PDA

View Full Version : Великите компютърни игри



Celestrial
27-05-2013, 00:49
Така.

Кой кога и дали е играл следното: Heroеs 3, Diablo 2, Starcraft.

Има ли някакви бегли познания, замествал ли е пиянските студентски купони с неизвестен, но винаги негативен изход с една партия от която и да е от тези игри?
Който е заинтересован, моля, да пише, който не е , да не цапа редовете, защото, тези игри са направили много от 30-37 годишните българи това, което са. Дори и да не си го признават. Лично за себе си мога да кажа, че не съм най-големия професионалист на компютърни игри, но това нещо през онова време, когато хормонът ме гонеше, но нямаше откликваща, поради финансови причини, ме държеше жив и ме караше да продължавам напред. Докъде напред е отделен въпрос. Важното е, че когато се сетя за тези игри, дори сега да седна, да ги играя, все едно не съм ставал от тях.

Та, някой случайно, да ги е играл?

Благодаря предварително.

Stoyan Georgiev
27-05-2013, 09:15
Starcraft: Brood Wars 4tw!

StanG
27-05-2013, 09:51
2004-та на Diablo2 в US East имах 99lvl паладин на хардкор, беше на първо място в ладера почти една седмица.Един дебил умря с него на Мефисто рън, тръгна и в катакомбите след таун портала заспа на клавиатурата и го убиха, щях да го разкостя.Паладина се казваше Herpo ако някъде се пазят некви all time класации :).Ама тогава бяха други времената, играл съм по 40 часа нон стоп :) Сега три пъти в годината си пускам някоя класика да начеша крастата, то не ме и влече вече...

DiStefano
27-05-2013, 10:02
Аз съм геймър от 93-та. Всъщност от доста по отдавна, но това време няма да го броя - 8c, XT, 286 и другите актуални щайги до 93-та.

За мен игрите без аналог към момента са :
- на Лукас Артс
1. Full Throtle
2. Monkey Island
3. Grim Fandango
* все от периода 94-98, но куестове със страхотна и неповторима атмосфера

- на ID Software
1. Doom
2. Heretic
3. Quake

- на ЕА
1. разбира се NFS сериите
2. FIFA
3. други

- за Blizzard не знам дали има смисъл да коментирам изобщо - имам всички техни заглавия оригинални след 96-та
* специално за Диабло 2 си взех 20 дневен отпуск когато излезе

Любимата ми игра и заглавие, която остава завинаги в сърцето ми е BioForge. Производител Origin - това е от 95-та - истински интерактивен Sci-fi екшън-адвенчър.

Spunky
27-05-2013, 11:33
И аз от доста малък играя на игри...
Първите ми бяха
Half-Life и StarCraft. Да съм бил тогава на 7-8 години. Играехме ги по клубовете, все пак да имаш компютър тогава беше лукс.
След това излезе и приставката на Half Life - CS,
После играех Diablo 2(колко съм бягал от училище....)
След Diablo-то излезе и WarCraft 3 и TFT
2006г си купих World of WarCraft и до ден днешен я играя(макар не много редовно) - играя на Stormscale, Emeriss.
Diablo 3 също го имам (като подарък, че се бях абонирал за една година на WoW). Чат пат и него го разцъквам.
StarCraft II само триал-а съм го играл. Много искам да си я купя, но не ми се открехват излишни пари за нея.(може би като почна работа, ще си я взема).

Много емблематична е и поредицата на NFS.
Спомням си колко много играехме Multiplayer на NFS: Porsche

В момента играя от време на време WoW и Diablo 3, но рядко.

DiStefano
27-05-2013, 12:07
Ндам .. по това време ЕА с Поршето бяха "залитнали" така да се каже в правилната посока и дълго време след това нямаше НФС - доколкото си спомням 2 години и след това изкараха Hot Pursuit 2, който си беше отново аркада, но приятен. Ъндърграунд последваха 1 и 2 веднага след това 2003 и 2004-та - съвсем на място издадени - просто тогава си беше ерата на Бързи и Яростни. И след последния истински НФС - 2005 Мост Уонтед усраха пейзажа. Сега стана сапунка НФС и даже тази година анонсираха нов NFS - Rivals.

StanG
27-05-2013, 12:07
Spunky, гледам си от Благоевград, точно там разцепвахме Диаблото в Астата, с Доктора, Менди, Фокс, Кире и други култови личности от тая мека на игрите и хазарта :D

Spunky
27-05-2013, 12:41
Spunky, гледам си от Благоевград, точно там разцепвахме Диаблото в Астата, с Доктора, Менди, Фокс, Кире и други култови личности от тая мека на игрите и хазарта :D

Е Доктора е луд луд ;)
Тоя клуб си съществува още.
Аз от 2005г не съм стъпвал по клубове.

Stoyan Georgiev
27-05-2013, 13:10
HF1, CS1.6, BF1942DesertCombat

C&C - tiberian, red alert, generals... все мании :)

Q2 и Q3, AVP 2...

естествено DOTA и сега ДОТА 2 :)

голяма мания беше, по клубовете само глупости и майтапи ... мина му времето отдавна, но си беше забава голяма

eve-online много играх по едно време :D

абе като цяло мога да мина за гамер (четете прахосник на време)

Doomguy
27-05-2013, 13:28
Аз пък обичам да играя игри, които са се появили на бял свят преди мен самия. Изиграл съм стотици класики за Нинтендо и Сега. От PC игрите за мен най-великите са Half-Life със всичките му епизоди, Wolfenstein 3D и RTCW, Doom и Doom II (за справка ника ми), NFS серията до 2004-та и няколко други, които не са популярни, но са ме спечелили по някакъв начин. От доста време не играя нови заглавия, а нямам и време напоследък. По клубове не съм ходил, имам отдавна PC вкъщи.

pace
27-05-2013, 16:04
Некой цъка ли World of tanks....яка зарибявка е

reloading
27-05-2013, 17:06
Най-великите игри до момента който съм играл..

Half life + Counter Strike
StarCraft
Diablo 2
World Of Warcraft
League of legends

Това са игри който са ми скъсили живота с доста :)))

Mind_Control
27-05-2013, 17:12
Има още една култува игра, макар и не много популярна- TOCA Touring Car series

bouncer
27-05-2013, 17:16
Играя много и от доста време. Никога не съм си падал по мултиплейърите, но се разцепвам на сингълите на повечето нови игри. Епични преживявания съм имал с всичктите Assassin's creed, Risen 1 и 2, Elder scroll във всичките му варианти (Скайрима е ВЕДНЪЖ игра)... изобщо играя нон стоп и почти няма игра, която да е излязла и да не съм я пробвал. Последно в петък превъртя новя Call of Juarez, което е една много приятна пуцалка с уестърн елементи. Изобщо не се очертава скоро да спра да играя, да ми се чуди човек.

Furious 155
27-05-2013, 17:19
Hitman 2 и след него версиите... като 2 за мен си остава най-най!

M.Gruev
27-05-2013, 17:25
Играл съм почти всички от изброените игри, като на WarCraft 3 дори съм участвал в организацията на отбори, турнири, както и преди да се откажа бяхме и топ 3 отборно в България с клана. ;)

Stefan Caromov
27-05-2013, 19:42
Геймър, геймър, колко да съм геймър аз . Единствената игра, която 10 години не емахана от компютрите ми и винаги е слагана е Carom3d.
В момента съм леко запленен от Andromeda5

Идвете са онлайн мултиплейър игрички - снукър и космически корабчета.
Иначе оффлайн игрите, които са оставили супер привкус в съзнанието ми са точно 3
1. Test Drive Unlimited
2. Test Drive Unlimited 2
3. Driver San Francisco

И до някъде NFS Most wanted

Всичко останало не е по мой вкус.
Нямам мощен компютър, за да поиграя на NFS Most Wanted 2012, но от клиповете в тубата, не съм очарован.

Georgi Sartliyski
27-05-2013, 19:45
Отдавна не съм играл Starcraft: Brood Wars

Celestrial
27-05-2013, 22:45
Е, какво да кажа, изглежда много време са ни отнели джътките.

На DIablo II 1.10 версията, най-силния ми герой беше един barbarian - 73 ниво, без нито един сглобен комплект, но ги биеше на Hell, без много да му мисли с whirlwind-a отвсякъде. На Старкрафта Broodwar, най-голямото ми постижение на Big Game Hunters е да ги набия 6 срещу мен, аз съм теран. Все още, след толкова години, 7 не мога да ги счупя.

Относно NFS, велика поредица, след поршето, шестицата беше гола вода, но с Underground се издигнаха там, където им е мястото. Две клавиатури съм счупил на Most wanted. Карах с Aston Martin DB9, докато разбера, че играта е направена да се печели с ламборджинито. Да му се не види, все пак най-зарибявка, което е условно изказване, е Heroes III The Shadow of Death. не последващия го Wake of Gods. Там колко войни са се водили срещу приятели и противници, не е истина. Като ги запукам с Tazar, лошичко им ставаше. Това е играта, в която е изпитан най-много трилър срещу хора, а и седем компа в отбор срещу теб, нямат биене. Но аз имам подобна победа. Сефте, да набия игра на максимална трудност срещу всички компове в отбор срещу мен.

