PDA

View Full Version : Директно впръскване на газ ?



Pages : [1] 2

vlalov
09-04-2013, 19:17
Понеже вече има доста "обявления" в БГ пространството за този тип инжекционни системи, е ли възможно някакво разяснение за "балъците" с JTS системи на Алфа ?
Системи, начин на монтаж и работа, пари /начална вноска/ и прочие.

Това е към модератора явно.

robygas
09-04-2013, 22:25
Доста неща могат да се прочетат в интернет.
Аз лично не съм и не познавам човек от колегите който да е монтирал такава система.
Засега още не са измислени уредби покриващи всички автомобили. Нещо повече-производителя на електрониката на почти всички уредби от високия клас в Италия е един.
Реално разработките се извършват по поръчка и с парите на въпросните фирми. Та, дори и да има в каталога на производителя даден автомобил за който е направена разработка се оказва, че някой автомобили не стават. Това е проблем който самите италианци казват, че още не могат да преборят.
Това е и причината поради която сервизите се въздържат да монтират такива системи. Не казвам, че няма разработки или направени коли, но моето мнение е, че все още е рано за категоричен отговор-"Да, това мога да го направя и гарантирам, че ще работи!".

От Алфите има разработка само за:
-Алфа 156 JTS 121Kw и GT 2.0 122Kw, но за определени версии на компютрите.
От Българските системи има разработки на "Блутроник", но нямам наблюдения над тях.

vlalov
09-04-2013, 23:07
Доста неща могат да се прочетат в интернет.
Аз лично не съм и не познавам човек от колегите който да е монтирал такава система.
Засега още не са измислени уредби покриващи всички автомобили. Нещо повече-производителя на електрониката на почти всички уредби от високия клас в Италия е един.
Реално разработките се извършват по поръчка и с парите на въпросните фирми. Та, дори и да има в каталога на производителя даден автомобил за който е направена разработка се оказва, че някой автомобили не стават. Това е проблем който самите италианци казват, че още не могат да преборят.
Това е и причината поради която сервизите се въздържат да монтират такива системи. Не казвам, че няма разработки или направени коли, но моето мнение е, че все още е рано за категоричен отговор-"Да, това мога да го направя и гарантирам, че ще работи!".

От Алфите има разработка само за:
-Алфа 156 JTS 121Kw и GT 2.0 122Kw, но за определени версии на компютрите.
От Българските системи има разработки на "Блутроник", но нямам наблюдения над тях.

Е това е отговор.
И да се молим да пада бензина ...:please::please::please:

robygas
09-04-2013, 23:16
Ми..той си пада непрекъснато.
Вече е по половин литър за същата цена.:whistle:

Novachev
10-04-2013, 18:14
Може газово с директно впръскване и газов инцекцион с частично впъскване на бензин Романо покриват 2,0 1,9 и 2,2 JTS бях го чел в някъде като търсих варианти за газифициране на 3,2 JTS но за него имаше само един вариант и той е с течна фаза. Това за което говоря е с впръскване газова фаза цената беше 2,200лв и трябва да се сметне дали има смисъл да се слага всичко зависи от годишния пробег защото освен газ гори и бензин според завизи 15-20% и така газовото се "избива" за повечко километри.

ecotronic
10-04-2013, 18:37
Някъде бях чел, че съществуват уредби с течно впръскване, при които се пали директно на газ.
Има ли нещо вярно в това?

PS:

Намерих информация по въпроса. Става въпрос за LPI с директно впръскване - LPDI (подобно на бензиновия JTS).
Повече по въпроса - тук (http://nitoautogas.com/vialle-lpdi.php).

robygas
10-04-2013, 21:04
Тези системи са светлинни години напред като технология и елементи.
За съжаление са достъпни за много малка част от простосмъртните в БГ.

code
10-04-2013, 21:32
Няма ли вариант да се кара само на газ? Ако аз съм с JTS и има такъв вариант, дори работата на бензин нацяло да се прецака сигурно ще го направя :D

vlalov
11-04-2013, 11:37
Няма ли вариант да се кара само на газ? Ако аз съм с JTS и има такъв вариант, дори работата на бензин нацяло да се прецака сигурно ще го направя :D
Най-доброто решение е на Vialle, но предлагат само за VAG автомобили - алфа Йок.

don_pepone
11-04-2013, 12:47
Карам служебна кола (Great wall-voleex) която е с 1.5 VVT мотор на тойота и газовата която сложиха в тойота е точно виале без изпарител с помпа в бутилката и инжектори наредени до бензиновите. Колата върви еднакво на газ и бензин,но мисля че този мотор на тойота наа точно с директно впръскване ами се води някво предкамерно ил нещо от сорта.
Газовата струваше 1700лв,ако някой го интересува цената
Мисля че това като система е доста по-различно от JTS-a ,но пък дали не може да се махнат бензиновите и да се сложат на тяхно място от най-добрите газови инжектори и колата да работи само на газ..........

kolev
12-04-2013, 16:37
неможе, там наляганията са зверски. има си помпа високо налягане. подобно е на дизеловия жтд.

vlalov
12-04-2013, 22:59
неможе, там наляганията са зверски. има си помпа високо налягане. подобно е на дизеловия жтд.

-не може, щото се използват бензиновите инжектори за газ:drool:
-и поради същото отпада необходимоста да се сменят
-и това удоволствие е само за VAG !

---------- Post added at 22:59 ---------- Previous post was at 22:55 ----------


Карам служебна кола (Great wall-voleex) която е с 1.5 VVT мотор на тойота и газовата която сложиха в тойота е точно виале без изпарител с помпа в бутилката и инжектори наредени до бензиновите. Колата върви еднакво на газ и бензин,но мисля че този мотор на тойота наа точно с директно впръскване ами се води някво предкамерно ил нещо от сорта.
Газовата струваше 1700лв,ако някой го интересува цената
Мисля че това като система е доста по-различно от JTS-a ,но пък дали не може да се махнат бензиновите и да се сложат на тяхно място от най-добрите газови инжектори и колата да работи само на газ..........
1. ако е с директно впръскване тоя китаец, само ще сънуваш да ги видиш инжекторите.
2. На тойота 2,0 147 к.с. е директно впръскване
3. По спомен GW използва технологии които не се използват вече от ... Митсубиши май.

code
12-04-2013, 23:00
-не може, щото се използват бензиновите инжектори за газ:drool:
-и поради същото отпада необходимоста да се сменят
-и това удоволствие е само за VAG !

Някой беше си правил туинспарка на газ с обикновена АГУ, ако изходим от това, че JTS си е туинспарк, би трябвало да стане и на него. Измисля се примерно някакъв подгрев на изпарителя и заработва само на газ:) Това го пиша ей така колкото да не заспя, не съм го проверявал дали ще стане, щото не ми е трябвало, но аз бих си тряснал нещо подобно, ако има вариант. В мобиле се продаваше един JTS на газ т.е. на всичко се намира лесното, въпросът е на някой да му се занимава и какво си готов да прежалиш по колата. :) След 50хил км със спестените пари си купуваш 156 1,9JTD и си решаваш проблема :)

vlalov
12-04-2013, 23:11
Някой беше си правил туинспарка на газ с обикновена АГУ, ако изходим от това, че JTS си е туинспарк, би трябвало да стане и на него. Измисля се примерно някакъв подгрев на изпарителя и заработва само на газ:) Това го пиша ей така колкото да не заспя, не съм го проверявал дали ще стане, щото не ми е трябвало, но аз бих си тряснал нещо подобно, ако има вариант. В мобиле се продаваше един JTS на газ т.е. на всичко се намира лесното, въпросът е на някой да му се занимава и какво си готов да прежалиш по колата. :) След 50хил км със спестените пари си купуваш 156 1,9JTD и си решаваш проблема :)
предполагам знаеш че туинспарк означава двойно запалване или свещ.
Изхождам от това че JTS е с една свещ - те ти общото.
И ако ще е дизел нема да е алфа

code
12-04-2013, 23:15
предполагам знаеш че туинспарк означава двойно запалване или свещ.
Изхождам от това че JTS е с една свещ - те ти общото.
И ако ще е дизел нема да е алфа

Гледай сега ако си търсиш начин да я сложиш на газ ще я сложиш, това се опитвам да ти кажа ;) Иначе разликите са ясни - същия двг с друга глава. След като се прецакват на бензин, аз бих търсил вариант да я изтряскам само на газ, пък който го е страх от мечки не ходи в гората :drinking:

robygas
12-04-2013, 23:42
Гледай сега ако си търсиш начин да я сложиш на газ ще я сложиш, това се опитвам да ти кажа ;) Иначе разликите са ясни - същия двг с друга глава. След като се прецакват на бензин, аз бих търсил вариант да я изтряскам само на газ, пък който го е страх от мечки не ходи в гората :drinking:

Нали номера е да не ги прецакваме зорлем :-(
А като стане по други причини няма проблем...прави се по най елементарния начин. Изпарител, плочка и на шосето:Yeeeehaaa:

code
13-04-2013, 08:01
Нали номера е да не ги прецакваме зорлем :-(
А като стане по други причини няма проблем...прави се по най елементарния начин. Изпарител, плочка и на шосето:Yeeeehaaa:

Точно това се опитвам да обясня, който си е купил JTS e наясно, че газификацията е проблем, и аз вместо да чакам да измислят мегаяката газова специално за Алфа(скоро няма да стане, даже никога щото след още някоя година газовата ще струва повече от колата) и да губя по 2 бона на година от гориво, бих си търсил вариант. Ако се намери начин да пали на газ, изобщо няма да се замисля. А такъв начин задължително има щото съм имал коли, дето съм ги палил на газ от снега. :)

vlalov
13-04-2013, 14:58
Гледай сега ако си търсиш начин да я сложиш на газ ще я сложиш, това се опитвам да ти кажа ;) Иначе разликите са ясни - същия двг с друга глава. След като се прецакват на бензин, аз бих търсил вариант да я изтряскам само на газ, пък който го е страх от мечки не ходи в гората :drinking:
едно е да сложиш газ, друго е да работи както трябва.

ecotronic
13-04-2013, 15:57
За JTS-а за мен газифицирането означава LPDI. а дали ще се ползват същите инжектори или ще се сменят с други -това не е от значение. Другото там с нам колко цикъла газ и нам колко бензин - това е несериозно.

vlalov
13-04-2013, 20:09
Нали номера е да не ги прецакваме зорлем :-(
А като стане по други причини няма проблем...прави се по най елементарния начин. Изпарител, плочка и на шосето:Yeeeehaaa:

Добре де Роби, като гледам схемата на Виале особенноста е в горивния селектор на горивото - сменя подаването към ПВН от бензин към газ и обратното.
Хипотетично, ако се монтира такъв превключвател или тотално се елиминира бензиновия резервоар и на бензинопровода се закачи газова бутилка, какво още е нужно да се направи като оборудване по системата.
Наистина не вдявам - има горивна система, байпасваш с алтернативна такава, газта минава през помпата за високо налягане към инжекторите. Има ли вероятност да се прецака нещо при изгарянето - катализатори, ламба сонди и прочие. Каква е функцията на газовото ЕКУ в случая че трябва да се байпасне към бензиновото - ако ръчно превключваш горивата ще се шашка бензиновото ЕКУ ли какво се случва? Реално така като се замисля ми трябва газова бутилка с помпа за ниско налягане 5-6 бара, газопроводи и превключвател на горивото, плюс ефективен филтър за газта.Без ЕКУ и други простотии.
Честно, не вдявам какво се случва .
Е за тая картинка говоря:
http://www.vialle.nl/producten/lpdi.html?L=1

robygas
14-04-2013, 22:01
Няма начин как да работи без газов компютър. Времената на впръскване са различни.

vlalov
15-04-2013, 14:33
Няма начин как да работи без газов компютър. Времената на впръскване са различни.

Идеята е да се работи само с бензинови инжектори, техните времена се управляват от ЕКУ-то и наличните датчици.
Ако е по-бавно горенето ще има по-кратки времена за впръскване.
И на бензин и на газ ще е така.
Доколкото премислях и четох тук таме, проекта е изпълним като има нужда от бутилка с помпа - 5/8 бара.
Подобна система е на китайците от Ловеч но без газ инжектори, газ Еку, само разпределител да обръща на газ и обратно. И евентуално клапан за високо налягане който да пази бутилката да не думне при вдигане на такова.
И понеже газта е по-суха, има ли вероятност да се прецака ПВН която нагнетява до 100-110 бара газта преди инжекторите.

robygas
15-04-2013, 21:58
Не съм запознат с материята детайлно колега. Знам, че има проби и в Русия и в Англия. Предлагат се различни варианти и проекти, но какъв е практическия момент не знам.
Голяма част от разработките все пак са някаква тайна и не всичко излиза наяве, така, че не мога да дам компетентно мнение по нещо което не съм виждал как работи.
От много години стремежа е да се направи максимално опростена уредба която да ползва оригиналните системи в автомобила и да е приложима при всички автомобили, но може би комерсиализацията пречи на налагането на такава.

Факт е обаче, че допреди 6-8 години освен Холандия, Италия Русия и България никой друг не мислеше за пропан-бутан. Сега всички мислят и произвеждат по цял свят. Скоро може би всичко за което говорим ще е съвсем реално.

didod
18-04-2013, 20:46
С наш'то подобие на гориво всичко може да се (и се) скапва. :) Доста по-рано от предвиденото.

don_pepone
22-01-2014, 23:07
Пичове има ли някакво развитие около газифицирането на JTS моторите и по-точно на 2.0 166 коня? Гледам напоследък алфи из обявите с ГИ слагани (по данни на продавачите-автокъщи предимно) в чужбина,но незнам подробности. Дали има вариант да се подкара ГИ с ОБД2 примерно и така колата да си джътка на газ без проблем. Само ме притеснява кво ще се случи с бензиновите инжектори....

mordohy
27-04-2014, 18:47
Понеже ровя в момента по газовите раздели, та видях тука какво сте писали. За малко вместо Фиата да взема едно Митцубиши с директно впръскване на бензина, та ето накратко, какво са здробили колегите:
Първо е само един-единствен джип с поставена газова и след многото бъзици най-накрая поздравяват колегата, че изобщо се е справил с проблема. Той е свалил дюзите и е затапил отворите с направени на струг тапи. После е сложил обикновенна газова и си я кара така. За бензин-забравете. Някой го съветваше да си свали и бензиновата помпа, че и тя е пет кила....
Бяха дошли до извода, че при икономичността на директното впръскване и примитивизма на газовата е пълна глупост газифицирането.

Frentzen
05-07-2014, 23:08
Напълно и много точно казано, От личен опит знам, колегата е абсолютно прав.

t0shet000
14-07-2014, 22:39
Най-доброто решение е на Vialle, но предлагат само за VAG автомобили - алфа Йок.

Колега абсолютно не си прав. Моята 147-ца е с Виалле течна фаза, която е слагана в холандия още през 2008г. Работи префектно все още няма никакви проблеми. Впръскването е директно през инжекторите за бензина. Единственото което я скапва е скапаното гориво при нас като се налага профилактика за около 60лв на около 20000 км. До колкото знам новите версии имат възможност да се настроят и да палят директно на газ както и много други функции и глезотии. Цената на инжекциона е 1200 лв на цилиндър !!! Като крайна цена с монтажа се калкулира на около 5400лв за 4 цилиндров мотор. Има си версия измислена специално за ТС на алфа. Само че всеки сам си преценява има ли смисъл от такава инвестиция.

ecotronic
14-07-2014, 23:10
Колега абсолютно не си прав. Моята 147-ца е с Виалле течна фаза, която е слагана в холандия още през 2008г. Работи префектно все още няма никакви проблеми. Впръскването е директно през инжекторите за бензина. Единственото което я скапва е скапаното гориво при нас като се налага профилактика за около 60лв на около 20000 км. До колкото знам новите версии имат възможност да се настроят и да палят директно на газ както и много други функции и глезотии. Цената на инжекциона е 1200 лв на цилиндър !!! Като крайна цена с монтажа се калкулира на около 5400лв за 4 цилиндров мотор. Има си версия измислена специално за ТС на алфа. Само че всеки сам си преценява има ли смисъл от такава инвестиция.

