PDA

View Full Version : Партия Герб и Фалшифициране на изборите.



Pages : [1] 2 3

BillyBoy`
11-05-2013, 16:03
Преди малко поТВ-7 и NEWS7 със 350000 фалшиви бюлетини.

Furious 155
11-05-2013, 16:22
няма такава държава... нека да видим официално в следващите часове какво ще кажат от прокуратурата! ДАНО този път нещата стигнат до края и има присъди, не само за изпълнителите, но и за поръчителите, защото в целия европейски съюз сме за посмещище вече...
Отделно стои въпроса за това че същата печатница в Костинброд е правила бюлетините за миналите местни и президентски избори... сещайте се какво значи това!

Доко
11-05-2013, 16:27
Прокуратурата разби нелегална печатница на ГЕРБ
2013-05-11 16:06:25

Прокуратурата разби нелегална печатница на ГЕРБ с 350 хиляди фалшиви бюлетини, предаде репортер на БГНЕС.

Операцията е проведена в град Костинброд. Печатницата е собственост на фирма Мултипринт. Нейният собственик е близък на бившия вътрешен министър Цветан Цветанов. Става дума за общинския съветник от ГЕРБ Йордан Бончев и съпругата му Олга Бончева. Има данни, че Бончев е дясна ръка на Цветанов.

Иззети са 350 хиляди незаконни бюлетини. Тези бюлетини са факт, те са иззети от прокуратурата и са веществено доказателство.

По предварителна информация същата печатница е печатала бюлетините за местния и президентски вот през 2011.

Операцията е започнала вчера следобед, продължила е през целия ден и през цялата нощ.

Според свидетели, тук е имало хора с качулки, с автоматично оръжие. Те са били стотици на брой. Операцията е била много масова, много мащабна.

БГНЕС припомня, че бившият вътрешен министър Цветан Цветанов е отговорен за скандала с подслушванията на политици, бизнесмени, президента на Републиката и еврокомисаря Кристалина Георгиева. Прокуратурата счете, че има достатъчно доказателства, за да бъде повдигнато обвинение на Цветанов, но заради неговия имунитет не може да направи това.

Бившият министър на земеделието в кабинета "Борисов" Мирослав Найденов призна, че представители на правителството са били подслушвани от Цветанов. Той отиде в прокуратурата, за да представи доказателства. Малко по-късно излезе и запис на скандален разговор с участието на Бойко Борисов, Николай Кокинов и Мирослав Найденов. В него с циничен език тримата обсъждат възможността как да се предотврати производство срещу Найденов за корупция. След изтичането на този запис Кокинов беше отстранен от Софийска прокуратура.

Скандалът стана известен като "Българския Уотъргейт" и вече надхвърли границите на България. За него информират всички водещи европейски, американски и руски медии.

Проблемът с подслушванията влезе и в Европейския парламент, където ще има специално изслушване в края на май.

Утре за пръв път в съвременната история на България ще има чужда фирма, която ще извърши паралелно преброяване на вота, заради тежките нарушения регистрирани на общинските и президентски избори през 2011. Също така има наблюдателска мисия на ОССЕ, която включва над 250 наблюдатели – рекорден брой от 1990 насам.

http://mobile.bgnes.com/news/BG/soct/1085494

endeavour
11-05-2013, 16:42
Нищо ново за тези, които са били по-близо до провеждането на последните местни избори. В тях огромна част от кандидатите на Борисов спечелиха точно по този начин. Само че много българи отказаха да повярват и все още предпочитат "харизмата" и демагогията на един мафиот. Въпрос на личен избор. Аз обаче ще помня дълго как Марица носеше по течението си валидни бюлетини на "загубилия" пловдивски кандидат. Явно това е "европейското развитие на България". Със съответните "граждани".

fade
11-05-2013, 16:52
Аха... продължаваме да размишляваме (https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WKdbE6UzXaA) :tooth:

Доко
11-05-2013, 17:11
Интересно на кой е собственост ДАНС и прокуратурата? Какво общо има ТВ7?

fred
11-05-2013, 17:14
Изтрих си поста Доко, сори, - не ми се дрънкат глупости, но си прав-тия дето държат прокуратурата, съда, държат и ТВ 7, както и много други институции.Общото е че говорятлакардии, а едно лайно като Бареков-изпълнителен директор, става само за изтривалка на подметки.Това е общото-виж кой говори....Къде са материалите за БСП, ДПС и други видни "честни" парти
Та по добре е ГЕРБ да бъде, отколкото тия зад него.
Лично аза ще подкрепя, този, който присъства в линка на Фаде!

Доко
11-05-2013, 17:25
Изтрих си поста Доко, сори, - не ми се дрънкат глупости, но си прав-тия дето държат прокуратурата, съда, държат и ТВ 7, както и много други институции.Общото е че говорятлакардии, а едно лайно като Бареков-изпълнителен директор, става само за изтривалка на подметки.Това е общото-виж кой говори....
Та по добре е ГЕРБ да бъде, отколкото тия зад него.Аз лично съм тоя, дето Фаде го е пуснал!

А бе фалшифицирането на 350000 бюлетини изобщо не са глупости, и на мен не ми се изпада в полемика и дълги постове, но определено не съм съгласен "ГЕРБ да бъде", миналите избори всички си затваряха очите като подменяха бюлетините с чували.

fred
11-05-2013, 17:28
То и Софиянски имаше партийна книжка...А да видим колко е вярно това.
И пак питам-ти БСП ли предпочиташ?
Всички сме против ГЕРБ, и аз включително, но не вярвам на платени публикации, пуснати в деня на размисъл, за които се плаща символична глоба.
Идеята е ясна-БСП няма да спечели изборите и иска да подготви почвата за това.

Доко
11-05-2013, 17:32
То и Софиянски имаше партийна книжка...А да видим колко е вярно това.
И пак питам-ти БСП ли предпочиташ?
Всички сме против ГЕРБ, и аз включително, но не вярвам на платени публикации, пуснати в деня на размисъл, за които се плаща символична глоба.

Не мисля да правя политически агитации, аз съм за това някой вече да влезне в затвора, а който и да е след него поне малко да работи с респект, и да осъзнава, че е слуга на народа си, а не е избран за лична облага. Просто ГЕРБ се осраха, няма такова арогантно и нагло крадене и поведение на едни слуги. Говоря риторично, подразбирайте - управляващи.

fred
11-05-2013, 17:34
Аз съм за това някой вече да влезне в затвора, а който и да е след него поне малко да работи с респект, и да осъзнава, че е слуга на народа си, а не е избран за лична облага. Просто ГЕРБ се осраха, няма такова арогантно и нагло крадене и поведение на едни слуги.

И аз съм за това-да, ГЕРБ се осраха, но много по малко от БСП.В сравнение с тях, те са просто чавдарчета.Глупаватия бивш комунист Борисов и обкръжението му не може да се сравнява с БСП - Станишев, Р.Овч, Масларова, Р. Петков...хиляди са.
При тях всичко е на квадрат, на кубик и на на n-та степен, искам да видя и тях в затвора, ама май затова не става дума.Предизборно е и ГЕРБ са черните овце-а антибъгаларската партия БСП се явява алтернатива, разбираш ли, това не ми харсева.

BillyBoy`
11-05-2013, 17:41
Осрали са се по малко от БСП и разни там други?Аз ще те попитам тогава защо тогава техните лаина най-много миришат и със всеки изминал ден миризмата започва все повече и по силно да мирише?

fred
11-05-2013, 17:42
Е за мен БСП са с най миризливите лайна :dyrvo_v_kenefa:
А кой какво мирише е в приоритета на притежателя на носа, нали Били?Има такава новела на Гогол - Нос.Писал я е преди ГЕРБ и БСП, ама всеки, който я е чел може да отсъди и т.н.

Furious 155
11-05-2013, 17:45
Предизборно е и ГЕРБ са черните овце-а антибъгаларската партия БСП се явява алтернатива, разбираш ли, това не ми харсева.
Аз пък искам народа като си гласува за някой, да се види кой колко гласове има, а не да се подменя вота и то за ПОРЕДЕН път!

BillyBoy`
11-05-2013, 17:48
Така е прав си,зависи от обонянието,но явно по-голяма част от Българското общество не бърка вече със миризмите били те Гербаджииски или Бесепарски.;)

fred
11-05-2013, 17:56
Аз пък искам народа като си гласува за някой, да се види кой колко гласове има, а не да се подменя вота и то за ПОРЕДЕН път!

Е къде видя, че вота е подменен?Това е според тия, дето ще загубят изборите за ПОРЕДЕН път, кой определя вота дали е редовен или не?Партийните централи или съответните законови институции?
Хайде да почнем отнякъде и то да не бъде от тия, дето ядоха сиренето 60 години.

[/COLOR]
Така е прав си,зависи от обонянието,но явно по-голяма част от Българското общество не бърка вече със миризмите били те Гербаджииски или Бесепарски.;)

Е Били, за съжаление по-голямата част от обществото ни е тотално объркана и ненаясно със ситуацията в държавата, по мое скромно мнение. Щяхме ли иначе да се лутаме в гората по глухи пътеки?Ще мина време и ще узреем, ама ние с теб няма да сме живи май :innocent:

Furious 155
11-05-2013, 18:04
Е къде видя, че вота е подменен?Това е според тия, дето ще загубят изборите за ПОРЕДЕН път, кой определя вота дали е редовен или не?Партийните централи или съответните законови институции?
Хайде да почнем отнякъде и то да не бъде от тия, дето ядоха сиренето 60 години.

Ами няма как да се обяснят наличието на тези 10 палета с НОВИ бюлетини, след дата 08.05.2013...
без значение е на коя пол. сила са, а то е ясно на коя са, защото са безумно безочливи! Показаха го за почти 4 години...
Иначе е ясно че всички сега ще скочат, за да извлекат полза от разкритото.

BillyBoy`
11-05-2013, 18:04
Фреди във едно грешиш,Българския народ със едно е на ясно че не иска вече да бъде управляван от досегашната върхушка която вече 24-години ни тормози,иначе за другото си прав.

fred
11-05-2013, 18:07
Ами няма как да се обяснят наличието на тези 10 палета с бюлетини, след дата 08.05.2013...
без значение е на коя пол. сила са, а то е ясно на коя са, защото са безумно безочливи!

Ти си ги видял и си преценил, че има такива палета?Сигрурен си, че ако ги има, са напечатани от ГЕРБ и прочее, тоест няма нужда от разследване - да обесим виновните.
Писах по горе за партийната книжка на Стефан Софиянски-това помниш ли го? Питам, понеже не си писал възраст, а аз минах през доста перипетии за да мисля по този начин-не съм си стоял на задника и съм гледал в тавана, това имам предвид.

[/COLOR]
Фреди във едно грешиш,Българския народ със едно е на ясно че не иска вече да бъде управляван от досегашната върхушка която вече 24-години ни тормози,иначе за другото си прав.

Точно тук Били мисля, че бъркаш.Българския народ не е наясно с нищо.
Народа прост, животът тежък, скучен - Вапцаров преди 80 и кусур години....сега сме на същото дередже.
Наздраве от мен, ден за размисъл е и аз съм се размислил от обяд :)

Доко
11-05-2013, 18:10
Фреди много си наивен, не преминавай границата, че става жалко.

BillyBoy`
11-05-2013, 18:12
:)Абе да не задълбаваме,ТИ БЪРКАШ,хората които са около мен без значение на възръстта са на едно мнение.Аз оттдавна съм решил за кого ще гласувам.Наздраве и от мен.:).

fred
11-05-2013, 18:16
Хората около мен са гласували винаги и против БСП и против производните му - НДСВ, ГЕРБ, ДПС, АТАКа и т.н.
Аз съм гласувал също винаги, да-така е, в последния момент решеаат тия дето няма мнение, ама те често пъти определят много.
Ами да се поздравим с песента на Тодор Колев - "Фалшив герой", който не беше фалшив-да бъдем себе си, просто и невъзможно често пъти:
http://www.youtube.com/watch?v=00re8NhQygQ
Все съм се стремял, доколкото мога, да бъда този "фалшив герой".

morfius
11-05-2013, 18:33
Излезте и гласувайте, колкото по-висока е активността, толкова по-безсмислени са подобни неща.

DiStefano
11-05-2013, 18:55
Е къде видя, че вота е подменен?Това е според тия, дето ще загубят изборите за ПОРЕДЕН път, кой определя вота дали е редовен или не?Партийните централи или съответните законови институции?
Хайде да почнем отнякъде и то да не бъде от тия, дето ядоха сиренето 60 години.

[/COLOR]

Е Били, за съжаление по-голямата част от обществото ни е тотално объркана и ненаясно със ситуацията в държавата, по мое скромно мнение. Щяхме ли иначе да се лутаме в гората по глухи пътеки?Ще мина време и ще узреем, ама ние с теб няма да сме живи май :innocent:

Е то Бойко да не е на 30 години бре !?

На тази снимка като, че да я преял с френско сирене ...

или е гладувал до преди 4 години ?!

http://www.novini.bg/uploads/news_pictures/2011-36/big/boijko-borisov-todor-jivkov-ima-traijno-mqsto-v-istoriqta-21521.jpg

RPWWD
11-05-2013, 19:08
Аз пък искам народа като си гласува за някой, да се види кой колко гласове има, а не да се подменя вота и то за ПОРЕДЕН път!

Подкрепям.

п.п. Фред, като не те кефят болшевиките, гласувай за СДС, никой не е казал, че трябва да гласуваш за червените.

fred
11-05-2013, 19:09
DiStefanoне те разбирам!?

---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 22:09 ----------


Подкрепям.

п.п. Фред, като не те кефят болшевиките, гласувай за СДС, никой не е казал, че трябва да гласуваш за червените.
Аз гласувам винаги против тия, дето бъкркат в задника на БКП, само се сети, кой е най оплюван- е за него съм :)

Доко
11-05-2013, 19:17
Аз гласувам винаги против тия, дето бъкркат в задника на БКП, само се сети, кой е най оплюван- е за него съм :)

Какъв парадокс, а какво е ГЕРБ?
Не бъди наивен. ;-)

fred
11-05-2013, 19:18
По горе съм го обяснил, какво е ГЕРБ-огледалния образ на БСП, ама не съм за ГЕРБ, нещо в грешка си Доко, има един друг :)

Доко
11-05-2013, 19:22
По горе съм го обяснил, какво е ГЕРБ-огледалния образ на БСП, ама не съм за ГЕРБ, нещо в грешка си Доко, има един друг :)

Ок, щом не си за ГЕРБ е добър сигнал, а за кой си, не е важно. ;-)

fred
11-05-2013, 19:23
Ок, аз това го обеснявам отдавна.., явно не съм ясен :biker:

RPWWD
11-05-2013, 19:51
https://www.bivol.bg/multiprint.html :stretcher: Нещо за размисъл...

ne0
11-05-2013, 20:18
Аз се чудя що тогава бат Бойко не излезе и не каже, че иска анулиране на изборите щото медиите примерно са нарушили куп закони и бачкат по непроверени сигнали в ущърб на ГЕРБ, а и на цяла България.

Хора цирка е пълен, сценария се изпълнява без съпротива от институции и медии.... отиваме към граждански безредици

тъжно но факт

Дано Бог е с нас!


АКО УТРЕ ИМА ИЗБОРИ!!! ВСИЧКИ ТРЯБВА ДА ГЛАСУВАТ, болни, умрели, боси ВСИЧКИ НА УРНИТЕ ДА ИМ ДОЙДЕ АКЪЛА на СЦЕНАРИСТИТЕ !!!!

DMS
11-05-2013, 21:02
Аз се чудя що тогава бат Бойко не излезе и не каже, че иска анулиране на изборите щото медиите примерно са нарушили куп закони и бачкат по непроверени сигнали в ущърб на ГЕРБ, а и на цяла България.

Хора цирка е пълен, сценария се изпълнява без съпротива от институции и медии.... отиваме към граждански безредици

тъжно но факт

Дано Бог е с нас!


АКО УТРЕ ИМА ИЗБОРИ!!! ВСИЧКИ ТРЯБВА ДА ГЛАСУВАТ, болни, умрели, боси ВСИЧКИ НА УРНИТЕ ДА ИМ ДОЙДЕ АКЪЛА на СЦЕНАРИСТИТЕ !!!!

Защо е толкова алчен българина? Защо е готов да се продаде за пари, а не отстоява интересите на отечеството си? Сини, червени, жълти все тая...

Гнус ме е, срам ме е... нямам думи...

Бог да пази България!

fred
11-05-2013, 21:04
Ми аз не смятам, че българина е по алчен от всеки друг човек-нито ме е гнус, нито ме е срам, а и думи имам.
Тука пише за Унгария
http://www.dnevnik.bg/sviat/2012/04/02/1800122_prezidentut_na_ungariia_pal_shmit_podade_o stavka/
тука пък за Германия става дума:
http://e-vestnik.bg/13960
тук пък става дума за Франция
http://lifestyle.ibox.bg/news/id_95739566
Стига сме се слагали сами там, където не трябва.

undy
11-05-2013, 21:23
Аз отдавна съм разбрал,че сам трябва да се оправям....никой няма да ми помогне.......слагам го и на държавата и на изборите.


Винаги гласувам:afro:..та да ми е чиста съвестта....и никой не ми е виновен за нищо.Просто сме скапан народ,мършав,алчен и мързелив.
В частност ,има и изключения,разбира се.

Георги Савов
11-05-2013, 21:28
Колега Фред и Аз винаги съм гласувал като теб за най-оплювания!!!!

Доко
11-05-2013, 21:30
Колега Фред и Аз винаги съм гласувал като теб за най-оплювания!!!!

Стига бе, за Яни Янев ли? :pokey::crazy:

ФЕРАРИСТ
11-05-2013, 21:41
Купуване на гласове, ала - бала.......за кво като има по фешън начини......

Susscrofa
11-05-2013, 21:41
Оттеглям си коментара и се извинявам на Фреди.
Всеки има право на своето мнение.

Георги Савов
11-05-2013, 21:48
Не позна Доко!!!!За Сускрофа,няма да коментирам!Съвременната медицина е безсилна там!!!:no:

Susscrofa
11-05-2013, 21:52
Не позна Доко!!!!За Сускрофа,няма да коментирам!Съвременната медицина е безсилна там!!!:no:

Ти пък кЪФ си?

Furious 155
11-05-2013, 21:54
шшшшшшшш

темата е за друго - http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1083266

Susscrofa
11-05-2013, 21:56
шшшшшшшш

темата е за друго - http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1083266

Прав си, ама не разбирам защо сте изненадани?

Furious 155
11-05-2013, 22:01
Прав си, ама не разбирам защо сте изненадани?
Ами все си мислех, лично аз, че тези избори ще са едни от най-фалшифицираните от над 20 години насам, НО не смятах че ще стане директно с бюлетини, а през ЦИК - централизирано и доста по-завоалирано. Не така сякаш сме ходещи тикви, което явно е така де...
прозводствен брак, сгрешени и сега не 350к, ами 200к били...

Susscrofa
11-05-2013, 22:05
Ами все си мислех, лично аз, че тези избори ще са едни от най-фалшифицираните от над 20 години насам, НО не смятах че ще стане директно с бюлетини, а през ЦИК - централизирано и доста по-завоалирано. Не така сякаш сме ходещи тикви, което явно е така де...
прозводствен брак, сгрешени и сега не 350к, ами 200к били...

Брак, който е пакетират в палета:)
Това е смешно.

А някой от Вас замисли ли се, че досега софийски прокурор беше пудел докладващ директно в Банкя.
Много е тъпо всичко, което се случва.

Доко
11-05-2013, 22:21
И на никой ли не му прави впечатление каква фирма е спечелила държавната поръчка за печатане на бюлетини.

fade
11-05-2013, 22:23
Еми, така е то... ББ сам си е виновен! Що нарече Бареков "капут" в ония прословути записи? Сега ще се наложи да ги хапне сички тия екскременти дето лайномета му е приготвил. :tooth:
Между другото колеги, понеже съм си имал вземане даване с печатници и предпечат, наистина тиражът винaги се пуска с 2-5 % отгоре. Винаги има разкривени при рязането, и при настройките на машините екземпляри. Не бързайте да се горещите, най-вероятно накрая наистина ще се окаже че това е брак. За мен по-смущаващи са другите факти за роднинските връзки в тия печатници, изнесени в статията линк към която колега бе публикувал в някой от предните постове.

Susscrofa
11-05-2013, 22:27
Еми, така е то... ББ сам си е виновен! Що нарече Бареков "капут" в ония прословути записи? Сега ще се наложи да ги хапне сички тия екскременти дето лайномета му е приготвил. :tooth:
Между другото колеги, понеже съм си имал вземане даване с печатници и предпечат, наистина тиражът винaги се пуска с 2-5 % отгоре. Винаги има разкривени при рязането, и при настройките на машините екземпляри. Не бързайте да се горещите, най-вероятно накрая наистина ще се окаже че това е брак. За мен по-смущаващи са другите факти за роднинските връзки в тия печатници, изнесени в статията линк към която колега бе публикувал в някой от предните постове.

И бракът се опакова внимателно на палета готов за товарене.

fred
11-05-2013, 22:27
Отделно аз съм пък бил член на избирателна комисия-там се описват получените бюлетини - получените, тези с които се е гласувало и онези, които са останали, в т.ч. и невалидните (задраскани и прочее).
След което всички се запечатват и се предават на районните комисии, та не виждам какъв е проблемът, че имало еди какви си бюлетини някъде си.

Susscrofa
11-05-2013, 22:28
Защо намесвате Бареков, той просто има информатори в ДАНС.

code
11-05-2013, 22:30
Аз не разбрах по каква точно схема ще се подмени вота със въпросните дефектни(аз така разбрах) бюлетини. Някой ще седне утре с химикала да попълни 350 000 бюлетини и после ще ги разнася с палетите по изборните секции така ли?

fred
11-05-2013, 22:32
Защо намесвате Бареков, той просто има информатори в ДАНС.

Ба, има, Бареков е един прост дудук, който говори, това, което му е наредено, нищо няма освен гъз, да ме прощавате за израза, ама днес съм много "замислен" не продават в Билла алкохол :comphits:)[COLOR="Silver"]

Аз не разбрах по каква точно схема ще се подмени вота със въпросните дефекктни........бюлетини. Някой ще седне утре с химикала да попълни 350 000 бюлетини и после ще ги разнася с палетите по изборните секции така ли?

Е аз това имах предвид -не виждам как тия може да влязат в употерба просто.., направо е невъзможно.

code
11-05-2013, 22:36
Да не забравят и да ги подпечатат и още там какво беше не мога да се сетя и да не пускат по цял палет в урната щото ще прави впечатление, че всички са за ГЕРБ. Във всички секции по-малко ще е по-добре, утре цял ден да сипват каква им е работата ..

fade
11-05-2013, 22:36
И бракът се опакова внимателно на палета готов за товарене.

Много е дълго за обяснение... но наистина погледнато отстрани за човек, не запознат с полиграфията може дори и да не забележиш, че това е брак. И да, наистина брака в печатниците си е стифиран на палета той просто е част от процеса и си се залага дори и в цената и поръчката на хартия. Опитните печатари които си познават машините, дори знаят на коя бройка се изчистват плаките, барабаните и т.н. и просто като удари брояча това число отделят отпечатаните еземпляри настрани. След това ги използват при настройката на следващият цвят и т.н. айде да кажем в случая няма друг цвят но примерно рязането сгъването ...
Няма как да ти го обясня, трябва да си видял процеса!

П.П. Аве истината е че наистина му "счупиха зъбките" тоя път на ББ

fred
11-05-2013, 22:38
Да не забравят и да ги подпечатат и още там какво беше не мога да се сетя и да не пускат по цял палет в урната щото ще прави впечатление, че всички са за ГЕРБ. Във всички секции по-малко ще е по-добре, утре цял ден да сипват каква им е работата ..

Което пък означава, че всички членове на комисията трябва да решат да фалшифицират избора, отделно да го опишат и в протоколите-това е толкова сложно, че е невъзможно ако ще и всички да са навити.
Аз като помня тоя протокол как се попълваше, а след това се проверява на следващато ниво..При нужда пък се прави засечка с избирателните списъци и получените бюлетини от РИК или както се води там.

BLUE1
11-05-2013, 22:44
Тази сутрин аз трябваше да получа 250 бюлетина на които да зачертая № 15, печата на секционната комисия утре щяха да ми го направят за 10 минути след като мой човек го снима в тъмната стаичка. Та купените 250 души първо минават през мен получават си бюлетината и после като ми върнат празна такава получават по 50 лева...... толкова е просто.

fade
11-05-2013, 22:44
Уф.. и аз съм бил в комисия! Няма такъв чанч, не бих го направил втори път, наистина няма как да се подмени по този начин вота според мен.


Тази сутрин аз трябваше да получа 250 бюлетина на които да зачертая № 15, печата на секционната комисия утре щяха да ми го направят за 10 минути след като мой човек го снима в тъмната стаичка. Та купените 250 души първо минават през мен получават си бюлетината и после като ми върнат празна такава получават по 50 лева...... толкова е просто.

Така на думи верно изглежда просто... ;) ама всъщност изобщо не е!

BLUE1
11-05-2013, 22:54
Уф.. и аз съм бил в комисия! Няма такъв чанч, не бих го направил втори път, наистина няма как да се подмени по този начин вота според мен.


Айде бе ???

---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:46 ----------


Уф.. и аз съм бил в комисия! Няма такъв чанч, не бих го направил втори път, наистина няма как да се подмени по този начин вота според мен.



Така на думи верно изглежда просто... ;) ама всъщност изобщо не е!



Дай по-сериозни доводи освен простото отричане? Къде се крие невъзможността на елементарната схема...

code
11-05-2013, 23:06
Тази сутрин аз трябваше да получа 250 бюлетина на които да зачертая № 15, печата на секционната комисия утре щяха да ми го направят за 10 минути след като мой човек го снима в тъмната стаичка.
И тоя от комисията като посегне да подпечата бюлетината и като види, че вече има печат? :tooth: И какъв е проблема твоята подпечатана бюлетина да отиде в кофата, а пича да си пусне друга в секцията и на теб да донесе трета празна? :)

fade
11-05-2013, 23:07
Айде бе ???

---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:46 ----------





Дай по-сериозни доводи освен простото отричане? Къде се крие невъзможността на елементарната схема...

Колега, не искам да споря.
Печата между другото е лесен за направа, но не е лесен за снимане с GSM, няма да забележите дефекта при направата и ще го изпуснете мисля, че и мастилото е специфично, след това може и да минат ама може и да не минат! Ако ли не минат ще ви стъжнят живота пък тия дето дават парите!
Приемаме че сте прав само не си мислете, че сте анонимен в и-нет :)


И тоя от комисията като посегне да подпечата бюлетината и като види, че вече има печат? :tooth:

Колега печатите са два! Единият преди да влезете в тъмната стая другият след това! Утре внимавайте какво се случва!
;)

nicks1
11-05-2013, 23:09
А на твоята бюлетина да сложи още един кръст и да я направи невалидна? Ще сложи 50 лв. в джоба си и съвестта ще му е чиста.

BLUE1
11-05-2013, 23:13
И тоя от комисията като посегне да подпечата бюлетината и като види, че вече има печат? :tooth: И какъв е проблема твоята подпечатана бюлетина да отиде в кофата, а пича да си пусне друга в секцията и на теб да донесе трета празна? :)


Я помисли още малко!
Правила за гласуване



Бюлетината е обща и съдържа всички кандидатски листи на партии и коалиции от партии и независими кандидати. Избирателят получава от СИК една бюлетина.
Избирателят разгъва бюлетината, за да се увери, че е само една и не е попълнена предварително.
СИК поставя печат на гърба на бюлетината.
В кабината за гласуване избирателят гласува като:

изписва само и единствено знака „Х" с химикал, пишещ със син цвят в квадратчето на избраната от него кандидатска листа на партия/коалиция от партии, или независим кандидат;



сгъва бюлетината, излиза от кабината и представя бюлетината на СИК за полагане на втори печат;


СИК поставя втори печат на гърба на бюлетината;
избирателят пуска бюлетината в урната само при наличието на два печата на гърба й;
подписва се срещу името си в избирателния списък, след което получава обратно документа си за самоличност и напуска изборното помещение.



fade печата не е абсолютно никакъв проблем, нито мастилото, даже не е необходимо някой да го снима. Печата на плика е същият с който се запечатват помещенията за избори преди да бъдат предадени на полицията за охрана.

fade
11-05-2013, 23:20
...
fade печата не е абсолютно никакъв проблем, нито мастилото, даже не е необходимо някой да го снима. Печата на плика е същият с който се запечатват помещенията за избори преди да бъдат предадени на полицията за охрана.
Колега, Вие бил ли сте в комисия?

BLUE1
11-05-2013, 23:21
Колега, Вие бил ли сте в комисия?


Бил съм колега, и не само в комисия съм бил.

Доко
11-05-2013, 23:22
А така, аз пък си търся нов мотор...:crazy:

Susscrofa
11-05-2013, 23:23
Извинявайте, но какъв е проблемът след това да сменят съдържанието на чувалето барабар с протокола.
На миналите избори тия чувалета ги разнасяха депутати направо.:)

Какво значение има схемата?
Законът е нарушен.
Даже в Австралийска медия са писали за тези допълнителни 350 к бюлетини.

BLUE1
11-05-2013, 23:27
А на твоята бюлетина да сложи още един кръст и да я направи невалидна? Ще сложи 50 лв. в джоба си и съвестта ще му е чиста.

Да, това е напълно възможно, но от 250 човека надали ще го направят повече от 5, а има възможност и това да се контролира.

---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 23:25 ----------


Извинявайте, но какъв е проблемът след това да сменят съдържанието на чувалето барабар с протокола.
На миналите избори тия чувалета ги разнасяха депутати направо.:)

Какво значение има схемата?
Законът е нарушен.
Даже в Австралийска медия са писали за тези допълнителни 350 к бюлетини.

