PDA

View Full Version : От 146 на 166



йужеІ
17-03-2013, 22:10
Здравейте колеги
От доста време обмислям да сменя колата и най накрая се реших .
Изчел съм доста неща за 166 и ми е наясно долу горе какво може да се очаква от тези коли
Та въпроса ми е дали някой е гледал тези коли и какво ви е мнението за тях
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11359579762431899&f1=details&slink=2ezsqz
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11359908769017094&f1=details&slink=2ezsqz

Doomguy
17-03-2013, 22:15
Първата изглежда значително по-добре. Салона изглежда запазен, обслужена е, има нормални гуми, чип... Изглежда гледана кола, а и собственика е писал, че може да се закара в сервиз по избор. Отиваш, гледаш, ако те кефи купуваш и това е.

Linkestis
17-03-2013, 22:39
Първата изглежда значително по-добре. Салона изглежда запазен, обслужена е, има нормални гуми, чип... Изглежда гледана кола, а и собственика е писал, че може да се закара в сервиз по избор. Отиваш, гледаш, ако те кефи купуваш и това е.

Тая е криминална отвсякъде :)

alfageorgi
17-03-2013, 22:49
Тая е криминална отвсякъде :)

По тасовете ли позна?

Doomguy
17-03-2013, 23:00
Тая е криминална отвсякъде :)

Криминална? В какъв смисъл? :)

п.п. На тая втората, топката да скоростите е толкова износена, че ме съмнява да не би да е ползвана извън обичайното и предназначение...

qpwo
17-03-2013, 23:28
Готини снимки...:noooo:

ZaRoo
18-03-2013, 00:10
Джантите ще отидат в раздел продавам Хубава работа ама българска

Linkestis
18-03-2013, 07:07
150 кончета....с чип ама 170 кончета,108 000км.
Тасове,набил е над два пъти цената на автомобила за ремонти,само маховика и съединителя са половината от цената.Ако го гонят от фирма по вземания.....
В крайна сметка е вложил близо 4000лв за да я продаде спешно за 4000лв ?!?!!?

Doomguy
18-03-2013, 08:57
Ако е опрял ножа до кокала от финансова гледна точка... Имаше и тук такъв случай. Това с тасовете не виждам какъв проблем е, ще си има чифт зимни джанти и ще има още една причина да коментира цената.

Bobiuzunov
18-03-2013, 19:25
Моя съвет е отиваш гледаш и диaгностика в сервиз по твои избор.Колкото повече внимание обърнеш сега толкова по малко проблеми ще имаш след това.
Само за инфо аз моята я взех за 4300 лв. и скоро дадох 1600лв. за маховик и съединител и още доста за други неща,така че подкрепям колегата че едва ли някои е дал толкова пари за маховик и съединител и да я продаде,но и това с уговорка че колата все пак трябва да се види.
Успех колега и да ни информираш като вземеш някоя красавица.

Iltcho
18-03-2013, 23:00
По втората - Ма ич не ми аресва волана, копчетата на ИЦС-а, тъмните джамци и нацепената кожа.

Пичове, не е луд тоя дет изяжда 100 зелника, луд е тоя дет му ги дава.
Да ходи, да гледа, да кара, и да мисли.

По мнението на Linkestis - батко, мойта е манерка очокутена отвсякъде. Ама и за 7 нема да я дам.

п.п. Мойто трап е вече на 258 000 км и още не съм сменял амбряжо, маховико, и каквото е написал. Държи са деба кочината. Или съм целнал некаква супер яка и непредаваща се кочина, или ... де да знам.

endeavour
19-03-2013, 06:57
Ей, човекът беше питал дали някой е гледал двете коли, сиреч отблизо и на място! А ние го засипахме с диагнози по снимки. Към колегата пуснал темата - съветвам те само две неща: като ходиш да гледаш 166, винаги води с тебе човек, дето знае точно какво да гледа - в противен случай рискът си е само твой, а той изобщо не е малък. Това го казвам, понеже съм наясно, че примерно в 80% от случаите вариантът с преглед в сервиз е трудно приложим. И второ - ако още не си разкарал 146-чката, не бързай! Успех!

lordliness
19-03-2013, 07:18
точно така- не бързай, моята я търсих около 6 месеца :) , а когато решиш, че това е твоята кола, не се колебай.