Говорим са системи за директно впръскване в горивната камера на течна фаза (LpDi), подобно на принципа на JTS мотора.

На този етап Vialle произвеждат системи за тези марки и модели автомобили. (http://nitoautogas.com/upload/Catalogus_LPdi_2014-021.pdf)

AR все още не е измежду тях.

кученцетоОгиитаткоДоги
14-01-2015, 18:25
Колеги моят туинс парк е с Lpi инжекцион,купих го от Холандия с цел продажба в бг,колата е супер но в България се подиграват с мен изкат да ми дадат 2000 лева за нея.То само Lpi-то е 5000 лева минимум.За това реших да си я задържа.Пали директно на газ,какво да кажа,Lpi-то няма нищо общо с газовите боклуци за по 1000 лева които се предлагат при нас.

ecotronic
14-01-2015, 20:13
Колеги моят туинс парк е с Lpi инжекцион,купих го от Холандия с цел продажба в бг,колата е супер но в България се подиграват с мен изкат да ми дадат 2000 лева за нея.То само Lpi-то е 5000 лева минимум.За това реших да си я задържа.Пали директно на газ,какво да кажа,Lpi-то няма нищо общо с газовите боклуци за по 1000 лева които се предлагат при нас.

Какъв е мотора? И при -10 ли пали на газ? Как е разхода?

кученцетоОгиитаткоДоги
15-01-2015, 03:07
1.8 ТС 140 коня.Сега в България нали беше и -15 само като види ключа и пали.Разхода колега не е засичан още като хората,има неща за смяна като масло, свещи и горивен филтър.Само ще кажа едно,в бг газта е пълен боклук!Ония ден сипах на петрол на хемус посока варна,колата почна да забива.Доколкото се информирах Lpi-то няма периодична подръжка като тия с изпаритела.

mordohy
15-01-2015, 03:26
Основният проблем при директното впръскване на газ в цилиндъра е неговото преохлаждане. Вероятността да замръзнат свещите при директно палене е голяма, но явно и на това са му измислили решение. Въпросът е : какво се печели и какво се губи от тая система. Защото ако разликата е в няколко десетки грама на 100 км, то при тая цена се обезсмисля напълно.

кученцетоОгиитаткоДоги
15-01-2015, 04:39
Основният проблем при директното впръскване на газ в цилиндъра е неговото преохлаждане. Вероятността да замръзнат свещите при директно палене е голяма, но явно и на това са му измислили решение. Въпросът е : какво се печели и какво се губи от тая система. Защото ако разликата е в няколко десетки грама на 100 км, то при тая цена се обезсмисля напълно.


Какво преохлаждане те гони колега,на горещ двигател да му впръскаш студена газ знаеш ли какво става?Или да му подадеш искра? Предимствата не са малко.При такъв с изпаритил на студен двигател трябва да караш поне 10 км, че да превключи на газ .Или 10 минути работа на място.И в двата случая 1 л. бензин заминава.30 студени старта по 1 л.=30 л.x 2 кинта= 60 кинта само за бензин за един месец ако ходиш всяка сутрин на работа.Тия с изпаритела колкото и да е икономичен двигатела под 10 газ няма да паднеш никога.Тая необслужена със отворен термостат,двигатела не загряваше грам даваше 9.Няма периодична подръжка.Други предимства да изброявам ли?

didod
15-01-2015, 08:20
Има филтър за газ в т.н. 'мултивалв' - демек кюпа със помпа, сонда и прочие... И отделно се налага да се слага масло в помпата след някакъв пробег, щото изчезва по малко.

ecotronic
15-01-2015, 10:12
Основният проблем при директното впръскване на газ в цилиндъра е неговото преохлаждане. Вероятността да замръзнат свещите при директно палене е голяма, но явно и на това са му измислили решение. Въпросът е : какво се печели и какво се губи от тая система. Защото ако разликата е в няколко десетки грама на 100 км, то при тая цена се обезсмисля напълно.

Не става въпрос за директно впръскване в цилиндъра а за впръскване преди всмукателните портове, подобно на бензиновата инжекция.
Не знам каква е ситуацията при студен старт, но в работен режим моторът би трябвало да има по-голям КПД, защото изпарението на газта в горивната камера води до понижаване на температурата и. А колкото по-голяма температурна разлика преди и след палене - толкова по-голям КПД.

Mind_Control
15-01-2015, 11:35
Колеги моят туинс парк е с Lpi инжекцион,купих го от Холандия с цел продажба в бг,колата е супер но в България се подиграват с мен изкат да ми дадат 2000 лева за нея.То само Lpi-то е 5000 лева минимум.За това реших да си я задържа.Пали директно на газ,какво да кажа,Lpi-то няма нищо общо с газовите боклуци за по 1000 лева които се предлагат при нас.

Значи по твоята логика си дал минимум 2500 € за газовата система, а колко додаде за колата?

acho_
15-01-2015, 22:29
Какво преохлаждане те гони колега,на горещ двигател да му впръскаш студена газ знаеш ли какво става?Или да му подадеш искра? Предимствата не са малко.При такъв с изпаритил на студен двигател трябва да караш поне 10 км, че да превключи на газ .Или 10 минути работа на място.И в двата случая 1 л. бензин заминава.30 студени старта по 1 л.=30 л.x 2 кинта= 60 кинта само за бензин за един месец ако ходиш всяка сутрин на работа.Тия с изпаритела колкото и да е икономичен двигатела под 10 газ няма да паднеш никога.Тая необслужена със отворен термостат,двигатела не загряваше грам даваше 9.Няма периодична подръжка.Други предимства да изброявам ли?
Баси сметките вадиш човек. 1 литър за 10 минути на място?! 10км да превключи на газ?! :shocking:
Студен старт не включи ли на връщане от работа? 120 лв демек. Добре, че не карам само на бензин, да ми харчи по 2лв на км, направо да си се возя с такси. :crazy:

кученцетоОгиитаткоДоги
16-01-2015, 10:26
Баси сметките вадиш човек. 1 литър за 10 минути на място?! 10км да превключи на газ?! :shocking:
Студен старт не включи ли на връщане от работа? 120 лв демек. Добре, че не карам само на бензин, да ми харчи по 2лв на км, направо да си се возя с такси. :crazy:


Колега,предполагам знаеш че един автомобил,на студен старт харчи в пъти пъти повече, от когато си е загрял.Друг е въпроса че бензина при нас е А-86 а не А-95.Понеже живея от години в Холандия, често си идвам и разликата в горивата е повярвай ми грандоманска.В нашето направо си има вода.В бг колата ми почва да забива, губи поне 20 коня и харчи двойно.Карал съм на газ от тия за по илядо лева инжекциятя,и то различни коли.Винаги слагам с по 3 литра над резервата,и след 3 дена ми светва резервата.Да не говорим че тия за по илядо лева се водят нисък клас газови инжекциони.

Колега Mind_Control Колата я купих с Lpi-то.Давах я за 2300 лв., без нито една забележка на реалните 256 000 км.Със току що сменен от мен термостат Беар, добри зимни гуми, обаче Ганьо иска да е..... дявола във въздуха, и да я вземе за 2000 лв.Аре да си кара там раздрънкания дизел с наливна нафта и да не ме занимават с глупости?

ecotronic
16-01-2015, 10:53
Веско, данните за разход на бензин, които съобщаваш са силно преувеличени. И ние караме коли на газ.
С ГИ за 1К лева минавам 5К км. (средно по 50 км между студени стартове) с не повече от 20 л. български бензин А95.

кученцетоОгиитаткоДоги
16-01-2015, 14:30
Веско, данните за разход на бензин, които съобщаваш са силно преувеличени. И ние караме коли на газ.
С ГИ за 1К лева минавам 5К км. (средно по 50 км между студени стартове) с не повече от 20 л. български бензин А95.

Алф в бг със 130км/ч кльопа 10 на 100 бензин, в Холандия 7 на 100 със същата скорост.За разлика във вървежа няма смисъл да говоря . Имам наблюдения и върху горивата в други държави.За сега Холандския бензин води с много обиколки на пред . За газта в Холандия неща да коментирам, само ще кажа че градския транспорт рейсовете са чисто нови мерцедеси тип хармоника с вградени Lpi-та в Холандия и като го настъпи на светофар,та лепи за седалката.В Алф освен бутилката, и долу пълначката,друго нищо не можеш да видиш от Lpi-то. Даже някои от кандидат купувачите не вярваха че това е газов инжекцион, не виждали дюзите, не виждали компютара. Кажи ми само какво имаш предвит под 1К, че не го схванах.

ecotronic
16-01-2015, 14:46
С българска уредба Фобос-2, която струва 1000 лв изминавам 5000 км с 20 литра бензин.
Какво точно не разбра?

кученцетоОгиитаткоДоги
16-01-2015, 16:23
С българска уредба Фобос-2, която струва 1000 лв изминавам 5000 км с 20 литра бензин.
Какво точно не разбра?


Не ми се влиза в спорове,но както и да е.Всеки си знае колко му гори като го закачиш на колонката.

кученцетоОгиитаткоДоги
26-01-2015, 12:34
Току що разбрах от най-голямата фирма в Холандия за вграждане на Lpi,чe са абсолютно без никаква подръжка.

nikotm
27-01-2015, 13:23
С българска уредба Фобос-2, която струва 1000 лв изминавам 5000 км с 20 литра бензин.
Какво точно не разбра?

Като човек който дълги години е карал туинспарк с газов инжекцион Ланди, не мога да се съглася с теб че за 5000 километра си изгорил 20 литра бензин.Това са от порядъка на 120-150 студени паления.

mordohy
27-01-2015, 20:49
Темата се изроди или си е била такава замислена от начало. Никой не казва, с какво е по-добре да се впръсква в колекторите газ в течна форма, отколкото в газообразна. При температура около нулата бутанът не иска да се изпарява. Това е проблем. Никой не дава схема на това чудо, а само уверения, колко е скъпо и хубаво.
Веско, на Фиата съм с газов инжекцион за триста лева, полски, чийто процесор работи на 150 кило херца, нещо, което е само мечта за много по-скъпи инжекциони. При шест човека в него и багаж за море ми дава около 10/100н а аз изобщо не карам кротко . Можеш да го палиш и директно на газ.
Предишната ми алфа не знаеше какво е това бензин и съм я палил директно на газ, по обясними причини при -25грЦелзий. Проблеми не съм имал.
Това е моят опит. Той показва, че на кола, която няма да бъде карана непрекъснато, подобна система е абсолютно ненужна играчка. При цена от 5 000 лева и при икономия от един литър на 100 км, което ти го твърдиш, то тая система ще стане рентабилна след 500 000 км. Средно-статистически повечето коли отдавна ще са умряли. Тоест това е една скъпа и ненужна играчка за семейна кола. За градски транспорт става.
И друго!
Ако забелязваш форумът е български и е редно тука да се обсъждат проблемите от българска гледна точка. Какъв е бензина там и тука го знаем. Както пише в една старозагорска кръчма: " ТУК Е ТЪЙ"!
Не си мисли, че сме задръстени селяни, които по-далече от Сливница не са мърдали! Аз като работя в чужбина изобщо не търся газ. Карам си на бензин.
Някой все пак ще даде ли схема и описание на тая система или само си чешаме езиците по темата, как колегата не е могъл да си продаде колата!
Чудя се как още не е изкочил Роби от някъде и не е раздал плодовата салата!

кученцетоОгиитаткоДоги
27-01-2015, 21:27
Темата се изроди или си е била такава замислена от начало. Никой не казва, с какво е по-добре да се впръсква в колекторите газ в течна форма, отколкото в газообразна. При температура около нулата бутанът не иска да се изпарява. Това е проблем. Никой не дава схема на това чудо, а само уверения, колко е скъпо и хубаво.
Веско, на Фиата съм с газов инжекцион за триста лева, полски, чийто процесор работи на 150 кило херца, нещо, което е само мечта за много по-скъпи инжекциони. При шест човека в него и багаж за море ми дава около 10/100н а аз изобщо не карам кротко . Можеш да го палиш и директно на газ.
Предишната ми алфа не знаеше какво е това бензин и съм я палил директно на газ, по обясними причини при -25грЦелзий. Проблеми не съм имал.
Това е моят опит. Той показва, че на кола, която няма да бъде карана непрекъснато, подобна система е абсолютно ненужна играчка. При цена от 5 000 лева и при икономия от един литър на 100 км, което ти го твърдиш, то тая система ще стане рентабилна след 500 000 км. Средно-статистически повечето коли отдавна ще са умряли. Тоест това е една скъпа и ненужна играчка за семейна кола. За градски транспорт става.
И друго!
Ако забелязваш форумът е български и е редно тука да се обсъждат проблемите от българска гледна точка. Какъв е бензина там и тука го знаем. Както пише в една старозагорска кръчма: " ТУК Е ТЪЙ"!
Не си мисли, че сме задръстени селяни, които по-далече от Сливница не са мърдали! Аз като работя в чужбина изобщо не търся газ. Карам си на бензин.
Някой все пак ще даде ли схема и описание на тая система или само си чешаме езиците по темата, как колегата не е могъл да си продаде колата!
Чудя се как още не е изкочил Роби от някъде и не е раздал плодовата салата!


Най-ефтиния газов инжекцион за който бях чувал е някакъв латвийски за 600 лв,който се оказа пълен боклук и беше на една корса,а лапаше газ колкото се едно карам джип.Но за 300лв газов инжекцион за пръв път чувам.Иначе да ако колата ти е за 4-5 хиляди лева няма да е рентабилно да му сложиш Lpi за още толкова на такъв дарак.Иначе ако колата ти е за 30 000лв,за мен си заслужава,понеже тия системи изглеждат доста надеждни,моята я гледам че е произведена 2002,щом е на 13 години и още работи безотказно.Тя новата ти кола по скоро ще се скапе за толкова години отколкото Lpi-то,поне според мен.А и да си купиш кола за 30 бона,ако автомобила е висок клас,не е желателно да му слагаш нискък клас газова инжекция.Лично мнение.

robygas
27-01-2015, 22:25
Иво, няма какво да раздавам. Всеки има право на мнение и глава за мислене. А и цената дето я цитираш няма как да стане /за нова система с монтажа/ та ако ще и вносителя да ти е брат.
Веско, прекалено пристрастно е мисленето ти относно газовите системи.

кученцетоОгиитаткоДоги
27-01-2015, 23:13
Roby,на колегата с инжекцията за 300 кинта и аз мислех да му кажа същото,ама викам айде,щом той си е повервал:metal:Иначе от всичко което съм карал на газ,като разход и поведение на автомобила,не мога да си крива душата че Lpi-то е много напред.Понеже колкото и да е била икономична колата,колкото и да я караш възможно най-икономично под 10 газ никога не съм падал,а това ми дава разход идентичен на разхода на бензин,тоест 7 на 100 извън със 130км/ч

mordohy
27-01-2015, 23:15
Иво, няма какво да раздавам. Всеки има право на мнение и глава за мислене. А и цената дето я цитираш няма как да стане /за нова система с монтажа/ та ако ще и вносителя да ти е брат.
Веско, прекалено пристрастно е мисленето ти относно газовите системи.
Роби, за 290 лева без газовата бутилка я взех на промоция. Става въпрос за Оскар-Н. Монтажа го направи жената.:whistle:
И аз и помогнах малко де! А бутилката я взех за 50 лева от един приятел, която отлично пасна на мястото на резервната гума. С всички масрафи:picnic: :drunk:не е излезла повече от 400 лева.

robygas
28-01-2015, 10:20
Roby,на колегата с инжекцията за 300 кинта и аз мислех да му кажа същото,ама викам айде,щом той си е повервал:metal:Иначе от всичко което съм карал на газ,като разход и поведение на автомобила,не мога да си крива душата че Lpi-то е много напред.Понеже колкото и да е била икономична колата,колкото и да я караш възможно най-икономично под 10 газ никога не съм падал,а това ми дава разход идентичен на разхода на бензин,тоест 7 на 100 извън със 130км/ч
Няма спор за преимуществата на системата. Това не го коментирам изобщо. Само, че на Балканите пазара на тези системи е прекалено свит поради ред причини - жизнен стандарт, икономически фактори, наличен автопазар, качество на горивата и. т. н.


