PDA

View Full Version : Читава 147 в бюджет от 4500?



procopy
13-03-2013, 22:23
Колеги здравейте. След обстойно проучване на това какво човек може да вземе с бюджет от 4500 установих, че 147 няма конкуренция. В carsurvey.org отзивите са приоритетно ласкави, което допълнително ме нахъса. И тук идва "но"-то. Прочетох темите с въпроси за покупка, основните недостатъци, но най-вече се втрещих от темата с цените (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=15262). Няколко бона и 50 ремонта в разстояние на една година?! При всички 147-ци ли нещата изглеждат така, или това конкретно е една особена кола? Защото последното нещо, което искам, е на всеки два месеца да вися по сервизите. Просто нямам нито желание, нито вътък.

Другия ми въпрос е възможно ли е да се вземе (от БГ) читава 147-ца след 2003-та 2.0 бензин или дизел в рамките на 4500 или директно да се ориентирам към нещо друго? При всички положения на Горубляне няма да ходя, а съм и крайно скептичен към покупка от автокъща, та ще гледам да е от собственик. Иначе в мобилето е пълно с оферти, дори бих казал прекалено много. Което ме кара да мисля или че става дума за прекалено скъпа поддръжка и/ли прекалено голям брак. При всички положения ми изглежда, че 147-цата не държи цена особено. Не че е кой знае какъв проблем, ама...

Мерси предварително.

Doomguy
13-03-2013, 22:28
Ако не си сигурен, че това е твоята кола, откажи се. Ако те грабне истински, ще си си отговорил на някой от въпросите. Не е задължително да даваш няколко бона за ремонти, до бройка е. Ако попаднеш на читава, няма да е по-скъпо от това да поддържаш някой голф четворка, примерно. Ако попаднеш на някой дарак, възможно е да те откаже от марката...

procopy
14-03-2013, 07:38
Не съм карал италианка преди и съм наясно, че Алфата си има специфика, с която ще трябва да свикна. Tова не ме притеснява. Адски ми харесва и всичко и вярвам, че по темперамент ще си паснем, пък и ситуацията не ми оставя много възможности. Въпросът ми е чисто практически - може ли в този бюджет да се вземе нещо читаво, или да не си правя изобщо труда.

UNBREAKABLE
14-03-2013, 09:28
Може, стига да търсиш достатъчно.

gorbi
14-03-2013, 09:39
Разбира се че може. В темата за коя да е марка/модел могат да се калкулират невероятни суми за ремонти, особено ако колата е взета от някой италиански или германски скрап... Иначе - здрави и надеждни двигатели, особено 1,9 jtd. 7 години чета форума и някакви сериозни проблеми с този двигател не съм чувал да има. Там има две скъпи неща - турбо и демфер на маховика. Ако си вземеш такава с читаво турбо и удариш късмет с маховика, въобще няма да се занимаваш с поддръжка, различна от масла и филтри. Бензиновите двигатели са малко по-капризни, слабото място им е немското управление, до колкото съдя по моята и по коментари пак от форума.
Здрави, надеждни, комфортни и красиви коли.
Въпрос на късмет и повече четене, за да попаднеш на екземпляр, който няма да те тормози с ремонти, дължащи се на кофти предишен собственик.
Успех с покупката и да зарадваш форума с красива италианка скоро...

badmadafaka
14-03-2013, 09:47
Няколко бона и 50 ремонта в разстояние на една година?! При всички 147-ци ли нещата изглеждат така, или това конкретно е една особена кола? Защото последното нещо, което искам, е на всеки два месеца да вися по сервизите.
Ако си "психично-палав"* маниак-детайлист е точно така, че и по-зле и то не само с 47-цата.
Ако си пълен мърляч и слуха ти "реже" честотите свързани със скърцане, тропане и т.н., си перфектен и няма да похарчиш и една стотинка за колата в следващата една година.
Ако си по-средата - ами ситуацията е по средата между тези две крайности...



*powered by @code

Doomguy
14-03-2013, 11:02
Ако си "психично-палав"* маниак-детайлист е точно така, че и по-зле и то не само с 47-цата.
Ако си пълен мърляч и слуха ти "реже" честотите свързани със скърцане, тропане и т.н., си перфектен и няма да похарчиш и една стотинка за колата в следващата една година.
Ако си по-средата - ами ситуацията е по средата между тези две крайности...



*powered by @code

Моите уважения, но срещу скърцащите пластмаси няма лек, независимо колко пари даваш за окачване :).

reloading
14-03-2013, 11:32
то ако беше само окачването да скърца.....

gorbi
14-03-2013, 15:19
аз съм нямал 147, но съм карал 145 1,9 jtd четири години, след което я кара жена ми една година и сега баща ми я кара втора година. За всичкото това време и около 50 000 км. сме правили в началото маховик+съединител и преди година - отпред в дясно нещо по окачването за около 100 лева. След толкова години по нашите пътища - никъде нито скърца, нито тропа, нито хлопа...

