PDA

View Full Version : LANDI RENZO в кондиция



jaffar_1
09-03-2013, 21:57
Здравейте, не изхвърляйте старото си Landi Renzo !!!
Уредбите със двата съпкови мотора са доста качествени(колко ли газаджий ще ме псуват само)!!!!
Аз си съживих моята и колата запя друга песен :-D, говоря за Alfa 156 1.6 TS 120кс. 1997г 10,8/100 газ в СОФИЯ !!!!!

Doomguy
09-03-2013, 22:05
Здравейте, не изхвърляйте старото си Landi Renzo !!!
Уредбите със двата съпкови мотора са доста качествени(колко ли газаджий ще ме псуват само)!!!!
Аз си съживих моята и колата запя друга песен :-D, говоря за Alfa 156 1.6 TS 120кс. 1997г 10,8/100 газ в СОФИЯ !!!!!

Я дай идея как я съживи, понеже и аз съм със същата.

jaffar_1
09-03-2013, 22:17
Моето е Landi Renzo IGS , ако нямаш софт. дай майл да ти пратя, но с кабела е малко сложно, защото в мобилето едно момче продава кабели за които пише, че стават, но чипа не е съвместим с Landi_то Моя правен ръчно и стана.

Doomguy
09-03-2013, 22:22
Моята се води само Ланди, на компютъра пише Lis c101. Иначе е същата, с два стъпкови мотора, без инжектори. На мен ми я настроиха, но след това сместа постепенно започна да обеднява, докато стана невъзможно за каране. Разхода на газ е с 3-4 литра повече от бензиновия. Не знам какво има да и се ремонтира на тази система, ще и дам още един шанс, ако не я демонтирам и това е.

jaffar_1
09-03-2013, 22:31
на първо време имаш да чистиш да чистиш около час от гняс и отлагане. Там трябва да е чисто до бясък, аз лично чистих със медицински спирт е става лесно много е силен. Много възможно да си за мембрани, но тази система е елементарно проста има опция да се самообучава

Doomguy
09-03-2013, 22:41
на първо време имаш да чистиш да чистиш около час от гняс и отлагане. Там трябва да е чисто до бясък, аз лично чистих със медицински спирт е става лесно много е силен. Много възможно да си за мембрани, но тази система е елементарно проста има опция да се самообучава

Извинявай за тъпия въпрос, но да чистя къде?

jaffar_1
09-03-2013, 22:49
махаш моторчетата и клапана под моторчетата и втулки с пружинки всички каналчета

Doomguy
09-03-2013, 22:54
Благодаря за уточнението. Газаджията ме увери, че имало още доста живот в системата. Дано да е така, ако не, ще си карам на бензин.

robygas
09-03-2013, 23:04
Че то освен моторчета и читава ламбда сонда друго не и трябва на тая система. Проблема е като се износят моторчетата.

jaffar_1
09-03-2013, 23:26
аз съм със нова сонда, свещи, дебитомер, датчик за темп. въздуха и водата за това си ми е ок всичко

emzo
14-03-2013, 19:31
Медицинския спирт е етилов спирт 96+ % или бъркам ?
Ако не бъркам , с какво е по-силен от ацетон/коресилин ? :)

toniii
15-03-2013, 19:02
Моето е Landi Renzo IGS , ако нямаш софт. дай майл да ти пратя, но с кабела е малко сложно, защото в мобилето едно момче продава кабели за които пише, че стават, но чипа не е съвместим с Landi_то Моя правен ръчно и стана.
Здравейте, колеги! Купих Ланди Рензо с двата стъпкови мотора. Искам да я монтирам на Алфа 156 1,8 ТС , но никъде не искат да я монтират, защото намали такъв софтуер. От Кюстендил съм и не знам къде могат да ми свършат работа. Ако някой ми изпрати софтуера може ли да се настрои от някой газаджия? Имейла ми е et.antonio@abv.bg

Doomguy
15-03-2013, 19:26
Ямбол, Пловдив, София... Където ти е най-удобно.

alfaracer
28-01-2014, 00:42
Здравейте купих си Landi renzo IG1 втора употреба естествено.Сложих си я сам ,но останаха някой неща за довършване и имам нужда от вашата помощ.Не съм закачил кафявия кабел от ел. инсталацията на компютъра.Четох в интернет и до колкото разбрах този кабел е за оборотите.Покажете ми как да го закача. Другият кабел ,който остана е жълто-син , отново каквото разбрах за него е ,че е за TPS моля покажете ми къде да го закача. И последно уредбата я взех от един човек ,който дето що има беше нарязал букси, незнам коя букса за кое стъпково моторче е, а виждам че са различни моторчетата.

aspro
14-02-2014, 13:25
Здравейте купих си Landi renzo IG1 втора употреба естествено.Сложих си я сам ,но останаха някой неща за довършване и имам нужда от вашата помощ.Не съм закачил кафявия кабел от ел. инсталацията на компютъра.Четох в интернет и до колкото разбрах този кабел е за оборотите.Покажете ми как да го закача. Другият кабел ,който остана е жълто-син , отново каквото разбрах за него е ,че е за TPS моля покажете ми къде да го закача. И последно уредбата я взех от един човек ,който дето що има беше нарязал букси, незнам коя букса за кое стъпково моторче е, а виждам че са различни моторчетата.
otivash pri kolega robi i vsi4ko shte ti opravi az predi izvestno vreme hodih s edna tuning korsa ako se seshta toi i ostanah mn dovolen za 5 min mi opravi tam kvoto treashe :) sujelqvam za latinicata no ot slujebniq nemoga da pisha drugoqche