PDA

View Full Version : Грешка ABS



Stas
28-02-2013, 10:43
Здравейте колеги.Светнаха ми лампичките на ABS и ръчната-отивам на диагностика и ми казват блокирало предно дясно цилиндърче.Въпросът ми е дали някой е отварял алуминиевата гад над акумулатора да го погледна защо е блокирало и ставали изобщо да се отваря или си плаче за втора ръка.Благодаря предварително за мненията ви :).

undy
28-02-2013, 18:07
Нали са ти казали "цилиндърче" , що те интересува блока на АВС-а?....свали си колелото и си погледни цилиндърчето....ако не работи, го смени.



пп......и колата е?

don_pepone
28-02-2013, 19:09
Вероятно алфа, "боб" нямаш ли да фърляме малко :)
Иначе по темата- колегата да каже какво има предвид под цилиндърче,че да не стават грашки,щото цилиндърче е едно а клапанче на АБС-а е друго и тн тн

Stas
28-02-2013, 20:52
Грешка те вярна колеги извинявам се :).Колата е 156 1.8 t.s. 144 h.p. и ства дума за клапанчето което управлява предна дясна гума от алуминиевия блок на ABS.Цилиндърчетата на спирачките са перфекти пускат и хващат когато трябва.Понякога когато е много студено изгасват въпросните лампи има ABS но след време около 10 километра когато се позатопли и хоп пак коледна изненада със сетлини.Ако някой се е сблъсквал с този проблем ще се радвам да помогнете че не пипам нещо което не разбирам че после много боли :).

undy
28-02-2013, 21:10
Тука да се включват тия дето са отваряли въпросния блок...

Stas
01-03-2013, 17:46
Никой ли не е отварял въпросният блок,че не ми се почва да го разглобявам без да знам какво правя.Ще се радвам ако някой сподели.Благодаря :-).

Mury
01-03-2013, 20:31
Грешка те вярна колеги извинявам се :).Колата е 156 1.8 t.s. 144 h.p. и ства дума за клапанчето което управлява предна дясна гума от алуминиевия блок на ABS.Цилиндърчетата на спирачките са перфекти пускат и хващат когато трябва.Понякога когато е много студено изгасват въпросните лампи има ABS но след време около 10 километра когато се позатопли и хоп пак коледна изненада със сетлини.Ако някой се е сблъсквал с този проблем ще се радвам да помогнете че не пипам нещо което не разбирам че после много боли :).

А колелото въобще спира ли,блокира ли в какво състояние блокира клапана.По принцип оправията е само блок втора ръка.:devil::devil::devil:

Stas
01-03-2013, 23:56
Колицата са спира но не сработва ABS.Като набия спирачките се влачат гумите като пусна си тръгват.А за това как и защо е блокирал идея си нямам така я изписва грешката-три пъти я закача човека и три пъти едно и също "блокирало клапанче на предно дясно колело" и на мен ми е чудно как го хваща ама бях там та го видях с очите си какво пише.А някакво предположение какви пари е втора ръка споменатия блок.

Mury
02-03-2013, 07:52
Колицата са спира но не сработва ABS.Като набия спирачките се влачат гумите като пусна си тръгват.А за това как и защо е блокирал идея си нямам така я изписва грешката-три пъти я закача човека и три пъти едно и също "блокирало клапанче на предно дясно колело" и на мен ми е чудно как го хваща ама бях там та го видях с очите си какво пише.А някакво предположение какви пари е втора ръка споменатия блок.

Ами хваща го,нали тези клапани се управляват от ел магнити,вероятно е заминал някой от тях :puke::puke::puke:

dansguardian
02-03-2013, 09:34
Колицата са спира но не сработва ABS.Като набия спирачките се влачат гумите като пусна си тръгват.А за това как и защо е блокирал идея си нямам така я изписва грешката-три пъти я закача човека и три пъти едно и също "блокирало клапанче на предно дясно колело" и на мен ми е чудно как го хваща ама бях там та го видях с очите си какво пише.А някакво предположение какви пари е втора ръка споменатия блок.

Втора ръка е 50-60 лв.

Stas
02-03-2013, 10:41
Благодаря за отговорите ви колеги :).Сега друг въпрос някой има ли под ръка работещо блокче за ABS че не ми се търси по моргите просто не знам на какво ще попадна.

dansguardian
02-03-2013, 15:28
Благодаря за отговорите ви колеги :).Сега друг въпрос някой има ли под ръка работещо блокче за ABS че не ми се търси по моргите просто не знам на какво ще попадна.

Имам, колега. 50 лв., работещ. От София съм, 0888789954, Антон.

Stas
03-03-2013, 22:56
Благодаря ти колега :).Само да събера париците и ще ти звънна да се разберем от къде да го взема.