Роби, за 290 лева без газовата бутилка я взех на промоция. Става въпрос за Оскар-Н. Монтажа го направи жената.:whistle:
И аз и помогнах малко де! А бутилката я взех за 50 лева от един приятел, която отлично пасна на мястото на резервната гума. С всички масрафи:picnic: :drunk:не е излезла повече от 400 лева.
Точно това имах предвид. Това не е цена за нова уредба с монтаж и гаранция в сервиз.

Frentzen
03-07-2015, 19:30
Ами и Моята 156-ца е с Виалле течна фаза, която е слагана в Нидерландия.Не Работи префектно все още няма признаци да няма проблеми. Както каза Впръскването е директно през инжекторите за бензина.Няколко пъте е оправях и се отаказах и карам на бенц"..за ТОВА КАЗАВМ ЧЕ КОЛЕТА Е АБСОЛЮТНО ПРАВ!!!

Skyline
27-07-2015, 19:17
Понеже вече има доста "обявления" в БГ пространството за този тип инжекционни системи, е ли възможно някакво разяснение за "балъците" с JTS системи на Алфа ?
Системи, начин на монтаж и работа, пари /начална вноска/ и прочие.

Това е към модератора явно.

Кей-Джи ЕООД , Варна, при Стефан, ( на Рено/Дачиа сервиза, отзад ) , делят една сграда мисля... И аз съм виждал вече, тук ( Бенелюкс ) и той ми каза че Принс , правят течна фаза за JTS моторите на Алфа. За цена сигурно в БГ е над 4000 лева.

italfen
27-07-2015, 23:13
Хаха 4000? Той JTS-a няма да може да изживее пробега нужен за избиване на газовото :D

robygas
27-07-2015, 23:20
Само-

Alfa Romeo 159
Engine -1750
2009-2011
Transmission-MT/AT
Engine code 939.B.1000
147kW
Euro 5

---------- Post added at 23:20 ---------- Previous post was at 23:15 ----------


Хаха 4000? Той JTS-a няма да може да изживее пробега нужен за избиване на газовото :D
Никой не е казал, че за средния европеец 2000-2500Е са някаква безумна цифра.
Мисля, че някъде нагоре казах, че ще се появят и италиански системи за Алфа, за новите двигатели след 2010г. като си ги оправи производителя.

ecotronic
27-07-2015, 23:46
1,75 TBi моторът с директно впръскване ли е?

robygas
28-07-2015, 00:51
Не знам кое какво е, и не си давам труда да помня всички. Това са колите които подлежат в момента на на газифициране с течна фаза според тази фирма.

italfen
28-07-2015, 08:50
1,75 TBi моторът с директно впръскване ли е?

Всички бензинови мотори от 159 са с директно впръскване с изключение на 1,8JTS 140к.с.

acho_
28-07-2015, 11:03
Всички бензинови мотори от 159 са с директно впръскване с изключение на 1,8JTS 140к.с.

Там е работата, другия 1.8 не е "jts" ;)

italfen
28-07-2015, 11:24
Там е работата, другия 1.8 не е "jts" ;)

Да моя грешка, не е JTS :)
Може да характеризираме двигателите с това, че 1,8 е с ремъци докато другите (JTS) са с верига, за 3.2 не съм сигурен :cheers:

Skyline
28-07-2015, 17:41
1,75 TBi моторът с директно впръскване ли е?


Да директ инжекция го водят, и мисля, че от новата генерация, този е само алфа-мотора. И както Роби написа той излиза и на сайта за ГИ. Същият мотор нали отива на Джулиета QV, 4C.Всички други са GM, Опел моторите, особено този 3.2 където не върви и като за 2.2, освен ако не му сложиш компресорче, както всички знаят от клипчето в youtube със 159 от Германия.


Sent from my iPhone using Tapatalk

robygas
29-07-2015, 00:26
Никъде не е казано, че впръскването на течна фаза е "само" за автомобили с директно впръскване. Просто това е списък на най-новите добавени и това което се прави в момента от ПРИНС.
Всяка компания си има своя концепция и този списък може е различен.

ecotronic
29-07-2015, 17:06
Впръскването на течна фаза, да, но нали тук говорим за директно впръскване на течна фаза, което сякаш се явява единствената възможност за газифициране на мотори с директно впръскване.

Skyline
29-07-2015, 20:00
Добре де, 2015 сме... Виждал съм ТИР, дизелов на ГАЗ. Трета кола вече карам на газ( две с Принс, и една със Стаг)... Какво толкова и умуват на тази течна фаза. И ако в БГ, няма пазар, в другите държави има , на места даже доста интерес...... Всичко си остава въпрос на цена. За 1000 лева няма чудеса. За повече , плащаш караш.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ecotronic
29-07-2015, 20:22
На пръв нещата изглеждат прости и примамливи. Най вече заради отнемането на топлина преди възпламеняването на сместта поради изпарението на газта близо до горивната камера или в нея. Т.e - следва да се очаква по-високо КПД по тоя способ. Очевидно напрактика нещата са доста по-сложни, щом не съществува тази универсалност на уредбите допреди течната фаза.

robygas
02-08-2015, 20:34
, което сякаш се явява единствената възможност за газифициране на мотори с директно впръскване.

Това изобщо не е така.

ecotronic
03-08-2015, 18:01
Това изобщо не е така.

Щом "изобщо не е така", какви са другите варианти при които няма разход бензин при загрял мотор?

robygas
03-08-2015, 23:39
Почти всички съвременни системи, независимо от начина си на впръскване, предлагат опцията "директно палене на газ" при загрял двигател. В повечето случай има и отметка от колко градуса да се случва това.
Не се заяждам точно с теб. Знам, че си напред с материала. Просто разглеждате нещата много едностранчиво.

ecotronic
04-08-2015, 11:21
Всичко е наред. Само питам, защото знам, че има какво да науча от теб. :)

Системи много, но лично аз не разбирам, как може да се газифицира JTS мотор по друг способ освен да се впръсква газта директно посредством бензиновите дюзи или евентуално те да се сменят с някакви други.

Другото, което ме интересува е дали може тотално да се елиминира бензина и моторът да пали и работи само на течна фаза ПБ дори при ниски температури?

Допустимо ли е също така, да се махнат бензиновите дюзи, на тяхно място да се поставят тапи а течна фаза да се впръсква в колектора?

don_pepone
05-08-2015, 21:20
Еххх тая тема откога ме гложди и мене!! Ако някой го измисли това с елиминирането на бензиновите дюзи или поне да се пали направо на течна фаза газ щее супер, веднага си взимам една 159-ка 2.2 или 3.2 с 1 камион екстри и си бръмкам на газ и ти нещем ни ЕГР-и ни ДПФ-и ни нищо

robygas
05-08-2015, 22:58
Лошото е, че хората умуват как да правят коли, а не как да ги счупят.

don_pepone
06-08-2015, 08:23
Прав си, те JTS-сите са си направени за по-голяма икономия и екология, то и не само те а всички съвременни коли с директно пръскане де, просто ние сме си бедняшки народ и разход от 12-13 градско бензин не ни е по стандарта.... Но пък ни се карат яки коли за без пари :bg:

acho_
06-08-2015, 10:22
Прав си, те JTS-сите са си направени за по-голяма икономия и екология, то и не само те а всички съвременни коли с директно пръскане де, просто ние сме си бедняшки народ и разход от 12-13 градско бензин не ни е по стандарта.... Но пък ни се карат яки коли за без пари :bg:
Просто цената на газта предразполага. Ако стане 1.60-1.70 като в Унгария, пазара на бензинките ще се срине :) А иначе не бих определил карането на газ като за "бедняшки" народ. Никога няма да платя двойно за еднакъв продукт/услуга, дори и милиардер да съм, пък който го дразни да си сипва бендзин ;)

ecotronic
06-08-2015, 12:59
Просто цената на газта предразполага. Ако стане 1.60-1.70 като в Унгария, пазара на бензинките ще се срине :) А иначе не бих определил карането на газ като за "бедняшки" народ. Никога няма да платя двойно за еднакъв продукт/услуга, дори и милиардер да съм, пък който го дразни да си сипва бендзин ;)

+1

Под въпрос е и тезата затова дали карането на газ съсипва мотора или удължава живота му.

acho_
06-08-2015, 19:38
Като се има в предвид икономията от 1000лв/10.000км при среден разход 8 и сегашните цени на горивата.. една хипотетична ревизия/ремонт на главата не е болка за умиране. Все пак хората си джиткат 10ки хиляди км безпроблемно :)

mordohy
06-08-2015, 23:05
От около 20 години карам на газ и ако е нормална сместа няма никакви проблеми. Лошото е, че си врътваме кранчето, обедняваме сместа за икономия и се почва с гърмежите и продухването на клапаните. При нормални условия, газта е много по-добра не само за двигателя, но и за цялата трансмисия.

XaBu4ko
07-08-2015, 09:51
Аз на 230к сложих на спарка газ. Сега е на 300к и .... само гърнето е пострадало. :)

don_pepone
07-08-2015, 15:02
Не ме разбирайте грешно пичове, аз също имам минати на газ над 100к на лични коли и още 150к км на служебни коли , но това не означава че ме кефи много (особенно на личната кола).
Евтино е-Да, но на по-новите коли си е филм да се докарат идеални настройки във всички режими на работа и съм 90% сигурен че на един JTS на 159 без значение с кой мотор(1.9;2.2 или 3.2), веоятно няма да мпгат да го настроят да върви без ядове и да не светне като коледна елха.
Относно "бедняшкото", просто ситуацията в БГ е такава, не разбирайте че обиждам някого, аз в момента си монтирам газ на Турбо сааб-а, но уви бюджета ме натиска иначе никога небих го направил ако можех да си позволя дакарамна бензин, все пак +1 система си епотенциален проблем.

acho_
07-08-2015, 15:26
+1 система си епотенциален проблем.
... или пък бекъп горивна система :-P :spiteful:

Skyline
07-08-2015, 22:14
Нз, аз съм тъп.. И давам 0,35 евро/цента на литър..... За 18 евро карам 500 км... Разход смесено 10,5-11 Нека ми е зле... Пък такива с 1.9 дизел дето била чипосана и c кулер и нз си какво още ,бусото ги хапва най-много.. :)) ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

mordohy
08-08-2015, 00:04
Дон Пепоне, тоест майстор пъпеш е от малкото господа в тоя форум, дето не се познаваме, но ИМА МОЕТО УВАЖЕНИЕ.
Човека не е мизерник!
Позаслушайте го, ако искате да карате нещо по-така!
Той там има опит!
Ял е лайната!
Дайте да го уважим!:devil:

кученцетоОгиитаткоДоги
09-08-2015, 17:42
Добре де, 2015 сме... Виждал съм ТИР, дизелов на ГАЗ. Трета кола вече карам на газ( две с Принс, и една със Стаг)... Какво толкова и умуват на тази течна фаза. И ако в БГ, няма пазар, в другите държави има , на места даже доста интерес...... Всичко си остава въпрос на цена. За 1000 лева няма чудеса. За повече , плащаш караш.


Sent from my iPhone using Tapatalk




Не съм съгласен с теб че в другите държави има интерес към течната фаза.Даже напротив намалява.В Холандия където са царе на течната фаза цената с монтажа е точно 2000 евро.Но към днешна интересът в Холандия към течната фаза дръстично е намалял и много от газаджиите тук които са се занимавали преди години с течна фаза са спряли и сега се занимават само със изпарителна фаза ако мога така да се изразя.Мойта Алфа беше с течна фаза и едвам намерих газаджия в половин Холандия да я закачи.Главните плюсове на течната фаза са че няма никаква подръжка.На газ върви по добре от на бензин.Може да пали директно на газ.Минусите са скъпа подръжка и скъпа цена на закупуване и монтаж.Аз ако ще си взимам пак алфа ще си търся пак с течна фаза.

acho_
09-08-2015, 20:47
Главните плюсове на течната фаза са че няма никаква подръжка.На газ върви по добре от на бензин.Може да пали директно на газ.Минусите са скъпа подръжка и скъпа цена на закупуване и монтаж.Аз ако ще си взимам пак алфа ще си търся пак с течна фаза.
Демек?

Иначе като се имат в предвид цените на газта в някои държави, нормално е да няма голям интерес http://www.mylpg.eu/lpg-prices-across-europe

кученцетоОгиитаткоДоги
09-08-2015, 21:00
Демек хубаво нещо е ама да не са чупи и да купиш колата с вече вградена такава:evil::evil: Абе тя и тука газта е 0,56 евро цента ама щом вече и тука са ни налазили сериозно полските газови инжекциони за 700 ойро с монтаж със всичко смятай:):)

Skyline
10-08-2015, 00:25
Не съм съгласен с теб че в другите държави има интерес към течната фаза.Даже напротив намалява.В Холандия където са царе на течната фаза цената с монтажа е точно 2000 евро.Но към днешна интересът в Холандия към течната фаза дръстично е намалял и много от газаджиите тук които са се занимавали преди години с течна фаза са спряли и сега се занимават само със изпарителна фаза ако мога така да се изразя.Мойта Алфа беше с течна фаза и едвам намерих газаджия в половин Холандия да я закачи.Главните плюсове на течната фаза са че няма никаква подръжка.На газ върви по добре от на бензин.Може да пали директно на газ.Минусите са скъпа подръжка и скъпа цена на закупуване и монтаж.Аз ако ще си взимам пак алфа ще си търся пак с течна фаза.


Така е, в Холандия намаля интереса, ама както се вижда от онази таблица, в Холандия е и една от най-скъпите цени, сравнение с белгийската цена, причина номер 1 , и причина номер 2 направиха олдтаймерите и класик колите на 41 години и оттам всички големи литражи с газ, заминаха за жълти стотинки за експорт. В Белгия, намалиха таксите за АГУ, и започнаха анти-дизел политика.. Скоро пак ще се напълни с бензинки , но екологични уж, и оттам и АГУ интереса ще мръдне малко.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кученцетоОгиитаткоДоги
10-08-2015, 17:18
Така е, в Холандия намаля интереса, ама както се вижда от онази таблица, в Холандия е и една от най-скъпите цени, сравнение с белгийската цена, причина номер 1 , и причина номер 2 направиха олдтаймерите и класик колите на 41 години и оттам всички големи литражи с газ, заминаха за жълти стотинки за експорт. В Белгия, намалиха таксите за АГУ, и започнаха анти-дизел политика.. Скоро пак ще се напълни с бензинки , но екологични уж, и оттам и АГУ интереса ще мръдне малко.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Какви са цените на горивата в Белгия? И данъка годишно бензин, дизел, газ? Тука от както се помня водят канска анти-дизел политика.Но данъка за газифициран автомобил не е много по - нисък от дизеловите, може би с около 25% само, което няма никаква логика.

