PDA

View Full Version : Бавен рефреш на форума.



danniel
21-05-2013, 20:52
Здравейте, от 2-3 седмици рефреша във форума ми отнема 12-15 секунди, което е адски много. Преди това ставаше за не повече от 2 сек. Това се случва само във форума. Използвам Опера, пробвах и през Хром...същата работа. Интернет връзката ми е доста бърза. Някой да има идеи от какво може да е?

ecotronic
21-05-2013, 21:08
Здравейте, от 2-3 седмици рефреша във форума ми отнема 12-15 секунди, което е адски много. Преди това ставаше за не повече от 2 сек. Това се случва само във форума. Използвам Опера, пробвах и през Хром...същата работа. Интернет връзката ми е доста бърза. Някой да има идеи от какво може да е?

Пусни един постоянен пинг до адреса на форума (89.190.194.3) и виж дали има загуба на пакети и дали времезакъснението е устойчиво (в рамките на 3 - 5 ms)

Sunny
21-05-2013, 21:23
Здравейте, от 2-3 седмици рефреша във форума ми отнема 12-15 секунди, което е адски много. Преди това ставаше за не повече от 2 сек. Това се случва само във форума. Използвам Опера, пробвах и през Хром...същата работа. Интернет връзката ми е доста бърза. Някой да има идеи от какво може да е?


Някъде из твоя телевизор ти е проблема ... аз от Варна до София нямам проблем през два различни доставчика като единия си минава като локален пиър (мегалан, спектър нет - Мтел)

P.S. На кой доставчик си ?
Преди време имах аналогичен проблем през BTC-net (vivacom) .

danniel
21-05-2013, 21:32
Sunny, знам че е в моя телевизор проблема и се мъча да го разреша. Интересно, че само в този сайт.
Ecotronic, така ли става номера с ping-а?

п.с. Sunny на Optinet съм в Ямбол. Адски бърза връзка и пак казвам, това се случва от съвсем скоро.

546
21-05-2013, 21:48
Може да добавиш едно интервал минус т " -т" след пинга ,за да ти вади докогато искаш,а не само четири пъти и пробвай да рефрешваш.При мен пинга се променя с около 100 мс,от 26-27 отива до 130-150 в зависимост от темата ,с бтк във Варна съм.

ecotronic
21-05-2013, 21:48
Пусни по продължителен пинг (с -t) нека да работи 1 минута (спира се с ctrl+c).

Sunny
21-05-2013, 21:50
Пусни по продължителен пинг (с -t) нека да работи 1 минута (спира се с ctrl+c).

то пинга може и да минава нормално но web-a да се пизди .

546
21-05-2013, 21:56
Съни,това в зависимост от големината на пакетите ли става?или невъзможност да изкара чек сумата и протокола иска един пакет по много пъти,щото ако е така няма да може да промени нищо май.

danniel
21-05-2013, 21:57
Ето резултата.


п.с. Ужассссссс, много бавно става всичко. Публикуване на отговор, отваряне на снимка, рефреш....адски изнервящо. Други идеи?

546
21-05-2013, 21:59
Имаш нет-слънце!
Идеи нямам ,от какво
пробвай с друг браузър

danniel
21-05-2013, 22:03
Имаш нет-слънце!
Идеи нямам ,пробвай с друг браузър

Пробвах, освен да инсталирам 3-ти....

Sunny
21-05-2013, 22:04
Пробвай от някъде другаде ... в смисъл някой приятел , колега на същия нет да видиш как е .. после с друг компютър на твоето IP ...фаерлоу ако имаш - спри го и тествай , ако си с рутер - рестарт ако се наложи и ресет и настройка наново ... абе занимавка си е а така дистанционно си е хвърляне на боб ;)

Андро ами не е задължително

btw тия вариации в милисекундите на пинго не са на добре ;)

ecotronic
21-05-2013, 22:05
Резултатите от пинга - горе-долу биват.
Ползваш ли някакъв антивирус или firewall ?
Можеш да пробваш да изчистиш кеша на браузера.

