PDA

View Full Version : поддръжка на кожен салон



georgi_pg
12-03-2013, 22:51
Колеги, някой с кожен салон евентуално да изрази мнение с какъв препарат го чисти и поддържа...Моят е от жълта кожа.

nightsurfer
12-03-2013, 23:06
с "веро" ,при силно засичане от тъмни дрехи може леко и с със спирт ,само не по тапетите на вратите че са изкуствена кожа

rusiq86
12-03-2013, 23:08
Препарати на Сонакс...Мафра...имат и за почистване и за подхранване.
Аз ползвам черен препарат на Сонакс за подхранване...води се мляко...уникално е...15 лв...черно шише..стига за много ползвания.

D22DJ
12-03-2013, 23:25
Четка с много мек косъм. Вода със сапун и ползваш само пяната - тоест гледаш да не мокриш много но не и прекалено малко. Оставяш да изсъхне след което Сонакс, Търтъл, квото ти е кеф и ти харесва аромата. Ако имаш пари за скъпи препарати, разгледай DetailingWorld.

---------- Post added at 23:25 ---------- Previous post was at 23:24 ----------


Препарати на Сонакс...Мафра...имат и за почистване и за подхранване.
Аз ползвам черен препарат на Сонакс за подхранване...води се мляко...уникално е...15 лв...черно шише..стига за много ползвания.


Mafra не се ли водят евтини продукти?

georgi_pg
14-03-2013, 21:47
Мерси на отзовалите се колеги...

dariog
16-03-2013, 19:56
търтъл е много добро аз го ползвам

alex052
17-03-2013, 10:58
търтъл и аз ползвам за почистване.Като цяло съм доволен.Има само един проблем-ако прекаля с количеството вдига и боята.Салона ми е светъл.Пробвах да го подхраня с мляко за тяло, ефекта беше много добър.

rusiq86
17-03-2013, 11:46
Mafra не са хич евтини...дори една идея по-скъпи от Сонакса.
Имам шише на търтъл...не съм очарован...не ползвай четки за почистване...мека кърпа и препарат...без да натискаш много...после подхранваш.
Аз бих заложил на продукти на Сонакс!

mik mik
17-03-2013, 12:44
Според мен търтъла е пълна боза, само за подхранване става, за почистване не. Ако искате хубаво почистване си трябва препарат само за това след което се подхранва с друг.
Аз използвам за почистване Autoglym и подхранвам след това с търтъл или някой друг препарат от запаса. :baby:

rusiq86
17-03-2013, 15:04
Маниак съм на тема интериор...имам всякакви мазила за него. И съм пробвал Търтъл, Мафра, Сонакс...най-много съм доволен от Сонакс...Млякото за подхранване в черно шише е уникално. Имат и за почитване.

KostadinIvanov
18-03-2013, 15:48
а с какво мога да го боядисам да се скрият някои белези по кожата

tonov
18-03-2013, 19:26
а с какво мога да го боядисам да се скрият някои белези по кожата

Има специална боя за кожа.

KostadinIvanov
18-03-2013, 19:54
ая нешто марка да ми кажете благодаря

cuiceka
18-03-2013, 20:34
лосион за кожа http://casablanca.bg/bg/products/?cat_id=3&id=69 , почиства идеално и прави кожата мека , струва 4 лв

D.Istatkov
21-03-2013, 17:18
Моята алфонса е подържах с мляко за кожа ако на някой го интересува нека пише на ЛС

fred
23-03-2013, 07:35
Всяка кожа се почиства най вече с някаква мазинина-крем ли ще е, мляко за кожа ли е, все тая.Мазнината по принцип разтваря мръсотията по кожата и тя се премахва.
Може ако е позацапано повече с малко миещ препарат (на конкретното място) и след това да се намаже, защото иначе кожата се изсушава.
Има едно добро за почистване на кожа-флакон спрей на Сонакс, доста е добро около 19 лв май беше.Но гледайте, че има и за кожа и отделно за други покрития (тия набучестите).

Ganja_Breed
02-04-2013, 18:40
Има специална боя за кожа.