Skyline
11-08-2015, 14:42
Цените на дизела и бензина не ги следя ... По видими причини :) , иначе газта си варира между 30 - 50 цента.. Зависи , магистрала, между градски и т.н. Колкото по далече от магистралата толкова по евтина е цената. А иначе , данък за кола с АГУ , на година (освен данъка на бензина който си се определя според , кубатура, к.с. Вредни емисии,)
е 148 евра. А пък тези 148 евра защо ги искат, за кола която замърсява по-малко идея си нямам.. Но за хора които карат повече от 20000 км на година си е супер алтернатива. Иначе малък турбо бензин, започва да нахлува на пазара.

И все пак за да не бягаме от темата... Аз исках 100000% да си взема 159 3.2 и да и сложа газ, и щях да се примиря ,че не е бусо, за сметка на 4х4 да речем. Но при условие ,че няма стабилно решение, пък било то и за повече пари, си подкарах 166 :) .. И забравих за 4х4 на 159 бързо бързо :))

кученцетоОгиитаткоДоги
11-08-2015, 19:55
Абе ти идея си нямаш за 148 евраки на година, аз обаче имам:):) това е супер ефтинджос бате:):) В Холандия на година е 1000 евро данъка на газифициран автомобил.И цената е 0,60 до 1 евро стига на литър газ:( В момента в Белгия ще става така както винаги е било в Холандия.Почти всички автомобили бензинови:(:(

Skyline
11-08-2015, 20:47
Абе ти идея си нямаш за 148 евраки на година, аз обаче имам:):) това е супер ефтинджос бате:):) В Холандия на година е 1000 евро данъка на газифициран автомобил.И цената е 0,60 до 1 евро стига на литър газ:( В момента в Белгия ще става така както винаги е било в Холандия.Почти всички автомобили бензинови:(:(

Пф 1000 евра,, тези луди ли са ??? Ами сигурно, ще стане така.... Нз в Холандия, защо увеличиха годините за олдтаймери и класици - МПС , така убиха и последните АГУ автомобили. Че си караме бусото на АГУ, пък вънка нека си вали.. :innocent:

кученцетоОгиитаткоДоги
11-08-2015, 21:38
Пф 1000 евра,, тези луди ли са ??? Ами сигурно, ще стане така.... Нз в Холандия, защо увеличиха годините за олдтаймери и класици - МПС , така убиха и последните АГУ автомобили. Че си караме бусото на АГУ, пък вънка нека си вали.. :innocent:



Ако имаш предвит че преди олдтаймерите бяха освободени от данъци, сега до колкото чух са го махнали и се плаща нещо от сорта на 25% по малко от нормалните коли.Иначе коли с вградени вече газови уредби има не малко на пазара.Мисля пак да дебна за течна фаза, страхотна газова уредба.

Skyline
12-08-2015, 13:25
Ако не се лъжа, преди е било 20 години за класик, 25 за олдтаймер.. Сега е станало 40 .. !!! И оттам и директното разтикване на стари коли с газ, и големи двигатели. А течната ти фаза Виале ли беше? Щото за принс нещо не мога да ги хвана.. Правят ли, не правят ли...

кученцетоОгиитаткоДоги
12-08-2015, 15:59
Течната беше Виале.Монтиране е точно когато беше произведена колата тоест 2002.Идентичен разход като на бензин.Работата на двигатела също идентична.Мъка е ако хвърли помпа.Препоръчително е да не се кара до като тотално свърши газта защото шанса да замине помпата е доста голям.

alfa racer GTA
12-08-2015, 16:14
E, вие ме утрепахте направо. Данък 148 €... То при мен за 200 коня/147киловата е 440 лева ...

В Белгия по -евтин/малък данъка от моя град ...

кученцетоОгиитаткоДоги
12-08-2015, 16:33
E, вие ме утрепахте направо. Данък 148 €... То при мен за 200 коня/147киловата е 440 лева ...

В Белгия по -евтин/малък данъка от моя град ...


Къде е това при теб?

Skyline
12-08-2015, 18:29
E, вие ме утрепахте направо. Данък 148 €... То при мен за 200 коня/147киловата е 440 лева ...

В Белгия по -евтин/малък данъка от моя град ...

Ако трябва да съм точен, има един праг на кубатурата мисля,след него става примерно 200 евро , и това е тавана. Ама на фона на заплатите в БГ да искаш същата цена си е доста нахално :( И аз платих 400 лева, за цяла година за 240 коня. Множко са , ама това е положението....

robygas
13-08-2015, 06:45
Бе момци, има си тема за общи приказки, що тука бре?:brickwall:

Между другото пионерите "VIALLE" са за продажба в момента...

кученцетоОгиитаткоДоги
05-09-2015, 23:47
Колега robygas на път съм да си купя поредната кола с течна фаза Виале.Но бутилката е на мястото на резервната гума.Колко литра са тези бутилки?На мен не ми изглежда повече от 35л. И колко е пробега на Виале течна фаза преди да почнат проблематиките?

acho_
06-09-2015, 09:53
Зависи каква е била резервната гума. Ако е от тесните и 30 са много.

кученцетоОгиитаткоДоги
07-09-2015, 13:16
Колегата robygas няма ли да изскочи от някъде:):)

Drag0
07-09-2015, 23:54
Колега robygas на път съм да си купя поредната кола с течна фаза Виале.Но бутилката е на мястото на резервната гума.Колко литра са тези бутилки?На мен не ми изглежда повече от 35л. И колко е пробега на Виале течна фаза преди да почнат проблематиките?

На един предишен автомобил , който дойде с газова бутилка на мястото на резервната гума (пълноразмерна) , бутилката беше над 45 литра и се пълнеше до около 38-40 литра.
Гумата беше 14 цола, на 65 височина гумите , т.е. не е кой знае колко голяма била гумата.

italfen
08-09-2015, 14:51
На колата ми съм с пълноразмерна резервна и бутилката и е на мястото (42л),
пълни се до 37-38л.

кученцетоОгиитаткоДоги
08-09-2015, 20:43
45 литра е, днес я напълних.

Skyline
12-09-2015, 03:37
Аз съм с 53 литра бутилка и пълня 48 литра.. Това е макс. За 166

кученцетоОгиитаткоДоги
31-10-2015, 15:14
Всъщност бутилката е 67 литра,днеска намерих документацията от фирмата която е вграждала Виалето.Обаче интересното е че както и да я карам дали със 100км/ч или 200км/ч разхода ми е се 10 на 100:BIGsmile:

Skyline
31-10-2015, 18:48
Всъщност бутилката е 67 литра,днеска намерих документацията от фирмата която е вграждала Виалето.Обаче интересното е че както и да я карам дали със 100км/ч или 200км/ч разхода ми е се 10 на 100:BIGsmile:

Ами много си добре колега, аз правя 11/100 на газ, нявсякъде. Магистрали,градско,задръствания,1-2 натискания покрай заблудени дизели:) и т.н.

кученцетоОгиитаткоДоги
31-10-2015, 19:01
Ами много си добре колега, аз правя 11/100 на газ, нявсякъде. Магистрали,градско,задръствания,1-2 натискания покрай заблудени дизели:) и т.н.




Е 10-11 все тая:),Дизел неща и да чуя,при тукашните цени на газта:),а то при вас е още по ефтино:)

Skyline
01-11-2015, 19:33
Е 10-11 все тая:),Дизел неща и да чуя,при тукашните цени на газта:),а то при вас е още по ефтино:)

И аз съм така, никви печки да ми тровят душата и дробовете.
На 0,35 цента за литър, трябва да съм луд за да си купя дизел. Сега наскоро питах за газова за TBI моторите на Алфа. Вече има стабилна версия, която се слага без проблеми от Принс,Виале,БРЦ,Заволи и Тартарини мисля. Сигурно и другите имат, на по-евтини цени. Как не го направиха този JTS мотор да си пие газчица безпроблемно и без компромиси, веднага бих скокнал в 159 или Брера.

ecotronic
01-11-2015, 19:51
И 159 и Брера има с TBi мотор. Това на този етап май е единстветият вариант да караш такава кола на газ.

stelt
01-11-2015, 21:45
Всъщност бутилката е 67 литра,днеска намерих документацията от фирмата която е вграждала Виалето.Обаче интересното е че както и да я карам дали със 100км/ч или 200км/ч разхода ми е се 10 на 100:BIGsmile:


Направо ти повярвахме за разхода :bouncing_smiley:

кученцетоОгиитаткоДоги
01-11-2015, 22:02
Направо ти повярвахме за разхода :bouncing_smiley:




Това е грубо бе батка:) Но с каране с над 160км час повече от 11 не би дала.Може да се обзаложим на каквото искаш.Наскоро минах цяла Германия.Пък за градско ако мине повече от 10 ще ти я подара.С предната ми кола с течна фаза също градско не минаваше над 10.

stelt
01-11-2015, 22:27
Отскачаш в Германия, закрепяш я на 200 км в час, минаваш 300-400 км и ако ти е изгорила 10/100, заповядай да те почерпя :)

кученцетоОгиитаткоДоги
01-11-2015, 22:43
Отскачаш в Германия, закрепяш я на 200 км в час, минаваш 300-400 км и ако ти е изгорила 10/100, заповядай да те почерпя :)




Ако трябва да си говорим сериозно,знаеш че в Германия няма как да минеш с фиксирани 200км/ч 400км,навивам се но знам че няма как,и в ляво да караш ще настигнеш някой той няма да се престрои на време в дясно и трябва да намалиш.Но изминах в порядъка на 100км със около 160-170км/ч с пълна бутилка и знам какво ми отчете на колконката.И не ми беше и една точка изчезнала от датчика,а първата точка изчезва винаги на първите 150 изминати км.Втората на вторите 150 и те така



П.С. и по борд ми дава толкова

Skyline
02-11-2015, 10:53
Аз съм малко или много съгласен с колегата за разхода на течната фаза. Съдя по моята и има нещо сходно като поведение и разход. Ако карам със 120км/ч магистрално на темпомат залепен, ми дава 11. Ако карам 160 км/ч пак на темпомат, дава 12. За 200 чак, не мога да кажа. Само вечер, може да с кара по-спокойно с голяма скорост в Германия. Има един диапазон на повечето големи двигатели, в който имаш 120-160 км/ч където разхода е сходен. Но има и един праг след който рязко скача.

кученцетоОгиитаткоДоги
02-11-2015, 12:08
Мен обаче друго ме вълнува.Става въпрос за помпата.На няколко места четох че трябвала са се обслужва с масло,но тука говорих с два сервиза които вграждат Виале и на двете места ми казаха че тази газова не се нуждае от апсолютно никаква подръжка.Понеже едно от малкото неща които могат да дадат фира е помпата.Тя втора употреба в добро състояние с монтажа идва на 150 еврея,смятам че не са скъпи.

Skyline
02-11-2015, 17:20
Мен обаче друго ме вълнува.Става въпрос за помпата.На няколко места четох че трябвала са се обслужва с масло,но тука говорих с два сервиза които вграждат Виале и на двете места ми казаха че тази газова не се нуждае от апсолютно никаква подръжка.Понеже едно от малкото неща които могат да дадат фира е помпата.Тя втора употреба в добро състояние с монтажа идва на 150 еврея,смятам че не са скъпи.

Да не е тази : http://i63.tinypic.com/148onkz.png

кученцетоОгиитаткоДоги
02-11-2015, 17:41
Да не е тази : http://i63.tinypic.com/148onkz.png




Незнам,те не са ли едни и същи?

robygas
02-11-2015, 19:08
Не са.

кученцетоОгиитаткоДоги
02-11-2015, 19:23
Хм интересно........когато се обадих в сервиза в Ротердам не ме питаха кой модел на Виале имам,само като ги питах за подръжка ми казаха че няма такава.Тука имам един пич на близо,който се занимава с течна фаза ходих на предната ми кола да я чете,много е в час но му изгубих телефона:brickwall: Ще го изнамеря и ще разбера точно как седят нещата.

mmitaka83
02-11-2015, 21:54
Мен обаче друго ме вълнува.Става въпрос за помпата.На няколко места четох че трябвала са се обслужва с масло,но тука говорих с два сервиза които вграждат Виале и на двете места ми казаха че тази газова не се нуждае от апсолютно никаква подръжка.Понеже едно от малкото неща които могат да дадат фира е помпата.Тя втора употреба в добро състояние с монтажа идва на 150 еврея,смятам че не са скъпи.

Еми колега, тука във Варна си ги обслужваме, сменяме си масълце, лагерчета, някой друг датчик за налягане и така. Моята на 200хил. километра си умря. Помпата имам в предвид. Цените за ремонт на помпа за около 400-500лв. в Пловдив примерно. Явно там при вас направо ги сменят. Пък за разхода градско малко ми се спори ама не сега... Ето малко цени.
http://yoviauto.com/%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82-%D0%BD%D0%B0-vialle-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8

кученцетоОгиитаткоДоги
02-11-2015, 22:23
Еми колега, тука във Варна си ги обслужваме, сменяме си масълце, лагерчета, някой друг датчик за налягане и така. Моята на 200хил. километра си умря. Помпата имам в предвид. Цените за ремонт на помпа за около 400-500лв. в Пловдив примерно. Явно там при вас направо ги сменят. Пък за разхода градско малко ми се спори ама не сега... Ето малко цени.
http://yoviauto.com/%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82-%D0%BD%D0%B0-vialle-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8




От линка да разбирам ли,че се раличават по принципа си на работа?Механична,механична/електронна и изцяло електронна.

mmitaka83
03-11-2015, 21:22
От линка да разбирам ли,че се раличават по принципа си на работа?Механична,механична/електронна и изцяло електронна.

По принципа си на работа не се различават. По това което знам от тукашния майстор, по-новите са максимално събрани в бутилката. Почти всичко е в багажника. Отпред има само едни дюзи. Явно помпата си я имат за консуматив и не я ремонтират при вас. Иначе има доста схеми в интернет на тия системи и може да видиш отделните компоненти които се споменават в линка който съм дал. Иначе най-общо казано си има мембранна помпа, електроника която я управлява, регулатори на налягане (няколко), дюзи (доста по скъпи от бензиновите), ЕКУ, няколко релета и може би още нещо което пропускам, но все пак нямам кой знае колко
познания.:excl: За рециклиране на помпата платих 140лв., което си е символична сума. След това се появи друг проблем който ми струва още 130лв., но при цени от 83ст. за литър газ в момента ще се избият доста скоро имайки предвид апетита на тия коли в градски условия.
148951

кученцетоОгиитаткоДоги
03-11-2015, 22:37
По принципа си на работа не се различават. По това което знам от тукашния майстор, по-новите са максимално събрани в бутилката. Почти всичко е в багажника. Отпред има само едни дюзи. Явно помпата си я имат за консуматив и не я ремонтират при вас. Иначе има доста схеми в интернет на тия системи и може да видиш отделните компоненти които се споменават в линка който съм дал. Иначе най-общо казано си има мембранна помпа, електроника която я управлява, регулатори на налягане (няколко), дюзи (доста по скъпи от бензиновите), ЕКУ, няколко релета и може би още нещо което пропускам, но все пак нямам кой знае колко
познания.:excl: За рециклиране на помпата платих 140лв., което си е символична сума. След това се появи друг проблем който ми струва още 130лв., но при цени от 83ст. за литър газ в момента ще се избият доста скоро имайки предвид апетита на тия коли в градски условия.
148951





Ами тука ги ремонтират,но ремонта излиза колкото една добре работеща втора употреба,като при условие че им дадеш твойта развалената и нещата се получават горе-долу нещо същото като ремонт,но не чакаш.Даже човека идва у вас да ти я монтира на място,явно не е кой знае каква наука и специфика.Иначе това което спомена по на горе за 200 000км и тука ги дават толкова.Ами и на предната ми и на тази кола май всичко е събрано в багажника.Едната е вграждана през 2002,другата през 2005.Под капака на двигатела е само компютъра,всичко друго изглежда все едно колата е без газова.

don_pepone
14-11-2015, 21:49
http://www.brc.it/pdf/TA01Z160-1_LDI_IT_EN.pdf

BRC LDi (LPG Liquid Direct Injection) система за автомобили с директно впръскване 4цил.- цена 4900лв

Идеално че вече има работещ вариант,че се и предлага на КИА спортидж,ама 5 бона....,за наще скромни алфички (159 примерно) да дадем 50+% от цената на колата за газова........

