PDA

View Full Version : Смяна на задни механични с ел.стъкла Алфа 156



роската
30-04-2013, 19:50
Здравейте, колеги. Предварително се извинявам , ако нарушавам правилата на форума, но от 5 минути съм вътре. С този риск искам да попитам как мога да си направя задните стъкла с ел. механизъм. Мога да си взема от една катастрофирала всичко, което ми трябва, но не знам какви от частите ми трябват. Благодаря преварително!

GammaRay
01-05-2013, 09:13
След като можеш да си вземеш всичко - вземи си две врати и си готов.

п.с А това, че си от 5 мин. вътре, не ти пречеше да прочетеш правилата за 1 мин :)

роската
01-05-2013, 09:20
Благодаря колега! По-скоро май ще ми трябва ел.схема на управлението, за да разбера дали ми трябва друг модул или задните стъкла се управляват отделно. Вече имам машинките и бутоните за задните врати, както и конзолата, която управлява всички врати от шофьорската. Под жабката е модула, но не съм наясно още дали трябва да се сменя. Ще търся ел.схема някъде из форума, за да не правя глупости сам. Ако някой знае как стават нещата нека ми пише.

п.с. В кой раздел трябва да пиша по въпроса, за да не спамя на колегите темите?

danniel
01-05-2013, 11:09
В кой раздел трябва да пиша по въпроса, за да не спамя на колегите темите?

Добре дошъл, колега! Уцелил си раздела, със сигурност има хора, които ще ти помогнат, въпрос на време е да ти видят темата. По лесно занапред ще ти е ако в подписа си напишеш малко инфо за колата. Поздрави и успех!

ecotronic
01-05-2013, 11:28
Благодаря колега! По-скоро май ще ми трябва ел.схема на управлението, за да разбера дали ми трябва друг модул или задните стъкла се управляват отделно. Вече имам машинките и бутоните за задните врати, както и конзолата, която управлява всички врати от шофьорската. Под жабката е модула, но не съм наясно още дали трябва да се сменя. Ще търся ел.схема някъде из форума, за да не правя глупости сам. Ако някой знае как стават нещата нека ми пише.


Ето я схемата:

http://snimki.be//store/1/961367396628.jpg


Горната схема е за предните стъкла. Долната е за задните.
Както виждаш за разлика от предните стъкла при които има управляващ модул M40, за задните такъв няма.
Просто трябва да реализираш окабеляването.

Успех!

роската
01-05-2013, 15:17
Благодаря Ecotronic!!! Тия дни като свърша работа ще пиша подробности. Хубав ден на всички!!!

tonov
02-05-2013, 10:40
Както сам си се досетил, трябва да смениш конзолата за управление на стъклата от шофьорската врата. НО трябва да смениш и кората, новата конзола е по-дълга и не влиза. Или пък по-варварския начин е да я издялкаш ;) Също, просто козметично, измисли с какво ще затапиш дупките от манивелите отзад. Или пък, щом имаш възможност, направо смени корите.

Провери и дали имаш прекарано окабеляване (има такава възможност) иначе филмът е голям.

роската
02-05-2013, 20:17
Окабеляване във вратата нямам, но ще взема инсталации от вратите на Алфата с 4 ел стъкла. По-интересно ще е ако в куплонзите, които са между купето и вратите няма предвидено захранване. Някой знае ли?

zdravko_ss
02-05-2013, 20:24
Взимай цялата инсталация с куплунзите.

ecotronic
02-05-2013, 21:22
Окабеляване във вратата нямам, но ще взема инсталации от вратите на Алфата с 4 ел стъкла. По-интересно ще е ако в куплонзите, които са между купето и вратите няма предвидено захранване. Някой знае ли?

Захранване (+12V) вероятно няма да има както е нормално на 7 - ми пин на буксата между вратата и купето:

http://snimki.be//store/1/541367518502.jpg

понеже то идва от превключвателя H55 от конзолата на шофьорската врата, блокиращ действието на задните стъкла. А ти вероятно го нямаш още.
По скоро да провериш дали съществува окабеляването между съответните букси, като гледаш схемата.

роската
04-05-2013, 15:02
И така... След като поразглобих половината кола се оказа, че окабеляване до задните врати за ел стъкла естествено НЯМА :) Ще трябва по трудния начин да станат нещата. Също така, както вече предполагате сами в инсталацията до шофьорската врата положението също е само за предните прозорци. Модула за управлението обаче е еднакъв и за двете инсталации. Понеже утре ще се напивам по случая ще пиша пак в понеделник :) Весели празници!

i.ganchev.ganchev
07-05-2013, 21:03
А бе той понеделник не мина ли вчера :drunk:
Само напомням, щот ми е интересно какво се случва :eat:

undy
07-05-2013, 22:36
Сигурно е набучил дръжките на предните ....покрай толкова празници..........и днеска е още по-тежко ................шегувам се:balloon:
Успех на колегата,разбира се.

Alfoso
08-05-2013, 21:43
Сега почвам да осъзнавам защо тия нагледно простички опции струват камара пари при поръчка на нов автомобил :)
Следим развитието и успех !

роската
09-05-2013, 11:07
Привет колеги! Към момента вече има ел.огледала колата, но не ми остана време да ги активирам и отпред през шофьорската врата. За момента ще ги оставя така, че заминавам след няколко дни да си работя барчето на морето. Септември като се прибера продължавам по задачките.

undy
12-05-2013, 20:32
Привет колеги! Към момента вече има ел.огледала колата, но не ми остана време да ги активирам и отпред през шофьорската врата. За момента ще ги оставя така, че заминавам след няколко дни да си работя барчето на морето. Септември като се прибера продължавам по задачките.
Абе Роска,и огледала ли нямаше бе брат....

savo86
02-03-2015, 19:49
Здравейте колеги,

Аз сега се включвам, понеже и на мен ми опря до конверсия на задните стъкла и открих темата. При мен се оказа, че окабеляване до букасата, която влиза във вратата, няма. Бях намерил ето тази тема в английския форум: http://forum.alfa156.net/forum/forum_posts.asp?TID=52991, в която описват как само със смяната на окабеляването вътре във вратата ставало... Да ама не. Може и да има разлики в годините, но като цяло е нелогично да се прекарва окабеляване и производителя да влага средства в това, при положение, че няма да се ползва (когато автомобила е с ръчни стъкла).
Сега започва големия филм, да се опитам да прокарам необходимите кабели, че да се захранят тези моторчета отзад. Дотогава съм без отваряне на задните стъкла.
Беше ми любопитно дали някой го е правил и дали е успял в това начинание. Ще се радвам някой да сподели опит. Ако не, аз като завърша моята ще ви кажа как е минало :)

dimitar_vd62
02-03-2015, 20:41
Ами то убаво, ама ме съмнява са отървеш само с кабели до задната врата.Щото на пълния ел пакет на шофьорската врата има пет бутона - 4 за всичките четири стъкла и един който заключва задните в ако искаш по някаква причина да не ги отваря пасажера отзад/най-вече малки деца/.Та ако инсталацията наистина не е универсална до буксата на вратите, те чака схема поялник кабели и мамата с останалата женска рода и няколко бири.Може да погледнеш тука -http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=87743 - да не се чудиш що не ти минават кабелите през колонката.

ivo_63
02-03-2015, 21:33
на кого му трябват пък задни ел стъкла , аз съм ги забранил за всеки случай, за кефа си има климатик , няма отваряне на стъкла.