PDA

View Full Version : Колебание за покупка на 156 Selespeed



infineon
23-03-2013, 23:51
Здравейте, нов съм в вашия форум, досега съм карал само италиански коли само че фиати.

Запалил съм се да си вземам кола с автоматик селеспийд.

Изчетох всички теми и разбирам че горе долу се ремонтира " робота" и не е чак толкова скъпо.

Днеска гледах 2 селеспийда



Първата беше 2.0 ТС 99 та с газов инжекцион.


Направих го теста с превключването на скорости на угасена кола- изредих ги 2 пъти от 1 до 5 чуваше се щракване на всяка предавка, обаче не усетих да се включва помпата. Защо?
В ръчен режим като я карах ги сменяше нормално, обаче на сити имаше малко тласъци при превключването..




Втората беше тази http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11363842023080629&f1=details&slink=2h0wuu


Изглежда супер прилично и на живо, обаче се оказа че мотора е 2.0 JTS.
Изчетох доста негативни отзиви, обаче всичко доколкото видях се свързваше с заводски свъркан смукателен вал и еку, и от там ниска мощност.
Това ли са му само проблемите?
Тази втората алфа в движение на сити сменяше супер мазно скоростите без никакви тласъци.
Обаче при угасена кола скоростите от лоста се изреждаха само до 4 -та. От бутоните на волата пък не искаха да се сменят изобщо.
Това нормално ли е?
Освен това не ми хареса че продавача не даваше да си закача лаптопа с ФиатЕкуСкан "да не съм му омажел софтуера".

Дайте съвет че съм пред голяма дилема за втората алфа.

Толкова ли е черен дявола с този JTS?
Не забелязах проблеми с тракане и подобни, само леко му мърдаха оборотите като беше студен.

SandoOne
24-03-2013, 09:21
Щом не ти дава да я закачиш няма да ти даде да я закараш на сервиз , може да крие и реалните .... ако имаш време почакай .... да не няма олееле после ..

KirilSol
24-03-2013, 10:27
каквото и да правиш, не си взимай 2.0JTS ! влизаш в страшен филм ако колата не е поддържана:noooo:

добре поддържан Селеспийд има и тук:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=74680

помоли колегата да си направиш тестдрайв за това което те притеснява.

Bukca
25-04-2013, 16:07
Здравей те ! Аз също съм хвърлил око на една 156 2.0I-JTS Selespeed.Бих те ли ми казали защо сте толкова твърдо НЕ за този модел,какво дава проблем най-често при него? И какъв е този тест със скоростите за който спомена колегата ?

Sam76
25-04-2013, 18:14
Селеспийд - да, JTS- не... Просто ще се счупи, ако още не се е.
Помпата не може да не се пуска, по-скоро не си я чул.

tuning7350
25-04-2013, 21:46
Нещо много важно за феновете на GAS !КМотора jts е с директно впръскване и не е финансово изгодно да се газифицира,понеже (има много за обясняване) ;) :):big_heat:

---------- Post added at 21:46 ---------- Previous post was at 21:44 ----------

А,и според познати с този мотор,разхода в Града е доста над 10л/км