Не мога да повярвам, според вашите думи, че 147 е няколко пъти по "кекава"...

Kuku
14-03-2013, 15:28
Ако бюджета е ОБЩО 4500лв. значи със сигурност ще трябва да търсиш кола от човек, защото тръгнеш ли да купуваш нов внос за 4500лв. тя направо отива НАД 6000лв. :?
Иначе, ДА, можеш да си намериш читава кола за тези пари :)

rusiq86
14-03-2013, 15:41
Определено можеш и бих ти препоръчал да видиш раздел продава първо...може да харесаш твоята там..и хем можеш да видиш какви са били ремонтите и проблеми й.
Не са лоши коли...малко са тесни отзад...но са читави!

Mury
14-03-2013, 15:49
аз съм нямал 147, но съм карал 145 1,9 jtd четири години, след което я кара жена ми една година и сега баща ми я кара втора година. За всичкото това време и около 50 000 км. сме правили в началото маховик+съединител и преди година - отпред в дясно нещо по окачването за около 100 лева. След толкова години по нашите пътища - никъде нито скърца, нито тропа, нито хлопа...

Не мога да повярвам, според вашите думи, че 147 е няколко пъти по "кекава"...

По принцип 145 скърца по малко от 147 от към интериор :pp::pp::pp:

procopy
14-03-2013, 15:55
Благодаря на всички за изчерпателните мнения. Сега остава да видим накъде ще духне вятъра на промените...

SandoOne
16-03-2013, 22:45
Ако искаш здрава безпроблемна почти кола от тоя клас и няма да е алфа то поне си вземи А3 99 г 1.6 бензин доколкото знам тва е едно здравите аудита с 2 носача и няма да се вкарваш в някакви филми по предници и тн и що годе върви ...

GurgaPiti4
16-03-2013, 23:42
Аве стига с тия алдита дръти.Човека си иска 147 сега и това. Аз като каращ Алфа ще ти кажа така... Първо за тия пари ако нямаш заделени настрана за нещо по колата дефект не си взимай по добре.Знаеш купуваш нова кола и нали знаеш на малко прасе и на нов шеф не се радвай щото не знаеш ква свиня ще излезе така и с колата.Не се знае кво ще иска за смяна след месец два и трябва да имаш парички.Второ тая кола или ще те грабне и ще й се кефиш, или ще проклинаш деня в който си се регистрирал тука и си купил такава кола, така, че както каза колегата по горе взимай ауди по добре.За тези пари аз бих търсил, ако е от човек да я прегледаш много добре щото знам кви мърлячи има и може да вземеш пълен дарак, а външно да е пуканка.Насочи се към дизела мое мнение също, 115 коня ще ти върши чудесна работа, ако ти е малко или ти омръзне чип винаги можеш да сложиш. :) Хвъргай се в търсене и гледай хубаво друго не можеш да направиш! :smoke:

SandoOne
17-03-2013, 00:58
И човека като не иска да седи в сервиза само чип му требва за да не излезне от него ... :)

etrovskii
17-03-2013, 07:24
Колеги здравейте. След обстойно проучване на това какво човек може да вземе с бюджет от 4500 установих, че 147 няма конкуренция. В carsurvey.org отзивите са приоритетно ласкави, което допълнително ме нахъса. И тук идва "но"-то. Прочетох темите с въпроси за покупка, основните недостатъци, но най-вече се втрещих от темата с цените (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=15262). Няколко бона и 50 ремонта в разстояние на една година?! При всички 147-ци ли нещата изглеждат така, или това конкретно е една особена кола? Защото последното нещо, което искам, е на всеки два месеца да вися по сервизите. Просто нямам нито желание, нито вътък.

Другия ми въпрос е възможно ли е да се вземе (от БГ) читава 147-ца след 2003-та 2.0 бензин или дизел в рамките на 4500 или директно да се ориентирам към нещо друго? При всички положения на Горубляне няма да ходя, а съм и крайно скептичен към покупка от автокъща, та ще гледам да е от собственик. Иначе в мобилето е пълно с оферти, дори бих казал прекалено много. Което ме кара да мисля или че става дума за прекалено скъпа поддръжка и/ли прекалено голям брак. При всички положения ми изглежда, че 147-цата не държи цена особено. Не че е кой знае какъв проблем, ама...

Мерси предварително.
Много алфи се продават и затова е така,всеки пуска тънко,трябва да търсиш ,мойта 147 е докараха директно от Италия на тънка лаисна,ако имаш човек:beer:

pironkov66
17-03-2013, 08:40
Колега ако държиш на алфа и не искаш да я правиш взимаш някой с тебе ,който се е занимавал или през клубен сервиз защото иначе ще страдаш,тука колите дето ги продават 90процента са дараци и много трябва да се ровиш за добър екземпляр,иначе ако вземеш някоя барака с добър външен вид ще ти трябват още доста парици докато влезе в правия пат успех,

haljscho
17-03-2013, 09:12
И човека като не иска да седи в сервиза само чип му требва за да не излезне от него ... :)

Тва въобще не е вярно!