кученцетоОгиитаткоДоги
14-11-2015, 22:38
http://www.brc.it/pdf/TA01Z160-1_LDI_IT_EN.pdf

BRC LDi (LPG Liquid Direct Injection) система за автомобили с директно впръскване 4цил.- цена 4900лв

Идеално че вече има работещ вариант,че се и предлага на КИА спортидж,ама 5 бона....,за наще скромни алфички (159 примерно) да дадем 50+% от цената на колата за газова........




В Холандия са по 2хил. ойро Виале,с монтажа и кафето което ще те черпат в сервиза:) което е 3800 нашенски.Ако колата е под 100 000км и имаш възможност би ти се възвърнало до 400 000км.На мойта е вграждана през 2005,а колата е 98г. начи е била в момента на вграждането най-малко на 70-80 хил. км.

acho_
14-11-2015, 23:10
Щом като няма поддръжка тая система и пали директно на газ, при среден разход 9/100 и днешните цени на горивата [A95 2.06, LPG 0.89], на всеки 100 километра се спестяват 10,53лв, което за 10.000 км са 1053.

Демек за 40.000 км теоретически е изплатена, никакви 400 хил. или тинтири-минтири.

кученцетоОгиитаткоДоги
14-11-2015, 23:44
Абе карай си там изпаритела,и не са обаждай кат си нямаш хабер от тия системи.......теоритечески:big_whoops: то това да не е като да вариш ракия

Skyline
15-11-2015, 02:55
http://www.brc.it/pdf/TA01Z160-1_LDI_IT_EN.pdf

BRC LDi (LPG Liquid Direct Injection) система за автомобили с директно впръскване 4цил.- цена 4900лв

Идеално че вече има работещ вариант,че се и предлага на КИА спортидж,ама 5 бона....,за наще скромни алфички (159 примерно) да дадем 50+% от цената на колата за газова........

Хм да де, ама само за ВАГини ги има тея системи май, а сега от Принс и Виале ми казаха,че са спряли вграждане заради проблеми. Засега само за TBI моторите има за алфистите. А за TBI цените са към 2500-2600 евро, което си е един нов принс на V8 двигател.

Пък за избиването става доста лесно, както и да го смяташ, след една година, газовата ти е без пари.

acho_
15-11-2015, 11:00
Абе карай си там изпаритела,и не са обаждай кат си нямаш хабер от тия системи.......теоритечески:big_whoops: то това да не е като да вариш ракия
То и математиката за четвъртокласниците не е като да праиш компоти, кат не я разбираш не спори ;)

don_pepone
15-11-2015, 18:25
Хм да де, ама само за ВАГини ги има тея системи май, а сега от Принс и Виале ми казаха,че са спряли вграждане заради проблеми. Засега само за TBI моторите има за алфистите. А за TBI цените са към 2500-2600 евро, което си е един нов принс на V8 двигател.

Пък за избиването става доста лесно, както и да го смяташ, след една година, газовата ти е без пари.

НЕ зная тая KIA спортиджа с къв мотор е ,но в Турция яко ги сслагали ся тия БРЦ-та, вагините са ясни нали са масовки затях има всичко :( https://www.youtube.com/watch?v=ENwO2ssCAkA

Иначе избивката си е точно по 10-тина лева на 100км, смятано и тествано мноого пъти, ся карам 3-та лична кола нагаз и си е така,дори на Сааба ми ся е малко повече от 10лв при тия цени на горивата... На мен ми дава 8.5-9 бензин и 10-11 газ което е 9 бензин по 2.24 (100 октана на ОМВ че карам с него само) = 20лв и 16 стинки,а 11газ по 0.85стинки= 9.35 и това за извънградски разход, аза градският дето е по 15 бензин спрямо 17 газ да не говорим че ива разлика от по 15 лева на 100км но да кажем че има и малко бензин докато обърне на газ.

както и да е стига сме смятали неща коит оса сметнати мноого оотдавна :)
ся оства да чакаме да паднат цените на TBI-ките и на LDI газовите и да караме на харабия :super:

Оги Доги. братле това с 400-те хиляди км малко внесе смут в хората :) ,а ко ще се избива тая газова от 100хил до 400хил, то едвали ще я избие някой осен ако не се пенсионира с колата :) и едвали някой ще сложи газова с избиване 300к км, тя колата щее за 2-ри основен ремонт дет се вика

кученцетоОгиитаткоДоги
15-11-2015, 22:16
То и математиката за четвъртокласниците не е като да праиш компоти, кат не я разбираш не спори ;)




Абе Пешо добре че беше мойта кола да чуеш за течна фаза.........

---------- Post added at 22:56 ---------- Previous post was at 22:53 ----------


Хм да де, ама само за ВАГини ги има тея системи май, а сега от Принс и Виале ми казаха,че са спряли вграждане заради проблеми. Засега само за TBI моторите има за алфистите. А за TBI цените са към 2500-2600 евро, което си е един нов принс на V8 двигател.

Пък за избиването става доста лесно, както и да го смяташ, след една година, газовата ти е без пари.





Имам един пич тука на 20-тина километра,вгражда Виале за 2 хил. ойро с гаранция и сичко кат си е по Холандски стандарт.Говорих с него пролетта.

---------- Post added at 23:16 ---------- Previous post was at 22:56 ----------


НЕ зная тая KIA спортиджа с къв мотор е ,но в Турция яко ги сслагали ся тия БРЦ-та, вагините са ясни нали са масовки затях има всичко :( https://www.youtube.com/watch?v=ENwO2ssCAkA

Иначе избивката си е точно по 10-тина лева на 100км, смятано и тествано мноого пъти, ся карам 3-та лична кола нагаз и си е така,дори на Сааба ми ся е малко повече от 10лв при тия цени на горивата... На мен ми дава 8.5-9 бензин и 10-11 газ което е 9 бензин по 2.24 (100 октана на ОМВ че карам с него само) = 20лв и 16 стинки,а 11газ по 0.85стинки= 9.35 и това за извънградски разход, аза градският дето е по 15 бензин спрямо 17 газ да не говорим че ива разлика от по 15 лева на 100км но да кажем че има и малко бензин докато обърне на газ.

както и да е стига сме смятали неща коит оса сметнати мноого оотдавна :)
ся оства да чакаме да паднат цените на TBI-ките и на LDI газовите и да караме на харабия :super:

Оги Доги. братле това с 400-те хиляди км малко внесе смут в хората :) ,а ко ще се избива тая газова от 100хил до 400хил, то едвали ще я избие някой осен ако не се пенсионира с колата :) и едвали някой ще сложи газова с избиване 300к км, тя колата щее за 2-ри основен ремонт дет се вика




Батка имах предвит че с течна до 400 000км е рентабилно според мен понеже е директно впръскване и няма да има това износване на двигатела като със изпарител и до тия километри освен ако не си с някой скапан по дефолт двигател като ТС 16в едва ли ще ти се наложи основен ремонт,тука съм виждал не една или две коли приблизително на тия километри с течна на които двигатела никога не е отварян и вървят на пушилка.А със изпарител основния на 300 000км не ти мърда.Ако ще карам колата само 100 000км,по добре да си сложа такава за 1000лв,която на парктика ще ми върши същата работа,но ще съм с инвестиция 1000лв а не 4000лв;)

Bobiuzunov
15-11-2015, 22:56
Под основен ремонт какво разбираш,ако е проблеми по главата,клапани и легла това първо не основен ремонт,пък и на това си има цака,но трябва да си грамотен и на ТИ с газовите истории,пък ако мотора даде фира надолу надали газта му е причината,освен пак казвам ако е неграмотно настроена може.

кученцетоОгиитаткоДоги
15-11-2015, 23:17
Под основен ремонт какво разбираш,ако е проблеми по главата,клапани и легла това първо не основен ремонт,пък и на това си има цака,но трябва да си грамотен и на ТИ с газовите истории,пък ако мотора даде фира надолу надали газта му е причината,освен пак казвам ако е неграмотно настроена може.




Основен ремонт разбирам под това като отвориш двигатела и му направиш основен ремонт ако е изкарал 300 хил км. да изкара поне още толкова.Какво разбираш ти под настройка на газова?Аз разбирам това да ти дава приблизителен разход до този който опоменава проиводитела на системата,автоматично или ръчно превключване на бензин,след 180км/ч примерно автоматичо превключване на бензин ей такива неща.Иначе газта в газообразно състояние доста изсушава от там и по бързото износване на двигатела.Бъде сигурен че така двигатела ти ще изкара доста по малко от колкото ако я караш само на бензин,особенно пък ако ти е тежък кракъ.Дори и да е настроена перфектно.

don_pepone
15-11-2015, 23:27
Тъй те разбрах вече :)

А тука вече според мен говорим за Директно пръскане на течна фаза,а не просто течна фаза( тоя пич дет го спомена тов али предлага). Факт е че течната фаза има по-добра смес от тази с изпарител, но на тия коли с директното пак им се такова мамата на тъпите инжектори,та хорицата вече са го изимслили с тов ада пръскат течна газ през бензиновата система, което е още по-добре за инжекторите и понеже течната газ ги охлажда доста повече от бензинеца

Инак основен ремонт замен е когато компресията "падне в картера" и кат свалиш лагерите долу да са многоцветни :(
Инак от некадърнанастройка може да изкараш стопена карантия като с оксижен, еле на турбо кола

Bobiuzunov
15-11-2015, 23:31
Аз се опитвам да ти обесня че при кадърно настроен ГИ особен проблем за мотора няма,проблема ако го има ще е в главата,а не в блока и карантиите,да при много бедна смес страдат и буталата,но тук говорим пак за добри настройки,а нали знаеш че вече има системки за смазване на клапаните?Аз не отричам предимствата на директното впръскване на газ,но само ако е икономически рентабилно,някак си не върви да си купил дарак за 2к и да му туриш виале нали?

кученцетоОгиитаткоДоги
15-11-2015, 23:47
Тъй те разбрах вече :)

А тука вече според мен говорим за Директно пръскане на течна фаза,а не просто течна фаза( тоя пич дет го спомена тов али предлага). Факт е че течната фаза има по-добра смес от тази с изпарител, но на тия коли с директното пак им се такова мамата на тъпите инжектори,та хорицата вече са го изимслили с тов ада пръскат течна газ през бензиновата система, което е още по-добре за инжекторите и понеже течната газ ги охлажда доста повече от бензинеца

Инак основен ремонт замен е когато компресията "падне в картера" и кат свалиш лагерите долу да са многоцветни :(
Инак от некадърнанастройка може да изкараш стопена карантия като с оксижен, еле на турбо кола




Ще питам точно кой вариянт предлага да ли през безниновата система или през отделни инжектори.Да така е че тия които са с отделни инжектори им са такова мамата.Но и те са стабилни,няма да сменяш инжектори на всеки 20 000км:)

---------- Post added at 00:47 ---------- Previous post was at 00:43 ----------


Аз се опитвам да ти обесня че при кадърно настроен ГИ особен проблем за мотора няма,проблема ако го има ще е в главата,а не в блока и карантиите,да при много бедна смес страдат и буталата,но тук говорим пак за добри настройки,а нали знаеш че вече има системки за смазване на клапаните?Аз не отричам предимствата на директното впръскване на газ,но само ако е икономически рентабилно,някак си не върви да си купил дарак за 2к и да му туриш виале нали?




Аз имах предвит не особен проблем,а по бързо износване:) Но както каза колегата Дон Пепоне няма са пенсионирваме с тях:) Така че газ,в течно в газообразно кой каквото има:)

Bobiuzunov
16-11-2015, 00:27
Ми така де,аз средно на две,три години сменям колата,а някой път и по често.:super:

кученцетоОгиитаткоДоги
16-11-2015, 00:36
Ми така де,аз средно на две,три години сменям колата,а някой път и по често.:super:




Това да са чува:) и аз съм така:metal:

Skyline
16-11-2015, 00:51
Имам един пич тука на 20-тина километра,вгражда Виале за 2 хил. ойро с гаранция и сичко кат си е по Холандски стандарт.Говорих с него пролетта.[COLOR="Silver"]

Къде го този пич, държава, град, сайт..... Това за течната на 3.2 JTS на Алфа нали ? Че много ме гложди тая 159 Q4 чисто идейно :) :lupe:

кученцетоОгиитаткоДоги
16-11-2015, 01:05
Имам един пич тука на 20-тина километра,вгражда Виале за 2 хил. ойро с гаранция и сичко кат си е по Холандски стандарт.Говорих с него пролетта.[COLOR="Silver"]

Къде го този пич, държава, град, сайт..... Това за течната на 3.2 JTS на Алфа нали ? Че много ме гложди тая 159 Q4 чисто идейно :) :lupe:





Градчето е Асен това е северна Холандия,сайт май няма.Бачка ефтино,15 евро ми взе да ми я закачи,на други места ми искаха по 25.Обръща доста внимание на клиентите си и е много точен.Каза че течните които слага са Виале.

Skyline
16-11-2015, 02:53
Градчето е Асен това е северна Холандия,сайт май няма.Бачка ефтино,15 евро ми взе да ми я закачи,на други места ми искаха по 25.Обръща доста внимание на клиентите си и е много точен.Каза че течните които слага са Виале.

Мерси, а как да го открия този пич. Освен че е в Асен. Което ми е на 300км, тоест литвам за една бройка до там.

Bobiuzunov
16-11-2015, 07:36
Абе и мен ме глождеше за една 159 3.2 или Брера,ама като покарах се отказах,то тоя мотор голям мъртвец,да се чудиш къде са тия 260 коня?

кученцетоОгиитаткоДоги
16-11-2015, 13:30
Мерси, а как да го открия този пич. Освен че е в Асен. Което ми е на 300км, тоест литвам за една бройка до там.




Телефона му го и имам някъде записан в нас,ако се интересуваш сериозно кажи ми ще ти го открия:) Ако идваш обади ми се да пием по една бира:drunk: аз съм в Грьонинген на 20км от Асен,даже ако минеш по А7 ще трябва да минеш първо през Грьонинген:) с каквото мога да помогна разчитай.Телефоните ми съм ти ги пуснал на лични.

кученцетоОгиитаткоДоги
23-11-2015, 22:30
Колеги искам да ви попитам имате ли резерва на датчика за нивото на газта и ако да колко литра е тази резерва?На мен като остане малко газ и ми светва червено на датчки,но не знам това ролята на резерва ли играе.

Skyline
24-11-2015, 12:47
Абе и мен ме глождеше за една 159 3.2 или Брера,ама като покарах се отказах,то тоя мотор голям мъртвец,да се чудиш къде са тия 260 коня?

Има нещо вярно, ама това 4х4 много ме блазни, и дизайна на 159 TI седанова , също

SandoOne
25-11-2015, 20:18
Има нещо вярно, ама това 4х4 много ме блазни, и дизайна на 159 TI седанова , също

Тежка е за разлика от 3.2 156 ца

yaneff82
19-12-2015, 09:39
Четох , четох и пак не видях конкретно решение за газифициране , имам JTS 156 2.0 166 кс 2005г разхода на бензин , не е висок , за мене , дава ми около 8,8 среден разход , а аз съм пишман шофьор пък и карам много по 50-60 000 на година , но колкото и да е добър разхода на газ ще е на половина като пари , тоест за една година ще събера пари за 159
Та на въпроса , мога ли или не мога да разкарам бензина на цяло и да карам само на газ ???

