PDA

View Full Version : киха на ниски обороти



filip_32
02-05-2013, 19:43
Здравейте !
Малко съм като индианец относно Алфите и за това се обръщам към вас за съвет.
Наскоро взех едно боксерче за жена си,но беше само на бензин и реших да му сложа газчица. И оттук започна кихането. Когато е на бензин,няма ядове,но щом превключи на газ и край. На място си работи на 900 оборота и като подадеш плавно газ,поема...но натисна ли рязко педала пука и гасне. Пускам я на газ на дълго,няма забележки,но падне ли под 2000 оборота и пак се повтаря пукането. Смених кабели и свещи,огледан всичи маркучи и смених филтъра,но няма ефект. Забравих да кажа,че става въпрос за Алфа 146/1.3 boxer. Сложих обикновена газова,турска. Ако някой се е сблъсквал с подобно нещо или се сеща от какво се получава това,нека пише. Благодаря Ви предварително

ecotronic
02-05-2013, 20:55
Много е вероятно да киха заради бедна или богата смес в този диапазон от обороти. Реглаж на уредбата на базата на газ анализатор е много вероятно да реши проблема.

mordohy
03-05-2013, 00:26
Здравейте !
Малко съм като индианец относно Алфите и за това се обръщам към вас за съвет.
Наскоро взех едно боксерче за жена си,но беше само на бензин и реших да му сложа газчица. И оттук започна кихането. Когато е на бензин,няма ядове,но щом превключи на газ и край. На място си работи на 900 оборота и като подадеш плавно газ,поема...но натисна ли рязко педала пука и гасне. Пускам я на газ на дълго,няма забележки,но падне ли под 2000 оборота и пак се повтаря пукането. Смених кабели и свещи,огледан всичи маркучи и смених филтъра,но няма ефект. Забравих да кажа,че става въпрос за Алфа 146/1.3 boxer. Сложих обикновена газова,турска. Ако някой се е сблъсквал с подобно нещо или се сеща от какво се получава това,нека пише. Благодаря Ви предварително
Аз бях така години и то точно с тоя мотор.
Проблема е, че го е регулирал пишман майстор.
Сместа ти е много бедна.
Това се регулира с газ-анализатор.
Откакто един приятел ни регулира по тоя начин , нито една от газовите ми не е изгърмяла.
Не личи от ника ти, от къде си. Бих ти препоръчал някои от форумните ни майстори.
Ако си в някоя посьолка, имай в предвид, че тоя инжекцион много добре си потдържа оборотите.
Тоест нищо не регулираш.
Трябва да запалиш мотора, да го оставиш да загрее, а после, когато се стабилизират оборотите на празен ход да махнеш щекера на моторчето за празен ход. С други думи да го фиксираш на това положение.
Чак тогава почни да регулираш на газ.
Не се стреми да е бедна горивната смес
Но това, само в краен случай!