546
21-05-2013, 22:08
това с кеша не ми го е правило ама ако е ограничено ползването на памет иначе казано липсата на такава свободна съм го ял особено при AJAX но тука не е така

danniel
21-05-2013, 22:15
Резултатите от пинга - горе-долу биват.
Ползваш ли някакъв антивирус или firewall ?
Можеш да пробваш да изчистиш кеша на браузера.

IE същата работа. През настолния пак е така. Антивируса ми е AVG от години... Лаптопа си го поддържам, почиствам редовно и без излишни стартирани глупости....защитната стена е включена.

п.с Настолния си е бавничък и не мога да преценя точно дали е същата работа или щото си е умрял самия комп. Ecotronic, с CCLEANER чистя, мисля че той чисти и кеша..?

едит: отивам в комшията да отворя форума за проба...

ecotronic
21-05-2013, 22:20
Пробвай за малко да спреш антивируса и стената и пробвай. Пусни и нещо да сканира и оправи грешките в регистрите.

danniel
21-05-2013, 22:29
Пробвай за малко да спреш антивируса и стената и пробвай. Пусни и нещо да сканира и оправи грешките в регистрите.

Току що се връщам от комшията, рефреша му става за части от секундата....явно се е омазало нещо в регистъра...е само заради тва не ми се прави преинсталация. Кажи с какво да сканирам, все си мислех, че този Ccleaner ги оправя кашите.

едит: не е от защитната стена и антивируса.

ecotronic
21-05-2013, 22:35
Изчисти кеша на браузера (кукита, история off line съдържание...........)
Включи твоето PC ако може в мрежата на комшията и пробвай.

Sunny
21-05-2013, 22:37
Ctrl +Shift+Delete
Там си избираш кое дати изчисти в браузъра

това с лаптопа в комшията е добра идея също .

ecotronic
21-05-2013, 22:39
И ако не си пробвал с мозила, мисля, че си струва да опиташ.

danniel
21-05-2013, 22:49
Само с мозила не съм пробвал, но не мисля, че е от браузъра, пробвах с достатъчно браузъри. Това с на комшията мрежата може би ще го пробвам утре. Току що изчистих бисквитки, солетки, курабийки, кеш, история....без разлика. Пуснах Ccleaner да оправи регистъра, също без разлика. Продължават мъките...

ecotronic
21-05-2013, 22:53
А сигурен ли си, че само с тази web страница имаш проблеми? Това е малко странно.

Sunny
21-05-2013, 22:57
Спри антивирусната и пробвай ...
Ако трябва дори ънинсталл , тест , инстал наново на антивирусната ... Аваст ми създавал подобни ядове на малкия на лаптопа .

Doomguy
21-05-2013, 22:58
Ако минаваш през някакво устройство, например рутер, пробвай да го рестартираш и виж резултата.

danniel
21-05-2013, 23:05
А сигурен ли си, че само с тази web страница имаш проблеми? Това е малко странно.

Абсолютно 100%. Навсякъде другаде рефрешва за части от секундата, всичко навсякъде се случва много бързо. Само форума умря...аз и затова реших да пусна темата. Сега забелязвам, че преди настройките на адаптера на настолния бяха с попълнен ip address, subnet mask и default gateway, както и единия dns. Сега отметката е на Obtain an IP automatically, трите полета ip,subnet mask и default gateway са неактивни. Попълнен е само DNS-a. Не знам от кога е така и това дали има нещо общо със случката. Преместих отметката на Use the following IP address и попълних полетата, но нета на настолния спря и пак върнах отметката...

ecotronic
21-05-2013, 23:09
Абсолютно 100%. Навсякъде другаде рефрешва за части от секундата, всичко навсякъде се случва много бързо. Само форума умря...аз и затова реших да пусна темата. Сега забелязвам, че преди настройките на адаптера на настолния бяха с попълнен ip address, subnet mask и default gateway, както и единия dns. Сега отметката е на Obtain an IP automatically, трите полета ip,subnet mask и default gateway са неактивни. Попълнен е само DNS-a. Не знам от кога е така и това дали има нещо общо със случката. Преместих отметката на Use the following IP address и попълних полетата, но нета на настолния спря и пак върнах отметката...

