PDA

View Full Version : малко помощ



georgi.nikolaev
21-04-2013, 14:39
Здравеите колеги на скоро си взех 156 1.6 120кс 98г.
Имам два проблема които исках да ги споделя с вас дали сте ги имали,1-во индикаторът за аербег ми свети постоянно,2-ро индикаторът за ръчната и тои ми свети постоянно.А и ощте един проблем не работи километражът,обворих го но не му разбирам надявах се да е нещо видимо но уви,а на сервиз ще ходим с нея:-P след 2 седмици защото нямам време и финанси сега.
Ако някои е имал същите проблеми да сподели ще сам мн благодарен а и не искам да се разделям с нея това е любимата ми марка от дете.

Lyubo
21-04-2013, 20:59
Най добре я закарай на диагностика, а ко не ти работи и ти искат доста пари за ремонт взимай 2-ра ръка и си свиркай.

ПП. Добре дощъл в клуба. Дай някой снимка да я видим късметлийката.

vladev
21-04-2013, 22:12
Здравеите колеги на скоро си взех 156 1.6 120кс 98г.
Имам два проблема които исках да ги споделя с вас дали сте ги имали,1-во индикаторът за аербег ми свети постоянно,2-ро индикаторът за ръчната и тои ми свети постоянно.А и ощте един проблем не работи километражът,обворих го но не му разбирам надявах се да е нещо видимо но уви,а на сервиз ще ходим с нея:-P след 2 седмици защото нямам време и финанси сега.
Ако някои е имал същите проблеми да сподели ще сам мн благодарен а и не искам да се разделям с нея това е любимата ми марка от дете.

Здравей колега,

1. За възглавницата може да се свържете на диагностика да видите коя е проблемната. Буксите се намират под съответната седалка - почистване и контактен спрей ще го оправят. Трябва ти компютър да изчистиш грешката.

2. За ръчната - или механизма на самата ръчна не е наред или спирачната течност (намаляло ниво, вдигнало се ниво). По спомен лапмата беше една за двете (може и да бъркам).

3. Километража е през АБС-а. Пак на диагностиката може да видиш дали някой датчик не прави проблеми - може да минеш с почистване, може да се наложи и смяна (има ги втора ръка).

georgi.nikolaev
22-04-2013, 20:48
БЛАГОДАРЯ ЗА ПОМОЩА МН НО ЩЕ ХОДИМ ДРУГАТА СЕДМИЦА НА ДОКТОР ДА МЕ ЗАРАДВА

Колега, моля изключвай си CAPS LOCK, писането с главни букви се приема за ВИКАНЕ.

georgi.nikolaev
22-04-2013, 21:47
Най добре я закарай на диагностика, а ко не ти работи и ти искат доста пари за ремонт взимай 2-ра ръка и си свиркай.

ПП. Добре дощъл в клуба. Дай някой снимка да я видим късметлийката.

ЕТО ТОВА Е http://clubalfaromeo.com/forum/picture.php?albumid=1234&pictureid=4239


http://clubalfaromeo.com/forum/picture.php?albumid=1234&pictureid=4238

---------- Post added at 21:47 ---------- Previous post was at 21:41 ----------


БЛАГОДАРЯ ЗА ПОМОЩА МН НО ЩЕ ХОДИМ ДРУГАТА СЕДМИЦА НА ДОКТОР ДА МЕ ЗАРАДВА

Колега, моля изключвай си CAPS LOCK, писането с главни букви се приема за ВИКАНЕ.


извинете не знаех за това

mirchozo
22-04-2013, 21:54
Нов внос от Шумен :)
Както те посъветваха колегите, първо цъкни една диагностика за да видиш кое и защо свети, ако си от Варна се свържи с Иво (пининфарина) коректен е и ще ти свърши работа, ако ти се идва до Добрич също ще ти намерим читав майстор и пак ще останеш доволен.
Относно еърбега, често срещан проблем е буксите, ако пипаш там задължително без акумулатор и без да мериш с мултицет възглавниците. Също може и дефектирала централа.
Относно лампата за ръчната, светва при износени накладки, при липса на спирачно масло в казанчето, при проблем с абс-а (невинаги но тогава свети и лампата на абс). Възможно е и централата на абс да е проблемна, тя взима сигнал от предните датчици и казва на скоростомера какво да покаже.

georgi.nikolaev
22-04-2013, 22:18
Нов внос от Шумен :)
Както те посъветваха колегите, първо цъкни една диагностика за да видиш кое и защо свети, ако си от Варна се свържи с Иво (пининфарина) коректен е и ще ти свърши работа, ако ти се идва до Добрич също ще ти намерим читав майстор и пак ще останеш доволен.
Относно еърбега, често срещан проблем е буксите, ако пипаш там задължително без акумулатор и без да мериш с мултицет възглавниците. Също може и дефектирала централа.
Относно лампата за ръчната, светва при износени накладки, при липса на спирачно масло в казанчето, при проблем с абс-а (невинаги но тогава свети и лампата на абс). Възможно е и централата на абс да е проблемна, тя взима сигнал от предните датчици и казва на скоростомера какво да покаже.


здр благодаря за инфото много,ще послушам съветът ти щте опитам да се свържа с ИВО,ами наклатките са ми сравнително нови,имам спирачна течност даже повече от колкото трябва,а и АБС не свети.:big_bow_down:

myato
22-04-2013, 22:28
здр благодаря за инфото много,ще послушам съветът ти щте опитам да се свържа с ИВО,ами наклатките са ми сравнително нови,имам спирачна течност даже повече от колкото трябва,а и АБС не свети.:big_bow_down:

Той ABS-ът може да не свети, но това не е гаранция, че работи. Диагностика му е майката.
Иначе е хубавица.

georgi.nikolaev
22-04-2013, 22:43
Той ABS-ът може да не свети, но това не е гаранция, че работи. Диагностика му е майката.
Иначе е хубавица.

дано да не е абс че сигурно е маса пари

myato
22-04-2013, 22:53
дано да не е абс че сигурно е маса пари

Дори и да е той(което искрено се надявам да не е), втора ръка се намира за 50 - 60лв.

mirchozo
22-04-2013, 22:58
Не се стряскай толкова, втора ръка има всичко на приемливи цени.