йужеІ
19-03-2013, 19:02
Благодаря за всички мнения
Избора няма да е лесен по това което съм изчел до сега.
Относно 146-та не съм я разкарал и нямам намерение да я разкарвам ще я оставям на дъртия поне и знам и кътните зъби а и не малко пари съм вкарал в нея, че в никакъв случай не бих я продал :)

Doomguy
19-03-2013, 19:12
Точно така, запази си я, защото може да се наложи иначе понякога да ходиш пеш :)

Bobiuzunov
19-03-2013, 19:19
Стига де така,плашите колегата. :bangin:
Само трябва да е търпелив и да намери читава кола,а относно прословутото разваляне на Алфите ще изразя мнение,че надали има коли които се ползват и не се развалят,много зависи как е гледана колата.

lordliness
19-03-2013, 19:37
На мен поддръжката на две коли ( Алфата и още една) ми излиза по- евтино отколкото само на Алфата. Колкото и абсурдно да звучи.

Doomguy
19-03-2013, 19:40
На мен поддръжката на две коли ( Алфата и още една) ми излиза по- евтино отколкото само на Алфата. Колкото и абсурдно да звучи.

Съгласен съм. Ние имаме едно Типо което ползваме като работен кон, данъка му е 20 кинта, кара се само на газ, четири нови гума за него са по-евтини от четири стари за Алфата, за 50к км само веднъж са му сменяни два носача.

Kuku
19-03-2013, 21:05
Момчета, вие май се опитвате да намерите логична причина, защо продължавате да притежавате Алфа Ромео? :tooth:

lordliness
19-03-2013, 21:21
Защото така искам, аз съм от хората, които правят това което поискат. :)

Doomguy
19-03-2013, 22:10
Момчета, вие май се опитвате да намерите логична причина, защо продължавате да притежавате Алфа Ромео? :tooth:

Защото ме кефи как звучи "Алфа Ромео" и заради шарения бадж, за тва...

йужеІ
19-03-2013, 23:22
Стига де така,плашите колегата. :bangin:
Само трябва да е търпелив и да намери читава кола,а относно прословутото разваляне на Алфите ще изразя мнение,че надали има коли които се ползват и не се развалят,много зависи как е гледана колата.


За сплашване и дума не може да става , все пак 1 година се решавам дали да се качвам в по горен клас.
А относно така възприетото, че Алфа Ромео се чупи много ,коя кола не се чупи по нашите пътища ?
Влизал съм и в други форуми да гледам какви мнения имат за колите си .В един от тях просто останах изумен какво оплюване беше по един от моделите им ,няма да казвам марката само ще спомена ,че е немска :lol_sign:

trop4i
21-03-2013, 20:49
Момчета, вие май се опитвате да намерите логична причина, защо продължавате да притежавате Алфа Ромео? :tooth:
Който не обича да скучае .

Iltcho
21-03-2013, 22:32
За сплашване и дума не може да става , все пак 1 година се решавам дали да се качвам в по горен клас.
А относно така възприетото, че Алфа Ромео се чупи много ,коя кола не се чупи по нашите пътища ?
Влизал съм и в други форуми да гледам какви мнения имат за колите си .В един от тях просто останах изумен какво оплюване беше по един от моделите им ,няма да казвам марката само ще спомена ,че е немска :lol_sign:

Е пич, то тука танк нема да издържи! Камоли нашите коли. В края на краищата май опира до поддръжка и пазене на колата. Аз вече 12 месеца карам с едни носачи. За мен - необяснимо. Преди ги правех през 6 месеца. Или повече я пазя, или си купих най-сетне носачи като хората.

Между другото - 450 лева са носачите предните за 166. А проверете за А6 или за 530 Д 2001-ва година колко излизат и тогава говорете, че алфите са скъпи и чупливи. И ад си признаят ЧЕСТНО на колко хиляди или за колко време ги сменят?!

За статистиката - на 3 месеца горе-долу сменям масло. Карам по 12 000 км с 5W40. Колата е купена на 89 000 км горе-долу по километраж през 2009 година, сега е на 263 000 км.
Тази година на 230 000 есента (септември) правих за пръв път откакто е при мен заден мост.

