PDA

View Full Version : Въпрос за вътрешно осветление.



UNBREAKABLE
02-03-2013, 11:52
Здравейте колеги, въпроса ми е следния, врътките за парното попринцип светят ли, понеже видях една обява в cars и на нея врътките светят много хубаво. На мен ми светят само копчетата за климатика, отопление на стъклото и да върти въздуха само в купето. И ако светят въпросните врътки, другия ми въпрос е как се сменят въпросните крушки?
П.С. Колата е alfa romeo 147 '02

hayho
02-03-2013, 16:09
Здравейте колеги, въпроса ми е следния, врътките за парното попринцип светят ли, понеже видях една обява в cars и на нея врътките светят много хубаво. На мен ми светят само копчетата за климатика, отопление на стъклото и да върти въздуха само в купето. И ако светят въпросните врътки, другия ми въпрос е как се сменят въпросните крушки?
П.С. Колата е alfa romeo 147 '02

Ами трябва да светят, за смяна виж тук http://www.youtube.com/watch?v=LEEWBs8H1kM

P.S. Ох, явно не мога да чета, мисля, че самите врътки не светят, само копчетата които си споменал.

UNBREAKABLE
02-03-2013, 17:54
Виж снимките на тази - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11357312950857971&f1=details&slink=292v52

Тва имам в предвид

didkas
02-03-2013, 18:50
Да светят самите врътки. На моята не светеха когато я купих, но мъжа ми ги смени и сега светят като на снимката която си показал.

---------- Post added at 18:50 ---------- Previous post was at 18:48 ----------

А и клипчето по горе той го е правил за предишната ни алфа

UNBREAKABLE
03-03-2013, 15:23
Да де, ама въпроса е дали всички го имат или е слагано на някои допълнително..

nightsurfer
03-03-2013, 19:34
Като ги гледам са същите като на 156 значи светят. И да попитам оранжево ли светят или червено , чеда си сложа такива

toshko69
03-03-2013, 20:16
Като ги гледам са същите като на 156 значи светят. И да попитам оранжево ли светят или червено , чеда си сложа такива

Слага се бяла крушка,пластмасата е оцветена в цвят.

hayho
04-03-2013, 12:54
Виж снимките на тази - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11357312950857971&f1=details&slink=292v52

Тва имам в предвид

Ами значи виж видеото в горния ми коментар там е показано как се сменят крушките, аз от начало се зачудих дали не са само за бутончетата, но щом трябва да светят и врътките, то на бутончетата крушките са отделно.

didkas едно благодаря на мъжа ти за клипчето, винаги е полезно да има и видео мат'риал :thumbup:

nightsurfer
10-03-2013, 17:45
Слага се бяла крушка,пластмасата е оцветена в цвят.

И така не разбрах оранжево или червено светят ?

toshko69
11-03-2013, 07:20
И така не разбрах оранжево или червено светят ?

Крушката е бяла,при мен свети зелено по таблото и съответно пластмасата на врътките ми е зелена,при теб ако е червено значи пластмасата е червена,може и да оранжавее незнам,но крушката ти със сигурност е бяла.

KiroPora
11-03-2013, 10:13
Колеги, тези крушки по същия начин ли се сменят на 156? И на мен ми е изгоряла третата. :cussing:

toshko69
12-03-2013, 19:20
Колеги, тези крушки по същия начин ли се сменят на 156? И на мен ми е изгоряла третата. :cussing:

Ми не точно.Ако е преди фейслифта са запоени на платката.Аз на моята и разпоих и трите крушки и запоих нормална крушка без цокъл на 1.2 А.Бяха изгорели 2,но смених и трите.На фейслифтовите 156-ци не знам как е.

cTaHuO
12-03-2013, 19:41
Колега, ще ти използвам темата да попитам и аз нещо.
На 156-ца преди фейслифта, когато е с черните уреди, нормално ли е всичко останало освен уредите( които светят в червено-оранжево) да свети в зелено? В смисъл дали всички са така или само при мен е сменяно нещо и не е досменено :)

toshko69
12-03-2013, 20:42
Колега, ще ти използвам темата да попитам и аз нещо.
На 156-ца преди фейслифта, когато е с черните уреди, нормално ли е всичко останало освен уредите( които светят в червено-оранжево) да свети в зелено? В смисъл дали всички са така или само при мен е сменяно нещо и не е досменено :)

Била е с сивите километражи най-вероятно,които светят в зелено и са сменени с черни.

nightsurfer
12-03-2013, 20:50
Да така е,макар и супер простотия. Някой дизайнер на по-ниско ниво го е решил така :) Но с малко търпение и поялник и копчетата стават оранжеви с изключение на врътките на климатика , аз за тва питах на 147 какъв цвят са че да ги сменя с такива.
А и колелцето за нивото на фаровете остава зелено

cTaHuO
12-03-2013, 21:42
А при мен вече всичко е оранжево ( цвят Амбър ако трябва да сме точни). С повече заигравка и врътките на климатика светват в желания цвят, а и по-силно, че това зеленото освен, че е зелено е и много слабо.. Кото се преправи колата изглежда съвсем различно :)
Но все пак исках да видя дали оригинално е така или само при мен е човъркано.

nightsurfer
12-03-2013, 21:52
ами сподели тогава как обезцвети зеления филтър на врътките

cTaHuO
12-03-2013, 22:03
Никак :) И аз си мислех, че ще е проблем зеления филтър и мислех да слагам червени диоди та в комбинация със зеленото да се получи оранжево. Обаче като направих няколко проби видях, че като сложиш по-силни оранжеви диоди тоя зелен филтър почти не променя цвета, а като пробвах с червени си светеше чисто червено. Затова реших да не го закачам тоя зелен филтър и така си остана.

nightsurfer
13-03-2013, 01:57
Ц. Не приемливо за мен. Зелен филтър с червен монохроматичен цвят става нещо като червенеещо лилаво с нотки на кафяво. Предполагам синьото от първото копче не се вижда ,а жълтия знак от последното(max defrose) свети 3 пъти по силно от другите нали?
Оставам със син цвят докато "изобретя" оранжевия:)

cTaHuO
13-03-2013, 20:51
Не си ме доразбрал- направих проба с червеното, но като видях, че филтъра почти не го променя, пробвах и с оранжеви и с тях си остана. Естествено филтъра дава някаква промяна в цвета, но не е нещо фрапиращо. Да "дефроста" свети по-силно, но и преди беше по-силен от останалите. В общи линии ако всичко останало свети червено-оранжево, климатроника свети по-скоро оранжево.Има разбира се какво да се бутне за да стане по-добре, но засега поради липса на време остава така. Имам една две идеи как да се справя с филтъра, но ще видим дали ще стане.
Врътката за регулиране нивото на фаровете, също се прави оранжева, но трябва да разглобиш самата нея, вътре има едно диодче, сложено под ъгъл, сменяш го и готово :)