Вероятно ползваш рутер, който го играе и DHCP сървър за мрежата ти. Тъй че правилната настройка е Obtain an IP automatically.


PS:

Пробвай с мозилата все пак.

danniel
21-05-2013, 23:10
Sunny, ще пробвам с деинсталиране на AVG–то, макар че никога не ми е създавало проблеми и почти съм сигурен, че не е от него.
Doomguy през рутер съм, безжично....какъв рестарт имаш предвид, изключих и включих- без резултат. Със задържане на бутона ли....

едит: През телефона рефрешва нормално.

ecotronic
21-05-2013, 23:15
Sunny, ще пробвам с деинсталиране на AVG–то, макар че никога не ми е създавало проблеми и почти съм сигурен, че не е от него.
Doomguy през рутер съм, безжично....какъв рестарт имаш предвид, изключих и включих- без резултат. Със задържане на бутона ли....

Не прави factory reset на рутера със задържане на бутона. Ако имаш специфични настройки на него (а ти вероятно имаш) ще трябва наново да ги правиш.

danniel
21-05-2013, 23:21
Не прави factory reset на рутера със задържане на бутона. Ако имаш специфични настройки на него (а ти вероятно имаш) ще трябва наново да ги правиш.

В момента пиша през Мозила, без промяна....ок сега ще ресетна рутера и ще му направя настройките наново.

ecotronic
21-05-2013, 23:24
В момента пиша през Мозила, без промяна....ок сега ще ресетна рутера и ще му направя настройките наново.

Преди да ресетваш рутера, пробвай да закачиш въпросното pc с кабел към рутера (ако сега си безжично) или просто махни рутера.
Съмнявам се да е в него проблема.

danniel
21-05-2013, 23:31
Преди да ресетваш рутера, пробвай да закачиш въпросното pc с кабел към рутера (ако сега си безжично) или просто махни рутера.
Съмнявам се да е в него проблема.

Това с кабела още одеве го пробвах. Рутера е като нов....пак без промяна, егати мистерията...

ecotronic
21-05-2013, 23:34
Това с кабела още одеве го пробвах. Рутера е като нов....пак без промяна, егати мистерията...

Деинсталирай антивирусната и ако и това не помогне, намери някоe live cd и бутни от него.

danniel
21-05-2013, 23:36
Това с liveCD щях да го пробвам ако не ми беше мъртъв CD-ROM-а. Преинсталирам от флашка....Освен на флашка ако може да се качи LIVE-то...

Sunny
21-05-2013, 23:39
Може
WinInstalFromUSB - с него си правиш примерно HirensBoot
и си ти .

ecotronic
21-05-2013, 23:41
Това с liveCD щях да го пробвам ако не ми беше мъртъв CD-ROM-а. Преинсталирам от флашка....Освен на флашка ако може да се качи LIVE-то...

Може и от флашка да бутне.
Но по скоро направи това с антивируса и пробата на кабела на комшията.
На мен проблемът ми изглежда като да си попаднал в някой черен списък на защитите на сайта.

danniel
21-05-2013, 23:46
Може
WinInstalFromUSB - с него си правиш примерно HirensBoot
и си ти .

Да, мисля, че това ми е програмката за качване на инсталационния win на флашката.

Ecotronic, сега ще махна AVG-то нацяло.

Sunny
21-05-2013, 23:54
Да, мисля, че това ми е програмката за качване на инсталационния win на флашката.

Ecotronic, сега ще махна AVG-то нацяло.