морисон
20-12-2015, 09:35
@SkyLine


Хм да де, ама само за ВАГини ги има тея системи май, а сега от Принс и Виале ми казаха,че са спряли вграждане заради проблеми.

Здравей колега, мога ли да попитам какво имаш предвид с това изказване, има проблем генерално със системата или конкретно за двигателите на Алфа има проблем? Предварително благодаря за отговора!

don_pepone
20-12-2015, 22:35
Четох , четох и пак не видях конкретно решение за газифициране , имам JTS 156 2.0 166 кс 2005г разхода на бензин , не е висок , за мене , дава ми около 8,8 среден разход , а аз съм пишман шофьор пък и карам много по 50-60 000 на година , но колкото и да е добър разхода на газ ще е на половина като пари , тоест за една година ще събера пари за 159
Та на въпроса , мога ли или не мога да разкарам бензина на цяло и да карам само на газ ???

Може да, но не се знае колко ще изкарат бензиновите ти инжектори, иначе си може с съвсем нормален ГИ, просто си подготви 4 бензинови инжектора за резерва и карай смело. Друг вариант е да се пусне опцията (почти всички Ги я имат вече) Спомагателно пръскане на бензин, докато се кара на газ, така на всеки Х на брой газови цикъла има по един бензинов (най-общо казано) , също е вариант да я направиш на празен ход да е само на бензин така ще се удължи живота на инжекторите. Като цяло ако правиш по 5060к на година ще си на оферта от газчицата, но задълже сложи хубави Газови инжектори и хубав изпарител, другото си е до настройката.

Иначе за твоя мотор специано направена ГИ течна фаза или такава с директно впръскваен няма, има за ВАГ групата понеже е масовка и големите фирми имат интерес да правят (разработят) нещо, което ще има масово тръсене. По последни данни за новите мотори 1750Tbi има такива системи,само ги чакам да поевтинеят че са коли все след 2010г

mmitaka83
21-12-2015, 22:32
Може да, но не се знае колко ще изкарат бензиновите ти инжектори, иначе си може с съвсем нормален ГИ, просто си подготви 4 бензинови инжектора за резерва и карай смело. Друг вариант е да се пусне опцията (почти всички Ги я имат вече) Спомагателно пръскане на бензин, докато се кара на газ, така на всеки Х на брой газови цикъла има по един бензинов (най-общо казано) , също е вариант да я направиш на празен ход да е само на бензин така ще се удължи живота на инжекторите. Като цяло ако правиш по 5060к на година ще си на оферта от газчицата, но задълже сложи хубави Газови инжектори и хубав изпарител, другото си е до настройката.

Иначе за твоя мотор специано направена ГИ течна фаза или такава с директно впръскваен няма, има за ВАГ групата понеже е масовка и големите фирми имат интерес да правят (разработят) нещо, което ще има масово тръсене. По последни данни за новите мотори 1750Tbi има такива системи,само ги чакам да поевтинеят че са коли все след 2010г

Колега, според мен, подвеждаш колегата yaneff82. Незнам кое газово с директно впръскване работи с бензинови дюзи. На виале дюзите за газ са съвсем различни и струват сигурно два пъти бензиновите. Гледам че колегата е от Бургас, ако иска мога да му дам телефона на сервиза на Виале във Варна да пита има ли вариант за неговия мотор. Иначе за бензиновите дюзи е помислено, на 20 газови такта има 2 на бензин през бензиновите дюзи.

mimouzunov
22-12-2015, 17:48
Колега, според мен, подвеждаш колегата yaneff82. Незнам кое газово с директно впръскване работи с бензинови дюзи. На виале дюзите за газ са съвсем различни и струват сигурно два пъти бензиновите. Гледам че колегата е от Бургас, ако иска мога да му дам телефона на сервиза на Виале във Варна да пита има ли вариант за неговия мотор. Иначе за бензиновите дюзи е помислено, на 20 газови такта има 2 на бензин през бензиновите дюзи.

Нещо не си го разбрал ти колегата... Тои е написал че на JTS двигател може да се сложи газов инжекцион примерно (с рейката си негова разбира се) но това ще доведе до бързото изваждане от строя на бензиновите инжектори!

емо1975
25-12-2015, 09:23
Брей, като ви чета, излиза, че съм ударил "кьоравото" :) Купих си турбо-бензинката сааб с LPG "принс" и инжектори "кейхин". Като ходих за първи път да си търся място къде да я обслужвам, майсторите ме гледаха като изтребители. Единствено в официалния сервиз на нисан и рено могат да обслужват и поставят подобни системи в Пловдив. Струвала над 4 хил лв и затова ги поставяли като екстра само на нови коли. Засега съм доволен. Имало само един филтър да се сменя след определен пробег.

mimouzunov
25-12-2015, 22:29
Брей, като ви чета, излиза, че съм ударил "кьоравото" :) Купих си турбо-бензинката сааб с LPG "принс" и инжектори "кейхин". Като ходих за първи път да си търся място къде да я обслужвам, майсторите ме гледаха като изтребители. Единствено в официалния сервиз на нисан и рено могат да обслужват и поставят подобни системи в Пловдив. Струвала над 4 хил лв и затова ги поставяли като екстра само на нови коли. Засега съм доволен. Имало само един филтър да се сменя след определен пробег.

Темата принципно е за Алфи на газ...

емо1975
25-12-2015, 22:54
Знам. Но продължавам да съм фен на алфа и италианки с повече магарета под капака. Нищо, че карам сааб. А и гледам, че колегата от другия форум също пише.

кученцетоОгиитаткоДоги
27-12-2015, 02:52
А и гледам, че колегата от другия форум също пише.




Пише пише станал е като машинописка с 30 годишен стаж:) Емца честито за Сааба,те са по друга бира от италиянките:) Хубави коли са,здрави,докато го счупиш хората ще счупат по две коли от другите марки:) Единствения кусур е че лапат много тунджа:) за тва само на газ майка:) Информирай се в действителност да ли наистина го има този филтър за смяна на Принс,защото аз съм с Виале и няма никакви филтри или други неща за подръжка.Е както сме написали по преди в темата помпата заминава на 200 хил. км но това си е ремонт не подръжка.И не карай никога до като изпразниш тотално бутилката и почне да тресе ако искаш помпата да кара по дълго.Аз остане ли ми една точка на датчика и зареждам:)

емо1975
27-12-2015, 22:41
:drive:Какво е обяснението за заминалата на 200 хил км помпа?

Що се отнася до италианките: аз и сега щях да съм си с такава, ако не ме бяха ударили и усукали купето й. Сигурно още щях да си карам с кеф лимузината. Не казвам, че не е искала ремонти, но ми беше кеф да я карам. А това усещане не всеки автомобил ти го дава. Повярвай ми.

А пък саабите - и те се чупят. Иначе, да, кеф е и с шведската турбо-бензинка.

кученцетоОгиитаткоДоги
28-12-2015, 00:06
[QUOTE=емо1975;1456836]:drive:Какво е обяснението за заминалата на 200 хил км помпа?




Ами ресурс приятелю:) по толкова карат,но ревизията не е скъпа,тука в Холандия е 150 евро даже не чакаш,даваш развалената и човека ти дава готова рециклирана че даже за тия пари идва до у вас и тия монтирва на място.Мойта талянка също беше с течна фаза и също си я карах с кеф:) И двете коли си имат своя чар но по различен начин:)

didod
28-12-2015, 18:12
Помпите 'умират' от липса на мазане - свършва им маслото в картерчето. ОгииДоги, твоето Виале не връща ли на бензин самО при ниско ниво на газта? И можеш да монтираш филтър за газта преди бутилката, помага.

А към колегата по-нагоре в темата - LPdi на Виале ползва точно бензиновите инжектори. А за обикновените им LPi системи - дюзата струва около 105 евро. :)

кученцетоОгиитаткоДоги
28-12-2015, 18:55
На алфата Виалето,датчика за нивото на газта беше повреден и винаги светеше на фулл.Като свърши газта започваше да тресе и светваше датчика на колата за неопределен проблем по двигателя и трябваше ръчно да превключвам на бензин.Сега на тази датчика ми е много прецизен.Всяка точка изчезва след 150км,а последната като останат още около 5л. газ от зелена става червена,но и тази не превключва автоматично на бензин,поне предния и собственик ми каза че един път почнала да тресе и като и сипал газ се оправила:)

кученцетоОгиитаткоДоги
03-01-2016, 20:11
Колеги сега доста четох из холандските форуми за Виале и заминаването на помпата.Всеки е на мнение че помпата се заминава от каране до тотално празно бутилката,смисъл до като почне да тресе двигателя.Така до тук добре,обаче това което не знаех е че при маслото в помпата е възможно да проникне втечнена газ и да се омеша с маслото,и като бутилката се е изпразнила,от ниското налягане в бутилката газта от помпата се изпарявала заедно с маслото.Иначе един литър от въпросното масло струва в порядъка на 70 евро,което си колкото половина ревизирана помпа:afro:

Skyline
04-01-2016, 03:16
Май май 1750 tbi ... ;) има газ.. Без проблеми и аспирини за глава, без течни фази и ала бала.. Ама пусти 200 коня.. Малко са ..ще трябва ремапи,генер. Кулери, турбинки и може да върви на кантар с бусото :( ама без зверският звук под капака

didod
06-01-2016, 23:03
Колеги сега доста четох из холандските форуми за Виале и заминаването на помпата.Всеки е на мнение че помпата се заминава от каране до тотално празно бутилката,смисъл до като почне да тресе двигателя.Така до тук добре,обаче това което не знаех е че при маслото в помпата е възможно да проникне втечнена газ и да се омеша с маслото,и като бутилката се е изпразнила,от ниското налягане в бутилката газта от помпата се изпарявала заедно с маслото.Иначе един литър от въпросното масло струва в порядъка на 70 евро,което си колкото половина ревизирана помпа:afro:

Така де. Затова ти писах, че маслото изчезва. Ма с един литър масло ще напълниш 10 помпи. :)

кученцетоОгиитаткоДоги
06-01-2016, 23:41
Също четох по холандските форуми,че признаци за заминаваща помпа е когато включиш на контакт ако е много шумна не и оставало много живот:) На алфата ми наистина беше много шумна,но за 20000км единствения проблем който имах е че като изхарчи газта на половината в бутилката почваше да тресеше все едно е свършила.Обаче ръчно като превключиш на бензин и след 2км пак на газ си се оправяше и си вървеше нормално до като наистина газта свърши:) Четох я,не даваше никакви грешки. Сега на сааба на контакт като дам помпата е апсолютна безшумна.

mmitaka83
31-01-2016, 18:30
150766

Привет на колегите. За да не пускам нова тема ще питам тук. Това на снимката е управление на помпа Виале. Интересува ме (ако някой знае или услужливо го премери на неговата) какви напрежения има на посочения кабел при работеща помпа. Той управлява оборотите на помпата, а другите два са ясни - 12V и маса. Моята помпа спря наскоро и днес установих, че там няма никой. Никъде не намерих информация за напреженията на въпросната жичка затова реших да драсна тук.

robygas
03-02-2016, 14:25
150766

Това на снимката е управление на помпа Виале. Интересува ме (ако някой знае или услужливо го премери на неговата) какви напрежения има на посочения кабел при работеща помпа. Той управлява оборотите на помпата, а другите два са ясни - 12V и маса. Моята помпа спря наскоро и днес установих, че там няма никой. Никъде не намерих информация за напреженията на въпросната жичка затова реших да драсна тук.

Синия кабел е управлението. Там няма напрежение. Като гледам електрониката е от старите помпи с 2 скорости. Ако го дадеш "на маса" при работеща помпа би трябвало да включи "бързата" скорост помпата. Като не е "на маса" би трябвало да работи на бавната. Компютъра го прави в зависимост от натоварването на колата. Ако обаче има проблем с това управление може като резервен вариант да се включи да работи само на бързата. Поне за проба.

mmitaka83
03-02-2016, 21:16
Синия кабел е управлението. Там няма напрежение. Като гледам електрониката е от старите помпи с 2 скорости. Ако го дадеш "на маса" при работеща помпа би трябвало да включи "бързата" скорост помпата. Като не е "на маса" би трябвало да работи на бавната. Компютъра го прави в зависимост от натоварването на колата. Ако обаче има проблем с това управление може като резервен вариант да се включи да работи само на бързата. Поне за проба.

Мерси за инфото колега. Кабела до буксата на управлението е бяло-син. В коша отпред на тоя въпросния кабел има 35mV, a отзад е 0. Помпата не работи в момента и търся причината която според мен е електрическа. Според един майстор тука импулсите към помпата не били наред и проблема бил в самото управление. Аз си мисля че този кабел е прекъснат и в това е проблема, но ще се занимавам през уикенда, че сега няма време.

don_pepone
04-02-2016, 06:13
Е то винаги можеш да я замериш намотлата и с мултицет и да видиш дали е здрава. Също така можеш и да и подадеш ток външно за пробата..

кученцетоОгиитаткоДоги
01-03-2016, 12:19
Искам да попитам колегите с течна фаза с какви свещи са?Платинени,иридиеви или обикновенни,понеже скоро планувам смяна на свещи и си намерих тези на NGK BCR8ES обикновенни са но пише че са за доволно набузени тунинговани коли както и за такива на газ.

Alex_26
13-04-2016, 05:07
Поизчетох всички писания и ми се ще някой да обобщи към ден днешен - има ли у нас в Бг някой да слага добре газова за директно впръскване и как е като цена и последвала поддръжка. Няма ли вече нещо не на течна фаза, че само за тия помпи доста постове има?

кученцетоОгиитаткоДоги
13-04-2016, 10:25
А цената прочете ли?;) И какво точно питаш с ,,Няма ли нещо не на течна фаза,че само за тия помпи доста постове има? Ако не ти харесва идеята с помпата бодваш там един латвийски с изпарител за 500лв с монтажа и газ до балатома:gayfight:

Alex_26
13-04-2016, 13:12
А цената прочете ли?;) И какво точно питаш с ,,Няма ли нещо не на течна фаза,че само за тия помпи доста постове има? Ако не ти харесва идеята с помпата бодваш там един латвийски с изпарител за 500лв с монтажа и газ до балатома:gayfight:
поне с това не съм се занимавал и затова питам. Как става с този латвийски изпарител и как се решава проблема с дюзите

robygas
13-04-2016, 16:51
Просто не става.

кученцетоОгиитаткоДоги
13-04-2016, 17:26
Има един газаджия в Орландовци много ли лансираше латвийските......................карах две седемици с такъв...............ама много зле.....................лапаше газ точно два пъти повече от бензин,забиваше,изключваше,три пъти ходих да му настройват графиката...............мама мия...............те преди две години много газаджии нямаха и софтуер за него.Течната фаза,специялно за Виалето говоря е другата крайност.ПЕРФЕКТНА от всякъде,втора кола карам с нея,много и се радвам на системката.Както и да я карам дори със 180км/ч разхода ми е един и същ,така беше и с алфата.За съжеление чух че фалираха:(:( но са длъжни 10 години след фалита да доставят части.И са фалирали само и единствено заради цената на системата 4000лв с монтажа за 4 цилиндъра.Хората търсят бюджетни решения това е.Незнам да ли е споменавато по на горе в постовете че с течна фаза може и с обикновенни свещи не е задължително да са иридиеви.

ecotronic
13-04-2016, 18:17
....но са длъжни 10 години след фалита да доставят части....

:respect:

robygas
13-04-2016, 22:51
За съжеление чух че фалираха.

Великия ден е скоро. Може и да възкръснат :choice:

Настрани от шегата-предполагам, че ще се появят под друга шапка.

