PDA

View Full Version : АВТОМАТИЧЕН КЛИМАТИК - ПРОБЛЕМ ?



shadows
03-05-2013, 13:33
Колеги , като всеки нормален човек на тоя мор дето е навън , и аз реших да пълня климатика и одисеята започна от там:

-пълнене с фреон и добавяне на цвят за установяване на теча .
- установен теч от О-пръстенче , сменено и всичко ок , вакум и всички показателчета в системата бяха повече от добри!
- след което по климатичните маркучи и има едни метални тръбички които очевидно бяха супер студени и си казах екстра всичко е ток и жица дет се вика, НО УВИ вътре при всички степени духа топло , компресора върти , перката си се пуска , филтъра на купето беше позацапан но доста сгоден , въпреки всичко пробвах за малко и без него , НИКАКЪВ ЕФЕКТ.

КОЛЕГИ помагайте с нещо да проверя някак тези клапи за топло/студено дали работят ( бушони релете и т.н) кое как и защо и къде се намира ! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО И ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ ! :big_heat:

pesho_kj
03-05-2013, 19:06
http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=78124

Zafo_84
03-05-2013, 19:16
Колега без да се ангажирам с решаването на проблема ти ,аз мисля че реостатите на перката ако си с два или с един без значение са здали багажа и не ти пускат първата (бавна) степен на вентилатора.
Виж някои с ФЕС да ти ги тества дали въртят,за друго не се сещам,или пресостата но е много малко вероятно да е той,успех и весели празници!

ПП:
Не е лошо все пак да кажеш малко повече за въпросната кола !

oem
03-05-2013, 19:29
Климатика пуска втора степен. Така че реостата нее от значение работи или не. По-скоро има проблем с клапите или модула се е ошашавил. Пробвай с откачане на акумулатора и преди да го закачиш закарай врътките на най студено. Закачаш акумулатора, даваш контакт и чакаш климатика да си намести клапите и да приключи с калибрирането. Ако пак не задуха студено трябва с диагностика да да се закачи и да се види клапата въобще мърда ли и ако не се почва разглобяването.

shadows
03-05-2013, 19:56
Колеги , колата е 156 2.0 11 месец 1998 :) година , видях по горната тема май май сега помежду празниците ще се разглабя .... :( Благодаря за темата и на всички отзовали се .. !

drizzt
03-05-2013, 20:45
Имах същия проблем, модула на климатика беше изгорял. Трудно го намерих, беше 150-200 лв по спомен преди две години. трябва да е някъде под/покрай жабката, с голям алуминиев радиатор.

mmitaka83
04-05-2013, 00:22
Климатика пуска втора степен. Така че реостата нее от значение работи или не. По-скоро има проблем с клапите или модула се е ошашавил. Пробвай с откачане на акумулатора и преди да го закачиш закарай врътките на най студено. Закачаш акумулатора, даваш контакт и чакаш климатика да си намести клапите и да приключи с калибрирането. Ако пак не задуха студено трябва с диагностика да да се закачи и да се види клапата въобще мърда ли и ако не се почва разглобяването.

Тука малко няма да се съглася. Климатика пуска почти веднага 1-ва степен, мога да го докажа и с видео материал ако някой иска да спори. Аз имах прекъснат реостат и се включваше 2-ра но при доста високо налягане което се усещаше доста по мотора.

bobyalfa
04-05-2013, 09:36
наи вероятно е клапата за топло и студено

shadows
04-05-2013, 17:25
Колеги , и аз така мисля че е от клапата и май ще се разглабя , мисля че не е от модула на климатика по една проста логика - когато е на климатик на различните градуси променя силата на струята ( ако това изобщо има общо ) , и от там ме навежда на мисълта че електрониката си работи без обаче да отваря клапата за студеното , тръбичката на климатика направо лепи пръсти от студ но до вътре влиза въздух само от топлата , ще разглобя и ще пиша ако постигна ефекта ! ВЕСЕЛ ПРАЗНИК !

Alexanderbb
06-05-2013, 16:35
Имах същия проблем, модула на климатика беше изгорял. Трудно го намерих, беше 150-200 лв по спомен преди две години. трябва да е някъде под/покрай жабката, с голям алуминиев радиатор.

На 156 цата да чукам на дърво не ми се е налагало но на 155 аналогичния модул под жабката с подобна цена обикновенно се лекуваше с един транзистор за 3 лева

shadows
07-05-2013, 16:02
За този модул нещо по пордобно , какава работа върши и има ли такива лекарски интервенции за под 150 лв защото иначе ще веем перчеми цяло лято :)

i.ganchev.ganchev
07-05-2013, 20:50
За този модул нещо по пордобно , какава работа върши и има ли такива лекарски интервенции за под 150 лв защото иначе ще веем перчеми цяло лято :)

Моргите са пълни със 156-ци :)
Не се шашкай, за тази кола вече почти всичко може да си намериш за жълти пари.
Разгледай раздел "продава -> авточасти и аксесоари", има много колеги дето продават части на сгодни цени.

shadows
22-05-2013, 10:52
Да споделя , проблема е временно решен със откачане на букса от 1 от 2 те моторчета , сега духа само студено , после ще му мислим , странна кола е Алфа Ромео , но защо ги обичаме .... :)