PDA

View Full Version : Проблем с ГИ (МегаДжет)



haton
21-04-2013, 17:31
Здравейте! Искам да споделя следния проблем(надявам се на мнения и малко помощ): Колата е Алфа Ромео 156 1.8 с ГИ на MegaJet, а проблема е такъв че напоследък колата при подаване на газ започва едно присецване едно придърпване .. ужасно направо...ходих смениха ми рейката и се оправи(като и двамата майстори не вярваха че е от това); Колата тръгна и карах около 3-4 дена без проблем,докато вчера отново започна същата история. Другото което прави е че като превключи на газ на няколко пъти започват да падат оборотите...аха да загасне и дори няколко пъти загасна. Преди месеци имах такъв проблем и отново беше въпросната рейка. Смениха я и карах доста време...сега симптомите са същите но рейките да се прецакват за 2-3 дена...нещо не мога да го повярвам!? Някой да е имал подобен проблем..? И какво е решението че всяка седмица до сервиза не си е работа :) Благодаря предварително!

Strato
22-04-2013, 13:15
Здравей колега много неприятна ситуация е това...
Така едва ли някой може да ти каже с точност какъв е проблема но ще ти кажа какво да провериш
-Инжекторите на рейката ( О пръстените гумичките на буталцето и хода им )
-Налягане което дава изпарителя след редукцията (трябва да е някъде около 1-1.5 бара)
- Измерване на комп-а ( мери се съпротивление на всеки един от кабелите дето влиза в бобините на рейката) като гледаш за големи отклонения от един спрямо друг вътре има едни транзистори дето предния месец ми стровиха животеца докато се прибера от Свищов..
-Самите бобини (на тях си пише колко ома трябва да са )
- и стандартните неща кабели свещи бобини ...

haton
22-04-2013, 16:06
Ами свещите ги смених скоро..преди 1 седмица някъде...NJK от ebay.co.uk :) Кабели и бобини не съм гледал но бобината .. тя не е ли или работи или не работи... !? :) Рейката мойте газаджии където ми е слагана не вярваха да е от нея...била хубава и т.н. но като я смениха колата тръгна...до съботата ;) Неделята карах и този проблем с придърпването го нямаше...само при превключване от бензин на газ някой път иска да гасне...ходих тази сутрин и каза че ми е качил малко на празен ход газ...пък да видим :) (Всеки път като ходя я закачат на компютър..предполагам че изброените неща се проверяват от тях)