PDA

View Full Version : Защо ми гръмна ГИ???



clockmaster
19-04-2013, 10:07
Преди 500 км си сложих ГИ. И вчера като тръгнах да паля, след като колата беше стояла цял ден на място, каза БУМ и колектора отиде.Някакви предложения защо и какво да правя?

RUNNING WILD
19-04-2013, 11:21
все си мисля че колата ти първо пали на бензин и като загрее прехвърля на газ,ако си с газов инжекцион трябва да впръсква директно кви бум кви трясъци при палене,може да ти гърми стартера ако излиза дим от капака и гърми като пиратка и мерише на барут е от стартера има едни бакелити дето се търкат като запече.

Liminat
19-04-2013, 11:51
Някакви предложения защо и какво да правя?
След като е гръмнала докато палиш на бензин, начи дявол знае защо е гръмнала, а какво да правиш, ами сменяш колектора и на въже при ROBYGAS.

clockmaster
19-04-2013, 19:24
все си мисля че колата ти първо пали на бензин и като загрее прехвърля на газ,ако си с газов инжекцион трябва да впръсква директно кви бум кви трясъци при палене,може да ти гърми стартера ако излиза дим от капака и гърми като пиратка и мерише на барут е от стартера има едни бакелити дето се търкат като запече.

Никакви бакелити, бате. Аз не че разбирам много, но пластмасовия колектор, който е на двигателя, откъм купето е разцепен. По-точно изглежда като че ли се е разглобил. Точно това е странното - аз затова си сложих инжекцион, че да не гърми, а то....:wallbash:

Tedo
19-04-2013, 19:29
Въпроса е дискутиран многократно
Най-вероятно се касае за некоректни настройки на ГИ
След като е на 500 км, предполагам е в гаранция, защо не я закараш където е монтирана?

dimitar_vd62
19-04-2013, 19:55
Тряа си монтираш и "кихалка",за да не ти цепи колектора.И си намери алуминиев.

ecotronic
19-04-2013, 20:27
За да гръмне при студен старт на бензин, има нещо тотално сбъркано и обгазява колектора.
Да не би да палиш в авариен режим (директно на газ)?

Strato
21-04-2013, 17:47
Колега я си провери рейката да не би да не затваря някой инжектор и да пуска газ в колекторите? Ако не е това провери кабели свещи и бобини ако не е и това ще мислим друго :]

clockmaster
22-04-2013, 13:12
Да не би да палиш в авариен режим (директно на газ)?
По нищо не личи да е в авариен режим - би трябвало да сигнализира някак си, нали?
Днес чакам газаджията да дойде да направи оглед на местопрестъплението и после ще дам инфо.

Strato
22-04-2013, 13:17
По нищо не личи да е в авариен режим - би трябвало да сигнализира някак си, нали?
Днес чакам газаджията да дойде да направи оглед на местопрестъплението и после ще дам инфо.
Ами то аварийния режим на повечето Г.И е даваш на контакт задържаш бутончето за смяна газ/бензин за известно време чува се как клапана отваря и си палиш директно на било то газ или метан ..

clockmaster
22-04-2013, 13:24
Ами то аварийния режим на повечето Г.И е даваш на контакт задържаш бутончето за смяна газ/бензин за известно време чува се как клапана отваря и си палиш директно на било то газ или метан ..

Не, не съм превключвал принудително със сигурност. Всичко си работеше автоматично.

---------- Post added at 10:24 ---------- Previous post was at 10:22 ----------


Тряа си монтираш и "кихалка",за да не ти цепи колектора.И си намери алуминиев.

А някой може ли да ми каже от кои др.модели колектора става за моята, че не се намират много лесно? Приемам и конкретни оферти. :???:

clockmaster
23-04-2013, 17:10
Днес газаджията идва на оглед. Не откри нищо нередно в газовата уредба с компа си. Провери дали не пропускат клапаните. Не. След това звъня по телефона на някой за консултация и ми каза, че най-вероятно е заради проблем с ламда-сондата.
Възможно ли е това да е обяснението?
Като се има предвид, че сондата ми е на около 20 хил. км...

oem
23-04-2013, 19:43
Газовите инжекциони се слагат за да не гърми, а се слагат такива защото са способни да контролират притока на газ коректно. Дефакто, когато не е настроен правилно въпросния, гърмежите идват не много късно по ред причини косвено свързани с работата на газ на автомобила, много преди случката. Това е така поради наличието на адаптивно управление на бензиновия управляващ блок. За целта газовия инжекцион трябва да бъде настроен така, че да не обърква бензиновия при работа на газ и последващото палене на бензин да бъде коректно.

kendo
26-04-2013, 09:55
При мен изпускаше газ от маркуча за вакуума на изпарителя и от там през тройника пълнеше колектора.В комплект със стари кабели на свещите и от колектора останаха само тръбите.

mordohy
27-04-2013, 23:02
Ламбда сондата започва да работи доста време след старта. Поне не веднага с паленето.
Тоя газаджия е по-тъп и от мене.:pokey:
Аз откакто ми чопли по колата един приятел, нито старата на газ, нито новата на метан са ми гърмяли до сега!
А преди, когато сам си ги регулирах на ухо, все трещяха.
Хвани го тоя и да си види къде е проблема.
Тия лаптопи са много хубаво нещо. Проблема е, че не всеки знае да ги чете!:comphits:

clockmaster
29-04-2013, 16:59
След няколко дни чесане по главата и естествено след четене на лаптопи се оказа, че дебитомера ми е сдал багажа. Оттам се бърка и ламдата и става турлюгювеч. Сменихме го (джоба ми още плаче...) и сега остава да се закачи пак ГИ. Надявам се да стане утре и след празниците ще докладвам.
Весели празници.

angel_1987
29-04-2013, 22:49
След няколко дни чесане по главата и естествено след четене на лаптопи се оказа, че дебитомера ми е сдал багажа. Оттам се бърка и ламдата и става турлюгювеч. Сменихме го (джоба ми още плаче...) и сега остава да се закачи пак ГИ. Надявам се да стане утре и след празниците ще докладвам.
Весели празници.

и аз сменях дебитомер но при мен никога не е гърмяла а само не вървеше дано наистина ти е това проблема :th_up: