PDA

View Full Version : Проблем със скорости или съединител



chaveto86
19-04-2013, 23:02
Здравейте колеги ! До днес на обяд всичко си беше ок, колата си вървеше, но сега вечерта като я запалих и усетих че скоростите влизат много трудно.След като я покарах 200-300 м. започна да мирише вътре в купето като на изгоряло. Спрях веднага, слязох да видя но дим нямаше от никъде. След 1-2 мин. като я запалих, при натискане на съединителя има вибрации в началото и скоростите почти не влизаха, а като тръгнех да включа на която и да е скорост имаше леко бучене(виене).Тъй като бях по средата на пътя и трябваше да я прибера я запалих, вкарах на 3та (трудно) и тръгнах. Пак миришеше леко, но някак си стигнах до нас на 3та. След като паркирах я оставих за 5мин. и след палене пак имаше вибрации. Според вас тези симптоми за съединителя ли са или скоростите. Благодаря предварително ! Колата е Alfa Romeo GT 1.9 jtd.

sjuto
19-04-2013, 23:28
Аз съм за-съединител,ако при изгасен двигател скоростите влизат нормално.

Alamo
20-04-2013, 10:17
Коя година е колата? Скоро приятел имаше същия проблем. 1,9 JTD 2002г съединител валео - комплект на 20 000км оказа се счупено ухо на аксиалния лагер. ТА без отваряне поне на съединителя няма да се разминеш. Извод - не си купувайте валео.

chaveto86
20-04-2013, 11:33
2004 Ноември е колата, но до сега не съм сменял или пипал нищо свързано със съединителя или скорости. Просто като се качих и запалих започнаха да влизат трудно скоростите и след около 300-400 м. замириса като на изгоряло и след това педала започна да трепти леко при натискане. Най-лошото е че се случи точно в началото на уикенда и до Понеделник или Вторник няма кой да ми обърне внимание :crybaby:

barash
20-04-2013, 12:06
Извод - не си купувайте валeo

Колега аз освен Валео друго не бих си сложил,не е само името по-важно е как ти го монтират този лагер но тоава е друга тема на разговор?

По-въпроса,+ отмен за съединител.

georgi_pg
20-04-2013, 13:22
Здравейте колеги ! До днес на обяд всичко си беше ок, колата си вървеше, но сега вечерта като я запалих и усетих че скоростите влизат много трудно.След като я покарах 200-300 м. започна да мирише вътре в купето като на изгоряло. Спрях веднага, слязох да видя но дим нямаше от никъде. След 1-2 мин. като я запалих, при натискане на съединителя има вибрации в началото и скоростите почти не влизаха, а като тръгнех да включа на която и да е скорост имаше леко бучене(виене).Тъй като бях по средата на пътя и трябваше да я прибера я запалих, вкарах на 3та (трудно) и тръгнах. Пак миришеше леко, но някак си стигнах до нас на 3та. След като паркирах я оставих за 5мин. и след палене пак имаше вибрации. Според вас тези симптоми за съединителя ли са или скоростите. Благодаря предварително ! Колата е Alfa Romeo GT 1.9 jtd.
Колега, беше ли твърд педала на съединителя преди това?

chaveto86
20-04-2013, 13:29
Колега, беше ли твърд педала на съединителя преди това?

Ами не, просто малко по-трудно влезе 1ва. Все пак и да го мислим и обсъждаме без съдействието на майстор няма да се оправи :surrender: Просто се чуда, как така от нищото се появи този проблем, като до преди няколко часа нямаше никакви такива.

tonov
20-04-2013, 16:34
Имах подобни проблеми + тресене в момента на зацепване -> счупено ухо на аксиалния лагер.

code
20-04-2013, 17:15
Вчера ми донесоха такъв лагер без ухо да им го търся - само лагер няма никъде. Беше за 147 1,9 - най-вероятно същия. Тоя лагер със счупено ухо почва да става клише.:screwy: Извод - трябва да се обръща специално внимание при монтаж на движението на лагера по оста - смазка!