PDA

View Full Version : не се изключват и двете перки



CHEFO666
11-05-2013, 19:03
Пичове....не се изключват перките на алфата При изгасен двигател.Наложи се да ги изключа от буксите.При изтинал двигател,в момента в който включа буксите,перките задухват на макс.....Някви идеи??

ecotronic
11-05-2013, 19:09
Изключи буската на пресостата и виж дали ще спрат да се въртят.
Пресостатът е означен като K10 на схемата:

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/cqs1368288364b.jpg

Boby
11-05-2013, 20:15
Не е от пресостата. След спиране на контакта перките остават да въртят 2-3 секунди и спират. Т.е. не трябва да работят без контакт.

CHEFO666
11-05-2013, 21:04
Проблема се оказа от едно реле....мерси на Еcotronic-ЛЮБО,че ме насочи на къде да гледам.
Извадих релето,зачистих го..... за сега е ок....работят,изключват....както си беше.

lordliness
11-05-2013, 21:35
може ли да посочите къде е релето, утре някой ще чете темата и нищо няма да разбере

ecotronic
11-05-2013, 21:48
може ли да посочите къде е релето, утре някой ще чете темата и нищо няма да разбере

Релетата са R6 и R7 в кутията на предния ляв калник. Означени се на схемата. Едното е за бавната а другото за бързата скорост.
В случая на Стефан му е било залепнало това за бързата скорост - R6 (горното).


http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/arx1368298427p.jpg

CHEFO666
11-05-2013, 21:51
Да,съжалявам ....мислех че само аз не знам къде се намира тва реле....Та,намира се коша при двигателя ....от страната на левия калник.Има една кутийка с бушончета....е,те там,до нея се намира и въпросното реле.То е едно...няма как да се сбърка.....Утре ще му трясна една снимка...защото при мен..не знам поради каква причина,е изместено малко по на горе.

---------- Post added at 21:51 ---------- Previous post was at 21:49 ----------


Релетата са R6 и R7 в кутията на предния ляв калник. Означени се на схемата. Едното е за бавната а другото за бързата скорост.
В случая на Стефан му е било залепнало това за бързата скорост.

Утре ще снимам...защото явно при мен е мааалко по различно от схемата....смисъл,изместени са,релето......и има едно единствено реле.....и до него има един мнооого голям бушон.

kolev
12-05-2013, 08:19
хубаво е да смениш релето с ново защото това гарантирано ще залепне скоро пак.

lordliness
12-05-2013, 08:28
не знам как изглежда това, но съм разглобявал релета и съм оправял механични повреди по тях

Mury
12-05-2013, 09:49
не знам как изглежда това, но съм разглобявал релета и съм оправял механични повреди по тях

Един път залепнало реле,няма оправия пак ще залепне,щом е станало веднъж,значи пъпките му са много износени и клеясали и греят,Колев е прав :photo::photo::photo: Варианта е смяна с ново/втора употреба/ :crazy::crazy:

lordliness
12-05-2013, 10:01
Един път залепнало реле,няма оправия пак ще залепне,щом е станало веднъж,значи пъпките му са много износени и клеясали и греят,Колев е прав :photo::photo::photo: Варианта е смяна с ново/втора употреба/ :crazy::crazy:

само така си мислиш, никога не съм купувал релета, каквито и коли да съм имал :)

Mury
12-05-2013, 21:58
само така си мислиш, никога не съм купувал релета, каквито и коли да съм имал :)

И си ремонтирал залепнало реле,и то е действало безотказно след това,евала ти си поредния супермен във форума,тук сте 2-ма даже :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown: Това че никога не си сменявал реле,говори много за техническата ти грамотност и компетентност,и спестяваш 5 лв. за сметка на един прегрял мотор например

lordliness
12-05-2013, 22:06
И си ремонтирал залепнало реле,и то е действало безотказно след това,евала ти си поредния супермен във форума,тук сте 2-ма даже :boваwdown::bowdown::bowdown::bowdown: Това че никога не си сменявал реле,говори много за техническата ти грамотност и компетентност,и спестяваш 5 лв. за сметка на един прегрял мотор например

Нали знаеш, че твоето мнение нищо не означава за мен и не ме интересува, парите никога не са ми били проблем, това че ти не можеш, не означава, че е невъзможно, технологията няма да ти стане известна никога, други оценяват колко съм техн. грамотен, ти нямаш необходимия ценз за това!

CHEFO666
12-05-2013, 22:17
Пичове..не така бе....не с рогата.....Нищо не разбирам от електроника.....Конкретно за моето реле,не съм го отварял....просто го извадих от куплунга,и пак го сложих...и проблема изчезна.Днес цял ден варта из града,с пуснат климатик.....проблем нямам.

lordliness
12-05-2013, 22:25
... на един прегрял мотор например
Обясни на всички нас неграмотниците във форума, като залепне релето въртят ли перките или не въртят.

Mury
13-05-2013, 10:14
Обясни на всички нас неграмотниците във форума, като залепне релето въртят ли перките или не въртят.

Няма смисъл да обяснявам,на който трябва го правя,както е залепнало релето,в следващия момент с изгорелите пъпки въобще не прави контакт,ма явно на някой друг не му е ясна работата :haha::haha::haha::haha:

lordliness
13-05-2013, 10:40
Няма смисъл да обяснявам,на който трябва го правя,както е залепнало релето,в следващия момент с изгорелите пъпки въобще не прави контакт,ма явно на някой друг не му е ясна работата :haha::haha::haha::haha:

точно така прави се там на отворен, не на мен

mitkomeg
29-07-2013, 21:13
Някой ще сподели ли как да извадя това капаче, че днес и моите останаха да се въртят като отидох на работа и откачах акукулатора.Тая вечер пробвах да го изкарам да го напръскам и да го видя какво е, че да си взема друго ама не.Трябва ли да разглобя половината кола или ...? Ядосах се и с едни клещи го шибнах няколко пъти тва капаче и спряха ама най-вероятно пак ще залепне.Някой снимка на това реле или какво да търся в магазина???

CHEFO666
30-07-2013, 11:20
Някой ще сподели ли как да извадя това капаче, че днес и моите останаха да се въртят като отидох на работа и откачах акукулатора.Тая вечер пробвах да го изкарам да го напръскам и да го видя какво е, че да си взема друго ама не.Трябва ли да разглобя половината кола или ...? Ядосах се и с едни клещи го шибнах няколко пъти тва капаче и спряха ама най-вероятно пак ще залепне.Някой снимка на това реле или какво да търся в магазина???

Коя капаче?...
Ето го релето.

ecotronic
30-07-2013, 11:55
Трябва да се уточни годината и по възможност месеца на производство. Електрическата схема има различия в зависимост от това.
Примерно това, което е показал на снимката Стефан е релето за първата степен на вентилаторите и то се намира между чистачките. При неговата модификация релето за втората степен (бързата скорост) се намира в блока в предната част на левия калник. Неговата модификация би трябвало да е с дата на производство 04. 2001 - 02.2002.

При модификации отпреди този интервал и двете релета се намират в блока в предната част на калника.

---------- Post added at 11:55 ---------- Previous post was at 11:44 ----------


Някой ще сподели ли как да извадя това капаче, че днес и моите останаха да се въртят като отидох на работа и откачах акукулатора.Тая вечер пробвах да го изкарам да го напръскам и да го видя какво е, че да си взема друго ама не.Трябва ли да разглобя половината кола или ...? Ядосах се и с едни клещи го шибнах няколко пъти тва капаче и спряха ама най-вероятно пак ще залепне.Някой снимка на това реле или какво да търся в магазина???

Демонтирай въпросния блок като развиеш означените гайки и при необходимост изключиш буксите:

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/jdv1375174388z.jpg


Без да го демонтираш няма да можеш да свалиш капака и да стигнеш до релетата.

mitkomeg
30-07-2013, 21:39
Така ги виждах и аз нещата ама се надявах да има по-лесен начин, че при мене там е фул с какво ли не.Тоя тумбак на маркуча над дебитомера трябва да махна май...баластите са там ... ужасТ...Спирам да мисля тая вечер за тая кола, че се ядосвам-тая вечер някъв кавал ми охлузил бронята и ми оставил от отвратителната си синя боя...:joly:

ecotronic
30-07-2013, 21:43
Така ги виждах и аз нещата ама се надявах да има по-лесен начин, че при мене там е фул с какво ли не.Тоя тумбак на маркуча над дебитомера трябва да махна май...баластите са там ... ужасТ...Спирам да мисля тая вечер за тая кола, че се ядосвам-тая вечер някъв кавал ми охлузил бронята и ми оставил от отвратителната си синя боя...:joly:

Не е толкова трагична ситуацията. Само така ти се струва. Аз там имам и изпарител и баласт и пак го свалям това без проблем.