PDA

View Full Version : голям разход причина ?!



seik00
16-04-2013, 19:23
колата е фиат купе 1.8 131 коня

със нормална газова уредба е при нормално кране колат ми дава разход около 14,15 че и повече. Възможно ли е причината да е от заминали мембрани на изпарителя, ако някои има няккакво предположение с радост ще го изслушам :)

ecotronic
16-04-2013, 21:08
колата е фиат купе 1.8 131 коня

със нормална газова уредба е при нормално кране колат ми дава разход около 14,15 че и повече. Възможно ли е причината да е от заминали мембрани на изпарителя, ако някои има няккакво предположение с радост ще го изслушам :)

Ако са заминали мембраните, вероятно колата изобщо няма да работи на газ. Висок разход се получава от лоша настройка на уредбата, от мръсен въздушен филтър, от калпава газ или от скапани или силно зацапани гумички на клапите на двете камери на изпарителя. Тези гумички е хубаво да се сменят периодично. Аз например, съм ги сменял на всеки 10K , за разлика от мембрани, които за 100К съм сменял само веднъж.

seik00
17-04-2013, 11:36
ами колата работи на газ, пробвах да се правя на маистор като си вартя крана за подаване на газ преди изпарителя и наи вероятно съм го разбутал адски много, иначе няма проблем с варвене палене и така нататък

питане : тези гумички трудно ли се сменят

ecotronic
17-04-2013, 11:40
ами колата работи на газ, пробвах да се правя на маистор като си вартя крана за подаване на газ преди изпарителя и наи вероятно съм го разбутал адски много, иначе няма проблем с варвене палене и така нататък

питане : тези гумички трудно ли се сменят

Смяната на гумичките не е трудна, но за целта изпарителят трябва да се демонтира и разглоби.

По-важното е след това да се направи добра нстройка на системата.

seik00
17-04-2013, 18:06
ясно значи трябва подмяната им и после при някои експерт добра настроика :)


благодаря за информацията :)