Там имаш в дясно четири чекбокса един под друг ... единия имаше нещо си за ISO ... чекваш го и му указваш пътя до имидж файла на Hirens или каквото там решиш да ползваш за лайф

danniel
22-05-2013, 00:00
Така, без AVG и след рестарт, пак никаква промяна. Това с LIVE флашката не знам дали да почвам да го правя....голяма заигравка стана...Мислех, че ще е нещо по просто ама тц. Май ще си чакам бавния рефреш докато не ми писне и не го преинсталирам.
Да кажа само, че сравнително скоро съм си го преинсталирал лаптопа и наистина знам как да го поддържам и софтуерно и хардуерно. Работи много бързо и няма нищо излишно стартирано. Абе за сефте имам такъв проблем....

И все пак ако някой се сети за още нещо...

Sunny
22-05-2013, 00:09
Утре лаптопчето под мишничка и в комшията с една двулитровка бира да тествате ... ;)

danniel
22-05-2013, 00:12
Утре лаптопчето под мишничка и в комшията с една двулитровка бира да тествате ... ;)

Да, това ще се пробва. В лаптопа е нещо....тела ми рефрешва за секунда.

alfa_erazor
22-05-2013, 01:07
Здравей,

каза че имаш Chrome,
отвори форума с него, пусни "Developer tools" със Ctrl+Shift+I
Избери "Network" таб-а, дай рефреш и гледай какво се случва.
Ще може да видиш кой елемент от сайта зарежда най-бавно.
Предполагам че ще се ориентираш в резултатите, колонката в най-дясно е времето за зареждане на дадения елемент.
Банерите например, се зареждат от друго IP и в възможно тея 15 секунди да са заради тях.

danniel
22-05-2013, 09:58
Здравей,

каза че имаш Chrome,
отвори форума с него, пусни "Developer tools" със Ctrl+Shift+I
Избери "Network" таб-а, дай рефреш и гледай какво се случва.
Ще може да видиш кой елемент от сайта зарежда най-бавно.
Предполагам че ще се ориентираш в резултатите, колонката в най-дясно е времето за зареждане на дадения елемент.
Банерите например, се зареждат от друго IP и в възможно тея 15 секунди да са заради тях.

И това ще пробвам като се прибера от работа. Ще пробвам и с моя лаптоп в комшията, който е на същия нет доставчик.
Преди малко имах клиент, който работи в Оптинет (моя доставчик) зададох му набързо въпроса и тоя ми каза да се обадя на един тел. и да ме прехвърлили на друг доставчик...дъра дъра дъра....много бързаше, кво имаше предвид с това друг доставчик не разбрах....със сигурност не беше това да сменям интернет доставчика ами нещо друго там да прехвърлили...

ecotronic
22-05-2013, 10:42
С каква ОС си?
Това, което казва Alfa_erazor e разумно обяснение на проблема.
Не е зле да провериш и състоянието на рутинг таблицата:
Стартирай CMD, изпълни route print и дай да видим отговора.

546
22-05-2013, 10:44
ОС-са е ясен,кво му има е въпроса

ecotronic
22-05-2013, 11:21
ОС-са е ясен,кво му има е въпроса

Да, не бях обърнал внимание.

Другото, което е добре да се пробва е да се стартира машината в "safe mode with networking" и да се види дали има подобрение.

morfius
22-05-2013, 11:34
Залагам на хостинга на рекламите във форума.
През служебното прокси или от служебния през домашното някои реклами направо увисват за по 10 - 20 сек.
И съответно ги окастрям на секундата.

Doomguy
22-05-2013, 11:50
Това, което е написал morfius, също е възможна причина. Пробвай да качиш Adblock на Мозилата, ако още не си.

blacksnoopy
22-05-2013, 11:59
Аз съм с AdBlock и дори не съм знаел, че има реклами във форума..

danniel
22-05-2013, 14:20
Това, което е написал morfius, също е възможна причина. Пробвай да качиш Adblock на Мозилата, ако още не си.