Иначе не знам кво толкова има за чудене за тия пари може да си вземеш добра 147-ца.

Към колегата пуснал темата, ако си от Пловдив или си на близо, веднага ти предлагам една поддържана 147-ца за тия пари. Напълно обслужена, всичко след новия внос е изчистено като проблем, с музика, каско и т.н.

Така, че чиави коли винаги могат да се намерят, стига човек да се търси и да се интересува достатъчно!

Също така ако четеш внимателно форума може и да си спестиш доста скъпоструващи ремонти!

Успех в избора!

tuning7350
24-03-2013, 01:15
По принцип 145 скърца по малко от 147 от към интериор :pp::pp::pp:

Скърцат преди,фейслифт-овите! Аз карах 147 2001г ...сега си взех 147 2008г.. И смело твърдя,че двете коли нямат нищо общо!Ако някой не е съгласен ще,го оборя със факти!!!

dansguardian
24-03-2013, 16:31
...след като си купиш "читавата" 147-ца ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е да се обслужи:
-ангренаж, ролки и водна помпа + труд -> около 400 лв.
-биелетки и смяна на предни носачи + труд -> около 900 лв.
-масло, маслен и въздушен филтър + труд -> около 120 лв.
...и това е само началото!!! :)

SandoOne
24-03-2013, 18:25
Ти ако толкова пари даваш , незнам аз бих си срязъл вените от 5 години я карам мойта с сменен ангренаж като я зех и две ролки на ангренажа нека си зема от бг ментетата да му завие на първия месец и да се вкара в приключение тва са колосялни суми ей :) не се излагайте

260 лева е на страна с труда пич смяната на носачите от което смисъл няма по добре да се рециклират
90 лева ти е смяна масло въздушен филтър което и той може да го направи не е слжно .... и да мине с 70 лева примерно
незнам вие .....

GurgaPiti4
24-03-2013, 19:02
...след като си купиш "читавата" 147-ца ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е да се обслужи:
-ангренаж, ролки и водна помпа + труд -> около 400 лв.
-биелетки и смяна на предни носачи + труд -> около 700 лв.
-масло, маслен и въздушен филтър + труд -> около 120 лв.
...и това е само началото!!! :)

Колега, ако ги сменяш тия неща в представителството на "Алфа" и повече може да ти вземат. Един комплект предните два носача горен, долен, плюс биалетки са ти 300-350лв не знам какви са тия суми дето ги пишеш....

PSAVOV
24-03-2013, 20:09
Колега, ако ги сменяш тия неща в представителството на "Алфа" и повече може да ти вземат. Един комплект предните два носача горен, долен, плюс биалетки са ти 300-350лв не знам какви са тия суми дето ги пишеш....
Колега за долу горе сносно менте са 350 с караш 30-40 000 , някой случаи и по-малко, едно TRW ти е 250 долно 270 горно еле приблизително! Аз с тава карам вече 100 000 и ела да видиш дали нещо хлопа или скърца ! Да не говорим, че не я пазя от дупки изобщо !

Doomguy
24-03-2013, 20:13
Колега за долу горе сносно менте са 350 с караш 30-40 000 , някой случаи и по-малко, едно TRW ти е 250 долно 270 горно еле приблизително! Аз с тава карам вече 100 000 и ела да видиш дали нещо хлопа или скърца ! Да не говорим, че не я пазя от дупки изобщо !

Това за Алфа Ромео ли става въпрос?

GurgaPiti4
24-03-2013, 21:38
Колега за долу горе сносно менте са 350 с караш 30-40 000 , някой случаи и по-малко, едно TRW ти е 250 долно 270 горно еле приблизително! Аз с тава карам вече 100 000 и ела да видиш дали нещо хлопа или скърца ! Да не говорим, че не я пазя от дупки изобщо !
Това са глупости.Относно ментата на пазара не може да бъдеш сигурен, давал съм пари и за евтино и скъпо и вече си зависи какво уцелиш.Това, че даваш 500 лева за два носача не значи, че ще те изкара 200 000. И такива неща от сорта на "карам вече 100 000 и нищо не съм пипнал" са ми ясни това е цитат на голфаджийте така де все едно просто исках да кажа, че и с по евтини части се изкарва доста време!Гаранция за качеството и оригиналната част няма.

dansguardian
25-03-2013, 08:48
Колега, ако ги сменяш тия неща в представителството на "Алфа" и повече може да ти вземат. Един комплект предните два носача горен, долен, плюс биалетки са ти 300-350лв не знам какви са тия суми дето ги пишеш....

