготовка (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1185533&postcount=21) в съответния раздел и пуснах нова тема в която да водим дискусията свързана с ръководството, за да не спамим в темата на колегата.

Bobiuzunov
27-02-2013, 16:33
:bravo:
Направих една заготовка (http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=1185533&postcount=21) в съответния раздел и пуснах нова тема в която да водим дискусията свързана с ръководството, за да не спамим в темата на колегата.