PDA

View Full Version : Салон от комби на седан



sUkI
23-04-2013, 19:02
Колеги,харесал съм кожен салон самоче е от комби,всички кори и предните седалки ще си паснат,но имам въпрос дали задната седалка ще стане?И ако не стане някакво преправяне има ли?

undy
23-04-2013, 19:31
До колкото знам на комбито е по-широка...та не знам как ще я набуташ.....но аз съм оптимист и все си мисля,че ще стане:thumbup:

sUkI
23-04-2013, 19:36
До колкото знам на комбито е по-широка...та не знам как ще я набуташ.....но аз съм оптимист и все си мисля,че ще стане:thumbup:

Мерих ги задните все още монтирани и ми излизат еднакви като размери...:unsure::unsure::unsure:

undy
23-04-2013, 19:40
Бе и аз си мисля,че трябва да са тука/тука на размери.......виж самото закрепване може да създаде малко грижи......а и там с кората(при седана) не знам как стоят нещата.

Ladjov
23-04-2013, 19:46
виж захващането на вагона е с две заключалки и седалката се събира . Докато на седана до колкото знам е фиксирана .

mirchozo
23-04-2013, 20:09
Ще трябва да преправяш, захващането им е различно. Ако си сръчен можеш да махнеш ламарината, като сложиш други разпънки, така при сваляне на облегалките ще имаш доста място.

ivomanev
24-04-2013, 00:27
Аз отдавна имам кожен от комби но още не съм го монтирал. Като цяло наистина закачването е различно, и би било добре ако се изреже преградната ламарина м/у багажника и купето за да има повече място. Облегалката на комбито е от 4 части и там трябва да се мисли за закрепване! Отделно може би ще е проблем захващането на облегалката по средата заради една капачка която води към резервоара. И още нещо - подглавниците на комбито са на облегалката, а на седана са на кората, и ако се оставят на облегалката на кората ще останат дупки!
Мисля че ако човек има желание и е сръчен ще се получи! :)

mirchozo
24-04-2013, 08:54
Ако ще се реже ламарината, задължително трябва да се поставят "разпънки". Дали ще са тръби или друга ламарина поставена под тонколоните е въпрос на личен избор, но ако ги няма тия неща е възможно ботушите за амортисьорите да се изместят с времето и тогава става мазало, няма регулиране и сходимост на задния мост. Пропуснах да отбележа, тия неща се заварят преди да се махне преградната тенекия.

пс Що се занимавате с глупости, намерете си подходящия салон, сега поне коли на части колкото искаш, не е като преди 5г.

dimitar_vd62
24-04-2013, 10:12
И не само.И купето може да се посуче и има да се чудиш що не ти идват вратите.Това нещо на гуми не се прави.Колата се слага на подпори, слагат се разпънки и се прави нещо което да замести ламарината за да се запази геометрията на колата.Не може просто да се отреже и да се махне.Тая ламарина не е сложена просто да ти крепи седалката.Ако колата беше със шаси щеше да имаш по-голяма свобода на действие, но тя е самоносеща конструкция и всеки панел си има роля.Не че е невъзможно, но трябва да знаеш как да го направиш.

kalojan
01-05-2013, 11:33
Ако вече сте се отказали от салоните за комби и искате да се отървете от тях срещу определена сума ми драснете на лс с малко снимки и цена :)
За моята ми трябва салон с възд. възглавници в предните седалки :)

ivomanev
02-05-2013, 01:37
Ако вече сте се отказали от салоните за комби и искате да се отървете от тях срещу определена сума ми драснете на лс с малко снимки и цена :)
За моята ми трябва салон с възд. възглавници в предните седалки :)
Ако се уредиш с предни седалки, от мен имаш задната която е в мн. добро състояние! Сваляна е от 2004г. и имам и кори за 4 ел. стъкла! Пиши ако имаш интерес или 0894 644 590 ;)

Lyubo
15-07-2013, 20:21
Да попитам салона от 147-цата (4 врати) ще стане ли на салон от 156-ца седан без преправяне?

krasy k
16-07-2013, 08:20
Не.