Даже и да има някакво подобрение със спирането на рекламите, това не е решение. До преди 2-3 седмици всичко си беше наред. А и не искам да сменям браузъра, Мозилата я сложих само за проба. Довечера ще пробвам още няколко варианта.... Еcotronic, със win7 съм....А какво ще разберем като вляза под Safe Mode with net....? И знаеш ли какво е имал предвид този от Оптинет с това прехвърляне, имам чувството, че знаеше за какво му говоря.

ecotronic
22-05-2013, 14:42
В safe mode ще се стартират само минимално - необходимите за ОС процеси.
Така ако има някакъв процес, който при нормално бутване стартира и пречи на нормалното браузване, той няма да стартира и ще се усети резултата.
Не казвам, че това е причината, но трябва да се отхвърлят една по една вероятните причини докато се стигне до истината.
По-вероятно е това, което казват колегите за свалянето на рекламните банери.
Това, че при теб нищо не се е променяло, нищо не означава. Достатъчно е доставчикът ти да има комуникационни проблеми в тези направления за да се усети това при теб.

danniel
22-05-2013, 19:23
С моя лаптоп и комшийския интернет - без промяна.
Safe mode with network - без промяна.
Ето и резултатите от теста направен с Chrome.

dimitar_vd62
22-05-2013, 19:29
Аз ползвам само опера и нямам проблеми.Проблемите ми са от Баси Тамън се Кънектнах.

danniel
22-05-2013, 19:31
Като натискам върху снимка от предния пост, също чакам 10-12 секунди докато се покаже снимката, просто форума ми влачи....Аз предлагам да ви благодаря, че си блъскахте главите заедно с мен и да оставим така тази мистерия...не знам останаха ли варианти. Преинсталация само заради това не искам да правя.

---------- Post added at 19:31 ---------- Previous post was at 19:29 ----------


Аз ползвам само опера и нямам проблеми.Проблемите ми са от Баси Тамън се Кънектнах.


И аз съм само с Опера, другите ги накичих за проба само....с Опера никога не съм имал ядове.

dimitar_vd62
22-05-2013, 19:40
Пробвай да деинсталираш операта, обаче трябва да изтриеш всичко свързано с нея в регистрите.Иначе въпреки деинсталацията и почистване с някакъв клиънър пак някъде пази накое файлче с настройки ле с кво ли и оаква и новата инсталация.След 12-а версия ми даваше някои проблеми,11.65 вървеше много добре, сега май ги поуправиха.

danniel
22-05-2013, 19:41
Пробвай да деинсталираш операта, обаче трябва да изтриеш всичко свързано с нея в регистрите.Иначе въпреки деинсталацията и почистване с някакъв клиънър пак някъде пази накое файлче с настройки ле с кво ли и оаква и новата инсталация.След 12-а версия ми даваше някои проблеми,11.65 вървеше много добре, сега май ги поуправиха.

И аз мислех за преинсталиране на Операта и изтриване на скритите й папки, но пък на всички браузъри ми го прави и се чудя дали има смисъл от упражнението.

dimitar_vd62
22-05-2013, 19:58
Преди време имах някакви проблеми с нета и се оказа че хрома ми е 1.3 гбт.На другия компютър беше около 300-350 мбт.Като брой папки и наименования бяха абсолютно еднакви, като размер поотделно също.Всъщност софтуерно са напълно идентични.Но като цяло в c/program files, папкана беше 1.3 гбт.Деинсталирах го и се оправи.По принцип него ползвам, качих го защото ми беше писнало като цъкна някъде и - качете си новия браузър бла-бла.Какво беше забърсал идея си нямам но след това лаптопа се оправи.Сега пак ми се мъдри на декстопа но папката му е 338 мбт и нямам проблеми.Тъй че кой знае де е ключа за мазата.Специалистите ако не могат да помогнат...:dunno:

danniel
22-05-2013, 20:02
Вече с чисто нова Опера 11.64, без никаква промяна, пак се влачи (с изключение на 4-5 абсолютно бързи рефреша)....и след това пак същата работа.

ecotronic
22-05-2013, 20:23
Пробвай с live ОС а така също, ако горе-долу помниш откога се проявява проблемът и имаш restore точки отпреди това време, да опиташ да възстановиш системата.

dimitar_vd62
22-05-2013, 20:35
Това пък от известно време не ми работи на мене."С" дяла е включен, "Д" е изключен, давам му ресторе и същата боза.Кое се ресторнало кое не.А преди си работеше даже си правих точка на ресторване след като накича всичко и се връщаше в изходна точка.

danniel
22-05-2013, 20:43
Това с рестор няма да стане. Сега подготвям жива флашка...

Doomguy
22-05-2013, 20:45
Систем рестора ви препоръчвам да го изключите за всички дялове. Като толкова искате резервни копия, използвайте нещо от сорта на Acronis True Image. В папката на систем ристора понякога се крият някои коварни и трудни за премахване вируси.

danniel
22-05-2013, 21:08
Отказвам се, много съм упорит, обаче тва много ме изпоти. Сега имам проблеми с качването на live win на флашка. Понякога тези програмки си избират флашките, може и друга флашка да иска ама аз нямам тука 100 флашки. С три програмки пробвах ама май само WinSetupFromUsb вижда ISO, различно от ISO на нормален Windows, а тя ми изписва някви грешки с MBR....абе така ще е...

morfius
22-05-2013, 21:17
Сега си направих експеримент със спрян ад блок плъгин, умисля се по няколко секунди заради 2 хоста свързани с рекламите, като е включен няма грам замисляне.
Това с Опера 12.15 на Уиндоус 7 х64

danniel
22-05-2013, 21:21
Сега си направих експеримент със спрян ад блок плъгин, умисля се по няколко секунди заради 2 хоста свързани с рекламите, като е включен няма грам замисляне.
Това с Опера 12.15 на Уиндоус 7 х64

Със същия уиндоус съм и същата опера...никога не съм имал подобен проблем. Къде го тоя плъгин?

едит: видях го, сега ще пробвам
пак едит: С плъгина адблок, без видима разлика.

ecotronic
22-05-2013, 21:33
Отказвам се, много съм упорит, обаче тва много ме изпоти. Сега имам проблеми с качването на live win на флашка. Понякога тези програмки си избират флашките, може и друга флашка да иска ама аз нямам тука 100 флашки. С три програмки пробвах ама май само WinSetupFromUsb вижда ISO, различно от ISO на нормален Windows, а тя ми изписва някви грешки с MBR....абе така ще е...

Ти да не би да подготвяш флашка с дистрибуция на windows за преинсталация на системата?
Говорим за live os, която да бутва от флашка.
Аз бих предпочел линукс. Примерно тук (http://www.instructables.com/id/How-to-make-your-own-Ubuntu-LiveUSB/) е добре обяснено стъпка по стъпка как се прави.
Ако все пак държиш да е майкрософтщина,
вариант е portable XP (http://www.zamunda.net/details.php?id=133503&hit=1)

danniel
22-05-2013, 21:46
Ти да не би да подготвяш флашка с дистрибуция на windows за преинсталация на системата?
Говорим за live os, която да бутва от флашка.
Аз бих предпочел линукс. Примерно тук (http://www.instructables.com/id/How-to-make-your-own-Ubuntu-LiveUSB/) е добре обяснено стъпка по стъпка как се прави.
Ако все пак държиш да е майкрософтщина,
вариант е portable XP (http://www.zamunda.net/details.php?id=133503&hit=1)

Windows 7 Build 7600.16385 x86 Live CD тва ми дистрибуцията, с която пробвах. XP не знам дали ще тръгне тук заради IDE-SATA историите. Не знам дали в биоса имах настройка за IDE съвместимост, вече ми е каша главата...може да пробвам с живо убунту ама не знам дали ще е сега.

