PDA

View Full Version : Помощ за автоматик на Алфа 166 Facelift



branny
06-03-2013, 10:05
Колеги, здравейте! Имам питане за въпросната кутия. Харесах си Алфата, закарах я при сервиза на Бобо ( момчетата бяха перфектни ) и се оказа, че колата не прави връзка с лутията и тя е в някакъ авариен режим. Усещаше се, защото колата не потегляше сама, когато е на "D", а трябваше да и се подаде повече газ. Хората от автокъщата казаха,че ще я закарат в сервиз на Алфа, за да оправят проблема. Стана ясно, че проблеча бил в някаква кутийка близо до радиатора с големината на цигарена кутия. От конденза капело върху нея и тя явно дала на късо и от там колата влезнала в авариен режим, ключа не се вадел лесно и дисплея, които показва на коя предавка си не светел. Тази кутийка(която била с някаква платка) струвала 1600лв и чакали да я доставят. Това те ще си го покрият. Въпроса ми е, струва ли ви се всичко това достоверно и дали след смяната на тази кутиика, колата просто ще си сработи нормално?

popaay
06-03-2013, 12:20
Момчетата от сервиза нищо ли не казаха?Поискай тяхното мнение.
Предполагам, че става въпрос за радиатора на парното.Щом е капало(или както казваш ти конденз),пак ще даде фира рано или късно,а има и други релета там на които трябва да обърнеш внимание,и в последствие смяна на радиатора.

branny
06-03-2013, 12:38
Ами момчетата от сервиза на Бобо искаха да оставим колата, защото не можеха точно да кажат какво е...На диагностиката просто отчете, че няма връзка между кутията и колата... Тези от автокъщата не пожелаха да оставят колата при Бобо, защото нямали доверие и искали да я оставят в сервиз на Алфа около летището... От там вече са открили въпросния проблем с въпросната кутийка...

pakumba
06-03-2013, 16:57
не, аз не бих им се доверил, да не мислиш, че ще ти сложат нова "кутийка" и ще ти продадат колата на себестойност? Ще я закрепят само, такива са мошеници тези, че въобще не си помисляй, на колите им все проблемите са от седене, от конденза, от много напекло ги слънце. И това, че нямали доверие.... те нямат доверия на сервиза на Бобо, а ти трябва да имаш в техния сервиз доверие:bangin:
Коли бол, аз не бих я взел оттук насетне

CHEFO666
06-03-2013, 18:26
За да влезе автоматика в авариен режим....работата не е на добре....2000лв за ремонт на автомата..поне.....
Аз не бих купил тази кола....
Имах Крайслер 3.3 V6 .... влезна в авариен режим...повече от 50км/ч не може да вдигне....и трябваше аз да и подам газ...за да тръгне.
Кутията долу....1800лв ремонт....и беше перфектен после.
Не бих купил колата на твое място....

Bobiuzunov
06-03-2013, 18:53
Колата да не е черна от една авто къща близо до Кемпински?Ако е тя бягаи далеч от нея.

branny
06-03-2013, 23:00
Има я в мобилето... 7000 лв струва, до хотел Хилтон е автокъщата. Щяло да има гаранция от сервиза по думите им...

pitbull
07-03-2013, 08:50
Да не е тази http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11336029796855701&f1=details&slink=2b3w37

branny
07-03-2013, 09:39
Има я в мобилето... 7000 лв струва, до хотел Хилтон е автокъщата. Щяло да има гаранция от сервиза по думите им...

Точно тази е, колега....

Doomguy
07-03-2013, 13:37
Трябва да отворим специална тема за тази кола, със заглавие "БЯГАЙТЕ НАДАЛЕЧЕ!!!"...

Mury
07-03-2013, 13:49
Аз познавам лично собственика на автокъщата,един дебел мургав-Виктор се казва,аз лично бих седял на далеч от негови коли :idea::idea::idea::idea:

branny
07-03-2013, 13:50
Има я в мобилето... 7000 лв струва, до хотел Хилтон е автокъщата. Щяло да има гаранция от сервиза по думите им...


Трябва да отворим специална тема за тази кола, със заглавие "БЯГАЙТЕ НАДАЛЕЧЕ!!!"...

Колкото и да е красива, след вашите мнения се отказвам от нея...