Това също е вариант, но изисква повече работа. Попълване на нов протокол, попълване на бюлетини....

fade
11-05-2013, 23:29
Бил съм колега, и не само в комисия съм бил.
Ми начи тогава само в моята комисия председателят е бил хитрец да си направи уникален печата за подпечатване на бюлетината сутринта преди започването на изборният ден!
Не знам къде сте бил на други места колега, ама ...
Пак казвам не искам да споря, сигурно има начин, но не са толкова лесни колкото ги описвате, пък и тия начини са много много на дребно, и примерно могат да са валидни за местни избори в малки населени места, където са много изравнени силите, и където да кажем 100 гласа биха могли да ги решат! Просто персонално мнение.

Доко
11-05-2013, 23:30
Това също е вариант, но изисква повече работа. Попълване на нов протокол, попълване на бюлетини....

Няма да повярваш какви неща могат да правят хората за пари. :?

Susscrofa
11-05-2013, 23:32
Ми начи тогава само в моята комисия председателят е бил хитрец да си направи уникален печата за подпечатване на бюлетината сутринта преди започването на изборният ден!
Не знам къде сте бил на други места колега, ама ...
Пак казвам не искам да споря, сигурно има начин, но не са толкова лесни колкото ги описвате, пък и тия начини са много много на дребно, и примерно могат да са валидни за местни избори в малки населени места, където са много изравнени силите, и където да кажем 100 гласа биха могли да ги решат! Просто персонално мнение.

Еми добре, разбрахме, че си шеф на печатница и минимум председател на регионална избирателна комисия.

Напечатвам 10 палета бюлетини, за да ми седят в склада за всеки случай.

BLUE1
11-05-2013, 23:34
Няма да повярваш какви неща могат да правят хората за пари. :?


Изобщо не се съмнявам. Масовото гласуване е до някъде лек срещу манипулираният вот.

fade
11-05-2013, 23:39
Еми добре, разбрахме, че си шеф на печтаница и минимум председател на регионална избирателна комисия.

Напечатвам 10 палета бюлетини, за да ми седят в склада за всеки случай.

Не съм нито едното нито другото колега, просто имам няколко петилетки повече жизнен опит от теб, и съм опитвал различни интересни неща за разлика от теб явно! :crazy:

---------- Post added at 23:39 ---------- Previous post was at 23:37 ----------


Изобщо не се съмнявам. Масовото гласуване е до някъде лек срещу манипулираният вот.

Ето това вече е приказка на място!
Спомням си на миналите избори за НС как отнесохме арогантната ехидна усмивка на един лидер, чиято партия се слави с мноо твърд електорат!

Susscrofa
11-05-2013, 23:41
Не съм нито едното нито другото колега, просто имам няколко петилетки повече жизнен опит от теб, и съм опитвал различни интересни неща за разлика от теб явно! :crazy:

Виждам, че не си имал добра първа седем годишнина.

---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 20:39 ----------


Не съм нито едното нито другото колега, просто имам няколко петилетки повече жизнен опит от теб, и съм опитвал различни интересни неща за разлика от теб явно! :crazy:

---------- Post added at 23:39 ---------- Previous post was at 23:37 ----------



Ето това вече е приказка на място!
Спомням си на миналите избори за НС как отнесохме арогантната ехидна усмивка на един лидер, чиято партия се слави с мноо твърд електорат!

И избрахме един с още по-твърд електорат.
Толкова твърд, че за по-сигурно му раздават попълнени бюлетини.

Доко
11-05-2013, 23:43
Масовото гласуване е до някъде лек срещу манипулираният вот.

Дано се събуди българина. ;-)

fade
11-05-2013, 23:46
Виждам, че не си имал добра първа седем годишнина.

---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 20:39 ----------



И избрахме един с още по-твърд електорат.
Толкова твърд, че за по-сигурно му раздават попълнени бюлетини.

Ми какво да се прави "такъв е мат'ряла"!

RUNNING WILD
12-05-2013, 00:12
Боиче си го каза -лош човешки материал...помня като с едуеше че не са харчили пари за предизборни плакати за медии за митинги и тн....за кво са им имат си бюлетинки хората.

Доко
12-05-2013, 00:16
В борба за кацата мед, се ползват всякакви похвати:
:big_heat:

"Директорката на Търговската гимназия писала шестици на зрелостници, за да гласуват за ГЕРБ?

Преди броени минути в редакцията на e-burgas получихме анонимен сигнал със снимка, на която се вижда как всички зрелостници от Търговска гимназия – Бургас, които предстои да завършат училище, са оформени на крайна оценка “Отличен 6″ по математика, като се твърди че директорката на гимназията е прекъснала учителката по математика и сама е оформила учениците, като ги е агитирала да гласуват за ГЕРБ, за да получат въпросните отлични оценки.

Написани са допълнителни шестици и така всички са станали отличници при положение, че има ученици, които преди това са били оформени на 3, 4 или 5"

http://e-burgas.com/archives/49511?fb_action_ids=10151531462656598&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B329957310464506%5D&action_type_map=%5B%22og.likes%22%5D&action_ref_map=%5B%5D

RUNNING WILD
12-05-2013, 00:38
не знам кой ще идва ама не вземат ли мерки за съживяване или еврозоната да ни включи веднага на системи ако ще и изкувствено да ни подръжат докато живнеме трябва да излизаме рамо до рамо всички на улицата,ако продължават така явно без кръв найстина нема да мине,не ми се гледат стари муцуни в нови партии,Станишев и БСП ще ни върнат в каменната ера сигурно е има квота за олио има квота за горива има квота за захар благодарение на тях,,Доган си развива бизнеса с помощтта на турците в България и червените пари които върти,Костов го спонсорира СИК,Петър Стоянов го спонсорира СИК колко с еписа преди?Цветелина Бориславова баща и е от ПЪРВО главно на ДС гадже с Бойко охрана на Живков и на Царя?СИ Банк никой не ги беше чувал и от избушени офисчета и вместо транзакциите от ДСК за здравните осигуровки да минават през ДСК минават през тях?за 1 месец какви офиси се отвориха какво чудо....и кредитите на TBI СЪЩО...ТБИ АЙ дОВЕРИЕ ,ТБИ АЙ пенсионно и тн...каквито и циркове да гледаме и да не ни се верва цените ще останат същтите вервайте ми с цената на всичко ще има борба и какво ли не но цените ще се запазят същтите никой няма да пипне сметките ще видите,никой не се допуска за нищо,вижте че чужденците дето се опитаха да инвестират тука си биха камшиците никой не ще и да чуе,австриици идваха да строят завод за боклук с 50 процента наше участие и 50 българско да се дели като т епоемат построяването и работни места за българите и камиони и всичко и Софиянски им искал 10 000 000 $ милиона процент да стане сделката,а условията са били за 10 години да се дели 50 на 50 с държавата приходите и след 10 години австриците си тръгват и завода остава за нас на държавата,е за тва немаме завод за преработка на боклук до ден днешен а концесионери за боклука на София в момента са децата на шефовете на Държвна сигурнст не не е шега истина е.

nikolaaaay
12-05-2013, 00:43
И на никой ли не му прави впечатление каква фирма е спечелила държавната поръчка за печатане на бюлетини.
Абе Доко, прочети малко повече информация преди да пишеш глупости, щото се вижда от километър, че си предубеден. Същата печатница печата бюлетините за всички избори от 20 години насам.
Понеже аз се занимавам с производство, а вие само сте капацитети в тая област, ще ви кажа, че когато имаме поръчани 100 годни бройки пускаме от 105 до 130 заготовки. Накрая винаги имаме 3-10% горница годни бройки. За 1000 годни бройки пускаме 1050-1150 бр.
От печатарски бизнес не разбирам, но няма как да направиш 8,4 млн. годни бюлетини и да пуснеш точно 8,4 млн. Винаги ще остане и брак и годни бройки. Ако някой искаше да подмени вота би следвало да си вземе бюлетините, а не да ги държи в печатницата.
Просто са използвали факта, че собственикът на печатницата е от Герб и са пуснали сигналче до Цацаров. Ефектът от ДС разработката е ясен, а прокуратурата няма да осъди абсолютно никой. Но изборите вече ще са минали.

Доко
12-05-2013, 00:52
Абе Доко, прочети малко повече информация преди да пишеш глупости, щото се вижда от километър, че си предубеден. Същата печатница печата бюлетините за всички избори от 20 години насам.
Понеже аз се занимавам с производство, а вие само сте капацитети в тая област, ще ви кажа, че когато имаме поръчани 100 годни бройки пускаме от 105 до 130 заготовки. Накрая винаги имаме 3-10% горница годни бройки. За 1000 годни бройки пускаме 1050-1150 бр.
От печатарски бизнес не разбирам, но няма как да направиш 8,4 млн. годни бюлетини и да пуснеш точно 8,4 млн. Винаги ще остане и брак и годни бройки. Ако някой искаше да подмени вота би следвало да си вземе бюлетините, а не да ги държи в печатницата.
Просто са използвали факта, че собственикът на печатницата е от Герб и са пуснали сигналче до Цацаров. Ефектът от ДС разработката е ясен, а прокуратурата няма да осъди абсолютно никой. Но изборите вече ще са минали.

Стига си философствал Николай, заради малоумни дървеняци като теб, които се идентифицират и симпатизират на едни обикновени мутри и арогантни крадци, тази държава е в окаяно състояние. Вероятно и ти спадаш към финансово-зависимите от шефа ти, който е черна каса на герб. Времето ви свърши.

nikolaaaay
12-05-2013, 00:59
Стига си философствал Николай, заради малоумни дървеняци като теб, които се идентифицират и симпатизират на едни обикновени мутри и арогантни крадци, тази държава е в окаяно състояние. Вероятно и ти спадаш към финансово-зависимите от шефа ти, който е черна каса на герб. Времето ви свърши.
Бате, нито имам шеф, нито симпатизирам на Герб, нито има нещо вярно в предните ти постове. Като те мързи да мислиш - ОК. Ходи гласувай за Дмитриевич и Орешарски и чакай от тях светлото бъдеще.

Доко
12-05-2013, 01:06
Бате, нито имам шеф, нито симпатизирам на Герб, нито има нещо вярно в предните ти постове. Като те мързи да мислиш - ОК. Ходи гласувай за Дмитриевич и Орешарски и чакай от тях светлото бъдеще.

По голям наивник и дървен философ от теб не мога да бъда, не съм афиширал симпатии към никоя партия все още, само неприязън към една, на теб ти пречи голямото и празно ЕГО, опитай се да гледаш малко по-далеч от щкембето пълно с лайна.

ne0
12-05-2013, 01:09
Тук колега разказа за най-масовия и сигурен вариянт на деcятниците, стотарите и хилядника за купуване на сигурни гласове. По страшно е в по-малките населени места, а най-страшни са чувалите в София...

Затова МАСОВОСТ... ВСИЧКИ УТРЕ ДА СИ ПУСНАТ ГЛАСА!

fred
12-05-2013, 09:39
Тази сутрин аз трябваше да получа 250 бюлетина на които да зачертая № 15, печата на секционната комисия утре щяха да ми го направят за 10 минути след като мой човек го снима в тъмната стаичка. Та купените 250 души първо минават през мен получават си бюлетината и после като ми върнат празна такава получават по 50 лева...... толкова е просто.

Мда, ства-но има и други членове, а и отделно тия празните трябва да се унищожат някъде, което си е незаконно-има риск да те олепят.

fade
12-05-2013, 10:02
Е тоя Бареков вече наистина яко се изложи... да вкара неква леля да гледа на ... БОБ в студиото... е гати падението! :lol:
Е нема таква чалга телевизия друга...

fred
12-05-2013, 10:15
Абе Бареков е ясен....отврат пълна
Fade гледай предаването на Кулезич по ТВ 7 в момента, интересно е и най вече изказванията по повод случая в намерените бюлетини, което имах предвид и вчера-цели се някаква дестабилизация, евентуално да се оспорват изборните резултати и идеи за военно положение, диктатури и прочее (намеци и недомлъвки, пряко това не се казва).Това е опасно.

Susscrofa
12-05-2013, 10:29
Абе Бареков е ясен....отврат пълна
Fade гледай предаването на Кулезич по ТВ 7 в момента, интересно е и най вече изказванията по повод случая в намерените бюлетини, което имах предвид и вчера-цели се някаква дестабилизация, евентуално да се оспорват изборните резултати и идеи за военно положение, диктатури и прочее (намеци и недомлъвки, пряко това не се казва).Това е опасно.

Гледам го. Ама не са обективни.
Поканила е 4 човека с едно и също мнение.:BBQ:

---------- Post added at 07:29 ---------- Previous post was at 07:28 ----------


Абе Доко, прочети малко повече информация преди да пишеш глупости, щото се вижда от километър, че си предубеден. Същата печатница печата бюлетините за всички избори от 20 години насам.
Понеже аз се занимавам с производство, а вие само сте капацитети в тая област, ще ви кажа, че когато имаме поръчани 100 годни бройки пускаме от 105 до 130 заготовки. Накрая винаги имаме 3-10% горница годни бройки. За 1000 годни бройки пускаме 1050-1150 бр.
От печатарски бизнес не разбирам, но няма как да направиш 8,4 млн. годни бюлетини и да пуснеш точно 8,4 млн. Винаги ще остане и брак и годни бройки. Ако някой искаше да подмени вота би следвало да си вземе бюлетините, а не да ги държи в печатницата.
Просто са използвали факта, че собственикът на печатницата е от Герб и са пуснали сигналче до Цацаров. Ефектът от ДС разработката е ясен, а прокуратурата няма да осъди абсолютно никой. Но изборите вече ще са минали.

Най-накрая си се наспал след нощната смяна в печатницата.:BBQ:

fade
12-05-2013, 10:33
Абе и аз него гледам по НОВА, ама ходих напред назад по време на рекламите, та така я видях тая ...:dyrvo_v_kenefa: нямам думи!

Бобби
12-05-2013, 11:03
Всичко е менте в тая държава от най високо ниво.....:blah:
какво значи тук 350 0000 хил. бюлетини фалшиви.....като прибавим и 2 000 000 милиона напуснали страната за последните 20 години....означава пак същите мутри на власт.....те не са се променяли...само цветовете различни.....

code
12-05-2013, 13:13
Баба ми Христина (82г) - отишла днес жената да гласува.
Дали и една бюлетина, ама никой не и казал, че се разгъва.
Отишла нашата в тъмната стаичка, написала си номера отгоре и обратно на урната. :tooth: Че я връщали втори път :firstprize:

nikolaaaay
12-05-2013, 14:10
Най-накрая си се наспал след нощната смяна в печатницата.:BBQ:
Каква нощна смяна. Ако някой е искал да си напечата бюлетини, са можели заедно с поръчаните от правителството 8,4 млн. да пуснат още 1 млн. и да ги доставят заедно с тези на правителството. Никой не е броил на портала на печатницата колко бюлетини излизат. Така, че няма никакво значение колко бюлетини са останали в склада на печатницата и съм сигурен, че при всеки печат за всички избори остават повече бюлетини. Ако по закон има изискване горницата бюлетини да се унищожават по определен ред и това не е направено, то това е нарушение на печатницата, но не е подмяна на вота. В "Новината", че са разкрити фалшиви бюлетини в нелегална печатница на Герб, която се пусна в този вид само някои медии!!! има 3 неверни неща.
1. Бюлетините не са фалшиви,
2. Печатницата не е нелегална,
3. Печатницата не е на Герб, а на общински съветник от Герб.
Както казаха колегите по-горе за пари всичко се прави. Както Герб, така може и БСП да се платили някои милион за им напечатат бюлетини. Днес си общински съветник от една партия - утре от друга.
Въпросът е защо някои медии пускат явно манипулативни "новини". Съобщенията на Ройтерс и на Бгнес за същия случай са коренно различни. Дали Бгнес и ТВ7 поднасят нщата по този начин за без пари? И откъде са тези пари?

Susscrofa
12-05-2013, 14:17
Каква нощна смяна. Ако някой е искал да си напечата бюлетини, са можели заедно с поръчаните от правителството 8,4 млн. да пуснат още 1 млн. и да ги доставят заедно с тези на правителството. Никой не е броил на портала на печатницата колко бюлетини излизат. Така, че няма никакво значение колко бюлетини са останали в склада на печатницата и съм сигурен, че при всеки печат за всички избори остават повече бюлетини. Ако по закон има изискване горницата бюлетини да се унищожават по определен ред и това не е направено, то това е нарушение на печатницата, но не е подмяна на вота. В "Новината", че са разкрити фалшиви бюлетини в нелегална печатница на Герб, която се пусна в този вид само някои медии!!! има 3 неверни неща.
1. Бюлетините не са фалшиви,
2. Печатницата не е нелегална,
3. Печатницата не е на Герб, а на общински съветник от Герб.
Както казаха колегите по-горе за пари всичко се прави. Както Герб, така може и БСП да се платили някои милион за им напечатат бюлетини. Днес си общински съветник от една партия - утре от друга.
Въпросът е защо някои медии пускат явно манипулативни "новини". Съобщенията на Ройтерс и на Бгнес за същия случай са коренно различни. Дали Бгнес и ТВ7 поднасят нщата по този начин за без пари? И откъде са тези пари?

Ти си дясната ръка на Цв. Цв.:)
Бюлетините са си съвсем истински, защо реши, че са фалшиви.

nikolaaaay
12-05-2013, 14:20
Ти си дясната ръка на Цв. Цв.:)
Бюлетините са си съвсем истински, защо реши, че са фалшиви.
Чети по-внимателно.

Susscrofa
12-05-2013, 14:25
Чети по-внимателно.

Аз чета сайта на прокуратурата.

fred
12-05-2013, 14:30
Да и на мен ми е интересно къде са заключенията на Прокуратурата и ЦИК относно съботния случай, в т.ч. и действията на Ники Дудука, изпълнителен директор на ТВ 7.

Jivko7777
12-05-2013, 14:41
БСП - 30,3%
Герб - 29,2%
ДПС - 8,2%
АТАКА - 7%

Към 13:30 ;)

code
12-05-2013, 14:42
Мнозинството в парламента е мираж ..
http://www.blitz.bg/news/article/199012

fade
12-05-2013, 14:43
Колеги търсите некви големи конспирации в цялата работа, сигурен съм че става въпрос за чиста проба мърлящина и не спазване на правилата от тия в печатницата. Абсолютно сигурно е, че тиражът е бил по голям заради технологията! Виж с излишният тираж какво е трябвало да се случи е друг въпрос и защо това не се случило - ми мърлящина ... това е!
Е лошото е че някой разбрал не разбрал, е свирнал на оня "журналист" и той е видял в това нещо звездният си шанс да нацели мноо зайци с един изстрел! Между другото също нарушавайки една камара правила и закони!
Айде чакаме сега да видим кой ще го отнесе! Единственото нещо обаче от което съм доволен е че може би на тия убавци от ГЕРБ им намалиха малко процентите! Обаче и съм отчаян за България където в 21 век могат да се случват подобни фарсове! :sad:

Susscrofa
12-05-2013, 14:58
Колеги търсите некви големи конспирации в цялата работа, сигурен съм че става въпрос за чиста проба мърлящина и не спазване на правилата от тия в печатницата. Абсолютно сигурно е, че тиражът е бил по голям заради технологията! Виж с излишният тираж какво е трябвало да се случи е друг въпрос и защо това не се случило - ми мърлящина ... това е!
Е лошото е че някой разбрал не разбрал, е свирнал на оня "журналист" и той е видял в това нещо звездният си шанс да нацели мноо зайци с един изстрел! Между другото също нарушавайки една камара правила и закони!
Айде чакаме сега да видим кой ще го отнесе! Единственото нещо обаче от което съм доволен е че може би на тия убавци от ГЕРБ им намалиха малко процентите! Обаче и съм отчаян за България където в 21 век могат да се случват подобни фарсове! :sad:

http://dnes.dir.bg/news/buletini-glavna-prokuratura-pechatnitza-multiprint-13871962?nt=4

RUNNING WILD
12-05-2013, 15:03
БСП - 30,3%
Герб - 29,2%
ДПС - 8,2%
АТАКА - 7%

Към 13:30 ;)

е това е невероятно БСП?послушните подлоги на монополите всичките са бесепари, докато не измрат дъртаците и изкуфелите пенсии няма да стане нищо,само ги лъжат че ще им дигнат пенсиите и циганите лъжат от там им идват гласовете,45 години ни теглиха на зад после още не знам колко и сега пак,аз не знам какво искат ТКЗС ли хляба да е 40 стотинки и киселото мляко да е 23 стотинки и пенсиите да са им по 100 лева ли какво?разбирам че им тежи но това е отминало време няма да се върне,верно са прости.

Susscrofa
12-05-2013, 15:08
е това е невероятно БСП?послушните подлоги на монополите всичките са бесепари, докато не измрат дъртаците и изкуфелите пенсии няма да стане нищо,само ги лъжат че ще им дигнат пенсиите и циганите лъжат от там им идват гласовете,45 години ни теглиха на зад после още не знам колко и сега пак,аз не знам какво искат ТКЗС ли хляба да е 40 стотинки и киселото мляко да е 23 стотинки и пенсиите да са им по 100 лева ли какво?разбирам че им тежи но това е отминало време няма да се върне,верно са прости.

Радвам се, че хора с твоят профил мислят така.:rosso_spider:

Доко
12-05-2013, 15:42
"....от централата на ГЕРБ съобщиха, че 350-те хиляди бюлетини не били бракувани, а всъщност били тапети за 6-те апартамента на Цветанов."

BLUE1
12-05-2013, 16:03
Към 14.30 часа е топло и в района на Позитано и на НДК. Температурата е 30 градуса на тези места в центъра на София, съобщават синоптиците.
На булевард Стамболийски е около 11 градуса, а край Операта е 7 градуса. На площад Телевизия температурата наближава 4 градуса.
Около хотел Москва - 2.5 градуса. 3.1 градуса е измерената температура и на улица Кърниградска.
По последни данни силата на вятъра е 33.4 м в сек.


Кои са на площад Телевизия и около хотел Москва?

Рејтинг 10-те најбарани книги на скопскиот пишан Бит-пазар
1. Генерал се за бой се спрема - Автор Борче Борисовски - 33,3 %
2. Црвената зајак - Автор - Серто Станишевски - 28,5 %
3. Моята борба - вистината за создавувањето на Третиот Рајх - Автор - Слободан Сидеровски - 7,5 %
4. Под сенката на падишахот - Автор - Лепослав Местаноски - 7,4 %
5. Во света борба за род и татковина - Автор - Вале Симеоновски - 3,6 %
6. Вујко Вањо - Автор - Ванчо Костовски - 3,1 %
7. Што сака Меги - Автор - Менда Куневска - 2,8 %
8. Кутриот Јане војвода - Автор - Јане Јаневски - 2 %
9. Сини влажни соништа - Автор - д-р Кабаивановски - 1,3 %
10. Нова сокриена желба - Автор - Никола Цоневски - 0,9 %

dimitar_vd62
12-05-2013, 16:37
Няа такъв прос народ, честно.

BLUE1
12-05-2013, 16:43
Към 14.30
Рејтинг 10-те најбарани книги на скопскиот пишан Бит-пазар

1. Генерал се за бой се спрема - Автор Борче Борисовски - 34 %

2. Црвената зајак - Автор - Серто Станишевски - 26,7 %

3. Моята борба - вистината за создавувањето на Третиот Рајх - Автор - Слободан Сидеровски - 8,1 %

4. Под сенката на падишахот - Автор - Лепослав Местаноски - 7 %

5. Во света борба за род и татковина - Автор - Вале Симеоновски - 3,5 %

6. Вујко Вањо - Автор - Ванчо Костовски - 3,4 %

7. Што сака Меги - Автор - Менда Куневска - 2,3 %

8. Кутриот Јане војвода - Автор - Јане Јаневски – 2,5 %

Тук обаче е друго
http://dariknews.bg/uploads/news_images/201305/photo_verybig_1083718.jpghttp://dariknews.bg/uploads/news_images/201305/photo_verybig_1083718.jpg

Jivko7777
12-05-2013, 17:18
вече с официално становище

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5762471

Susscrofa
12-05-2013, 17:22
вече с официално становище

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5762471

Това го пуснахме вече.

nikolaaaay
12-05-2013, 18:16
Верно сме уникална държава. Ето интервю на директор на национална телевизия.
http://offnews.bg/index.php/192107/barekov-za-protestirashti-prez-2011-tozi-bokluk-da-se-omita-mozhem-da-rezhem-gumi
Ако в Германия излезе шеф на голяма тв да говори такива неща, ще си замине за отрицателно време. Тук обаче и това е възможно.
Между другото ТВ7 преди да дойде Бареков ми харесваше. Явно не успяха да привлекат достатъчно рекламодатели и решиха да се финансират по друг начин. Няма да се очудя ако служителите им ги осигуряват на минимална заплата.

Susscrofa
12-05-2013, 19:13
Верно сме уникална държава. Ето интервю на директор на национална телевизия.
http://offnews.bg/index.php/192107/barekov-za-protestirashti-prez-2011-tozi-bokluk-da-se-omita-mozhem-da-rezhem-gumi
Ако в Германия излезе шеф на голяма тв да говори такива неща, ще си замине за отрицателно време. Тук обаче и това е възможно.
Между другото ТВ7 преди да дойде Бареков ми харесваше. Явно не успяха да привлекат достатъчно рекламодатели и решиха да се финансират по друг начин. Няма да се очудя ако служителите им ги осигуряват на минимална заплата.

Алоуу, печатарите, нали бяха брак бюлетините бе:)

ne0
12-05-2013, 19:13
http://www.blitz.bg/news/article/199060

Не знам как сте Вие ама аз откакто гласувам 10 години вече никога не избират този, за който гласувам аз.

Тъжно но факт...

п.с. тоя път май и в парламента няма да влезе

Susscrofa
12-05-2013, 19:18
http://www.blitz.bg/news/article/199060

Не знам как сте Вие ама аз откакто гласувам 10 години вече никога не избират този, за който гласувам аз.

Тъжно но факт...

п.с. тоя път май и в парламента няма да влезе

Според мен това ще са и крайните резултати.

fred
12-05-2013, 19:18
http://www.blitz.bg/news/article/199060

Не знам как сте Вие ама аз откакто гласувам 10 години вече никога не избират този, за който гласувам аз.

Тъжно но факт...

п.с. тоя път май и в парламента няма да влезе


Ако е същия и аз съм гласувал за него с цялата фамилия разбира се, ама ще видим. Преизчисляват се и негласувалите-тъй че още малко и ще видим.

rossenvn
12-05-2013, 19:20
Ако е същия и аз съм гласувал за него с цялата фамилия разбира се, ама ще видим. Преизчисляват се и негласувалите-тъй че още малко и ще видим.

Ами и аз и други хора също, но засега не е розово положението.

fred
12-05-2013, 19:22
Верно сме уникална държава. Ето интервю на директор на национална телевизия.
http://offnews.bg/index.php/192107/barekov-za-protestirashti-prez-2011-tozi-bokluk-da-se-omita-mozhem-da-rezhem-gumi
Ако в Германия излезе шеф на голяма тв да говори такива неща, ще си замине за отрицателно време. Тук обаче и това е възможно.
Между другото ТВ7 преди да дойде Бареков ми харесваше. Явно не успяха да привлекат достатъчно рекламодатели и решиха да се финансират по друг начин. Няма да се очудя ако служителите им ги осигуряват на минимална заплата.

Ники, собствениците на ТВ 7 бяха едни от най богатите хора у нас и финансирането въобще не им е проблем.ТВ 7 беше под крилото на шефа на Корпоративна банка, уж други държаха акциите.
Официално сега ТВ е продадена, ама вече кой и как се бърка там не ми е ясно.
http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2012/11/20/1951231_tv7_super7_i_bbt_imat_nov_sobstvenik/

Бобби
12-05-2013, 19:24
[QUOTE=dimitar_vd62;1211810]Няа такъв прос народ, честно.[/QUOTE
Пълен SEX....ако, не го знаете вица за нашенеца дето участвал в групов секс.........гласи следното::....тука няма ред три свирки направих и четири пъти ме ебаха.......така е и с българският народ в последните 20-години.....

fred
12-05-2013, 19:26
Ами и аз и други хора също, но засега не е розово положението.
Мда, да не губим надежда де.
Тука пък влиза
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1978960

Бобби
12-05-2013, 19:29
http://www.blitz.bg/news/article/199060

Не знам как сте Вие ама аз откакто гласувам 10 години вече никога не избират този, за който гласувам аз.

Тъжно но факт...

п.с. тоя път май и в парламента няма да влезе
И аз така......гласувах за ВМРО.....нека другите , ако не са мишки да кажат за кой са гласували.....не става само да се плямпа....:blah:

ne0
12-05-2013, 19:38
ДСБ

fred
12-05-2013, 19:39
И аз съм за тях.

ne0
12-05-2013, 19:41
Явно сме каръци и тва е.

За мен схемата почнала преди протестите проработи перфектно.

ГЛЕДАХМЕ ИГРАН МАЧ ПРИЯТЕЛИ!!!

И активността слаба...

fred
12-05-2013, 19:43
Е, не ще видим-аз съм все оптимист (за влизането).Кака Надка е виновна, искаше да мине безплатно :flowers:
А иначе е така, идеята е да има безлично служебно правителство (програмно) и период на безвластие тип Беров.Може и да се мине на вариант Италия преди десетилетия-чести избори и т.н.

dimitar_vd62
12-05-2013, 19:54
И аз така......гласувах за ВМРО.....нека другите , ако не са мишки да кажат за кой са гласували.....не става само да се плямпа....:blah:

Атака!

morfius
12-05-2013, 19:55
Е, не ще видим-аз съм все оптимист (за влизането).Кака Надка е виновна, искаше да мине безплатно :flowers:
А иначе е така, идеята е да има безлично служебно правителство (програмно) и период на безвластие тип Беров.Може и да се мине на вариант Италия преди десетилетия-чести избори и т.н.

Тая идея няма резерв да я понесем, докато Беров управлява по време когато хората все още имаха такива, сега нямат.
И 2 та варианта плашат доволно.

ДСБ...

ne0
12-05-2013, 19:56
Явно сме каръци и тва е.

За мен схемата почнала преди протестите проработи перфектно.

ГЛЕДАХМЕ ИГРАН МАЧ ПРИЯТЕЛИ!!!

И активността слаба...


Честито на гласувалите за Атака!