Привет колега,
даже не струва 300-350 лева, а 108 евро (цена на сайта на ATP) и 20 евро доставка с DHL, носачите са АТЕС, немски. Обаче трябва да си луд, за да ги смениш с такива. Задай си въпроса защо TRW са толкова скъпи. Словосъчетанието "качествени и евтини" е един оксиморон. Основен проблем на всички е, че слагат евтини части със съмнително качество и после се оплакват, че колата "скърца". Смени всичко на предното окачване с TRW да видиш за какво иде реч. Аз съм с TRW отпред изцяло и нямам никакви проблеми вече над 20000 км. И друго ми прави впечатление - използват се втора ръка части, пряко отговорни за сигурността при пътуване (спирачни дискове, съединител и т.н.). Е питам, след като нямаш парите да поддържаш един автомобил технически изправен защо го купуваш, ако ще правиш компромиси със сигурността?

SandoOne написа:
"260 лева е на страна с труда пич смяната на носачите от което смисъл няма по добре да се рециклират
90 лева ти е смяна масло въздушен филтър което и той може да го направи не е слжно .... и да мине с 70 лева примерно
незнам вие ....."

Колега, с маслото можеш да минеш и по-тънко, ако сипеш трансформаторно или олио "Слънчеви Лъчи", но задължително БЕЗ холестерол :)
Рециклирането на носачи е пълна глупост. Няма нищо по-добро от новото, не случайно англичаните са измислили поговорката "не съм токлова богат, че да купувам евтини неща". Един литър качествено масло е около 20-22 лева, не знам как ги сметна тези 70 лева...

Doomguy
25-03-2013, 09:17
Рециклирането на носачи е пълна глупост.

Я се обоснови...

dansguardian
25-03-2013, 09:28
Я се обоснови...

Първо какво се разбира под "рециклиране"?
-Подмяна на тампоните с полиуретанови
-Ремонт на шарнирите

Когато се подмени един тампон с полиуретанов возията става по-твърда, но стабилността на колата на пътя се повишава. След време започва да скърца, въпреки че е смазан с морска грес, скърцането е неизбежно. И какво правим, когато возията вече не е мека?

slavi88
25-03-2013, 09:33
Колеги здравейте. След обстойно проучване на това какво човек може да вземе с бюджет от 4500 установих, че 147 няма конкуренция. В carsurvey.org отзивите са приоритетно ласкави, което допълнително ме нахъса. И тук идва "но"-то. Прочетох темите с въпроси за покупка, основните недостатъци, но най-вече се втрещих от темата с цените (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=15262). Няколко бона и 50 ремонта в разстояние на една година?! При всички 147-ци ли нещата изглеждат така, или това конкретно е една особена кола? Защото последното нещо, което искам, е на всеки два месеца да вися по сервизите. Просто нямам нито желание, нито вътък.

Другия ми въпрос е възможно ли е да се вземе (от БГ) читава 147-ца след 2003-та 2.0 бензин или дизел в рамките на 4500 или директно да се ориентирам към нещо друго? При всички положения на Горубляне няма да ходя, а съм и крайно скептичен към покупка от автокъща, та ще гледам да е от собственик. Иначе в мобилето е пълно с оферти, дори бих казал прекалено много. Което ме кара да мисля или че става дума за прекалено скъпа поддръжка и/ли прекалено голям брак. При всички положения ми изглежда, че 147-цата не държи цена особено. Не че е кой знае какъв проблем, ама...

Мерси предварително.

Здр. колега. Читава 147 с този мотор едва ли ще намериш за 4500. Моята е взех за 5100 1.6 105hp точно от горубляне колкото ида не ти харесва. Нз колата се оказа изненадващо мн запазена. Не беше удряна, драскана, прегледахме я доста обстойно даже собственика ни гледа малко странно :) и най-важното карана не много ( 84400 ) Когато е докарахме в Пловдив в сервиза на брат ми е погледнахме отдолу. Нямаше такава запазена кола. окачване, тампони всичко беше не 6+ а 66+ . колкото до разходите по колата не са толкова фрапиращи. 400 лв задължителните консумативи и си 6. само пари за тунджа да има. иначе избора ти за двойката е чудесен.

rusiq86
25-03-2013, 11:23
dansguardian, мн глупости написа приятел.
Рецеклирането е успешно, ако се извърщи качествено. С полиуретанови тампони, возията се втвърдява една идея...и е трдуно усезаема. Управлението става по директно. Шарнирите издържават мн км направени така.
- За маслото, масло + маслен + въздшен = 80лв. + 5лв труд И то мн хубаво масло. Селения 10в40 Турбодизел...това си е маслото за този двигател. Ако ти е кеф за още 30лв ще вземеш 5в40.
- комплект Дайко + ролки Ина + водна помпа Бугати са грубо 190лв ...труда е според зависи 50лв.
- Трв носачи са 200лв горен, долен с остъпката грубо. Комплекта за предница да е 500 с отстъпка.
- съединител Валео 280лв + 80лв труд по смяна

Не са толкова страшни ремонтите...ако избереш правилното возило.
Ако си търсиш,първо виж форумните...има хубави бензинови и дизелови.

dansguardian
25-03-2013, 15:43
dansguardian, мн глупости написа приятел.
Рецеклирането е успешно, ако се извърщи качествено. С полиуретанови тампони, возията се втвърдява една идея...и е трдуно усезаема. Управлението става по директно. Шарнирите издържават мн км направени така.
- За маслото, масло + маслен + въздшен = 80лв. + 5лв труд И то мн хубаво масло. Селения 10в40 Турбодизел...това си е маслото за този двигател. Ако ти е кеф за още 30лв ще вземеш 5в40.
- комплект Дайко + ролки Ина + водна помпа Бугати са грубо 190лв ...труда е според зависи 50лв.
- Трв носачи са 200лв горен, долен с остъпката грубо. Комплекта за предница да е 500 с отстъпка.
- съединител Валео 280лв + 80лв труд по смяна

Не са толкова страшни ремонтите...ако избереш правилното возило.
Ако си търсиш,първо виж форумните...има хубави бензинови и дизелови.

Колега rusiq86, братле, нещо си в ужасна грешка с цените на TRW-то... 2 долни Х 280 лева прави 560 лева, два горни Х 180 лева прави 360 лева. Колко прави 560 лева + 360 лева? Отг. 920 лева. Говоря за цени в магазина, без каквито и да било отстъпки (не всеки има твоите възможности). И какъв е този труд от 50 лева за смяна на ремъци и ролки? Цените на труда започват от 100 лева, останалото е компромис. Освен това колега ремонтния комплект струва 210 лева, а водната помпа е 50 лева. И за финал ще ти кажа, че полиуретана е пълна скръб по отношение на комфорта - всичко може да е, но СКЪРЦА. Факт. Хайде със здраве! :)

rusiq86
25-03-2013, 16:27
На 156-цата съм с полиуретан от има няма 3 години..и съм адски доволен.
За 156-цата от подписа, комплекта ремък дайко, ролки ина, водна помпа бугати направи 190 лв...от колегата пинифирина Варна. Смяната ми в Русе струва 50 лв. И повярвай, човека е адски кадърен...
За трв носачи...трявба да си луд да не намериш начин да не ползваш отстъпки...които са си 30%...предницата два горни+ два долни на 600 макс може да се вземе.
То и задна главина струва 220 лв...но има начин и а 50 лв да минеш с СКФ.
Който търси намира!

GurgaPiti4
25-03-2013, 18:17
Колега dansguardian (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=17585) не знам защо водим още този спор няма значение, но просто е глупаво да казваш ти какъв вариант избираш за твоята кола и да пишеш неземни суми, от които има два пъти по евтин вариант, на което принципа е почти един и същ.Ти си предпочиташ да даваш по 700лв за два носача някой като мен предпочитат рециклирани такива, които имат същата здрави и от които съм много доволен и няма никаква скърцане или нещо подобно.Ти като караш по тези улици и дупки, ако не носача таблото ще ти падне и ще се разкърца ако ще не TWR сложиш, а квото искаш.Все пак като чуе някой какви пари влагаш за една алфа, струваща 3000 лв а ти влагаш толкова САМО в окачването малко или много би се отказал...пак казвам всеки си намира алтернатива била тя, скъпа или евтина последствията си е носим после, ако има такива.Ти защо мислиш, че като даваш тия пари получаваш оригиналното? В България оригиналното от ментето е много тънка границата.Не виждам повече да спори, но от такива мнения е малко избързано да казваш!

radiboy
25-03-2013, 19:50
Първо какво се разбира под "рециклиране"?
-Подмяна на тампоните с полиуретанови
-Ремонт на шарнирите

Когато се подмени един тампон с полиуретанов возията става по-твърда, но стабилността на колата на пътя се повишава. След време започва да скърца, въпреки че е смазан с морска грес, скърцането е неизбежно. И какво правим, когато возията вече не е мека?

Приятелю,изобщо не си наясно какво означава думата "рециклиране".Тоест в случая,ако си бил с каучукови тампони,то те ти се заменят с такива,ако евентуално някой поиска нещо друго,и не го интерисува возията,или иска нещо да експериментира,
то си е негова работа.

tuning7350
03-04-2013, 19:26
...след като си купиш "читавата" 147-ца ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е да се обслужи:
-ангренаж, ролки и водна помпа + труд -> около 400 лв.
-биелетки и смяна на предни носачи + труд -> около 900 лв.
-масло, маслен и въздушен филтър + труд -> около 120 лв.
...и това е само началото!!! :)
K,ви..,къде са тия цени!! В Италия ли?!

