PDA

View Full Version : Въпрос за термостат



milosha
21-02-2013, 09:50
Алфа 147 1.6 т. спарк
Имам 3 варианта за термостат:

BHER
Facet
KW

Първият е почти двойно по-скъп, бихте ли ми казали дали има огромна разлика между трите?

андон.маслев
21-02-2013, 10:16
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=57134

milosha
21-02-2013, 10:57
Препоръчваш ми преправяне на термостат от Рено? :)

svetlastf
21-02-2013, 11:15
Ами ако ти се чупят пръстите и свидят парите пробвай ...:crazy:
Аз бих заложил на този със средната цена.

milosha
21-02-2013, 11:20
Предпочитам да си купя такъв за моята кола. Просто питах каква е разликата между трите марки, които изброих?

hayho
21-02-2013, 12:02
Предпочитам да си купя такъв за моята кола. Просто питах каква е разликата между трите марки, които изброих?

Behr е оригиналния и вероятно идва с датчик за това е по-скъп.

svetlastf
21-02-2013, 12:28
Наистина в AXM BHER e със датчик, докато другите не са...
До milosha
Ти май си колежка..,
ако е така добре е да си намериш доверен сервиз.

milosha
21-02-2013, 13:36
Датчик според температурата навън?
А другите по предварително зададени данни или според компютъра работят?

myato
21-02-2013, 14:17
Датчик според температурата навън?
А другите по предварително зададени данни или според компютъра работят?

Не, датчикът показва колко е загрят антифриза и подава тези дани към компа и дисплея. За външната температура е в огледалото.

svetlastf
21-02-2013, 14:39
Датчик според температурата навън?
А другите по предварително зададени данни или според компютъра работят?
И трите модела имат отвор за монтиране на този задължителен датчик. При BHER се продава с него, докато при другите липсва и се предполага, че ще се ползва старият.
Ако старият датчик ти е изправен, защо ти е да купуваш нов?

milosha
21-02-2013, 14:55
Защото не знам дали датчикът заедно с термостата е зле или само датчика, или само термостата...

---------- Post added at 14:55 ---------- Previous post was at 14:53 ----------

На диагностика излиза ли ако датчика е зле?
Термпостата не излиза, то е ясно

myato
21-02-2013, 15:08
Защото не знам дали датчикът заедно с термостата е зле или само датчика, или само термостата...

---------- Post added at 14:55 ---------- Previous post was at 14:53 ----------

На диагностика излиза ли ако датчика е зле?
Термпостата не излиза, то е ясно

Тестът се прави с термометър и диагностична апаратура.
Мери се температурата на антифриза ( контактно или с ИЧ термометър) и се сравнява с показанията от компа.
Скапан термостат се лови по загряването на маркуча между него и радиатора. Ако се загрява постепенно с паленето на колата, заминал си е.

milosha
21-02-2013, 15:20
Значи преди всичко трябва да се позанимаваме с майстора и тогава да купувам само термостат или + датчик.
Все занимавка баси ;/

svetlastf
21-02-2013, 15:32
Значи преди всичко трябва да се позанимаваме с майстора и тогава да купувам само термостат или + датчик.
Все занимавка баси ;/
Казах ти намери си доверен човек от клубните сервизи, не се занимавай с несвойствени дейности и си гледай ноктите
:big_wink:

toshko69
21-02-2013, 21:49
За мен термостата е само BEHR.Други марки отдавна съм се отказал да слагам.

code
21-02-2013, 22:17
За мен термостата е само BEHR.Други марки отдавна съм се отказал да слагам.

Това е малко като колата дето е една - Мерцедес, а като вдигнеш капака все същото .. :screwy: Вehr са скъпи и добри, спор няма ама като не ти идва цената ще си сложиш друг и ще ти върши същото стига да не е някой измислен. Същата работа е с радиаторите - Behr 500лв, биващ 300, китайски 150 - и с трите все тая, с китайския малко риск разбира се.

toshko69
22-02-2013, 07:07
Това е малко като колата дето е една - Мерцедес, а като вдигнеш капака все същото .. :screwy: Вehr са скъпи и добри, спор няма ама като не ти идва цената ще си сложиш друг и ще ти върши същото стига да не е някой измислен. Същата работа е с радиаторите - Behr 500лв, биващ 300, китайски 150 - и с трите все тая, с китайския малко риск разбира се.

За това говоря и аз колега.На едно мнение сме.Има части с които според мен не трябва да се прави компромис,но наистина цената е водещ фактор.За да не изпадам в приключения,с определени части не правя компромис.С тази тема колегата,или колежката иска да събере мнения според мен,а крайното решение си е индивидуално,всеки си знае с какви средства разполага и си решава как и какво ще си сложи по колата.Всяка една част ще свърши еднаква работа,но въпроса е до кога и колко.

svetlastf
22-02-2013, 10:11
Повреда в термостата не е нещо страшно. Аз ги сменям при смяна на антифриза, като с по-ниската цена на термостата си купувам антифриза.

milosha
22-02-2013, 14:11
Aз съм сменила антифриза, че беше син като я купих...
Смяна на термостат е належаща, че загрява за часове, баси :))

Благодаря за мненията, ще проверя първо с датчика как е и тогава ще купувам в зависимост от това.

svetlastf
22-02-2013, 14:41
Кво да му е на датчика?
Ако големият маркуч към радиатора почва да загрява почти веднага след пускането на двигателя, когато на дълъг път не вдига повече от 70 градуса почти сигурно е , че термостата е заминал.

андон.маслев
25-02-2013, 19:10
Повреда в термостата не е нещо страшно. Аз ги сменям при смяна на антифриза, като с по-ниската цена на термостата си купувам антифриза.
А виждал ли си термостат с изпуснала капсуловка на пластмасовата част?

svetlastf
25-02-2013, 21:49
Чак такива ментаци не съм виждал. Масово оплакванията са за преждевременно отваряне или непълно затваряне, но за саморазпад...

etrovskii
27-02-2013, 14:23
Някой хора ако има и чалъм без термостат ще карат:pain:

ФЕРАРИСТ
27-02-2013, 14:37
Наскоро един колега ми каза че масово навлезли като "побългарителен" вариант термостатите от някакъв ленд ровър, там кадъто не ставал от рено 5, слагали на роверски, щото били жълти стинки и двата.....
Ебаси.....

etrovskii
27-02-2013, 16:46
Наскоро един колега ми каза че масово навлезли като "побългарителен" вариант термостатите от някакъв ленд ровър, там кадъто не ставал от рено 5, слагали на роверски, щото били жълти стинки и двата.....
Ебаси.....
Аха,толкова работа ще му върши:gay[1]:

danniel
27-02-2013, 20:39
Просто клапан, който отваря и затваря на определена температура. Толкова ли е фатално ако е от друга кола? Все същата работа върши...

Jivko7777
27-02-2013, 21:34
Просто клапан, който отваря и затваря на определена температура. Толкова ли е фатално ако е от друга кола? Все същата работа върши...

ми хич не е фатално ... на който му се занимава

grenlould
01-03-2013, 02:06
ми хич не е фатално ... на който му се занимава
До колкото знам от "Рено" пасва, но стига да имаш гъвкави пръсти и мерак за да смениш елементите!
Иначе аз моят го сменях преди 5 месеца със Vern и досега грешка няма, зимата колата загрява за няма 5 мин при температура -5C* и на-долу! Направо ме изумява, понеже бях свикнал със "дизелче" и там нещата ставаха бавно...

etrovskii
02-03-2013, 15:03
:rosso_racers: