PDA

View Full Version : Лампата за свещите свети?



toci1
02-04-2013, 11:14
Здравейте колеги, от време на време ми светва лампата на таблото, която е с една свещ ( ако не се лъжа, че не съм много наясно ). Някой знае ли какво индикира тя?

myato
02-04-2013, 11:32
Здравейте колеги, от време на време ми светва лампата на таблото, която е с една свещ ( ако не се лъжа, че не съм много наясно ). Някой знае ли какво индикира тя?

Пич, това което ти светка най-вероятно е инжектора, а не свещ.
Хубаво е да качнеш една снимка все пак, но съм почти 100% сигурен, щото индикатор подобен на "свещ" друг няма.
Иначе индикира проблеми в системата за управление на двигателя и може да светка от един куп неща. Трябва си диагностика.

toci1
02-04-2013, 13:37
Инжектора е да, аз се обърках. А без диагностика няма да стане, така ли?

endeavour
02-04-2013, 18:30
Инжектора е да, аз се обърках. А без диагностика няма да стане, така ли?
Естествено, че си трябва диагностика. Макар че аз в такива случаи първо питам за термостата - загрява ли ти нормално колата и до колко градуса, или загрява в града, а като настъпиш по магистралата изстива... Щом лампата светка от време на време, това е първото, за което се сещам. Не питам каква е колата, щото проблемът съм го срещал и при ТС, и при ЖТД.

toci1
03-04-2013, 09:19
Колата е ТС, термостата е за смяна, защото само в града загрява, а на магистралата съм си на 50 градуса.

myato
03-04-2013, 11:13
Колата е ТС, термостата е за смяна, защото само в града загрява, а на магистралата съм си на 50 градуса.
Значи вече си си дал един от възможните отровори. Ако светва инжектора, когато е ниска температурата при по-продължително каране, от термостата е.