---------- Post added at 19:26 ---------- Previous post was at 19:15 ----------


Здр. колега. Читава 147 с този мотор едва ли ще намериш за 4500. Моята е взех за 5100 1.6 105hp точно от горубляне колкото ида не ти харесва. Нз колата се оказа изненадващо мн запазена. Не беше удряна, драскана, прегледахме я доста обстойно даже собственика ни гледа малко странно :) и най-важното карана не много ( 84400 ) Когато е докарахме в Пловдив в сервиза на брат ми е погледнахме отдолу. Нямаше такава запазена кола. окачване, тампони всичко беше не 6+ а 66+ . колкото до разходите по колата не са толкова фрапиращи. 400 лв задължителните консумативи и си 6. само пари за тунджа да има. иначе избора ти за двойката е чудесен.
Преди 3 месеца продадох перфекта 147ца!!! Наистина перфектна за 4700лв! Обслужена на 100%,Газова фобус,каско,всички екстри за модела+перфектен кожен салон!!! Продадох я само защото беше с 3врати,а детето расте и взех 147-ца с 5врати!! Най добре да търсиш кола от човек които си е гледал..Ето как изглеждаше моята.!
http://tuning7350.snimka.bg/automobiles/alfa-147.706675.28710303
Дано новия собственик, не се сърди!! :)
Ето и новата http://tuning7350.snimka.bg/automobiles/alfa-romeo-fl.713703 ама за нея се бракнах повечко!! :)

pesho_kj
03-04-2013, 19:41
Колега, да те надъхам малко и аз...преди месец купихме на комшията на жена му 147-ца 2,0 ТС, кожен салон, аудио босе, навигация,телефон, мултифункционален волан, темпомат, 4 врати за скромната сума от 2900лв. След обслужване и монтаж на газов инжекцион дойде към 4200 и количката е супер, така, че винаги може да се намери свестен екземпляр но си е и до късмет, пожелавам ти успех :)

procopy
03-04-2013, 20:28
115 коня ще са ми малко, при положение, че даунгрейдвам от трилитров V6 с 216, ама живота не е режеш-ядеш, се оказва :-)

Последен, тъп, може би, въпрос. Има ли чалъм да се разбере какво е състоянието не селеспийда (признаци за скапване примерно; знам, че, да речем, ситроенка с автомат не се купува посмъртно, щото по дефолт е много зле. тука нещо такова има ли?) и какви точно са ядовете с него?

Venci_0012
03-04-2013, 20:38
Значи колега аз имам 147 2.0 туин спарк и да ти кажа съм мн доволен от колата а до скърцащите пластмаси нямам този проблем брат ми има голф 4 иии подръжката му е по голяма от на алфата пък за возия визия и т.н. няма място за сравнение алфата е много по добра.Тарко като му трябва кола а пред нас са и двете винаги взема алфата и го питам защо а тои като човек който е карал много марки коли ми казва че алфата е в пъти по добра от голфа.Така че колега не се чуди вземай алфата но да ти кажа 2.0 си дава разход към 10-12 градцко така че ако турсиш икономичен вземи дизела.

tuning7350
03-04-2013, 22:01
Значи колега аз имам 147 2.0 туин спарк и да ти кажа съм мн доволен от колата а до скърцащите пластмаси нямам този проблем брат ми има голф 4 иии подръжката му е по голяма от на алфата пък за возия визия и т.н. няма място за сравнение алфата е много по добра.Тарко като му трябва кола а пред нас са и двете винаги взема алфата и го питам защо а тои като човек който е карал много марки коли ми казва че алфата е в пъти по добра от голфа.Така че колега не се чуди вземай алфата но да ти кажа 2.0 си дава разход към 10-12 градцко така че ако турсиш икономичен вземи дизела.
Че, то ако е за Града,особено за къс проход..дизел,бензин все тая!!!

haljscho
03-04-2013, 22:57
Че, то ако е за Града,особено за къс проход..дизел,бензин все тая!!!
147-ца със 15-ски джанти и кротко каране е 6.5л/100 в града!
С юнашко каране е 8л/100 в града!
За дизел става въпрос......

Съмнявам се да е баш еднакъв разхода бензин-дизел точно във града......

pesho_kj
04-04-2013, 01:58
147-ца със 15-ски джанти и кротко каране е 6.5л/100 в града!
С юнашко каране е 8л/100 в града!
За дизел става въпрос......

Съмнявам се да е баш еднакъв разхода бензин-дизел точно във града......

Подкрепям, даже моята с яко ръчка едва успях да я докарам до 10л на 100км градско а е вече към 200 коня...

GurgaPiti4
04-04-2013, 02:31
Подкрепям, даже моята с яко ръчка едва успях да я докарам до 10л на 100км градско а е вече към 200 коня...
Еехехе...мъжага тоя Пешо :D :D

tuning7350
04-04-2013, 10:28
Подкрепям, даже моята с яко ръчка едва успях да я докарам до 10л на 100км градско а е вече към 200 коня...
Е аз също я ръчкам(те конете са скромни)ама все пак съм доволен,и я докарвам 10-12 газ във Пловдив!!!
Магистрала Пловдив-София///София-Пловдив 7.5-8.00л със скорост 120-130км/ч

Spunky
04-04-2013, 17:26
Е аз също я ръчкам(те конете са скромни)ама все пак съм доволен,и я докарвам 10-12 газ във Пловдив!!!
Магистрала Пловдив-София///София-Пловдив 7.5-8.00л със скорост 120-130км/ч

Същия мотор и същия разход на гориво е и при мен.