От много време цъкам Sacred - единичката. Яка игра, няма зарибявката на Diablo II, но все пак си е готина, независимо, че е стара. Сега най-здравия ми герой там е един Serafim - 113 level, направо ги размазва.

Иначе на FPS-тата не съм толкова добър. Изиграх Serious Sam I and II някоко пъти, но не минавам средното ниво на трудност, бият ме. Изглежда за стрелец не ставам. Както и да е. Важното е да се цъка.
Благодаря на всички за инфото, което предоставят. Мисля, че темата е благодатна и може би ще се обменя опит за новите зарибявки.

---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:32 ----------

Да добавя - играта, която спомена Doomguy - Wolvenshtein, може би съм я изписал погрешно, е много яка, но много ме бият на нея, не е честно, швабите са доста силни там. Е, все пак не може всеки да е стрелец. Но наистина си заслужава, да се играе. Все пак, на Heroes III The Shadow of Death, не се давам на когото и да било.
Бъдете здрави.

BLUE1
27-05-2013, 22:53
HALO !!!

Mario_95
27-05-2013, 22:58
Аз като почти 18 годишен съм играл много, много игри, но вече усещам че леко ми позамира тоя интерес и изобщо не експериментирам, но това което ме грабне като история се хващам като удавник за клечка. Безспортно Half Life сериите са нещо уникално! Дано да доживеем за Епизод 3 :( Иначе като цяло изглежда че всичко от Valve е много успешно. Portal също беше супер успешен като аз си мисля че все някак ще изкарат и 3-та игра. Следващата ми любима игра е разбира се GTA....просто няма какво да се коментира за нея...Просто през годините толкова игра съм играл....Max Payne, Call of Duty, NFS охх колко мъки с NFS....последните години пълна скръб :X Мога да говоря с часове просто....CS редовно си цъкам... окачвам с нетърпение предстоящите заглавия... и така като цяло :Tease:
Ето от мен 1 много очаквано заглавие като песента с която почва разцепва просто :rockon:

http://www.youtube.com/watch?v=U8HVQXkeU8U

Celestrial
29-05-2013, 21:58
Някой да е играл Sacred II с експанжъните. Скоро ще си взимам нова машина (старата е на 10 години и работи :grandpa:), та да ме светне какво да сваля, да се играе. Ясно е: Starcraft II, Diablo III, на нататък не съм информиран.

reloading
29-05-2013, 22:00
Цялата тема си я пуснал за да разбереш какво да играеш? :)

Много странно , има хиляди различни вида игри който, на теб може да ти харесват на мен не...

В момента цъкам league of legends защото 1 игра е не повече от 40 мин. и не е нищо ангажирващо , влизащ сцепваш ги с бой и алт+ф4 ;)

Celestrial
29-05-2013, 22:02
Добре, леко пояснявам, кефят ме RPG, FPS, NFS и заслужаващите си стратегии.

rossenvn
30-05-2013, 16:02
Добре, леко пояснявам, кефят ме RPG, FPS, NFS и заслужаващите си стратегии.

Ако ъпрейдваш сега пробвай Метро Ласт лайт. Изискванията са зверски, но си заслужава всеки лев.

Celestrial
30-05-2013, 22:14
Добре де, но все пак някой някога да е играл Heroes III The Shadow of Death и да се е ядосвал, все едно всичко зависи от това? Имам пред вид, когато противникът (човек, компът няма шанс) намери половин благинка за предимство? Някой играл ли е стратегии?

rossenvn
31-05-2013, 06:20
Добре де, но все пак някой някога да е играл Heroes III The Shadow of Death и да се е ядосвал, все едно всичко зависи от това? Имам пред вид, когато противникът (човек, компът няма шанс) намери половин благинка за предимство? Някой играл ли е стратегии?

Всички Хироус-и съм играл, на двойката имах 24 часа без прекъсване. След тройката за мен Хироус-а умря, но заради спомените качвам и новите версии. Шестицата стои на компютъра ми няколко години, но не съм играл повече от 20 часа общо.

Celestrial
31-05-2013, 22:07
Всички Хироус-и съм играл, на двойката имах 24 часа без прекъсване. След тройката за мен Хироус-а умря, но заради спомените качвам и новите версии. Шестицата стои на компютъра ми няколко години, но не съм играл повече от 20 часа общо.