Де*а тия чупливи алфи д**а.
Мотор и турбо не съм пипал. Само ходова. 3 пъти!

gorbi
21-03-2013, 22:54
е аз като я взех моята и оправих всичко по ходовата част, ама всичко, по списък, смених и всички чорби и ремъци и филтри и един теч от някакъв семеринг оправих. Няма да казвам колко пари струва, щото на всяка кола това трябва да се прави като я вземеш.
След една година каране, все още нямам нищо за правене, само тъпотии по ICS-a ме дразнят от време на време... :)

А, и едната машинка за заключването задната, така си я взех с неработеща - все ще я разглобявам да си я правя и все не остава време.. :)

Дали е по-чуплива от предишните ми двайсетина коли различни марки които съм карал - ами не, същата работа е. Който си мисли че алфа е чуплива - да покара рено или пасат.. :)

koolio
21-03-2013, 23:51
При 166-ците проблемът е, че доста хора се мятат на нещо, което не знаят какво представлява. Мислят си, че като струва колкото една Астра и поддръжката ще е горе-долу толкова. Да ама не.

Kuku
22-03-2013, 00:38
Е, Коле, този парадокс с евтината покупна цена и космическата поддръжка, същетвува само при Алфа Ромео :?

koolio
22-03-2013, 10:11
Е, Коле, този парадокс с евтината покупна цена и космическата поддръжка, същетвува само при Алфа Ромео :?

Именно. Затова доста хора не си правят сметката. Т.е. ако сметката ти е, че вместо да изплащаш Логн или Фабия, предпочиташ да караш нещо, което те кефи, е вярна. Но ако сметката е, че ще караш лимузина на цената на Голф - ще плачеш.

Bobiuzunov
22-03-2013, 13:31
Само не ми говорете за голф,имам едина 4-ка 1.6 бензин и колко мангизи съм наляв в него и пак неструва,а как харчи бензин и масло просто ви е бедна фантазията.

Doomguy
22-03-2013, 15:03
Само не ми говорете за голф,имам едина 4-ка 1.6 бензин и колко мангизи съм наляв в него и пак неструва,а как харчи бензин и масло просто ви е бедна фантазията.

Да не е онзи с осемте клапана (SR)? Возил съм се в такъв, като качва обороти се чува само шум, никакво ускорение... :metal: Дебитомера му е по-скъп и от този за ТС...

Bobiuzunov
22-03-2013, 18:40
Да точно такъв е 1.6 8 клапана SR 101 коня.:heavy_cry:

Doomguy
22-03-2013, 18:52
Да точно такъв е 1.6 8 клапана SR 101 коня.:heavy_cry:

Моите съболезнования... По-спрял за конете си мотор за първи път виждам, да не говорим, че разхода му е доста висок за тази кубатура...

Bobiuzunov
22-03-2013, 19:54
Да прав си по спъната кола не съм карал и наистина харчи бензин колкото си иска,все едно карам V6 :small_cry:

Росен Желев
22-03-2013, 21:29
Аз старата я вземах за 6600 и докато я вкарам в час стана 12 000. Новата учудващо глътна малко пари няма и 1000 още като се има на в предвид че купувах акумулатор, понеже беше с 80 амперов, подъжал я е човека колкото може.

йужеІ
23-03-2013, 22:15
Значи предните две коли отпаднаха с помощта на отзивите за тях за което благодаря .
Сега ще искам отново малко помощ за още два автомобила
http://www.cars.bg/u816598 и http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11355815124606387&f1=details&slink=2giyg1
Първата обява седи отдавна ако не се лъжа .И за това искам по компетентни мнения от моето .

Linkestis
23-03-2013, 22:22
Залагам на втората.
Фордовата е повече от една година там,заменена е за форд все пак .А и цената е големичка.

П.П. че тя и втората фордова ама в Младост :)
Не я познах че преди седеше почти пред изхода на ОМВ,сега е измита и е в двора.Тя със сигурност е на почти 2 години там

endeavour
24-03-2013, 14:52
Първата е нещо, което не съм виждал - 166 2000 куб.см ТДИ ?

koolio
24-03-2013, 15:16
Втората наистина стои отдавна, цаната и почна от 6 000.
Иначе видимо няма забележки, ама всички искат без пари.