Edit: pisha prez live win7. Pylen ujas, syshtata rabota. Natiskam butona za redaktirane i chakam 15 sekundi....Shah i mat. Moje da se dopitam do internet dostavchika....

alfa_erazor
23-05-2013, 15:03
С моя лаптоп и комшийския интернет - без промяна.
Safe mode with network - без промяна.
Ето и резултатите от теста направен с Chrome.


На първия скрийншот се вижда как му отнема 10сек да зареди страницата.

Ако на същия интернет на друг компютър се зарежда по-бързо, трябва да търсим проблема някъде в твоята конфигурация.

Все пак за да избегнем мрежовите проблеми пусни на твоя лаптоп и на друг компютър на същия доставчик (на комшията) един traceroute.


tracert clubalfaromeo.com

дай да видим какво връща, би трябвало да са еднакви.

Според мен за да се зарежда по-бавно при теб на един и същ доставчик, единственото което се сещам е антивирусната ти да сканира нещо страницата...

danniel
23-05-2013, 16:25
На първия скрийншот се вижда как му отнема 10сек да зареди страницата.

Ако на същия интернет на друг компютър се зарежда по-бързо, трябва да търсим проблема някъде в твоята конфигурация.

Все пак за да избегнем мрежовите проблеми пусни на твоя лаптоп и на друг компютър на същия доставчик (на комшията) един traceroute.


tracert clubalfaromeo.com

дай да видим какво връща, би трябвало да са еднакви.

Според мен за да се зарежда по-бавно при теб на един и същ доставчик, единственото което се сещам е антивирусната ти да сканира нещо страницата...

Не ми се иска да занимавам повече комшията. Ясно е, че нещо се е сбъркало в компа ми, щом у тях моя лаптоп бави, а неговия комп лети във форума. Ще пробвам ако мога тези дни с друг лаптоп у нас. Скъса ми нервичките тази мистерия :big_whoops::big_whoops:

dimitar_vd62
24-05-2013, 17:47
Абе ако си на WIFI, я пробвай да го изключиш и вържи лаптопа с кабел.Снощи си направих тоя експеримент понеже жена ми е в чужбина и скайпа замръзва и накъсва говора, като го вързах с кабел ебати светкавичния интернет.Едно и също нещо го свали почти 3 пъти по бързо на кабел отколкото на безжична.Ако съм в грешка извинявай не ми се чете назад.

danniel
24-05-2013, 18:01
Абе ако си на WIFI, я пробвай да го изключиш и вържи лаптопа с кабел.Снощи си направих тоя експеримент понеже жена ми е в чужбина и скайпа замръзва и накъсва говора, като го вързах с кабел ебати светкавичния интернет.Едно и също нещо го свали почти 3 пъти по бързо на кабел отколкото на безжична.Ако съм в грешка извинявай не ми се чете назад.

Пробвах го това, Митак. Форума пак си влачи. Иначе, разбира се, че с кабел бирата е друга...

dimitar_vd62
24-05-2013, 18:31
:throw:

danniel
12-06-2013, 08:50
Днес взех лаптопа на работа. Тук интернет доставчика е друг, форума лети... Освен да им се обадя довечера на мойте и да ги питам що така тая работа с тоя форум...

danniel
17-06-2013, 18:30
Благодаря на всички за съветите. Проблема се оправи веднага след като им се обадих. В началото си нямах на идея, че проблема може да е в тях за това и пуснах темата...

reloading
13-12-2013, 17:15
Тоест проблема е от доставчика, защото и аз имам същия проблем като смених доставчика :)

danniel
05-01-2014, 09:58
Да, обади им се и ще го оправят.

Friday
06-01-2014, 13:36
Благодаря на всички за съветите. Проблема се оправи веднага след като им се обадих. В началото си нямах на идея, че проблема може да е в тях за това и пуснах темата...

И при мен влачеше... а в интерес на истината нямаше никакви загуби до сайта. След един мейл до доставчика, се изясни положението. След седмица вече нямаше проблем.