PDA

View Full Version : съвет при избор на pvc дограма



starata alfa
14-04-2013, 05:52
здравейте на всички ,решил съм да сменя дограмата на къщата на село че сегашната е много зле.там не се живее постоянно и незнам дали има смисъл от много скъпа дограма при положение че ходя там няколко пъти годишно.единственото на което съм се спрял в момента е стъкло 4 сезона,ще се радвам да чуя мнения и съвети,благодаря предварително

renyx
14-04-2013, 08:16
ПВЦ е най-изгодно.Вземи си обикновен стъклопакет и искай пантите да са фауцови.Ето ти снимка как изглеждат

fred
14-04-2013, 09:18
Аз съм за дограма на ролпласт, има пакети с две или три стъкла, също съм за ПВЦ то, препоръчвам тия К стъкла.

starata alfa
14-04-2013, 10:47
Аз съм за дограма на ролпласт, има пакети с две или три стъкла, също съм за ПВЦ то, препоръчвам тия К стъкла.
аз в нас съм с ка-стъкло и зимата е екстра но лятото ако не сложиш щори или плътно перде вътре става парник,затова се спрях на стъкло ,,4 сезона,,още повече че селото ми е преди Благоев град и там лятото темперетурите са доста високи,а зимата много рядко вали сняг

fred
14-04-2013, 11:52
Става разбира се, дограмата, която ми харесва е Трокал

ecotronic
14-04-2013, 20:26
Добро качество на добра цена са VEKA и REHAU.
На скъпите профили от сорта на Salamander скъпото им е марката.
Обковът e по-важен от профила.
К-стъкло не препоръчвам за южно изложение. Или 4 сезона или обикновено.

starata alfa
14-04-2013, 21:33
Добро качество на добра цена са VEKA и REHAU.
На скъпите профили от сорта на Salamander скъпото им е марката.
Обковът e по-важен от профила.
К-стъкло не препоръчвам за южно изложение. Или 4 сезона или обикновено.
аз в нас съм рехау и ка стъкло,когато я слагах това беше най доброто ,сега слушам много добри отзиви за века и обкова и най вече,но те май не са много разпространени защото не открих почти нищо за тях ,иначе офертите които имам до момента са от трокал,вива пласт и алупласт,но събирам още мнения

ecotronic
14-04-2013, 21:49
аз в нас съм рехау и ка стъкло,когато я слагах това беше най доброто ,сега слушам много добри отзиви за века и обкова и най вече,но те май не са много разпространени защото не открих почти нищо за тях ,иначе офертите които имам до момента са от трокал,вива пласт и алупласт,но събирам още мнения

Преди години бях слагал VEKA и съм много доволен. Миналата година най-добрата оферта беше на фирма, която предлагаха VEKA и REHAU. Аз клонях към Veka защото вече имах впечатления. Но когато попитах за обкова, хората ми обясниха, че този на REHAU е по-добър. Затова взех REHAU.
Нямам забележки. Ако те интересува, ще им изнамеря координатите.

starata alfa
14-04-2013, 22:11
Преди години бях слагал VEKA и съм много доволен. Миналата година най-добрата оферта беше на фирма, която предлагаха VEKA и REHAU. Аз клонях към Veka защото вече имах впечатления. Но когато попитах за обкова, хората ми обясниха, че този на REHAU е по-добър. Затова взех REHAU.
Нямам забележки. Ако те интересува, ще им изнамеря координатите.
ще съм ти благодарен

kolev
15-04-2013, 10:29
обкова може да се избира какъв да е. шуко, сиегениа-ауби, мако,гу все са добри.

Ichkin
15-04-2013, 11:27
Не всеки обков става на всяка дограма ...
Дискутирали сме темата доста и макар и да се занимавам с дограма, съм стигнал до извода, че най-изгодно за крайния потребител към днешна дата е да си поръча дограмата при друга фирма, която работи с ТРОКАЛ от Ролпласт. Производството им е на добро ниво, но монтажа им е мърляв.
Veka & Rehau не бих препоръчал ... Рехау не е лош като профил, но пожълтява.
Шуко за мен остава най-добро на пазара, но вече са малко мохиканите, които го правят и цената му е вдигната доста ... да не говорим, че може да попаднеш и на турско.
Като обков - Siegenia е великана там.

Mirela
15-04-2013, 16:23
Тъй като строим къща и се инртересувахме за дограмата като цяло. От всико,което чухме беше това че има голямо значение кога сеслага пролетта кви отклонения дава зимата дъра бъра сто чадъра . Накрая се стигна до извода че най важно е какъв обков ти се слага и дограмата да е бяла , това е основният цвят на дограмата и е най доброто. Нищо че цвят на дъб ,бор,клен и незнам още какви разновидности са по скъпи.

kolev
15-04-2013, 17:18
що пък бяла, особено на къща...

starata alfa
16-04-2013, 00:53
координатите които ми даде Любо са с обков масо ,от там те ми препоръчаха кбе пред века,като наблегнаха на рехау.странното е че за рехау друга фирма ми даде оферта с 300 лв по ниска за рехау

rusiq86
16-04-2013, 01:01
Подкрепям обков на сигения...с такива на 3 години съм в нас и не са мръднали!
малко ме е яд, че не поръчах вместо бяла дограма...имитация на дъб!

kolev
16-04-2013, 10:26
масо е също много хубав обков. няма проблеми с него.

Doomguy
16-04-2013, 10:32
Ние сме с профил Инотик и обков сигения и върши работа. Важно е също как са лепили профилите и как е извършен монтажа. И най-скъпата дограма изпълнена некачествено е капут. Другаде сме с трокал, и там върши работа и няма проблеми. Имаме в една стая алуминиева дограма, е това е пълен боклук. Зимата може да замръзнеш до нея, а обкова е пластмасов и духа от прозорците все едно няма уплътнение.

starata alfa
17-04-2013, 09:44
обков лементи върши ли работа.иначе вече имам добра оферта за рехау с обков сигения и май щее това

iee
17-04-2013, 11:07
обков лементи върши ли работа.иначе вече имам добра оферта за рехау с обков сигения и май щее това

Тва Лементи, даже не съм го чувал ;) Рехау със Сигения е приемлив вариант. Много е важно профилът да не е от най-евтините, щото след 1 година ще пожълтее и ще почне да се нацепва :) За обковът е ясно, че трябва да е качество!

old alfist
17-04-2013, 12:06
Може би не е уместно в тази тема, но PVC дограмата е със съмнителна издръжливост - според мен ще папази качествата си и вида не повече от 10г., а все пак дограма не се сменя всеки ден.
Най-добре е дървена със стъклопакет - боите са на водна основа, а вида им няма нужда от коментар, защото е неоспорим.

MUROMAN
17-04-2013, 17:16
обков лементи върши ли работа.иначе вече имам добра оферта за рехау с обков сигения и май щее това

Oбкова е elementis - работи ,но не ти го препоръчам.