йужеІ
24-03-2013, 16:24
Първата е нещо, което не съм виждал - 166 2000 куб.см ТДИ ?

И аз това забелязах след като публикувах поста си ...


Втората наистина стои отдавна, цаната и почна от 6 000.
Иначе видимо няма забележки, ама всички искат без пари.

Няма безплатна храна :)
И случайно днес ми попадна още една обява която ми грабна окото ако е наистина това което е написал притежателят и .
http://prodavalnik.com/prodavam-alfa-166-2-4-jtd-i19561471

Linkestis
24-03-2013, 16:33
Обади се и го питай на колко е години,и дали баща му дава да продава колата.
Заради описанието бих му се смял доста в лицето.

Bobiuzunov
24-03-2013, 19:09
Аз тази от продавалник бих я изключил веднага.Относно тези двете от по горния ти пост бих видял и двете,иначе на мен по снимки ме кефи повече втората,тя е точно като моята.:bravo:

Vlado Popa
28-03-2013, 20:27
Здравейте колеги! От доста време искам да напиша нещо в вашия ( вече и мой ) форум, а не да чета само. Причината да пиша е, че красавицата от първото мнение на темата ( 1вата обява) вече е капарирана и във вторник е на мое име :) относно колата - водена е на диагностика в доверен сервиз, и след пълна диагностика се откри един скъсан тампон за смяна, друг кусур не можаха да и намерят колкото и да ровиха 8-) искрено се надявам да не ми виждате мн мн ника в темата с ремонтите, но да съм пръв в темите за срещи и фестове :) наздраве!

Linkestis
28-03-2013, 21:39
Кои е този доверен сервиз?Че повечето доверени си нямат на идея от Алфи камо ли от 166.
Щото за кусури има,даже по снимка се вижда.

Vlado Popa
28-03-2013, 22:51
Сигурен съм че от снимката си и видял маслото на колко хиляди е, ама като говорим за сервиз, според тебе за кусури по боята ли става дума?! :smartass: а и да направиш диагностика на кола не е като да я ремонтираш, че да ти трябват 5 години специализация в завода на алфа :)
п.с където и да влезнеш е така, няма да ти кажат едно честито, ами ше ти обЯснат как точно никои не разбира от нищо и как си адски балък... :)

Росен Желев
28-03-2013, 23:23
Сигурен съм че от снимката си и видял маслото на колко хиляди е, ама като говорим за сервиз, според тебе за кусури по боята ли става дума?! :smartass: а и да направиш диагностика на кола не е като да я ремонтираш, че да ти трябват 5 години специализация в завода на алфа :)
п.с кадето и да влезнеш е така, няма да ти кажат едно честито, ами ше ти обЯснат как точно никои не разбира от нищо и как си адски балък... :)
Хайде честито и със здраве да си я караш:drive:и само нафта да наливаш:)А това че не разбират човека е прав не се сърди8-):D

Vlado Popa
28-03-2013, 23:35
Хайде честито и със здраве да си я караш:drive:и само нафта да наливаш:)А това че не разбират човека е прав не се сърди8-):D

:big_beer: мерси колега, тъпкано да ти се връща :) за сърдит не съм, просто мисля че с подходящата апаратура диагностиката не е философия за добър майстор, а окачването си е окачване, там е като всяка кола, не е совалка да кажеш :plane:

Росен Желев
29-03-2013, 07:17
Аз колега обиколих три реномирани сервиза и все я изкарваха здрава чак в четвъртия разбраха че трака биалетка.

Bobiuzunov
29-03-2013, 07:37
Честито и от мен колега,многа да те слуша красавицата и много безавариини километри.
Относно тово което ти е написал колегата е напълно прав,повечето сервизи не са и помирисвали 166-а,а окачването на тези коли си има някои тънкости и не всеки е в час.:bg:

йужеІ
05-05-2013, 10:10
Здравейте отново
След дълго и неуспешно търсене на читава Алфа 166 преди седмица си взех VW Passat B5.5 .Така че , мисля темата може да се заключва вече .

alfa156jtd
05-05-2013, 12:00
Все пак не купувате кола от магазина,нормално е да има следи от употреба,ако няма значи е разкрасена за нов собственик. Успех.