PDA

View Full Version : Звук сякаш вие прахосмукачка при потегляне



evolintend
21-03-2013, 00:33
Здравейте имам алфа 147 2001 JTD.Пробвах с търсачката но не намерих нищо подобно на това.
Днес ми направи впечатление следното.При потегляне с напълно извит надясно волан,чух много силен звук сякаш от компресор :jason2: (подобно на прахосмукачка) идващ от таблото при пасажера (някъде там).На 2 пъти ми се случи при тази комбинация.
Утре ще заснема клипче да го кача.Идва ли ви нещо на ум колеги от какво може да е? Благодаря

AnastasKOSTOV-REX
21-03-2013, 00:44
Ми не навивай волана на заварка,просто.
Нужно ли е?

Jivko7777
21-03-2013, 00:45
хидравликата нещо :)

svetlastf
21-03-2013, 08:33
Масалце трябва да долееш...

pironkov66
21-03-2013, 08:48
провери си течноста в казанчето и ремъка

myato
21-03-2013, 10:25
Те така изви и при мен и сега съм свалил помпата на хидравликата, че е протекла.

evolintend
21-03-2013, 11:06
хадеде остава и това да е и лошо.Нещо опитах сутринта да го направя пак не успях да го накарам да извие.Колега я кажи как да си проверя помпата дали не тече някаква насока кakво да видя че съм младши по колите още особенно италианските.

П.С Течност има до горе,масло също на макс.Ремъка дори не можах да го видя каде е честно казано..

svetlastf
21-03-2013, 11:30
хадеде остава и това да е и лошо.Нещо опитах сутринта да го направя пак не успях да го накарам да извие.Колега я кажи как да си проверя помпата дали не тече някаква насока кakво да видя че съм младши по колите още особенно италианските.

П.С Течност има до горе,масло също на макс.Ремъка дори не можах да го видя каде е честно казано..
А климатика беше ли пуснат?

myato
21-03-2013, 11:36
хадеде остава и това да е и лошо.Нещо опитах сутринта да го направя пак не успях да го накарам да извие.Колега я кажи как да си проверя помпата дали не тече някаква насока кakво да видя че съм младши по колите още особенно италианските.

П.С Течност има до горе,масло също на макс.Ремъка дори не можах да го видя каде е честно казано..

Следи нивото на течността.
Ремъците са под капаците на мотора от към десния рог на коша.

evolintend
21-03-2013, 11:39
А климатика беше ли пуснат? Не не беше.Ще следя течността и ще проверя ремъците довечера.

RPWWD
22-03-2013, 09:53
Ако искаш хидравличната ти рейка да оцелее по-дълго никога, ама никога, не навивай волана до край, особено комбинирано с повечко газ :devil:

Doomguy
22-03-2013, 11:28
Ако искаш хидравличната ти рейка да оцелее по-дълго никога, ама никога, не навивай волана до край, особено комбинирано с повечко газ :devil:

Е хайде сега... Като ми се налага да маневрирам на тесни пространства, как процедираме? То и при напълно навит волан колата завива като дерайлирал локомотив...

rossenvn
22-03-2013, 11:59
Още като карах Зил-а за С категория инструктора обясняваше, че никога не се завърта волана докрай, а още повече да се държи така повече време.

ecotronic
22-03-2013, 12:03
Е хайде сега... Като ми се налага да маневрирам на тесни пространства, как процедираме? То и при напълно навит волан колата завива като дерайлирал локомотив...

Няма проблем да навиеш пълен волан. Въпросът е да не продължаваш да го напъваш след като е достигнал крайното си положение. При тази ситуация хидравликата се товари най-много, особено при по-високи обороти на двигателя.

Doomguy
22-03-2013, 12:20
Няма проблем да навиеш пълен волан. Въпросът е да не продължаваш да го напъваш след като е достигнал крайното си положение. При тази ситуация хидравликата се товари най-много, особено при по-високи обороти на двигателя.

Е той нали стига някакъв ограничител, пък и аз това го правя единствено, когато паркирам, където логично оборотите са до 2к. Иначе никога не седя на напълно навит волан. За сега нямам проблеми...

tonov
22-03-2013, 12:48
E да де, стига ограничител. И помпата стига ограничител. И вие на умряло. А ти си напънал волана до дупка за да завиеш с още цели 2 мм. Затова като стигнеш докрай, върни една идея волана. Един пръст да го завъртиш е достатъчно да разтовариш помпата. От това почти нищо не губиш като ъгъл на завиване.

Дълго е за обяснение защо така се получава, но общо взето е свързано с принципа на работа на хидравличната рейка. Това е правило, което важи за всички коли с хидравлика на волана.

Doomguy
22-03-2013, 13:06
Ще знам за напред. :)