Да допълня. Моята я взех за 4700лв - 1.6/120 със всички екстри за модела, 4+1 врати(доста запазена с перфектен кожен салон).
От там 300лв застраховка, регистрация, еко такса и винетка. После още 350 лв. за обслужване.

За година и половина и 25к километра съм сменил:
Термостат - 65лв (един месец след като я купих)
Гарнитура на клапаните - 70лв(2 седмици след като я купих - губеше яко масло...)
Предно окачване 450лв - (нови горни носачи - АТЕС (старите бяха здрави, но така и така бях решил да сменям всичко) и рециклирани долни носачи + биелетки + кормилен накрайник + тампони на СЩ.)

Май окачването е най-проблемната част на този автомобил... ;)

procopy
06-04-2013, 13:24
Между другото, колеги, има ли база за сравнение между 147 и GTV? Чета много суперлативи за джитивитата, а след 2000-та изглеждат и много привлекателно. Вярно, багажникът и задния ред седалки са известен недостатък, но все пак и никой не очаква чудеса от кола с такъв дизайн в това отношение. Не виждам да има избор на пазара, за жалост, иначе бих се замислил дали GTV няма да ми лепне повече...

tuning7350
06-04-2013, 13:37
Между другото, колеги, има ли база за сравнение между 147 и GTV? Чета много суперлативи за джитивитата, а след 2000-та изглеждат и много привлекателно. Вярно, багажникът и задния ред седалки са известен недостатък, но все пак и никой не очаква чудеса от кола с такъв дизайн в това отношение. Не виждам да има избор на пазара, за жалост, иначе бих се замислил дали GTV няма да ми лепне повече...
Страхотна,красива кола,но неудобна, и много ниска!!! Нямат нищо общо със 147-ца,двете коли са коренно различни!!!Лично мое мнение! п.с - GTV-то е много красива кола,особен с подходяща джанта е трепач :)

SandoOne
06-04-2013, 13:53
Ако караш гаджета знаеш ли как ще ли лепне ГТВ - то направо като плесница у нос :) , между другото винаги ме било яд че 156 ца няма 2.0 В6 турбо а гтв го има :)

procopy
06-04-2013, 19:50
Ако караш гаджета знаеш ли как ще ли лепне ГТВ - то направо като плесница у нос :)

Предвид, че причината да ми се налага да сменям "семейното" Е83 с нещо по-скромно е, че се развеждам, имам доброто желание да понаваксам някои пропуснати моменти... ;)

Kuku
06-04-2013, 20:00
С кола за 3'000лв. ще има да наваксваш доста!
И с нея, и без нея - все тая....

Doomguy
06-04-2013, 20:07
Предвид, че причината да ми се налага да сменям "семейното" Е83 с нещо по-скромно е, че се развеждам, имам доброто желание да понаваксам някои пропуснати моменти... ;)

За разведени, GTV 3.2 V6 24V е перфектен избор! Ако си намериш и кабриото Spider със същия мотор, още по-добре.

dansguardian
06-04-2013, 20:54
Предвид, че причината да ми се налага да сменям "семейното" Е83 с нещо по-скромно е, че се развеждам, имам доброто желание да понаваксам някои пропуснати моменти... ;)

Купуваш едно GTV V6 и скоро пак ще вдигаш сватба, споко ;)

etrovskii
07-04-2013, 07:56
За разведени, GTV 3.2 V6 24V е перфектен избор! Ако си намериш и кабриото Spider със същия мотор, още по-добре.

Гледай тука,ама иска ремонти,гюрюка е скъсан малко и седалките,иначе е яка ръчка


http://www.mobile.bg/11364137747621457:metal:смятам да е вземам,но ще видим

---------- Post added at 07:56 ---------- Previous post was at 07:51 ----------


Ако караш гаджета знаеш ли как ще ли лепне ГТВ - то направо като плесница у нос :) , между другото винаги ме било яд че 156 ца няма 2.0 В6 турбо а гтв го има :)
Има,самоче 2.5

http://www.mobile.bg/11364835430023394

tuning7350
07-04-2013, 08:30
С кола за 3'000лв. ще има да наваксваш доста!
И с нея, и без нея - все тая....
:roll2::roll2::roll2::bravo: Taka e!!

---------- Post added at 08:30 ---------- Previous post was at 08:28 ----------


Предвид, че причината да ми се налага да сменям "семейното" Е83 с нещо по-скромно е, че се развеждам, имам доброто желание да понаваксам някои пропуснати моменти... ;)
А,бе щом слизаш от Е83..!По-добре се качи на една Брера...тя е за разведени!!!:metal:

SandoOne
07-04-2013, 09:42
Аз съм на обратното и мисля некой джип да си купа къса база :) , макар че алфата не ми се дава изобщо ...

procopy
07-04-2013, 14:11
С кола за 3'000лв. ще има да наваксваш доста!
И с нея, и без нея - все тая....