Бобби
12-05-2013, 19:56
Е, не ще видим-аз съм все оптимист (за влизането).Кака Надка е виновна, искаше да мине безплатно.
А иначе е така, идеята е да има безлично служебно правителство (програмно) и период на безвластие тип Беров.Може и да се мине на вариант Италия преди десетилетия-чести избори и т.н.
Да бе да, иска ви се депутатите да карат Алфи, ама Не....най много да заменят мерцедесите и баварците с аудита...:)))....да незабравяме, че ташунко кара тойота...:mobile:
п.п.,,,италянските прукорори живееха в казарми известно време...когаато бяха подели мафията....а наште са по кръчмите.....няма как да стане...

fred
12-05-2013, 20:00
Тая идея няма резерв да я понесем, докато Беров управлява по време когато хората все още имаха такива, сега нямат.
И 2 та варианта плашат доволно.
Да, трудно е осъществима.Днес, при Кулезич се обсъждаше и идеята за някаква форма на диктатура.Трудно осъществимо, но като цяло доста хора в обществото подкрепят идея-някой да води с "твърда ръка", ама къде ще води, кой и прочее е доста неясно.

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:57 ----------


Да бе да, иска ви се депутатите да карат Алфи, ама Не....най много да заменят мерцедесите и баварците с аудита...:)))....да незабравяме, че ташунко кара тойота...:mobile:

Е царя искаше шкода да кара :) А ташунко е практичен :rosso_spider:, ама може и на алфа да мине

---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 22:58 ----------


Честито на гласувалите за Атака!

Абе за тях бях сигурен.На нас ни трябва 0,5%

Бобби
12-05-2013, 20:03
Честито на гласувалите за Атака!
А бе Бургас, какво искаш да кажеш...?
Щях да гласувам за тях.....ама нещо ми замирисаха в последният парламент и затуй гласувах за ВМРО!

Susscrofa
12-05-2013, 20:06
ГЕРБ очаквано за мен ще са първи.
Но ако влязат само 4 партии ще ни управлява коалиция БСП-ДПС........мъка.
Или ГЕРБ и АТАКА..............
Или АТАКА и ДПС.........хахахахаха
Или на майка им.....

ne0
12-05-2013, 20:07
Просто поздравявам, че има гласували не за ГЕРБ и БСП и влезли в този парламент.. на който бъдещето му е неясно :)

RUNNING WILD
12-05-2013, 20:10
Атака,за пръв път гласувам за тях,гледам че Волен задържа позиция години наред и не се отказа да прави свади викам айде ще го подкрепиме,иначе преди за ГЕРБ,и за кмет на София Бойко и Фандъкова и тн,абе Бойко трябваше да си остане или в МВР или да си остане кмет,щом иска да строи само да стане министър на строителството метрото и магистралите,има активност обаче следобяда беше пълно с народ в даскалото,странни с ами хората дето не гласуват мислят си че някой ще накажат като не гласуват викат -абе все ми е тая те са едни и същи крадци и тн,ама после вият на умрело и плюят,само да не БСП че ми писна от тия чесно нагледах им се нема по-големи лъжци и мазници и охлюви.

fred
12-05-2013, 20:11
ГЕРБ очаквано за мен ще са първи.
Но ако влязат само 4 партии ще ни управлява коалиция БСП-ДПС........мъка.
Или ГЕРБ и АТАКА..............
Или АТАКА и ДПС.........хахахахаха
Или на майка им.....

Прасешки, Вие за кой сте?!:idea:

Доко
12-05-2013, 20:13
Намирисва на нови протести...:sad:

Susscrofa
12-05-2013, 20:15
Прасешки, Вие за кой сте?!:idea:

Фреди, не гласувам.

Но резултата го познах и ми е кеф.

---------- Post added at 17:15 ---------- Previous post was at 17:14 ----------


Намирисва ми на нови протести...:sad:

Ти какво очакваше?
Аз признавам тези резултати за реални.

dimitar_vd62
12-05-2013, 20:16
Намирисва ми на нови протести...:sad:

А не, само ако раздадат калашници.Като приключа с партийте почвам протестиращите...за по-сигурно.

Доко
12-05-2013, 20:17
Ти какво очакваше?

Безизходица по италиански.

fred
12-05-2013, 20:20
Фреди, не гласувам.

Но резултата го познах и ми е кеф.

---------- Post added at 17:15 ---------- Previous post was at 17:14 ----------



Ти какво очакваше?
Аз признавам тези резултати за реални.
А, да бе, ти беше казал - а резултата е ясен, няма изненади някакви, то си е така.

---------- Post added at 23:20 ---------- Previous post was at 23:19 ----------


Безизходица по италиански.

Е това е май

code
12-05-2013, 20:23
120 мандата прехвърлят само коалициите ГЕРБ+който и де е(т.е. Атака, другите е ясно, че няма да са) и БСП+АТАКА+ДПС - вижда ми се невъзможно, ама знае ли човек :tooth:

fade
12-05-2013, 20:26
Абе за тях бях сигурен.На нас ни трябва 0,5%

Надежда тука всяка трябва да оставим! :sad:
Обаче ей таа тенденция повече ме притеснява:

http://www.assa-m.com/images/npechat0507.gif

Susscrofa
12-05-2013, 20:28
120 мандата прехвърлят само коалициите ГЕРБ+който и де е(т.е. Атака, другите е ясно, че няма да са) и БСП+АТАКА+ДПС - вижда ми се невъзможно, ама знае ли човек :tooth:

А как ти се струва БСП-ДПС и купени депутати от АТАКА.
ГЕРБ 4 години така управлява.:)

fred
12-05-2013, 20:29
Надежда тука всяка трябва да оставим! :sad:

Има малка де :bowdown:

---------- Post added at 23:29 ---------- Previous post was at 23:28 ----------


А как ти се струва БСП-ДПС и купени депутати от АТАКА.
ГЕРБ 4 години така управлява.:)

Абсолютно възможно,

Бобби
12-05-2013, 20:30
ГЕРБ очаквано за мен ще са първи.
Но ако влязат само 4 партии ще ни управлява коалиция БСП-ДПС........мъка.
Или ГЕРБ и АТАКА..............
Или АТАКА и ДПС.........хахахахаха
Или на майка им.....
Мирише...баси кочината......а ти следващият път ходи да гласуваш....защото тия дето ти дават хляба...някой ден няма да са на власт!

nikolaaaay
12-05-2013, 20:30
Надежда тука всяка трябва да оставим! :sad:
В чужбина са гласували към 80-100 хиляди човека, та не се знае. Ние сме 3 Х ДСБ.

Susscrofa
12-05-2013, 20:33
В чужбина са гласували към 80-100 хиляди човека, та не се знае. Ние сме 3 Х ДСБ.

Стига лъга бе.:)

Доко
12-05-2013, 20:36
БаХти оптимистите...:spell::sad::bowdown:

Ройтерс: България върви към нови избори
http://infobalkani.wordpress.com/2013/05/12/ройтерс-българия-върви-към-нови-избор/

nikolaaaay
12-05-2013, 20:44
Стига лъга бе.:)
71 821 български граждани са упражнили своя вот в чужбина до 18 ч. българско време,
Ти лъжеш, че не си гласувал за БКП. А бате Доко го е срам да каже. Що ви е срам, бе?

Susscrofa
12-05-2013, 20:45
71 821 български граждани са упражнили своя вот в чужбина до 18 ч. българско време,
Ти лъжеш, че не си гласувал за БКП. А бате Доко го е срам да каже. Що ви е срам, бе?

Лъжеш, че си гласувал за ДСБ.:)
Казах, че не гласувам, а защо не е важно.:)

Доко
12-05-2013, 20:46
71 821 български граждани са упражнили своя вот в чужбина до 18 ч. българско време,
Ти лъжеш, че не си гласувал за БКП. А бате Доко го е срам да каже. Що ви е срам, бе?

Ти не си виновен, Костов е. :-)
Също не гласувах, но съжалявам...
Всъщност е възможно съвсем скоро да си поправя грешката.

nikolaaaay
12-05-2013, 20:48
Лъжеш, че си гласувал за ДСБ.:)
Казах, че не гласувам, а защо не е важно.:)
Ходи се прегледай. Даже и майка ми за първи път гласува за Костов.

Susscrofa
12-05-2013, 20:50
Ходи се прегледай. Даже и майка ми за първи път гласува за Костов.

Защо си изнервен?
ГЕРБ спечели:)

nikolaaaay
12-05-2013, 20:56
Герб губи по предварителните резултати. Важното е да има пета партия, иначе БСП и ДПС може и да се съберят 121 гласа.

dimitar_vd62
12-05-2013, 21:00
Бих предпочел ВМРО,всъщност двоумих се между тях и Атака.

Susscrofa
12-05-2013, 21:03
Бих предпочел ВМРО,всъщност двоумих се между тях и Атака.

Аз искам да видя как Сидеров ще гласува за правителство с членове на ДПС вътре.:)

---------- Post added at 18:03 ---------- Previous post was at 18:02 ----------


Герб губи по предварителните резултати. Важното е да има пета партия, иначе БСП и ДПС може и да се съберят 121 гласа.

И да няма пета партия БСП и ДПС няма да съберат мнозинство.

code
12-05-2013, 21:04
БСП се гласят за коалиция с ДПС и АТАКА :tooth: Щели да са в центъра на 2 партии от националистичен тип и това било за добро :)

Susscrofa
12-05-2013, 21:06
БСП се гласят за коалиция с ДПС и АТАКА :tooth:

И на мен ми стана смешно.
Много смешно е:)

Бобби
12-05-2013, 21:06
Костов е посинял кумунист....прасето е дразнител...само аз знам какъв е...:))).....:spell:
А народа като цяло е прост...и аз съм прост.......Добър вечер България.......много си красива и само това...другото е боклук......политически, народен...всякакъв......Азис беше началото...кланяхте му се по кръчмите.....сега иде ред на неговите братя...Честито....
За победата на Герб ще пее Ивана...стара любимка на Бойко...поздравявам ви с "Шампаско и сълзи"....или по подхожда една позабравена..."Сто патрона ти вкарах"

nikolaaaay
12-05-2013, 21:32
Аз искам да видя как Сидеров ще гласува за правителство с членове на ДПС вътре.:)

---------- Post added at 18:03 ---------- Previous post was at 18:02 ----------



И да няма пета партия БСП и ДПС няма да съберат мнозинство.
С няколко депутата от Атака, които случайно напуснат Волен и станат независими могат и да съберат. Тия филми сме ги гледали.

Susscrofa
12-05-2013, 21:35
С няколко депутата от Атака, които случайно напуснат Волен и станат независими могат и да съберат. Тия филми сме ги гледали.

Това вече го написах.
Прав си.
Майната им, не ми се занимава вече с тия.

ne0
12-05-2013, 21:36
НАЙ-СТРАШНОТО ако се вярва на социолозите....

33% от хората между 18-35 години са гласували за ДРУГИ - непредставени партии!!!!

Дано не станат нещата страшни... ама колко пък страшни могат да станат

fred
12-05-2013, 21:48
Ами де да знам-ама виж какво става пред НДК сега.

viki
12-05-2013, 21:55
Колко спрял в развитието си трябва да бъдеш,за да избереш отново тези,които наскоро си свалил от власт?!http://r25.imgfast.net/users/2515/84/14/08/smiles/539368.gif
Не може нормални,мислещи хора да взимат такива решения за "бъдещето " си.

Това ми попадна във фейсбук ;-)

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/945987_10200794000508976_116952547_n.jpg


Честито,роби !

Бобби
12-05-2013, 21:57
Както се очертава още четири години асфалт...ама какъв асфалт.....асфалт на вълни....много са качествени на Бойко магистралите...да тти е кеф да патуваш.....на всяка нова отсечка реже лента...а в същата отсечка няма и една тоалетна или отбивка за отдих...спираш в аварината лента и пикаеш до мантинелата....е това е държава кенеф....и слеед първата зима идват поставените фирми да запълват дупките......изрязват ги хубаво, за да си прецакаш гумите...и след три седмици ги правят на бабунки......другата година пак същият филм .....
А бе .......за каква продоктивност си говорим...след като някой си,се изказа, че 350 000 бюлетини са брак...... баси и смеха....

Susscrofa
12-05-2013, 22:01
Вотът за ГЕРБ е анти тройна коалиция.
Не бъдете късопаметни.

Аз харесвам резултатите от тези избори.
Сега Станишев ще трябва да напусна председателското място в БСП.:)

fade
12-05-2013, 22:07
НАЙ-СТРАШНОТО ако се вярва на социолозите....

33% от хората между 18-35 години са гласували за ДРУГИ - непредставени партии!!!!

Дано не станат нещата страшни... ама колко пък страшни могат да станат

А какъв процент от гласоподавателите са между 18 - 35 години?
Според мен не е много голям.
За мен причината е, че избирателната активност е изкл ниска и затова се случи всичко това!

Бог да пази децата!
Те са невинни и не заслужават бъдещето на което ги обричаме! :sad:

alfageorgi
12-05-2013, 22:10
Честито на полуидиотите.Толкова са прости , че и за цели идиоти не стават , но пък какви избори направиха.Прост народ , слаба държава.Колко вярно !!!

ne0
12-05-2013, 22:11
Ами де да знам-ама виж какво става пред НДК сега.

Тъкмо идвам от НДК.... грозна работа... за миг да си на неосветено място и без камери задържат на поразия....
костенурки сигурн стотици... органите на реда са поне 1.5 пъти повече от цивилните

Бобби
12-05-2013, 22:17
Да незабравяме, че темата гласи фалшфикация.....ако не е така....найстина сме прости за пореден път.....Цецо успя....забравихте за тоя бръмбар..:mobile:

tokata_pz_flex
12-05-2013, 22:28
Не знам само кой фалшифицира гласовете на всички покрай мен . Сутринта всичко живо в избирателната секция беше за ГЕРБ , освен бабите . Нека сме глупаци , че не гласуваме за Станишев и турците . Те свалиха правителството , а не ние . Преди 4 години гласувах за ГЕРБ , и сега гласувах за тях . И не ми разправяйте как върви надолу държавата , защото помня и при Серьожа как вървеше , не съм забравил . Всички срещу ГЕРБ ... Да , не са цвете за мирисане , ама другите пък не заслужават дори да им изписвам дългите имена .