Каква боя точно да търсим и как да оцелим цвета на нашата кожа?
В моя случей е бежова (жълта)

rusiq86
02-04-2013, 20:36
Напасва се боята по твоята кожа...там където ти я бъркат...знаят. Оставяш подглавник и така!

angelovi69
02-04-2013, 22:08
Ползвал съм тези от снимките - не съм доволен
също и търтъл - повече съм доволен
Най-много обаче препоръчвам на Вюрт. Сега няма да ходя до колата да го снимам. Но от него кожата е най-мека и не оставя бели следи в гънките на кожата и по шевовете.
Спрея (от снимката ) хвърчи от дюзата отпред ужасно неконтролируемо и се принуждавам да пръсвам леко в шепата на парцала и после да разтривам по кожата.

mik mik
03-04-2013, 01:46
Astonish-a не е лош препарат, ползвах го преди за мебелите вкъщи и няколко пъти за колата, чисти прилично :)

Yavor
03-04-2013, 22:21
Ползвал съм тези от снимките - не съм доволен
също и търтъл - повече съм доволен
Най-много обаче препоръчвам на Вюрт. Сега няма да ходя до колата да го снимам. Но от него кожата е най-мека и не оставя бели следи в гънките на кожата и по шевовете.
Спрея (от снимката ) хвърчи от дюзата отпред ужасно неконтролируемо и се принуждавам да пръсвам леко в шепата на парцала и после да разтривам по кожата.

Не се очудвам - и Нигрин и Астониш не са от висококачествените марки, а по скоро средна към ниска класа.

Пробвал съм доста препарати за кожата, най съм доволен от тези на ма фра. Подхранвал съм с крем Нивея - става страхотно, ама трябва да се почака половин ден че яко се хлъзга като се седне.
Последно я оставям на една мивка за вътре-вънка и с нещо ми я мажат срещу допълнителни 5 лв и съм много доволен. Даже не знам какво е, просто веднъж се доверих на момчето, защото нямах препарат.

Ganja_Breed
03-04-2013, 23:43
Моята кожа е адски мръсна пробвах с един препарат тип мляко 12 лв. 250 мл. предложиха ми го в магазина пред търтъла, обаче без кой знае какъв ефект.
Трябва ми нещо само за почистване първо ..

rusiq86
03-04-2013, 23:46
Мафра имат добър препарат за почистване...розово съдържание...Сонакс иамт страхотен препарат за подхранване!

Ganja_Breed
03-04-2013, 23:48
Къде да ги намеря и точно кой модел са ако може да ми покажеш някакъв линк?
Понеже тука в Шумен трудно ще ги намеря.

rusiq86
04-04-2013, 00:04
Можеш да използваш за почистване тези продукти:
- http://www.senax.bg/eshop/product/146/preparat-za-pochistvane-na-interior-na-avtomobil.html
http://www.mafra.com/bul/product/33-bul-pulimax.htm

За подхранване:
- http://www.senax.bg/eshop/product/145/losion-za-kozha.html
- http://www.mafra.com/bul/product/53-bul-charmehydrating.htm

Виждал съм освен в представителствата им...в Броколаж, специално подхранващият на Сонакс...и на мафра имат доста продукти!

angelovi69
04-04-2013, 00:04
Ето въпросния препарат - на снимките. Ползвал съм и мляко за тяло на Нивея и Fa - кожата става мека и хубава и се хлъзга като седнеш на седалката, ама трудно се втрива, за да не остават бели следи от млякото в гънките. Ако така засъхне недобре втрита, като се вгледаш по-отблизо, си личи бялото в гънките и дразни. А Вюрта попива супер и чисти. Ползвам стари памучни парцали и от моята седалка и парцала се зацапва леко, от другите седалки не, т.к. повече се возя сам.

Ganja_Breed
04-04-2013, 00:36
Това на сонакс от първия линк май не е за кожа колега?

rusiq86
04-04-2013, 00:54
Чисти превъзходно...има друго препаратчеза почистване на мафра.