От 3.5 милиарда жени на тоя свят не всички са меркантилни путки, брат. Важното е моето общо удоволствие от шофирането. Като взема GT2-ката един ден, тогава ще ги бройкам с нея.



А,бе щом слизаш от Е83..!По-добре се качи на една Брера...тя е за разведени!!!:metal:

Няма лев за Брера. И за ГТ няма :crybaby:

Doomguy
07-04-2013, 14:46
Няма лев за Брера. И за ГТ няма :crybaby:

Кофти колега, покрай развода са те ошушкали... :guillotine:

GurgaPiti4
07-04-2013, 16:11
От 3.5 милиарда жени на тоя свят не всички са меркантилни путки, брат. Важното е моето общо удоволствие от шофирането. Като взема GT2-ката един ден, тогава ще ги бройкам с нея.



Няма лев за Брера. И за ГТ няма :crybaby:

Не ти завиждам, жената май само с дрехите на гърба ти те е оставила! Щом слизаш от баварец а да нямаш 7бона за едно ГТ...

tuning7350
07-04-2013, 18:17
От 3.5 милиарда жени на тоя свят не всички са меркантилни путки, брат. Важното е моето общо удоволствие от шофирането. Като взема GT2-ката един ден, тогава ще ги бройкам с нея.



Няма лев за Брера. И за ГТ няма :crybaby:
Еее..Таз..жена ще,те разори!! Ами взимай една 147-ца и си 6..!:drive:

procopy
08-04-2013, 23:44
Единственото важно нещо е сина ми да е добре. На колко скъпа кола ще се возя не е чак толкова съществено. Първата ми кола беше пушеща Застава, така че всичко съм видял. Ебем ги у материалните придобивки, ако няма щастие и любов покрай тях.

Виж, за GT2-ката ще направя изключение :) Но преди това явно ще трябва да плесна и една италианка :) Съвсем скоро, при това...

r.punto
08-04-2013, 23:53
ето добра 147 като двигател окачване и другите детаили...
http://www.mobile.bg/11358627556981074

mishaka___
07-08-2013, 22:12
Може колеги, може. Търсене му е майката! Страшно много мога да говоря, ще се опитам да обобщя най-важното.
Най-важното колеги е че съм един МНОГО ГОРД собственик на тази така оплювана марка коли из България.
Та преди 1 година мой колега лудна по Алфа 147, аз тогава карах Астра ГСи, обяснявах му, че не е наред, италианска кола спагети и тем подобни. Както и да е брат му има къща за коли втора ръка и той каза Алфа ще е, след вярна 10 годишна служба на Нисан. И след има няма 2 седмици Алфа 147 ЖТД пред работа и едни черпяли чудесии за новата ама така огрухана на вид Алфа. Аз тогава ми направи силно впечатление, че колата е зле визуално но въпреки всичко имаше някак си стилно излъчваща стойка и страхотен салон. След около 1000 километра каза искам фейслифта, а аз помислих, че е време за нещо ново и се запалих да я купувам. Естествено сиромах човек как ще купи 10 години по нова кола ей така. Много четене след обявената цена и се отказах и не за друго ами защото е Алфа Ромео. Мина се половин година, возихме се, стегната колата та все едно нова, разхода нереално нисък спрямо моята ламя и накрая я обслужи.
Взехме я заедно от сервиза след смяна на комплект ангренаж и масло и тръгнахме за Златни пясъци, ние сме от Русе. Хареса ми вървежа, хареса ми возията, хареса ми разхода и предложих на жената да си купим и ние алфа, тя се съгласи. Без търсене за Алфа излязохме на пазара и тръгнахме за дизел до 100 коня с верига и естествено пак Опел бе варианта. Търсене търсене и много търсене и нищо. Все дараци! Решихме да търсим просто дизелова кола и пак дараци. След месец колата на колегата на сносна цена в нета обслужена и изпитана дизелова. Моя е, на стойност под 4500 лева.
Така че може колеги и то вероятността да се намери читава Алфа срещу други марки е много по-голяма точно защото ги плюят че били калпави и тем подобни.
Колата е на 83к км, обслужена, без скърцания и такива работи, регистрирана със всичките му там глезотии за модела 2003 година и със надраскана предна броня поради сложността за маневриране. Карана от жена!!!

На цена под 4500 лева!
Може пак казвам, търсене.
За цената на вторичниня пазар нямат равни спрямо цена екстри и година на производство. Пък много важно, че се обезценявали нали се радваме на екстрите и комфорта които предлагат. След 3-4 години ще копуваме 159 на същите цени!!!!

tribaleo
07-08-2013, 22:34
Аз съм от преебалите се (за щастие не много оказа се на реални километри и двигателя пушка) таа дадох 4к за 147ца ...и после още толкова за цялото окачване..оказа се че всичко е оригинално отдоло хахаха и пак имам една полуоска за смяна :D (ама така е като се доверява човек) иначе е много приятна количка доволен съм след като я стегнах :)