PDA

View Full Version : Ремонт дръжка на задна врата AR 156



zdravko_ss
26-02-2013, 10:28
Понеже зимата обикновено позамръзват вратите и при едно такова замръзване и опит за отваряне дръжката се счупи.Та ето и моето решение на проблема.
В двата края на подвижната част на дръжката лагеруват два щифта ,които са набити в неподвижната част с накадка.Моята дръжка се беше счупила само от едната страна и за да извадя щифтовете се наложи да отчупя и другото краче.Разпробих подвижната част на дръжката 3 mm , прекарах един дълъг щифт от край до край като от горната страна малко го преплесках за да не минава през дупката и готово.

Vlado A.
29-01-2014, 15:07
На мен от леда ми се счупи задна лява дръжка, от долната страна.
За да я ремонтирам, счупих и от горната страна. Стана доста трудно, а от леда се счупи почти без усилие.
Разпробих със свредло 3,5 мм и вкарах щифт от алуминиева тел 3,2 мм (добавъчен материал за заваряване). Смазах щифта с технически вазелин.
Всичко става много лесно и бързо. Проблема е само, че трябва да се свали кората, защото долното винтче на дръжката е скрито под кората.

dimitar_vd62
30-01-2014, 17:12
Абе не е зле такива теми за ремонти направи си сам с картинки да се сложат в отделна тема.И аз съм пускал такива теми ама сега нито помня къде са, нито как се казват.

starata alfa
30-01-2014, 20:47
ако си ги пускал ти темите влизаш си в твоя профил,отиваш на статистики,след това немери всички теми /не съобщения а теми/започнати от теб и ще я намериш.темите са ти по малко от съобщенията и щее по лесно.ако обаче темата не си я пускал ти а си писал по някоя друга тема я търсиш в съобщенията/мненията/ама тогава е сложно защото сигурно имаш хиляди мнения и трябва да търсиш цяла вечер,успех

dimitar_vd62
30-01-2014, 21:07
Абе аз туй дето съм го правил не ми трябва да го търся, имах пред вид ако са събрани на едно място когато някой има проблем да види там дали вече няма решение и да си оправи проблема.Нещо като сборник с решения.

starata alfa
30-01-2014, 21:09
принципно има
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=54776
само че доста отдавна нее ъпдейтвана

dimitar_vd62
30-01-2014, 22:39
Шму набия канчето на некоя среща ма не смей да дойде щото не му връви 2-ката.:grin:

Subsense
30-11-2014, 09:51
Малко бъмп ама днес като слязох пред блока всичко беше с 2 пръста лед.Опитах да отворя задна лява и се счупи дръжката от долната страна.Резервни имам но въпроса ми е как се маха старата ?

alfa_romeo_forever
02-12-2014, 16:12
Ще си позволя да използвам темата за да задам един въпрос .. на шофьорската врата бутончето ми засяда на вътре с WD40 нищо не стана може би нещо е счупено вътре ? или заяжда ? :Topic-is-closed-bg:

dimitar_vd62
02-12-2014, 16:46
Това отвънка ли, и мойто заяжда, канех се лятото да я разглабям за да почистя ма мързел да го ева.Не е счупено просто си иска почистване, пишеше някъде по въпроса.

lordliness
02-12-2014, 16:47
Ще си позволя да използвам темата за да задам един въпрос .. на шофьорската врата бутончето ми засяда на вътре с WD40 нищо не стана може би нещо е счупено вътре ? или заяжда ? :Topic-is-closed-bg:

Ще ви светна пак- спирачна течност и забравяш за няколко месеца, става перфектно, смазваш копчето добре да влезе навътре течността и го натискаш и пускаш докато смазваш.
С никакви други смазки не се получава или е за ден два, изпробвал съм всичко.
С почистване не става за дълго и не си струва, алуминия или каквото е там задира.
Няколко капки са достатъчни, отваряш съдчето на колата, топваш нещо чисто, мажеш копчето и си готов- 4 мин :)

alfa_romeo_forever
02-12-2014, 18:05
Ще ви светна пак- спирачна течност и забравяш за няколко месеца, става перфектно, смазваш копчето добре да влезе навътре течността и го натискаш и пускаш докато смазваш.
С никакви други смазки не се получава или е за ден два, изпробвал съм всичко.
С почистване не става за дълго и не си струва, алуминия или каквото е там задира.
Няколко капки са достатъчни, отваряш съдчето на колата, топваш нещо чисто, мажеш копчето и си готов- 4 мин :)


Благодарч колега ще пробвам :)

GammaRay
02-12-2014, 22:19
Браво!