кученцетоОгиитаткоДоги
13-04-2016, 22:58
Великия ден е скоро. Може и да възкръснат :choice:

Настрани от шегата-предполагам, че ще се появят под друга шапка.





Аз са обаждах преди има няма два месеца в главната кантора интересувах се чисто от цената на уредбата,доставят всичко все още но само на фирми, на частни лица не.Лично съм писимист за появяването им под друга шапка,понеже тука доста навлязоха по-ефтини и в същото време добри решения за авто газифициране.

robygas
13-04-2016, 23:03
Няма нормален производител който да продава на крайни клиенти. Това естествено си е мое мнение.

кученцетоОгиитаткоДоги
13-04-2016, 23:50
По скоро няма лицензирана фирма за монтаж която да монтира комплект поръчан който ти си закупил от производитела, по ред обясними причини.Тяхната далавера не е голяма в самата цена на уредбата,тяхната единствена отстъпка е 20% ддс от производитела,тоест ако е 1000 евро,взима я за 800 от теб печели 200 от нея, плюс около 1000 евро за труд.Иначе аз като частно лице са ми нужни не повече от 72 часа за да ми в нас пакетирана,обаждам се на моя човек в сервиза,поръчва я,като дойде отивам плащам му я,ама като не знам как да я монтирам какво да я правя?

Skyline
15-04-2016, 23:46
ще има да почакаме с тая течна фаза. Явно не е удобна от към пари. Пък така да ми се иска да прасна една такава на 159 3.2 JTS, ама айде де няма да го еВа :)

Alex_26
01-05-2016, 08:15
Онзи ден един мой приятел монтира газов инжекцион, но не с течна фаза на една Жулиета 1.7/240. Колата излетя, но собственикът не пожали 2200лв. Няма да пиша кой е за да не правя реклама. Ако някой поиска координати да ми пише на ЛС или да ми се обади

LYBRAtor
02-05-2016, 15:39
T.e. предполагам работи и някакъв процент на бензин

Alex_26
02-05-2016, 16:22
T.e. предполагам работи и някакъв процент на бензин
Не, емулира всичко бензиново. И за да оправи нещата емулира и подаването на газ. Ще го разпитам по-подробно като го видя пак, че тогава нямаше време да ми обясни. Каза, че е сложил три емулатора

LYBRAtor
02-05-2016, 19:32
Да. Интересно би било да споделиш и как се разрешава евентуалния проблем с бензиновите дюзи докато колата работи на газ.

Alex_26
02-05-2016, 19:43
Да. Интересно би било да споделиш и как се разрешава евентуалния проблем с бензиновите дюзи докато колата работи на газ.
Изключва ги, както и помпата. Както и променя начина на подаване на газ (оборотите, ускорението) защото има разлика между начините за достигане на горивото в цилиндъра при бензин и газ. След като го разпитам ще напиша, ама не знам кога ще стане

mimouzunov
02-05-2016, 20:33
Изключва ги, както и помпата. Както и променя начина на подаване на газ (оборотите, ускорението) защото има разлика между начините за достигане на горивото в цилиндъра при бензин и газ. След като го разпитам ще напиша, ама не знам кога ще стане

Ако говорим за JTS агрегат (дирекно впръскване)... Спирането на бензиновите дюзи ще доведе до едно... Пращането им в кофата...
(така съм чувал, аз не разбира грам) :yes:

Alex_26
02-05-2016, 21:15
И аз така съм чувал, ама ... Като разпитам ще пиша

mimouzunov
02-05-2016, 21:49
И аз така съм чувал, ама ... Като разпитам ще пиша

Ако бензиновите дюзи не сработват.... Чисто механично се зацапват/скапват поради специфичното си място в двигателя...

Alex_26
03-05-2016, 10:37
Ако бензиновите дюзи не сработват.... Чисто механично се зацапват/скапват поради специфичното си място в двигателя...
Това е ясно. Те и другите пак се зацапват по принцип. Нашата газ е пълна с боклуци въпреки, че Шелл и ОМВ имат филтри

Alex_26
05-05-2016, 08:37
Развитие по случая. Днес говорих с човека. Слагат се няколко емулатора - на помпата за високо налягане, на дюзите, на датчика за налягането в рейката, на педала на газта за да се предодврати рязкото отваряне на дроселовата клапа на 100%. Това, че дюзите не работят въобще не е проблем!!!
Ако имате въпроси - питайте

ecotronic
05-05-2016, 10:21
Това, че дюзите не работят въобще не е проблем!!!
Ако имате въпроси - питайте

Ти изби рибата с тази новина!

Какъв пробег е направен след монтажа на газовата?

Alex_26
05-05-2016, 12:50
Ти изби рибата с тази новина!

Какъв пробег е направен след монтажа на газовата?
Специално за нас, Алфистите - има монтиран на Жулиета, 1.7/240 автоматик, 2013г., вече е направила 90 000км.
Колкото до дюзите и аз не вярвах заради слуховете. Но като се замислиш се пали на бензин, дюзите работят вътре в цилиндъра и там с бензин се отлагат повече замърсявания (с нашия бензин) ... А освен това се предлага и с оригинална версия бензин-газ

ecotronic
05-05-2016, 12:57
Основно прегряването на дюзите е това, което ги скапва. А бензинът ги охлажда, промива и смазва. За какво иначе като се газифицират тези мотори ще се прави тази сложнотия със смесения разход? За какво една уредба LPdI струва, колкото половината кола? Едва ли това е само заради необоснован страх от митове и легенди.

Alex_26
05-05-2016, 20:51
Как ги охлажда бензинът като те са вътре по време на цялото възпламеняване и горене. След това влиза студеният въздух и газ, които ги охлаждат един вид. Промиването - има резон. Ама то важи и за другите дюзи. Смазва? Бензинът без олово въобще не маже. И има нагледни работещи примери.
Аз бих рискувал, но нямам кола на която да пробвам. А колите, които се внасят тук, са отдавна с дюзи за смяна

mimouzunov
05-05-2016, 21:06
Как ги охлажда бензинът като те са вътре по време на цялото възпламеняване и горене. След това влиза студеният въздух и газ, които ги охлаждат един вид. Промиването - има резон. Ама то важи и за другите дюзи. Смазва? Бензинът без олово въобще не маже. И има нагледни работещи примери.
Аз бих рискувал, но нямам кола на която да пробвам. А колите, които се внасят тук, са отдавна с дюзи за смяна

"Студения въздух и газ" нищо няма да охладят в сравнение с бензина които преминава през самите дюзи...

Alex_26
05-05-2016, 22:58
"Студения въздух и газ" нищо няма да охладят в сравнение с бензина които преминава през самите дюзи...
За колко време преминава и през каква площ? А и как ще ги маже като те не работят

mimouzunov
06-05-2016, 09:46
За колко време преминава и през каква площ? А и как ще ги маже като те не работят

Абе малко се получава, че се опитваш да охлаждаш двигател с вътрешно горене (с водно охлаждане) като го обдухваш с вентилатор, но си му блокирал водната помпа...(същото се случва с бензиновите дюзи)...
Имам приятел с Мицубиши с GDI двигател и от там съм запомнил това онова и защо неможе да се сложи еи така газова на подобен двигател (то може всъщност, но колко ще изкарат бензиновите дюзи е друго)

ecotronic
06-05-2016, 10:41
Ако аз трябваше да газифицирам моя кола с такъв мотор, щях да махна бензиновите дюзи и да сложа тапи. После щях да я направя да работи само на газ.
Иначе бензиновите дюзи със сигурност ще идат в кофата.

Alex_26
06-05-2016, 19:57
Пробвай, човекът си дава гаранция. Но ще ти провери преди това дюзите - има стенд за тях

mimouzunov
07-05-2016, 08:01
Пробвай, човекът си дава гаранция. Но ще ти провери преди това дюзите - има стенд за тях

Гаранция на газовата система предполагам!? А след време ако/като се срине бензиновата какво правим с гаранцията!?

Alex_26
07-05-2016, 23:06
Гаранция на газовата система предполагам!? А след време ако/като се срине бензиновата какво правим с гаранцията!?
Друже, гаранция на дюзи на незнайно колко километра никой няма да ти даде. Сложи си нови и ще имаш гаранция

ecotronic
08-05-2016, 10:48
Друже, гаранция на дюзи на незнайно колко километра никой няма да ти даде. Сложи си нови и ще имаш гаранция

Ма ти май не вдяваш, за какво ти говорим.

Защо двигатели с директно впръскване на бензин при съвместяването им с ГИ се сфазират двете системи за да работи моторът на смесено гориво?

mimouzunov
08-05-2016, 15:58
Ма ти май не вдяваш, за какво ти говорим.

Защо двигатели с директно впръскване на бензин при съвместяването им с ГИ се сфазират двете системи за да работи моторът на смесено гориво?

Аз разбрах, че човека дава гаранция за газифицирането на кола с двигател които е с дирекно впръскване... Гаранция за какво обаче!? И за какво тогава е замерването на бензиновите дюзи при тая операция?!

Alex_26
08-05-2016, 22:25
Той ти ги замерва само по желание. Гаранция за тях може да ти даде, ако той ти сложи чисто нови. На старо никой не дава гаранция

robygas
09-05-2016, 14:16
AR 156 2.0 JTS код на мотора 973А1000 с ГИ реален разход
градско 50% LPG и 50% бензин
извън 70% LPG и 30% бензин
Стойност на системата около 2500лв.
Засега далавера не знам каква има.

Alex_26
09-05-2016, 15:20
AR 156 2.0 JTS код на мотора 973А1000 с ГИ реален разход
градско 50% LPG и 50% бензин
извън 70% LPG и 30% бензин
Стойност на системата около 2500лв.
Засега далавера не знам каква има.
Аз говоря без течна фаза и без бензин като е на газ - 2200лв.

robygas
09-05-2016, 22:01
Аз говоря без течна фаза и без бензин като е на газ - 2200лв.
Виждам какво пишеш, но не съм сигурен, че знаеш за какво иде реч.

Alex_26
10-05-2016, 08:03
Виждам какво пишеш, но не съм сигурен, че знаеш за какво иде реч.
Знам вече, но тук е трудно за обяснение с малко думи и повечето тук не са авто специалисти за да разберат точно. Всички ги е страх за дюзите, които вече са на незнайно колко стотина хиляди и доста отгоре километри и като се скапе някоя веднага казват от газта е. Защо чисто нова Жулиета вече колко десетки хиляди километра няма проблеми? И не е само тя? И които иска му давам телефона на човека, да ходи да си говори с него

acho_
10-05-2016, 08:29
Знам вече, но тук е трудно за обяснение с малко думи и повечето тук не са авто специалисти за да разберат точно. Всички ги е страх за дюзите, които вече са на незнайно колко стотина хиляди и доста отгоре километри и като се скапе някоя веднага казват от газта е. Защо чисто нова Жулиета вече колко десетки хиляди километра няма проблеми? И не е само тя? И които иска му давам телефона на човека, да ходи да си говори с него
Преди седмица каза че твоя човек току-що е сложил системата, какви 10-ки хиляди км?

robygas
10-05-2016, 10:50
И които иска му давам телефона на човека, да ходи да си говори с него

Mи дай координати де. Нали за това е форум.Има много колеги дето се интересуват. Пък и на мен ми е интересно, стига да не говорим за "трудово обучение".

Alex_26
10-05-2016, 13:42
Първо ще прозвучи като реклама тук и ще последва предупреждение. Второ ще се започнат едни коментари и т.н. Затова които се интересува да се свърже с мен на ЛС или по телефона, ще му обясня и ще го свържа с човека. Не е измислена фирма, негови газови са и се монтират на много коли. Дори преработва дизелови камиони да работят полу или изцяло на метан

mimouzunov
10-05-2016, 14:28
Първо ще прозвучи като реклама тук и ще последва предупреждение. Второ ще се започнат едни коментари и т.н. Затова които се интересува да се свърже с мен на ЛС или по телефона, ще му обясня и ще го свържа с човека. Не е измислена фирма, негови газови са и се монтират на много коли. Дори преработва дизелови камиони да работят полу или изцяло на метан

Е то администратора на раздела ти иска кординати... Може и на някоя среща да се появи въпросната кола за да видим ние непросветените какво се случва...

robygas
10-05-2016, 15:52
Е то администратора на раздела ти иска кординати... Може и на някоя среща да се появи въпросната кола за да видим ние непросветените какво се случва...

Мен не ме влекат подобни системи, но може пък и някой да е открил топлата вода.
За тази Жулиета има уредба, но досега не съм чувал някой да спира изобщо бензиновите инжектори.
В горния си пост написах за 156 2.0 JTS. Производителя дава 20-30% бензин, но не е точно така. Иначе се прави тази кола вече.

don_pepone
10-05-2016, 16:03
Хехе то стана малко мазало пак тука.
Аз пък мога да кажа и гарантирам че ще мога да го направя - Мога дасложа газ и на пагани зонда и ламбо миура и на квото искате и гарантирам че ще я докарам да си върви на пусшка на газ и че няма му светне чек енджина заради кофти смес, Но НО НОО кога ще му се опреебът бензиновите дюзи никой не знае и затова говорим.

Коега Алекс, който ти го е обяснил ти го е казал така, че хем да не те лъже, хем да не кажа цялата истина ;)
Тая дюза ако някой чака да я охлади от нахлулата вете изпарена газ смесена с въздуха, ще има да взема и му желая успех с чакането за охлаждане.
Световно известно е че и без да спират да работят си се преебават при пъти по-кратък живот/пробег, спрямо нормална кола с предкамерно впръскване , точно заради това прегряване и агресивната среда на работа.
Тия от БРЦ и другие големи фирми да не са тъпи да се занимават да правят коли с директно впръскване на газ и то през бензиновите инжектори, точно заради техният живот първо и второ защото така бензиновият комп си регулира всичко и така имаме идеални смеси и няма опасения за омазана дългосрочна или мултиолицирана адаптация на мотора или пък да гледаме как краткосрочната такава играе като луда от +5-6% до минус 5-6% и тн и тн.

Относно 156 ЖТС, според мен завишения градски % на бензна е точно заради празият ход на бенз иначе с доста марки ГИ може да се направи тази кола и да се нагаси да пръска и бензин едновременно, както и празният ход да се направи на бенз и то при обороти които ние си искаме (вярвам доста хора са наясно- пиша го за хората които прсто четът информативно)


И наистина помоли тоя пич да обясно с подробности всичко по системата и на какво дава гаранция, понеже и най-евтиният ГИ има 2 години гаранция.....

Относно Жижката дето е 90к на газ, съм склонен да твърдя че или на празен ход е на бензин а във високите довпръсква бенз с газта или само довпръсква някакъв % бенз съвместно....

ecotronic
10-05-2016, 16:32
Тук некой си пуска наволя партенки и очаква, че останалите ще му се вържат.

Дискутираната Жужа няма как да е 1,7 (240) щото такъв мотор няма. Най-вероятно става въпрос за 1,8 Tbi (240), за който примерно BRC имат конверсия:

http://www.brc.it/pdf/lista_privati_en.pdf

Alex_26
10-05-2016, 20:35
Тук некой си пуска наволя партенки и очаква, че останалите ще му се вържат.

Дискутираната Жужа няма как да е 1,7 (240) щото такъв мотор няма. Най-вероятно става въпрос за 1,8 Tbi (240), за който примерно BRC имат конверсия:

http://www.brc.it/pdf/lista_privati_en.pdf
Дръж се прилично. Не пускам партенки, а ти престани да се заяждаш и най-вече да пишеш глупости
1750 TBi 240 bhp TCT Veloce


http://carconfigurator.alfaromeo.com/en_UK/Giulietta

ecotronic
10-05-2016, 20:49
Дръж се прилично. Не пускам партенки, а ти престани да се заяждаш и най-вече да пишеш глупости
1750 TBi 240 bhp TCT Veloce

http://carconfigurator.alfaromeo.com/en_UK/Giulietta



Вместо да ми правиш анализ на поведението, спри да пишеш опасни групости, че някой може да те послуша и да си навлече главоболия.