Бобби
12-05-2013, 23:02
Не знам само кой фалшифицира гласовете на всички покрай мен . Сутринта всичко живо в избирателната секция беше за ГЕРБ , освен бабите . Нека сме глупаци , че не гласуваме за Станишев и турците . Те свалиха правителството , а не ние . Преди 4 години гласувах за ГЕРБ , и сега гласувах за тях . И не ми разправяйте как върви надолу държавата , защото помня и при Серьожа как вървеше , не съм забравил . Всички срещу ГЕРБ ... Да , не са цвете за мирисане , ама другите пък не заслужават дори да им изписвам дългите имена .
Според мен грешиш....правителството го свали народа заради високите сметки на тока....и защо го свали....защото не съблюдаваше делаверите на енергината мафия, а участваше в тях......сега същата тази мафия го върна в играта, защото са им нужни....и народа пак го духа.....ако не ти е ясно слушай ги тия в избирателната секция....дето са получили еднократно 100 лева ....и са се превъзбудили.....а тези дето на час прибират по толкова...ще продължават да те мачкат....и не искам повече да пискаш за високи данъци и надути сметки.......а кажи добро утро на новият, стар министър на финасите г-н Дянков....или на някое подобмно финасово джудже като него.....много сте найвни бе ....

morfius
12-05-2013, 23:12
Изненадващият победител на изборите е Стокхолмският синдром с над 2/3 от гласовете на избирателите.

code
12-05-2013, 23:12
Според мен грешиш....правителството го свали народа заради високите сметки на тока....и защо го свали....защото не съблюдаваше делаверите на енергината мафия, а участваше в тях......сега същата тази мафия го върна в играта, защото са им нужни....и народа пак го духа.....ако не ти е ясно слушай ги тия в избирателната секция....дето са получили еднократно 100 лева ....и са се превъзбудили.....а тези дето на час прибират по толкова...ще продължават да те мачкат....и не искам повече да пискаш за високи данъци и надути сметки.......а кажи добро утро на новият, стар министър на финасите г-н Дянков....или на някое подобмно финасово джудже като него.....много сте найвни бе ....

Едни ги свалиха, други си ги избраха пак ;) При положение, че не можеш да предложиш никакъв смислен превоз защо обръщаш каруцата? Ще се завъртим 2-3 пъти покрай нея, пък пак ще се качим .. Надявам се, че ми разбра метафората. Все пак мисля, че цялото упражнение беше полезно, протестите имат положителен ефект върху самозабравили се политици.

ne0
12-05-2013, 23:19
Чували по всички телевизии и само Волен като лидер говори... другите май разпределят.... ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЯ Е НЕПОЗНАТО НЕЩО

tokata_pz_flex
12-05-2013, 23:30
Имам прекалено голямо уважение към всички вас , за да седна да давам акъл кой за кого да си даде гласа :) аз виждам много добре какво става :) от мен толкова по темата . Спокойна нощ .

ne0
12-05-2013, 23:36
Превзеха НДК... гледайте..

BillyBoy`
12-05-2013, 23:37
Моят глас отиде за ВМРО,ама всичко както каза някои по горе е предварително заснет филм.Жална ни маика от тук нататък.

fred
12-05-2013, 23:47
Превзеха НДК... гледайте..

Е за тия са гласували около 7 хиляди човека, каза един социолог.

Kuku
13-05-2013, 00:14
Моят глас отиде за ВМРО........ и отиде на вятъра, заедно с моя глас за ДСБ :)

Furious 155
13-05-2013, 01:57
.... и отиде на вятъра, заедно с моя глас за ДСБ :)
единственото отишло на вятъра е липсата на глас от половината народ, имащ правото на такъв...

Tonimir
13-05-2013, 05:28
единственото отишло на вятъра е липсата на глас от половината народ, имащ правото на такъв...
Хората просто са се отчаяли и им е писнало от очеваден , при това нагло явен, нагласен вот.

Наистина има само два избора пред народа: "Правата лопата" или "Терминал 2" ! Колкото и да ми е тъжно да го казвам ...

code
13-05-2013, 08:23
Нещо ви е нагласено в главата, вота си е абсолютно реален. Половината подскачащи професори изобщо не са излезли да гласуват! В което съм убеден!
Снощи Станишев пак обясняваше как БСП са "победили" нещо вече не мога да вдяна :native::native:
пп 2 много хубави неща се случиха на тези избори:
- Няма да гледам повече мутрата на Яне Янев
- Куневица не можа да влезе, язък за парите дето ги потроши :)

Susscrofa
13-05-2013, 08:34
Нещо ви е нагласено в главата, вота си е абсолютно реален. Половината подскачащи професори изобщо не са излезли да гласуват! В което съм убеден!
Снощи Станишев пак обясняваше как БСП са "победили" нещо вече не мога да вдяна :native::native:

Какво не можеш да вденеш?
Победата за тях е, че ГЕРБ няма да бъде в управлението.
Толкова ли е сложно за разбиране?

Доко
13-05-2013, 08:37
Какво не можеш да вденеш?
Победата за тях е, че ГЕРБ няма да бъде в управлението.
Толкова ли е сложно за разбиране?

А това е едно добро начало.

Susscrofa
13-05-2013, 08:38
А това е едно добро начало.

Лошото е, че ще бъде постигнато с безумни компромиси от политическа гледна точка.

tokata_pz_flex
13-05-2013, 08:53
Точно пък ако Атака се коалира с ДПС ще стане за посмешище на всички и ще се изкендза на главите на всички , които си дадоха гласа за Волен - националиста ;)
Ако се коалират с ГЕРБ поне ще си отстояват ценностите .

Susscrofa
13-05-2013, 09:03
Точно пък ако Атака се коалира с ДПС ще стане за посмешище на всички и ще се изкендза на главите на всички , които си дадоха гласа за Волен - националиста ;)
Ако се коалират с ГЕРБ поне ще си отстояват ценностите .

Никой не говори за коалиция.

ГЕРБ разбиха АТАКА в предния парламент.
Купиха 5-6 от депутатите им.:)

tokata_pz_flex
13-05-2013, 09:08
Станишко искал коалиция с атака и дпс ;)

Kuku
13-05-2013, 09:23
Нищо чудно Атака да си остане фурнаджийска лопата, след като БКП и ДПС се коалират :)

BLUE1
13-05-2013, 09:41
БСП и ДПС общо ще имат минимум 122 места в парламента. Това е следващото правителство на територията.

tokata_pz_flex
13-05-2013, 09:46
И ще се стигне до масови безредици , да не кажа и масово гражданско неподчинение . Народа видимо не иска БКП и турци да управляват .

RPWWD
13-05-2013, 09:52
И ще се стигне до масови безредици , да не кажа и масово гражданско неподчинение . Народа видимо не иска БКП и турци да управляват .

Изобщо не си прав, народа не иска партията на циганите - ГЕРБ да управлява и точно това ще се случи, независимо от купените гласове в гетата ;-)

tokata_pz_flex
13-05-2013, 09:55
Доообре :) забравих , че БКП не купуват гласове и са светци . Умирам си от нетърпение да гледам Станишев как се плюнчи . От сутринта през мен са минали 20 човека , как не видях един да пее пеотив ГЕРБ ;) ама сигурно им е платено и на тях ...

BLUE1
13-05-2013, 10:00
Не знам дали ще изкарат цял мандат БСП-ДПС, но в близко бъдеще ако не хляб, то поне ще има зрелища за масите. Свалени имунитети, повдигнати обвинения, защо не и арести на лидери на ГЕРБ.....пък и Сретен Йосич, бизнес партньора на Боко щял да излиза от затвора...

RPWWD
13-05-2013, 10:08
Доообре :) забравих , че БКП не купуват гласове и са светци . Умирам си от нетърпение да гледам Станишев как се плюнчи . От сутринта през мен са минали 20 човека , как не видях един да пее пеотив ГЕРБ ;) ама сигурно им е платено и на тях ...

Има предостатъчно заблудени млади хора, които като са се уредили със заплата 2000 лв. в чужда компания си мислят, че Господ ги е хванал за шлифера, и забравяйки поговорките "ситият на гладният не вярва" и "днеска -Батман, утре - ватман" не гледат по-далеч от носа си мислейки, че общата мизерия не може да ги достигне. Познавам доста такива примери, на иначе свестни млади хора, които упорито си гласуваха за Тиквата, но Господ бди и над заблудените си чада и снощи ги спаси от перспективата да изгладуват още един мандат на сатрапа от Банкя ;-)

---------- Post added at 07:08 ---------- Previous post was at 07:05 ----------


Не знам дали ще изкарат цял мандат БСП-ДПС, но в близко бъдеще ако не хляб, то поне ще има зрелища за масите. Свалени имунитети, повдигнати обвинения, защо не и арести на лидери на ГЕРБ.....пък и Сретен Йосич, бизнес партньора на Боко щял да излиза от затвора...

Отдавна споменавам Йоца Амстердама с надежда и любов :sister3:

Furious 155
13-05-2013, 10:12
От сутринта през мен са минали 20 човека , как не видях един да пее пеотив ГЕРБ ;) ама сигурно им е платено и на тях ...
Всеки народ си заслужава съдбата... явно и при нас няма да е изключение ситуацията. :)

tokata_pz_flex
13-05-2013, 10:12
А за кой да гласуваш ? Като не гласуваш - все едно си дал гласа си за БСП . За ВМРО и Костов беше ясно , че е загубена кауза . Атака са фурнаджии ... А хората които идваха , въобще не са с по 2 бона заплати . Близките им са в чужбина , изгонени именно от Серьожа ;)

RPWWD
13-05-2013, 10:14
А за кой да гласуваш ? Като не гласуваш - все едно си дал гласа си за БСП . А хората които идваха , въобще не са с по 2 бона заплати . Близките им са в чужбина , изгонени именно от Серьожа ;)

Е, що не се върнаха в Пазарджик, като беше толкова хубаво между 2009-та и 2013-та ;-)

viki
13-05-2013, 10:15
Вотът за ГЕРБ е анти тройна коалиция.
)

Както каза един приятел " Да гласуваш за герб,за да накажеш бсп,е все едно да скочиш през терасата,в знак на протест срещу гравитацията http://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_lol.gif

tokata_pz_flex
13-05-2013, 10:15
Цял свят е в криза от 2009 та насам . Защо да се връщат като са закрепили положението някак си ? Кой бяга от хубавото ;)

Susscrofa
13-05-2013, 10:29
Както каза един приятел " Да гласуваш за герб,за да накажеш бсп,е все едно да скочиш през терасата,в знак на протест срещу гравитацията http://illiweb.com/fa/i/smiles/icon_lol.gif

С това съм съгласен.
Причината е тъпа, но донякъде ги разбирам.
Просто исках да кажа, че БСП трябваше да смени лидера си след тройната коалиция, но това не е актуано към днешна дата.

dimitar_vd62
13-05-2013, 10:35
Лидер се сменя формално и пак дърпа конците.Трябва вътрешен преврат в една партия.

Jivko7777
13-05-2013, 11:15
Нещо ви е нагласено в главата, вота си е абсолютно реален. Половината подскачащи професори изобщо не са излезли да гласуват! В което съм убеден!
Снощи Станишев пак обясняваше как БСП са "победили" нещо вече не мога да вдяна :native::native:
пп 2 много хубави неща се случиха на тези избори:
- Няма да гледам повече мутрата на Яне Янев
- Куневица не можа да влезе, язък за парите дето ги потроши :)

Става ясно че БСП може да състави правителство а Герберчетата се издъниха и станаха за смях

code
13-05-2013, 11:36
Става ясно че БСП може да състави правителство а Герберчетата се издъниха и станаха за смях

Много смешно стана първата преизбрана партия в Бг :) И то на практика без предизборна кампания.

gigi
13-05-2013, 11:44
Хората в нормалните държави гласуват За определена партия и нейната програма и могат да обяснят защо. Ние гласуваме винаги против някои и естествено не може да обясниме защо. Преди 10г Румъния беше спрягана за най бендната кандидат членка на ЕС. Сега вече ние твърдо сме най-бедната държава в ЕС.

ecotronic
13-05-2013, 12:06
То у нас, ако човек трябва да се ръководи от положителния вот, ще е много трудно, защото всички партии обещават от хубави по-хубави неща. Толкова хубави, че не мога да направя избор.
И поради това започвам да решавам на базата на отрицателния вот.

DobriRq
13-05-2013, 12:12
Хората в нормалните държави гласуват За определена партия и нейната програма и могат да обяснят защо. Ние гласуваме винаги против някои и естествено не може да обясниме защо.
Пак избирахме по-малкото зло, а накрая пак ще се чудим дали не е било по-голямото.

:bangin:

Jivko7777
13-05-2013, 12:16
Много смешно стана първата преизбрана партия в Бг :) И то на практика без предизборна кампания.

90 милиона ако са нищо...

DiStefano
13-05-2013, 12:37
Е, що не се върнаха в Пазарджик, като беше толкова хубаво между 2009-та и 2013-та ;-)

Как да се върнат .. бизнеса в града точно в този период умря и хората избягаха по София и Пловдив да работят.

Jivko7777
13-05-2013, 12:44
Костов хвърля оставка

http://dnes.bg/izbori-2013/2013/05/13/kostov-hvyrlia-ostavka.187889

Susscrofa
13-05-2013, 13:02
Костов хвърля оставка

http://dnes.bg/izbori-2013/2013/05/13/kostov-hvyrlia-ostavka.187889

Господар и командир.:sleepy:

nikolaaaay
13-05-2013, 14:06
Има предостатъчно заблудени млади хора, които като са се уредили със заплата 2000 лв. в чужда компания си мислят, че Господ ги е хванал за шлифера, и забравяйки поговорките "ситият на гладният не вярва" и "днеска -Батман, утре - ватман" не гледат по-далеч от носа си мислейки, че общата мизерия не може да ги достигне. Познавам доста такива примери, на иначе свестни млади хора, които упорито си гласуваха за Тиквата, но Господ бди и над заблудените си чада и снощи ги спаси от перспективата да изгладуват още един мандат на сатрапа от Банкя
Ти си объркан много сериозно, ако си мислиш, че някой освен малкия кръг бизнесмени и политици около ръководствата на БСП и ДПС ще стане по-богат в следващите няколко години. Ако си социалист-комунист - ОК, но БСП не са. Това е партия на няколко десетки политици на сцената и няколко десетки бизнесмени в сянка, които сега ще станат още по-богати.
Държавното богатство няма как да се увеличи като строиш прескъпи язовири и ел. централи, от които няма никаква нужда, докато народът ти се избива по двупосочните пътища.

Kuku
13-05-2013, 14:14
Е, да де, ама както вече много пъти стана ясно, БСП са построили повече пътища от ГЕРБ :)
И май е по-добре язовир, отколкото волейболна зала!

nikolaaaay
13-05-2013, 14:26
Е, да де, ама както вече много пъти стана ясно, БСП са построили повече пътища от ГЕРБ :)
И май е по-добре язовир, отколкото волейболна зала!
Изобщо не е важно кой колко км. магистрали е построил. Важното е, че ако има 1 млрд. за язовир, то можеше тия пари да се използват за много по-приоритетни неща. Магистралите са само една от възможностите.
В България винаги през годините жертвите от катастрофи са били около 1000 човека годишно. През последните 3 години спаднаха до... 612. Аз не мисля, че язовир с миниатюрен ВЕЦ е по-важен от живота на 400 човека на година. За ползите за икономиката да не говорим.

Kuku
13-05-2013, 14:34
И няма по-приоритетни неща от спортната зала?
Може ли някой, по някакъв начин да докаже, че 400 човешки живота са спасени, благодарение на 100км. магистрала?
Силна икономика с магистрала ли се прави?

ShoxXx
13-05-2013, 14:40
Пишете си... то кервана си върви...

nikolaaaay
13-05-2013, 14:46
Естествено, че е важна залата. София имаше нужда от подобна зала откакто се помня от дете. То проекта за залата дори не е започнат от ББ, той само го форсира накрая.
Аз не знам какво си учил и колко си ходил по света и Европа, но силна държава без добра инфраструктура няма. В Германия бутат старите си 3 лентови и правят 4 лентови магистрали, защото дясната лента е плътно заета от камиони. Същото е в Англия и Италия и навсякъде, където икономиката работи.
Ти как си представяш, че същия трафик ще дойде в България и ще се движи по двулентовия път София - Варна. Естествено, че никой няма да иска да инвестира в район без инфраструктура - нито българските, нито чуждите фирми. Това е все едно да си купиш къща на някой баир без ток, вода и път и да я сравняваш с устроен квартал.

---------- Post added at 14:46 ---------- Previous post was at 14:43 ----------


Пишете си... то кервана си върви...
Дреме ми. Аз съм си добре. В чужбина бих изкарвал 2 пъти повече пари, така че ако почнат Белене и разни подобни "проекти" не мисля да стоя тук и децата ми да плащат лихви с десетилетия, както се случи с нас.

Kuku
13-05-2013, 14:53
Николай, ще задам по друг начин безкрайно елементарния и чак реторичен въпрос - според теб, кое е първо, инфраструктурата или икономиката?
Май фактите ясно сочат верния отговор!
Освен това, два поста по-горе сам каза, че има по-приоритетни проекти от язовири, пък изведнъж спортната зала стана приоритет номер едно, защото била детска мечта :)

nikolaaaay
13-05-2013, 15:11
Николай, ще задам по друг начин безкрайно елементарния и чак реторичен въпрос - според теб, кое е първо, инфраструктурата или икономиката?
Май фактите ясно сочат верния отговор!
Освен това, два поста по-горе сам каза, че има по-приоритетни проекти от язовири, пък изведнъж спортната зала стана приоритет номер едно, защото била детска мечта :)
Въпросът ти е кое е първо, семената или плодовете. Без инфраструктура няма инвестиции. Без инвестиции няма нарастване на БВП, няма увеличение на доходите и на работните места. Още повече, че за инфраструктура ни дават 2/3 от парите даром, а язовира си го плащаме на 100% сами. То и затова го построиха него, там ЕС няма как да им се бърка в организирането на търговете.
Залата, парковете, градинките и т.н. не са икономически проекти и не се правят с комерсиална цел. То по твоята логика дай да не раждаме деца, щото не е икономически изгодно.
За мечтите имаш против, че се сбъдват ли какво? Нали и твоите мечти за светло бъдеще се реализираха сега. Трябва да си доволен. Ще те управлява турско-олигархично правителство, което след като изклати народа, ще каже, че виновна е демокрацията.

RPWWD
13-05-2013, 15:19
Ти си объркан много сериозно, ако си мислиш, че някой освен малкия кръг бизнесмени и политици около ръководствата на БСП и ДПС ще стане по-богат в следващите няколко години. Ако си социалист-комунист - ОК, но БСП не са. Това е партия на няколко десетки политици на сцената и няколко десетки бизнесмени в сянка, които сега ще станат още по-богати.
Държавното богатство няма как да се увеличи като строиш прескъпи язовири и ел. централи, от които няма никаква нужда, докато народът ти се избива по двупосочните пътища.

Поне са няколко десетки, а не четирима както беше при ГЕРБ ;-) За пътищата Кики ти го е казал, само ще добавя да сравниш качеството на построените от "Маврово" лот 0 на АМ Струма при Тройната коалиция и Лот 1 на АМ Тракия м/у Стара и Нова Загора, построен от Трейс и ще разбереш кой е плащал по-големи комисиони на съответните властимащи за сметка на качеството ;-)

morfius
13-05-2013, 15:44
Като си говорите за икономика, давате ли си сметка, че дори триглавата ламя беше в пъти по-малка пречка пред дребния бизнес от герберите?
От преките ми наблюдения над доста малки (и някои по-големи) фирми ... 70% умряха или потънаха отново в сивия сектор през последните 3 години.
Останалите се крепят на магия.
И не ми говорете за световната криза, повечето причини са родни бисери.

Kuku
13-05-2013, 15:47
.... Ники, много сериозно бъркаш последователността на развитие.
Силната икономика може да си построи магистрали.
Многото магистрали не правят икономиката силна.
Работи се за държавата..... убивайки малкия и среден бизнес, увеличавайки безработицата, НО строейки магистрали, метро, зала.... :)
Знаеш ли колко деца си мечтаят да ядат по три пъти на ден и да имат нови дрехи зимата, но спортната зала се оказва по-важна!
Безброй много хора изобщо нямат пари да отидат на море, но е по-важно да имат път до там!
Хората са безработни, но иначе ще им бъде много удобно да ходят на работа с метро!
Какво да ти кажа.... обърнал ли си внимание, че 'форсирано' се финансират проекти, от които директно и моментално може да се открадне някое милионче? Замисляш ли се, защо е така? :)
Ама те правят нещо! Всъщност само се бият в гърдите, а реално не са направили НИЩО повече от другите, но пък за сметка на това осират всичко останало.....

Mind_Control
13-05-2013, 15:48
Като си говорите за икономика, давате ли си сметка, че дори триглавата ламя беше в пъти по-малка пречка пред дребния бизнес от герберите?
От преките ми наблюдения над доста малки (и някои по-големи) фирми ... 70% умряха или потънаха отново в сивия сектор през последните 3 години.
Останалите се крепят на магия.
И не ми говорете за световната криза, повечето причини са родни бисери.

Какви например? Защото имам тамън две малки фирми и не ми пречи по никакъв начин правителството :) Мога да се съглася, само когато става въпрос за обществени поръчки, но то и при БСП и при НДСВ и при Бойко беше все едно и също- няма поръчка, която не е предвидена за някого. Обаче нещата не се контролират на правителствено ниво, а на ниво директор на даденото учреждение и хората в отдел обществени поръчки.

Susscrofa
13-05-2013, 16:16
Какви например? Защото имам тамън две малки фирми и не ми пречи по никакъв начин правителството :) Мога да се съглася, само когато става въпрос за обществени поръчки, но то и при БСП и при НДСВ и при Бойко беше все едно и също- няма поръчка, която не е предвидена за някого. Обаче нещата не се контролират на правителствено ниво, а на ниво директор на даденото учреждение и хората в отдел обществени поръчки.

Статистиката го показва!
Това, че теб те има нищо не означава.

morfius
13-05-2013, 16:16
Какви например? Защото имам тамън две малки фирми и не ми пречи по никакъв начин правителството :) Мога да се съглася, само когато става въпрос за обществени поръчки, но то и при БСП и при НДСВ и при Бойко беше все едно и също- няма поръчка, която не е предвидена за някого. Обаче нещата не се контролират на правителствено ниво, а на ниво директор на даденото учреждение и хората в отдел обществени поръчки.

За конкретика трябва да питам, не помня 1 по 1 (не ми е работа на мен)... общото е, че свиха пазара наливайки всичко в 1 сектор, то и за обществените има друг проблем, печелят техните, вземат подизпълнители и не плащат навреме... като прибавиш и бавенето на връщане на ДДС и други плащания като начин за връзване на бюджет, доста вътрешнофирмена задлъжнялост се получи.

RUNNING WILD
13-05-2013, 16:41
40 процента от частните фирми са прекратили дейност за 2011 та,малко или много са давали работа някаква на хората и са плащали данъци осигуровки и тн,сега вече не,държавата "сама" си реже постъпленията по тоя начин с убиване на всичко,не беше много сложно да съберат кметовете на някой села обезлюдени и да им направят некви коперации да дадат неква техника с участие на държавата,ето ти производство на родна продукция и работни места и постоянни постъпления,земята пустее изкупува се на безценица или се сади с рапица за биодизел???някой има ли идея че румънците изкупуват нашите борси които нашите търговци са вкарали от Турция и Гърция вместо ние да продаваме наша продукция и на нашият пазар и на съседите,толкова ли е сложно да събереш 5 кмета в един регион и да обяснят на хората че ще се работи и ще има за какво и да пратиш някой трактор багер и една база има ги пустеят разграбени и полетата са буренясали,що трябва да струват доматите 4 лева като могат да са 1 лев и парите да останат тука и да се изнесе нещо дори и да го има за в бъдеще,всички ще са доволни и държава и работници и потребители.

RUNNING WILD
13-05-2013, 17:37
не е лошо да го изгледате това и то цялото,смислено е и реално
http://vbox7.com/play:81a3ebc5b8

nikolaaaay
13-05-2013, 18:03
40 процента от частните фирми са прекратили дейност за 2011 та,малко или много са давали работа някаква на хората и са плащали данъци осигуровки и тн,сега вече не,държавата "сама" си реже постъпленията по тоя начин с убиване на всичко,не беше много сложно да съберат кметовете на някой села обезлюдени и да им направят некви коперации да дадат неква техника с участие на държавата,ето ти производство на родна продукция и работни места и постоянни постъпления,земята пустее изкупува се на безценица или се сади с рапица за биодизел???някой има ли идея че румънците изкупуват нашите борси които нашите търговци са вкарали от Турция и Гърция вместо ние да продаваме наша продукция и на нашият пазар и на съседите,толкова ли е сложно да събереш 5 кмета в един регион и да обяснят на хората че ще се работи и ще има за какво и да пратиш някой трактор багер и една база има ги пустеят разграбени и полетата са буренясали,що трябва да струват доматите 4 лева като могат да са 1 лев и парите да останат тука и да се изнесе нещо дори и да го има за в бъдеще,всички ще са доволни и държава и работници и потребители.
Ти икономика ли си учил или научна фантастика. Това, което искаш е утопия. Домати не се гледат защото не е изгодно. Има култури, които се гледат с печалба и има фирми, по точно фирма, обработваща 1 милион декара. Земеделието отдавна, разбирай от преди Втората световна, е нерентабилно на малки площи. Дори комунистите го знаят.
Размишленията ти са като на Волен Сидеров - ще спрем ТЕЦ Марица 1 и 3 и токът ще поевтинее със 70%. Колко трябва да си тъп, за да се вържеш на това. Та цената за пренос е пловината от крайната цена. Дори производствената цена да бъде 0,00 лв. крайните цени пак няма да паднат със 70%.

---------- Post added at 18:03 ---------- Previous post was at 18:00 ----------


За конкретика трябва да питам, не помня 1 по 1 (не ми е работа на мен)... общото е, че свиха пазара наливайки всичко в 1 сектор, то и за обществените има друг проблем, печелят техните, вземат подизпълнители и не плащат навреме... като прибавиш и бавенето на връщане на ДДС и други плащания като начин за връзване на бюджет, доста вътрешнофирмена задлъжнялост се получи.
Броят на фирмите няма никакво значение. Брутният БВП, произведен в страната се е качил. Това е важното. Много от тия затворени фирми не функционираха никога.
Не защитавам ББ, но е много погрешно да се обвинява за неща, за които не е виновен. По същия начин омаскариха и Костов навремето.

morfius
13-05-2013, 18:10
Броят на фирмите няма никакво значение. Брутният БВП, произведен в страната се е качил. Това е важното. Много от тия затворени фирми не функционираха никога.
Не защитавам ББ, но е много погрешно да се обвинява за неща, за които не е виновен. По същия начин омаскариха и Костов навремето.

Тия за които аз говоря работеха и печелеха... и да видя изобщо да споменавам ББ... или ББ == Герб и край?

RUNNING WILD
13-05-2013, 18:10
НИКОЛАЙ айде да ти обясня какво съм учил а ти чети,от 1 декар площ се произвеждат 20 ТОНА краставици,от корен домат от развитието от семка расад и тн се чака от 120 до 130 дена при добро отглеждане дава до 20 кг на стрък ТОЛКОВА Е НЕИЗГОДНО,от 1 декар при добро изчисление и подготовка на почвата се раждат 6 тона картофи,не ми обяснявай какво не знаят комунистите защото само консервеният комбинат в Русе бълваше износ за СССР и покриваше вътрешният пазар да не говоря че българското доматено пюре има награди и би италианското в миналият век,и като станеш частен производител на кашкавал,сирене,месо и домати и краставици като нас тогава ще даваш компетентно мнение до тогава ще четеш и ще кимаш замислено с глава.

nikolaaaay
13-05-2013, 18:19
Поне са няколко десетки, а не четирима както беше при ГЕРБ ;-) За пътищата Кики ти го е казал, само ще добавя да сравниш качеството на построените от "Маврово" лот 0 на АМ Струма при Тройната коалиция и Лот 1 на АМ Тракия м/у Стара и Нова Загора, построен от Трейс и ще разбереш кой е плащал по-големи комисиони на съответните властимащи за сметка на качеството ;-)
Естествено, че качеството на пътищата направени от триглавата коалиция ще е по-добро. Нали ги строиха по семейно му. Брат министър подписваше обществени поръчки с брат строител на пътища. Как няма да се постигне високо качествол Друго си е да има координация между двама братя. Сядат събота и неделя и мислят как пътя ще стане по-качествен.

---------- Post added at 18:19 ---------- Previous post was at 18:12 ----------


като станеш частен производител на кашкавал,сирене,месо и домати и краставици като нас тогава ще даваш компетентно мнение до тогава ще четеш и ще кимаш замислено с глава.
Ами ти като си производител на домати направи ги по 1 лев. Какъв ти е проблема.
Щом има евтини буренясали земи - купи ги ти и завземи пазара. Кой ти пречи? ББ, Костов, демокрацията, американците?

dimitar_vd62
13-05-2013, 18:19
Айде бе, домати не се гледали щото не е изгодно, отде идват тогава доматите на пазара .От Испания, Гърция и т.н.За тях как е изгодно да отглеждат.Ей тоя Костов....пак не разбран си отиде.

nikolaaaay
13-05-2013, 18:20
Айде бе, домати не се гледали щото не е изгодно, отде идват тогава доматите на пазара .От Испания, Гърция и т.н.За тях как е изгодно да отглеждат.Ей тоя Костов....пак не разбран си отиде.
А бананите идват от Еквадор, Мерцедесите от Германия...
Нормално е по времето на СИВ да сме производител номер 1 на домати и зеленчуци. Бяхме най-южната страна в Източния блок. Сега обаче не е така. Естествено има и други причини да се внасят турски и гръцки домати, освен климата им.
За сметка на това има стоки, които и преди и сега се произвеждат и продават много добре. Просто имаме конкурентни предимства. Вината например са ни хубави и изгодни нямат проблеми да се продават.

dimitar_vd62
13-05-2013, 18:24
Еми днес купих ягоди български по 1,60 за 0,5 кг.Миналата седмица бяха гръцки по 2,50.

nikolaaaay
13-05-2013, 18:27
Еми днес купих ягоди български по 1,60 за 0,5 кг.Миналата седмица бяха гръцки по 2,50.
Е те и домати си купуваме български като излязат, но обикновено това става няколко седмици след гръцките и турските. По на юг са все пак.

BLUE1
13-05-2013, 18:35
Айде бе, домати не се гледали щото не е изгодно, отде идват тогава доматите на пазара .От Испания, Гърция и т.н.За тях как е изгодно да отглеждат.Ей тоя Костов....пак не разбран си отиде.

Стига пишете щуротии.....В момента субсидиите за отделните страни-членки се движат в широки граници – от 300 евро на хектар за някои от най-старите страни в ЕС до 822 евро на хектар в Гърция. За новите членки тя е около 200 евро на хектар, а за България - 82 евро на хектар........Ще станем конкурентни на куково лято. По-добре си припомнете кой договаряше влизането ни в ЕС и при какви условия беше затворена глава селско стопанство.

