PDA

View Full Version : Alfa 156 2.4JTD - не пали



gero_records
28-03-2013, 22:15
Здравейте колеги !
Отново си взех една Алфа 156,2.4JTD, 2001год..
Имам обаче един сериозен проблем ...
Немога да я запаля тази кола и немога ...
Смених датчика на коляновият вал като си мислех че е от него , но уви .... Няма палене и няма ...
Прегледал съм бушините ...няма изгорял ...
Прави ми впечатление това ,че след като я дам на контакт и изчакам малко , символа с инжектора " дюзата" на таблото не изгасва .... а аз мисля ,че след като си направи налягането в системата трябва да угасне ... Върти като ненормална , но не пали :(
Колата е от автокъща ...и дригателят е мит ...
Може ли при / след измиването на мотора да е станало нещо и къде да търся проблема .....
Благодаря предварително на отзовалите се !
Ако има въпроси ...готов съм да отговарям :/

zdravko_ss
29-03-2013, 05:27
Някакви грешки трябва да има записани, вижте ги и това ще ви насочи към проблема.Провери буксата на регулатора за налягане на помпата и самия регулатор той прави понякога такива проблеми.

gero_records
29-03-2013, 08:16
Днес ще идва един приятел да я закача , да видиме кво и е ....
Интересното е ,че преди да измият мотора колата си палеше ....

myato
29-03-2013, 09:44
До помпата за високо налягане е буксата на датчика на разпределителния вал. Разкачи я и я подсуши и опитай пак.

gero_records
29-03-2013, 10:18
До помпата за високо налягане е буксата на датчика на разпределителния вал. Разкачи я и я подсуши и опитай пак.


Това го направих , но явно ще трябва да мина всички букси с контактен спрей ....

deznam
29-03-2013, 11:46
Букси, Свещи , датчици, кабели, бобини и мисля най важното релето за пуска на свещите. Той дава напрежението към свещите ако нямаш ток към тях и да искаш ще върти ама няма да запали :drool:

myato
29-03-2013, 13:29
Букси, Свещи , датчици, кабели, бобини и мисля най важното релето за пуска на свещите. Той дава напрежението към свещите ако нямаш ток към тях и да искаш ще върти ама няма да запали :drool:
Това е дизел бе колега. Може да запали без грам свещ, стига да не е минус много:coolio:
Най-вероятно е окотила датчика на разпределителния, но ще си признае на диагностиката:lupe:

deznam
29-03-2013, 14:33
myato (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8318) колега при Форда няма ли ток на свещите грам не пали ! Аз за това го казвам.. едва ли ще има разлика в системата .. правят ги г/д на една и съща основа

myato
29-03-2013, 16:19
myato (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=8318) колега при Форда няма ли ток на свещите грам не пали ! Аз за това го казвам.. едва ли ще има разлика в системата .. правят ги г/д на една и съща основа
На нашите може да разкачиш въобще свещите и пак ще запали. Малко ще се "сърди", но ще запали.

gero_records
29-03-2013, 17:48
Диагностиката се отлага за утре ..... Днес обаче се порових и забелязах ,че някъде от помпата за високо налягане "фъска" ..... И си мисля ,че може би от там ще е проблема .... Явно неможе да направи нужното налягане .... Предлагат ли се ремонтни комплекти ( гарнитурки) за тези помпи ? Някой имал ли е този проблем с помпата ...и възможно ли е тя да е в основата на всичко ?

zdravko_ss
29-03-2013, 20:49
Предлагат се ремонтни комплекти, всички о-пръстени и уплътнения в едно, само трябва да вземеш номера на помпата, също така се продават и нагнетателните елементи.

deznam
29-03-2013, 22:54
Те първа ще минавам на дизелова Алфа поне съм с такова желание ,но от опита ми при форда беше така .. и за това предполагах

don_pepone
30-03-2013, 13:43
А дизеловият форд и Бубини ли има :)

Ся към колегата с проблема- колега след като си поровил стабилно и все още не пали, то не се терзай повече,особено след като ще и правите диагностика. Като я закачите всичко ще си каже,стига човека който я закачи знае кво д гледа,че ако няма грешки може да реши че всичко е ОК,ама нее баш така ;)

gero_records
12-04-2013, 14:01
Диагностиката показа " Слаб ток" или "Слабо напрежение" ...нещо такова .....
Слагам чисто нов зареден акумулатор .....и същата работа :(
Предположения ??!!?:metal:

myato
12-04-2013, 14:17
Диагностиката показа " Слаб ток" или "Слабо напрежение" ...нещо такова .....


Къде?
Заряден?
На датчик?
...?
Дай лог или снимчица.

gero_records
12-04-2013, 15:50
Къде?
Заряден?
На датчик?
...?
Дай лог или снимчица.


Оказа се че единият кабел на датчика на КВ е правен преди време ... явно е бил прекъснат ....
След измиването на мотора не е давал добра маса и от там проблема ...
Запоих съответният кабел и засега всичко е наред ..
Ако има нещо по казуса ще пиша :)

myato
12-04-2013, 21:35
Оказа се че единият кабел на датчика на КВ е правен преди време ... явно е бил прекъснат ....
След измиването на мотора не е давал добра маса и от там проблема ...
Запоих съответният кабел и засега всичко е наред ..
Ако има нещо по казуса ще пиша :)

Значи датчик все пак, а грешката е била "нисък сигнал" и не е била лоша масата, а линията.
Дано няма повече проблеми.

gero_records
13-04-2013, 02:44
На следващото палене ( след около 18 часа ) ако запали от ряз значи вече всичко е Ок ;) :big_bow_down: