PDA

View Full Version : Проблем при загрял двигател



Montero881988
21-02-2013, 13:57
Колеги колата е 156 1.8 98г.С газов инжекцион Фобос съм.Преди около 1 месец бях за смяна на филтри и почистване на инжекторите.А пък от около 2седмици се появи и моя проблем.Той се състои в това,сутрин като запаля колата докато е студена при всяко превключване на скоростите ми щтрака клапана отзад който е на бутилката,но въпреки това си върви добре и карам,но когато позагрее,или спра един два пъти и изгася и после тръгна се почва едно прекъсване,даваш газ ,се едно натискам спирачката,спира оставям я на празен ход на място,усеща се че тресе,все едно работи на по малко цилиндри ,но оборотите са си точно под 1000.От както се появи проблема я кара на къси разтояния и понеже повече студена я карам,не ми пречеше.Но преди няколко дни пътувах 200-300 км и просто ми изтрови нервите,Карам със 90-100 и придърпва,газ не можеш да подадеш,ужас,ако карам със около 120 ,демек с около 3000 и малко отгоре оборота е малко по добре,като че ли се оправяше но пък после в по високите пак няма душа грам.Направо незнам

Четох много теми,за бедни за богати смеси за какво ли не.Вчера я откарах на диагностика на бензин,имаше някаква грешка,изтриха я ,адаптира комп,ламбда,дебитомер си отчитаха добре.Откарах и на газаджия,закачи я ,имаше отчело 250 грешки за ниско налягане на газта,изтри и човека,каза нещо се било насмело,провери инжекторите,там времената на впръскване ли е ,нз и аз,каза мисля че е от това и аз си мислех че проблема е решен.Но днес пак същото докато загрее 50-60 градуса,клапана си штрака отзад при всяка превключена предавка,но не прехвърля на бензин.После позагрее или спра някъде и за 10 минути и да е и като се кача се почва,прекъсване и въобще лоша работа на двигатела.
Колеги нз какво да правя вече,карах на диагностики,ужкем всичко е добре,но изглежда има нещо,понеже тука се обсъждат се газови проблеми,ако някой е имал такъв проблем нека сподели мнение.А между другото,колата е направена да превключва на газ на 25-30 градуса,ако това е от значение,а преди и да пиша,смених и 4-5 газостанции,да не би да е от газта но не е