RUNNING WILD
13-05-2013, 18:43
Естествено, че качеството на пътищата направени от триглавата коалиция ще е по-добро. Нали ги строиха по семейно му. Брат министър подписваше обществени поръчки с брат строител на пътища. Как няма да се постигне високо качествол Друго си е да има координация между двама братя. Сядат събота и неделя и мислят как пътя ще стане по-качествен.

---------- Post added at 18:19 ---------- Previous post was at 18:12 ----------


Ами ти като си производител на домати направи ги по 1 лев. Какъв ти е проблема.
Щом има евтини буренясали земи - купи ги ти и завземи пазара. Кой ти пречи? ББ, Костов, демокрацията, американците?

ами от юли месец заповядай при мене и си купувай домати на 1 лев не си споделил мечтите си не са се сбъднали,освен да изкупя земите и да насадя такива като теб да видя какъв ще е рандемана на професори по всичкология,никой не ми пречи само на мързеливите им пречи,не съм монополист да изкупувам и не бих го направил,другото което ще ти кажа което пак си пропуснал че България е била на 4то място в Европа-богато развита земеделска държава,а сме една от най бедните страни в Европа на вода за техника не коментирам и пак са се оправяли,хора с 300 квадрата в двора си садят и правят компоти и всякаква зимнина и дават на роднините си и на децата си и остава в излишък и ти ми казваш че не било изгодно и площите са били малки и ми говориш за фирми и комунисти,това че ходя за риба и нямам висше образование не ме прави по тъп по мързелив и по немислещ от другите и не разчитам в бъдеще ни на Бойко ни на американци,ако стана някой ден нещо в тая държава бъди сигурен на 100 процента че ще използвам ресурсите на хората и земята за тяхно добро не да ги изпомпвам и разпродавам на търгове и на чужди монополи,ако не верваш направи ми партия регистрирай ме избери ме сложи ме стой и гледай и ти казвам че още на втората година ще имам доста фенове,само земеделие и туризъм ни стига за добро и сигурно преживяване.

nikolaaaay
13-05-2013, 18:46
Ники, много сериозно бъркаш последователността на развитие.
Силната икономика може да си построи магистрали.
Многото магистрали не правят икономиката силна.
Работи се за държавата..... убивайки малкия и среден бизнес, увеличавайки безработицата, НО строейки магистрали, метро, зала.... :)
Знаеш ли колко деца си мечтаят да ядат по три пъти на ден и да имат нови дрехи зимата, но спортната зала се оказва по-важна!
Безброй много хора изобщо нямат пари да отидат на море, но е по-важно да имат път до там!
Хората са безработни, но иначе ще им бъде много удобно да ходят на работа с метро!
Какво да ти кажа.... обърнал ли си внимание, че 'форсирано' се финансират проекти, от които директно и моментално може да се открадне някое милионче? Замисляш ли се, защо е така? :)
Ама те правят нещо! Всъщност само се бият в гърдите, а реално не са направили НИЩО повече от другите, но пък за сметка на това осират всичко останало.....
От целия ти пост съм съгласен само с това, че Герб не са направили нищо. Това е факт.
Всичко останало обаче е абсурдно. Метрото е пълно с хора, които не се шляят и не го използват за удоволствие, а защото стигат на работа по-бързо и по-евтино. Освен това въздухът е по-чист. Лично при мен средната скорост с колата в София се вдигна последните години от 18 на около 23-24 км/ч., което е огромна разлика. Така имам няколко часа месечно повече за работа.
Южната дъга беше двулентов път, сега градят живна в тази маст.
Пътят между най-големия и втория по големина град в България е двулентов и минава през 100 села. Как си представяш голяма фирма да направи завод във Варна за автомобили например, които да транспортира на запад по тоя път. Естествено, че няма да дойде тук, а ще отиде в Румъния или Турция или Южна България.
Според теб силната икономика си създавала инфраструктура. Ами нали преди 1989 г. бяхме силно развита индустриална държава. Защо в цялата страна нямаше и 150 км. магистрали.

---------- Post added at 18:46 ---------- Previous post was at 18:43 ----------


ако не верваш направи ми партия регистрирай ме избери ме сложи ме стой и гледай и ти казвам че още на втората година ще имам доста фенове,само земеделие и туризъм ни стига за добро и сигурно преживяване.
Получаваш номинация за пост на месеца :firstprize:

RUNNING WILD
13-05-2013, 18:52
А бананите идват от Еквадор, Мерцедесите от Германия...
Нормално е по времето на СИВ да сме производител номер 1 на домати и зеленчуци. Бяхме най-южната страна в Източния блок. Сега обаче не е така. Естествено има и други причини да се внасят турски и гръцки домати, освен климата им.
За сметка на това има стоки, които и преди и сега се произвеждат и продават много добре. Просто имаме конкурентни предимства. Вината например са ни хубави и изгодни нямат проблеми да се продават.

ето в страшна заблуда си,от ново и от ново,СССР нямаха нужда от нашите консерви,те ги изкупуваха да се стимулира "братството" аз не съм виждал руснак да яде компот!!! само местните им консерви от риба и телешко който произвеждаха са десетки видове,нещо си чул за вината ама не си разбрал,ако те хвана пред мене на живо няма да можеш да ми изброиш 5 вида сорта грозде и да ми кажеш на колко метра пуска лозата корен а си тръгнал вино да продаваш,България не е средиземноморие и няма как да имаме конкурентни вина и климат за отглеждането на лозя зреене надморска височина и тн,България има хубави коняци или бренди защото коняк е защитено название на винения дестилат,не знам какво си учил икономика или си чел научна фантастика.

---------- Post added at 15:52 ---------- Previous post was at 15:49 ----------


Е те и домати си купуваме български като излязат, но обикновено това става няколко седмици след гръцките и турските. По на юг са все пак.

УЖАС...по по най са все пак и са по по по най в оранжерии с ГМО и торове все пак и се бълват целогодишно все пак и са понякога 2-3пъти по евтини за сметка на здраве и качество и в други страни тея зеленчуци не могат да влязат и да се продават те са на категории най гадното идва тука.

dimitar_vd62
13-05-2013, 18:53
ами от юли месец заповядай при мене и си купувай домати на 1 лев не си споделил мечтите си не са се сбъднали,освен да изкупя земите и да насадя такива като теб да видя какъв ще е рандемана на професори по всичкология,никой не ми пречи само на мързеливите им пречи,не съм монополист да изкупувам и не бих го направил,другото което ще ти кажа което пак си пропуснал че България е била на 4то място в Европа-богато развита земеделска държава,а сме една от най бедните страни в Европа на вода за техника не коментирам и пак са се оправяли,хора с 300 квадрата в двора си садят и правят компоти и всякаква зимнина и дават на роднините си и на децата си и остава в излишък и ти ми казваш че не било изгодно и площите са били малки и ми говориш за фирми и комунисти,това че ходя за риба и нямам висше образование не ме прави по тъп по мързелив и по немислещ от другите и не разчитам в бъдеще ни на Бойко ни на американци,ако стана някой ден нещо в тая държава бъди сигурен на 100 процента че ще използвам ресурсите на хората и земята за тяхно добро не да ги изпомпвам и разпродавам на търгове и на чужди монополи,ако не верваш направи ми партия регистрирай ме избери ме сложи ме стой и гледай и ти казвам че още на втората година ще имам доста фенове,само земеделие и туризъм ни стига за добро и сигурно преживяване.

После ще те приватизират.....

RUNNING WILD
13-05-2013, 19:07
кой бе?мене народа ще ме издигне в култ ще ми направят мавзолей като се гипсирам на брега на яз.Искър оградата ще е от въдици а ковчега ми лодка,страшно проклятие ще тегне над всеки дръзнал да се осмели да разруши и потули нещо а наказанието ще е разпорване с плуг на грешника и посад на расад в утробата на жена му от естественият и биологичен отвор,ще видиш как ще ходят с колци между краката като подвижни саксии.

nikolaaaay
13-05-2013, 19:15
България според мен е държавата с най-много ненормалници на глава от населението.

ShoxXx
13-05-2013, 19:31
А бе вие си пишете за водещите 2 партии, ама само на мен ли ми прави впечатление, че в турция са гласували над 65 000 души, голяма част от които дори не са знаели български език, за да си попълнят декларациите и са им ги попълвали "услужливи" българи!?

CBET
13-05-2013, 19:43
От целия ти пост съм съгласен само с това, че Герб не са направили нищо. Това е факт.
Всичко останало обаче е абсурдно. Метрото е пълно с хора, които не се шляят и не го използват за удоволствие, а защото стигат на работа по-бързо и по-евтино. Освен това въздухът е по-чист. Лично при мен средната скорост с колата в София се вдигна последните години от 18 на около 23-24 км/ч., което е огромна разлика. Така имам няколко часа месечно повече за работа.
Южната дъга беше двулентов път, сега градят живна в тази маст.
Пътят между най-големия и втория по големина град в България е двулентов и минава през 100 села. Как си представяш голяма фирма да направи завод във Варна за автомобили например, които да транспортира на запад по тоя път. Естествено, че няма да дойде тук, а ще отиде в Румъния или Турция или Южна България.
Според теб силната икономика си създавала инфраструктура. Ами нали преди 1989 г. бяхме силно развита индустриална държава. Защо в цялата страна нямаше и 150 км. магистрали.

---------- Post added at 18:46 ---------- Previous post was at 18:43 ----------


Получаваш номинация за пост на месеца :firstprize:


Абе Николайчо,

много отдавна ти казах че си смешен. Спри се бре! Тотално некомпетентен си по темите в които парадираш! Гледай си там калкулатора и декларациите и си трай!

Кога за последно ходи в Румъния че даваш акъл? Имаш ли си и бегла представа какво представляват пътищата им като цяло? А в Турция?

Хайде жена ти да ти панира за вечеря малко асфалт и да ти е сладко!

dimitar_vd62
13-05-2013, 19:47
България според мен е държавата с най-много ненормалници на глава от населението.

Еми да,протестираш, сваляш и пак гласуваш за същите.


А бе вие си пишете за водещите 2 партии, ама само на мен ли ми прави впечатление, че в турция са гласували над 65 000 души, голяма част от които дори не са знаели български език, за да си попълнят декларациите и са им ги попълвали "услужливи" българи!?

Еми българите сме услужлив народ.Не се учудвай ако се откажем от Левски, Паисий и от историята си.

RUNNING WILD
13-05-2013, 20:06
България според мен е държавата с най-много ненормалници на глава от населението.

според теб да ама едва ли,шотландците са най-агресивни най неприветливи и най ненормални,според теб сигурно и в Алфа форума има най много просто и нищо неразбиращи хора ама...

fred
13-05-2013, 20:14
Те сега Станишев, Сидеров (заедно с другият комунистически полюс - Местан) ще ни оправят, ще забълваме домати към Русия, към арабския свят, ще направят долара, равен на еврото, ще излезем от ЕС, ще затворим границите и всичко друго. Опашките за всичко, посвеместен дефицит, задължително всички на работа за 300 лв, ще приватизираме всичко частно и каквото още се сетите.Лошото е че една част си нямат представа какво е било, други пък го помнят с умиление, аз с отвращение.
А след това всички вкупом ще заминем към Павлин, хем може да ни признаят и за полит. емигранти (някои пък ще гребат с лодки към Путин)....:native::thumbup:

nickyto
13-05-2013, 20:25
http://pik.bg/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D 0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B8%D0%BA%D0%BD%D0%B5%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D 0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B1%D1%8E%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%BA%D1%8A%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%B1-%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D1%83%D0%B1%D0%B8-news72760.html



Мхм... някои други пак са акали на Боко и Цеко в гащите.... :laser:

dimitar_vd62
13-05-2013, 20:31
Що да не бълвам домати към Русия и арабите, след като плащат.Тйу са си пари, или просто трябва да прекъснем всякакви връзки с тях, както направи Костов.

fred
13-05-2013, 20:32
Ами чакам да се бълват.Само не знам като бълвахме що се разпадна тая благина.А, явно лошите американци са виновни.

nickyto
13-05-2013, 20:33
Еми българите сме услужлив народ.Не се учудвай ако се откажем от Левски, Паисий и от историята си.



http://30dumi.eu/2013/05/redzhep-erdogan-chestiti-na-bojko-borisov-pobedata-na-izborite/


Може и да се случи по-скоро от колкото и предполагаш....

RUNNING WILD
13-05-2013, 20:41
заеби доматите това е пример за всичко свързано с земеделието,на България и трябват работници повече от всякога,и и трябва един хитър като Тодор Живков щото той обеща всичко на всички сили по света ама си правеше какво си иска и изпомпа и изклинчи от кой каквото можа за тая страна,пред запада се правеше на силно зависим от СССР с недомлъвки че не харесва строя и е за перестроика но не смее и го е страх и оня оп ет ти електромедицинска апаратура ет ти печки ет ти централи ет ти обурудване за жп гари айде заем от 800 милиона марки на 2 процента лихва,после ходи пищи в СССР и соц блока че ония са сила и че не издържа и почват да го газят и че границата на комунизма ще рухне и оп земи тия трамвай земи тия влакове мотриси земи камиони земи трактори земи машини за военните заводи кой бе ония ли западняците ще ни бият нас ние сме СИВ ...и кво?България изнасяше автомати,цигари,лекарства и каптагон амфетамини за арабският свят каналите на кинтекс си работят до ден днешен,произвеждаше се всичко нямаше война нямаше заплаха всички ни обичаха от еврей до руснаци,е това е политик колкото и негативно да съм настроен за комунисти и тн,беше добре за послушните и мързеливите на тях им липсва най много,а проблема с етносите си е проблем наистина,на мене не ми пречи че някой се моли да се моли на кой иска кой му е бог да му се кланя,проблема е че етносите няма да градят а ще разграбват и теглят на зад,не виждам как някой циганин ще дойде на власт и ще се заеме да обнови нещо да разцъфне чесно,българо-мохамеданите си носят техните имена имат си джамия какво искат повече имат си партия и новините на турски,ако се продължава така да не стане като в Австрия с гражданството как Иорг Хайдер реши проблема,ама искаме гражданство ама искаме джамии ама искаме партия -ами вземете гражданство като искате да седите тука ама не ни дават ама като не ви дават...аз лично няма да имам наглостта да отида в друга държава да живея и да се родя и да съм поданник и да им се бъркам с избори и тн,да се родя в Турция да искам новини на български език да искам да ми строят църкви и да искам власт обаче да съм с турски паспорт?егати тия хора ем пищяха от комунизма ем голямата екскурзия беше тоталитарна грешка ама сега сами ще настроят хората че явно е това начина и е било правилно,иначе па са свесни турците чесни и работливи никви грижи с тях,спал съм сам в колата в турско село никой не дойде да ми чукне на стъклото или да ми каже нещо,жалко че ги ръчкат така дано да го проумеят че дишаме един въздух и стъпваме по една земя тя ни е родина не е на никой и не се дели.

dimitar_vd62
13-05-2013, 20:43
И сега има фирми които произвеждат и изнасят и за Русия.Просто не е по СИВ а стока срещу пари.Руснаците са добри бизнесмени.Плащат веднага.Поне от мои познати го знам и ги предпочитат пред ЕС.Поради по-горната причина.