Alex_26
10-05-2016, 22:24
Вместо да ми правиш анализ на поведението, спри да пишеш опасни групости, че някой може да те послуша и да си навлече главоболия.
.... от твоите постове (просто допълних)

dhtj
08-06-2016, 23:21
Обикновена АГУ на 2.0JTS възможно ли е да се сложи и има ли нещо специфично?
Не съм сигурен само как ще се спрат дюзите на тоя мотор?
Бензина бих го елиминирал тотално.
Карал съм кола с АГУ и изгоряла бенз. помпа две зими едно време и нямах проблеми.

ecotronic
09-06-2016, 09:36
Обикновена АГУ на 2.0JTS възможно ли е да се сложи и има ли нещо специфично?
Не съм сигурен само как ще се спрат дюзите на тоя мотор?
Бензина бих го елиминирал тотално.
Карал съм кола с АГУ и изгоряла бенз. помпа две зими едно време и нямах проблеми.

Освен да демонтираш бензиновите дюзи и на тяхно място да поставиш тапи а така също към компютъра да свържеш еквивалентен на дюзите товар, за друго не се сещам.
В противен случай дюзите ще запекат.

Alex_26
09-06-2016, 10:46
Обикновена АГУ на 2.0JTS възможно ли е да се сложи и има ли нещо специфично?
Не съм сигурен само как ще се спрат дюзите на тоя мотор?
Бензина бих го елиминирал тотално.
Карал съм кола с АГУ и изгоряла бенз. помпа две зими едно време и нямах проблеми.
Да, но се слагат няколко емулатора. Ако искаш пиши ми на ЛС, ще ти дам координати на човека, иди и си говори с него. Даже може да имаш късмет да видиш как правят някоя кола като твоята. Цената е около 2200лв.

---------- Post added at 10:46 ---------- Previous post was at 10:45 ----------


Освен да демонтираш бензиновите дюзи и на тяхно място да поставиш тапи а така също към компютъра да свържеш еквивалентен на дюзите товар, за друго не се сещам.
В противен случай дюзите ще запекат.
Навлизаш в мътни води, които не са ти много ясни

ecotronic
09-06-2016, 10:53
Навлизаш в мътни води, които не са ти много ясни

На цял свят му е ясно това, че мотор с директно впръскване не се газифицира току-така и че уредби няма за всеки мотор а тези, които стават струват по една шапка пари. Само на теб не ти е ясно.

Какво точно предлагаш, като решение на колегата? Решение за 2200 лв. ?
И кой точно емулатор ще му предпази дюзите от скапване?
Та той пита за обикновена газова, която струва 200 лв.

Ти изобщо разбра ли, какво пита?

don_pepone
09-06-2016, 10:59
Мътна и калнма вода е товаа, но и интересна :)
Аз лично бих се заиграл с идеята да се затапят дюзите, да се сложи емулатор ктм буксите им и с един ГИ да се направи да пали на газ (иам опция да пали като е топла), след това се слага през реленце едно съпротивление към Т сензора на редуктора при палене да лъже чее топла колата и си палим на газ директно. Притеснителното е ,че колата ще работи малко нестабилно първите 2-3 минути заради студената газ (най-вече зимата) и ще трябва да се измисли електриески подгрев на газта през първите 5 минути примерно и си мисля че работата ще заспи и щ е можем да си караме ЖТС-сите с ГИ за 1000лв
Лошото е че нямам под ръка мераклия да се навие да остави колата за проби :) иначе бих го направил за без пари (само да си купи ГИ-то като части)

Иначе може да се спрът дюзите лесно, слага се едно реле на общия + и готово и ако някой му стиска да кара така да пробва...

Alex_26
09-06-2016, 11:00
На цял свят му е ясно това, че мотор с директно впръскване не се газифицира току-така и че уредби няма за всеки мотор а тези, които стават струват по една шапка пари. Само на теб не ти е ясно.

Какво точно предлагаш, като решение на колегата? Решение за 2200 лв. ?
И кой точно емулатор ще му предпази дюзите от скапване?
Та той пита за обикновена газова, която струва 200 лв.

Ти изобщо разбра ли, какво пита?
Сигурен ли си и по трите въпроса? И нека колегата пише. Ти когато имаш нужда си мил и драг, иначе - заядливко. А и не си му адвокат все пак
Емулаторите се настройват според колата

ecotronic
09-06-2016, 11:08
Сигурен ли си и по трите въпроса? И нека колегата пише. Ти когато имаш нужда си мил и драг, иначе - заядливко. А и не си му адвокат все пак
Емулаторите се настройват според колата

Заядливко?

Ами я първо виж, какво ти написа по мой адрес:

"Навлизаш в мътни води, които не са ти много ясни"

Нещо грешно ли бях казал? И откъде това самочувствие за да раздаваш оценки на другите?

С този си подход, не очаквай уважение от мен.

mimouzunov
09-06-2016, 18:32
А да питам и аз... Какъв ще да е тоя емулатор които ще предпази бензиновите дюзи ако те НЕ работят а колата се кара на газ в това време!?!?!

dhtj
09-06-2016, 18:56
Не е за предпазване, а за изключване/премахване. И да лъже компютъра че са си налични и изправни.
Иначе е добра идеята да се направи само на газ. И икономична.
Виждал съм направени изпарители с подгревни свещи от дизел.
Въпреки че аз и с обикновен изпарител също не съм имал проблеми зимата.

mimouzunov
09-06-2016, 22:54
Не е за предпазване, а за изключване/премахване. И да лъже компютъра че са си налични и изправни.
Иначе е добра идеята да се направи само на газ. И икономична.
Виждал съм направени изпарители с подгревни свещи от дизел.
Въпреки че аз и с обикновен изпарител също не съм имал проблеми зимата.

По-нагоре в писанията ставаше ясно, че емулаторите (които са Н на брой) се добавяли точно за предпазване на дюзите (бензининови)!! Идеята е че колата продължавала да работи и на бензин.... Ако не се впръсква на моменти и бензин.... Просто незнам тая цялата система как ще сработи... (JTS + газ + безпроблемна работа и на бензин... )

Alex_26
10-06-2016, 04:07
Аз искам да разбера едно - как така запичат дюзите, откъде произлиза това? Та те нали са направени да издържат високата температура в цилиндъра? Нали все пак палиш на бензин?

don_pepone
10-06-2016, 07:13
Колкото и да са направени спичат си, все пак вътре температурата е няколко стотин градуса,а и се отделят изгорели газове, които малко или много полепват по тях. Когата пръска постоянно инжектора се охлажда, но представи си едно магистрално каране 2 3-4 часа, без да има охлаждане.... Все пак и свещите са керамични и са предвидени да са в такава среда, но сме виждали спукани, стопени и с натрупан нагар :)
П.С> аз съм виждал зачервен изпускателен колектор от дълго каране в високи обороти...

Това като цяло ме кара да си мисля че ако се кара кола с директно впръскване с новата Течна фаза газови, които пръскат през бензиновата система, то тия инжектори ще си удължат драстично живота, понеже течната газ охлажда зверски добре и работната им температура ще се понижи доста.

Alex_26
10-06-2016, 19:51
Значи тези инжектори се охлаждат няколко милисекунди. Смяташ ли, че това е достатъчно? А газта, която влиза, също е студена заедно със студения въздух
Ще ти дам телефона на човека, говори с него. Ти поне ще можеш наистина да говориш смислено с него

mimouzunov
12-06-2016, 11:42
Значи тези инжектори се охлаждат няколко милисекунди. Смяташ ли, че това е достатъчно? А газта, която влиза, също е студена заедно със студения въздух
Ще ти дам телефона на човека, говори с него. Ти поне ще можеш наистина да говориш смислено с него

Нещо пак стъпи накриво с тея няколко милисекунди... Да, наистина времето за което ще бъдат отворени може да е толкова, обаче.... Нали ги разбираш нещата, не си ли виждал/правил стенд за дюзи?! При 6000 об/м колко пъти в една секунда ще се отвори дюзата?! При тея обороти така с просто око ако се гледа дюзата как пръска, нещата са интересни...

Alex_26
12-06-2016, 18:35
Нещо пак стъпи накриво с тея няколко милисекунди... Да, наистина времето за което ще бъдат отворени може да е толкова, обаче.... Нали ги разбираш нещата, не си ли виждал/правил стенд за дюзи?! При 6000 об/м колко пъти в една секунда ще се отвори дюзата?! При тея обороти така с просто око ако се гледа дюзата как пръска, нещата са интересни...
Охо, гледал съм и бензинови и газови. Ама нали знаеш, че обикновено газовите са отворени по-дълго от бензиновите
А при празен ход моите бензинови са отворени около 2.8-3mS. Какво имаш предвид с това "стъпи накриво"

don_pepone
12-06-2016, 19:11
Изпарената газ излиза от редуктора с 50-60 градуса и докатао се засмуче в колектора и още по-нагрята, а течната такава като се пръсне през бензиновият инжектор е с температура около 20 градуса и има огромно топлопоглъщане защото се опитва да се изпари :)

и да 2-3 милисекунди не са много , но имайки предвид че се отварят за 2-3 милисекунди, но няколко хиляди пъти в минута (според натоварването на мотора), то нещата изглеждат по друг начин

Alex_26
12-06-2016, 19:58
Ех, че се намеси. Тамън чаках един философ и тук да се окенза, ама ти ми наруши кефа, о господи :-) :-)

mimouzunov
13-06-2016, 00:04
Ех, че се намеси. Тамън чаках един философ и тук да се окенза, ама ти ми наруши кефа, о господи :-) :-)

"и да 2-3 милисекунди не са много , но имайки предвид че се отварят за 2-3 милисекунди, но няколко хиляди пъти в минута (според натоварването на мотора), то нещата изглеждат по друг начин "

То това общо взето и аз го споменах по-рано.... Ама няма кои да чете и мисли....

Все още нее ясно твоя човек (или които е там) дали е монтирал газови инжектори или по някакъв начин ползва бензиновите... Ако е първия вариант...

Alex_26
13-06-2016, 02:28
Първият

ecotronic
13-06-2016, 13:03
4 инжектора за 2.2 JTS струват към 1000 лв.

При условие, че:

цена на литър бензин: 2 лв.
цена на литър газ: 0,9 лв.
разход на бензин: 9,4/100
разход на газ: 10,5/100

Сметките показват, че ако бензиновите дюзи не издържат пробег от 10 000 км. (в което много силно се съмнявам)

.........излиза, че е по-изгодно да караш на бензин (без да броим стойността на газовата уредба)

mimouzunov
13-06-2016, 17:17
Тук още не е ясно как се предпазват бензиновите дюзи от трупане на нагар по тях и тн... Пише се че някакви емулатори помагали... Как емулатор физически ще предпази дюзата (бензинова) за мен нее ясно...

don_pepone
13-06-2016, 18:15
За мен е загадка защо тия нови газови коиъо пръскат през бензиновите инжектори, струват 3-4пъти повече от нормална состема, след като нямат редуктор, инжектори, компютър... А само един селектор на горивото...?!?!
Чудно ми е какво би станало ако се закачи направо бензинопровода към газовата бутилка в която да има помпа за дебит като на нормален ГИ течна фаза

dhtj
13-06-2016, 22:37
Интересна идея.
Обаче на какво налягане работи ГИ течна фаза,
и на какво налягане работи JTS бензиновата система е интересно.

Не съм запознат с тези данни,
но по принцип, ако JTSа работи примерно на 30 бара бензин, за да се пръска същото количество газ през бензиновите дюзи ще ни трябва течна фаза помпа на поне 40 бара.

И другя интересен въпрос е какво ще правим с излишното гориво. Щото помпата може да помпи повече в рейката, отколкото дюзите могат да изпръскат. При бензина има обратна тръба и горивото се връща в резервоара.
При газта не знам как е?

don_pepone
13-06-2016, 22:50
JTS-a бачка с променливо налягане над 100бара, но както казах според мен си треба дебитна помпа, то налягането се прави от Бензиновата за високо налягане. В резервоара с иима една дебитна (подкачаща), а отпред си има такава зависоко налягане.
Не всички коли имат обратен бензин, доста от по-новите са само с подаваща тръба и електронен сензор за налягане и чрез импулси управляват помпата какво налягане да направи в рейката и като го достигне дори я спират, та затова си мисля че няма да е голям проблем да се направи това и с JTS-a стига и той да няма обратно гориво, но и да има то може да се връща в магистралата преди високото налягане. Абе трябва си една кола да се огледа по сериозно и обстойно и си мисля ,че ще се измисли вариант

Skyline
15-06-2016, 12:14
Някой получи ли номер на този човек, да видим какво казва за тея газови. иначе само празни приказки. Някой щеше да се обажда, и т.н.

Alex_26
16-06-2016, 07:03
Който ме е попитал съм дал номера

robygas
16-06-2016, 12:25
Някой получи ли номер на този човек, да видим какво казва за тея газови. иначе само празни приказки. Някой щеше да се обажда, и т.н.

Фирмата е DEK
http://www.dek.bg/main.php
уредбите които правят са
http://www.bluetronic.info/bg/klienti

само дето явно игнорирате това което написах, че едно е да си правиш експерименти с някоя кола, и съвсем друго е да имаш готова сертифицирана уредба за нея.
Второто е, че тази единична кола е правена месеци проби и грешки, със съответните гърмежи, счупени колектори и.т.н.
Това, че хората са грамотни и им е предоставен автомобил върху когото да експериментират не означава, че имат готово решение за пазара.

Alex_26
16-06-2016, 14:13
Дали има счупени колектори?
Ти способен ли си да направиш това, дето Младен е направил и прави?
М/у другото блутроника няма ъпдейти, версии, вариации като фобос, например. Слагащ, настройваш елементарно и караш
А който се интересува от директното - да звънне на телефоните там и да търси Младен (но след 16:00)

robygas
16-06-2016, 15:59
Човече, явно изобщо не четеш постовете, а разсъждаваш.

Alex_26
18-06-2016, 21:20
Жулиетата направи 128 000км с газовата на Младен и ... дюзите и работят без проблем

mimouzunov
19-06-2016, 01:38
Онзи ден един мой приятел монтира газов инжекцион, но не с течна фаза на една Жулиета 1.7/240. Колата излетя, но собственикът не пожали 2200лв. Няма да пиша кой е за да не правя реклама. Ако някой поиска координати да ми пише на ЛС или да ми се обади

Това е цитат от "01.05.16 г., 08:15 " , не че нещо ама евала на шофера... Щом за няма и 2 месеца е навил 100000+ км... :lupe: :Tease:

---------- Post added at 01:38 ---------- Previous post was at 01:37 ----------


Жулиетата направи 128 000км с газовата на Младен и ... дюзите и работят без проблем

,,,

Alex_26
19-06-2016, 10:30
Това е цитат от "01.05.16 г., 08:15 " , не че нещо ама евала на шофера... Щом за няма и 2 месеца е навил 100000+ км... :lupe: :Tease:

---------- Post added at 01:38 ---------- Previous post was at 01:37 ----------



,,,
Той монтира на друга кола, на Жулиетата е вече на над 3 години
Грешката е моя, неправилно съм се изразил

mimouzunov
19-06-2016, 13:47
Той монтира на друга кола, на Жулиетата е вече на над 3 години
Грешката е моя, неправилно съм се изразил

Твоито нее баш "неправилно изразяване" :balloon:

Alex_26
20-06-2016, 10:21
Твоито нее баш "неправилно изразяване" :balloon:
Добре де, ВИНОВЕН СЪМ