Абсолютно съгласен. Е, на тройката някой да те е предизвиквал, да те е ядосвал, да те е побеждавал?

Аз имах един серозен противник, останалите бяха само пушечно месо, с когото направо се разбивахме кажи-речи по цял ден.

rossenvn
31-05-2013, 23:20
Абсолютно съгласен. Е, на тройката някой да те е предизвиквал, да те е ядосвал, да те е побеждавал?

Аз имах един серозен противник, останалите бяха само пушечно месо, с когото направо се разбивахме кажи-речи по цял ден.

Бяхме една групичка от 5-6 човека, постоянно имаше хот сийт от 4, като падне едната двойка веднага идваше следващата. Бях направил рекорд на една S-ка и другите не можаха да разберат как е станало. Просто пуснах мултиплейър и играх вместо другите - не помня колко точки бяха, но беше много сериозен резултат:throw:

Derry
01-06-2013, 18:42
:th_up:
Некой цъка ли World of tanks....яка зарибявка е

dimitar_vd62
01-06-2013, 20:33
Еми честит празник на всички деца.http://www.pic4ever.com/images/chase.gif

rossenvn
01-06-2013, 21:54
Много отдавна татковците играят на игричките - мисля, че като приходи гейм индустрията е настигнала/изпреварила кино индустрията ;)

Celestrial
02-06-2013, 22:08
Преди няколко дни взех нов комп (след 10 години употреба на стария, който работи, да са живи и здрави AMD!), първото, което свалих беше Sacred II Gold Edition, въпреки че на единицата съм доста добър, тази двойка, не мога да изляза от главния град. Направо излагация, но както и да е.
Като посваля още нещо, ще пиша, ще коментирам.
Мисля си за Diablo III - някакви отзиви?

fred
05-06-2013, 19:54
Много отдавна татковците играят на игричките - мисля, че като приходи гейм индустрията е настигнала/изпреварила кино индустрията ;)
Не съм сигурен, около 20 милиарда долара е годишния приход от гейминдустрията, а само за летен сезон в САЩ киноиндустрията печели над 4 милиарда долара.Това го издирих за около 30 секунди, но не ми се търси повече.
Та за една година.....но това не знам дали има значение, важното е да се обичаме :shoot::surrender:

reloading
05-06-2013, 19:58
Преди няколко дни взех нов комп (след 10 години употреба на стария, който работи, да са живи и здрави AMD!), първото, което свалих беше Sacred II Gold Edition, въпреки че на единицата съм доста добър, тази двойка, не мога да изляза от главния град. Направо излагация, но както и да е.
Като посваля още нещо, ще пиша, ще коментирам.
Мисля си за Diablo III - някакви отзиви?

D3... купих си я още преди да излезе и с нетърпение чаках да излезе... след цяла нощ чакане защото сървъра крашваше постоянно на премиерата. влязах играх 1-2 месеца.. обаче някак си не ме грабна. Очаквах повече от играта. Някак си WoW ме грабна повече като изляза.

BillyBoy`
08-06-2013, 18:22
Диабло още от 99-та год. още когато нямаше BATTLE NET.След това софт кор малко ама моите аверчета много бързо минаха на хардкор-умреш ли няма връщане назад.Интернет зала 4К-до ПУ-то във Пловдив ако може да говори,почти 10 год.съм играл там.Също така последно много играехме WarCraft3-dOta All-stars.Последния път когато бях на зала със едни аверчета играехме 5V5 срещу някакви белгиици отборче,2:1 за нас след близо 4-часа игра велико беше просто.Сега във нас си цъкам от време на време 1V1 срещу тъпия компютър.Но най-добрата игра съсдавана някога за мен лично е Lineage2.Почнах да играя да развивам един BladeDancer.Докарах го до 43-ти lvl. и се отказах.Тая игра изисква адски много свободно време и постоянство.

Celestrial
12-06-2013, 00:40
Сега цъкам Sacred II и Heroees V с всички експанжъни. Е, може би малко съм поостарял и не ме кефят толкова, независимо, че вървят екстра на машината. Изглежда, че всичко си е с времето. Някакви отзиви за NFS Most Wanted 2?

Mind_Control
12-06-2013, 15:36
От два дни играя на Цивилизация 4 и откарвам до 1-2 през нощта. Изключително увлекателна игра :)

Peak1
12-06-2013, 22:04
Играл съм доста и най-разнообразни игри, но най-любими си остават Age of Empires 2, Warcraft 3 ROC & TFT, DIRT3, World of Warcraft. Последната играя от 2005-та, но в средата на Катаклизъм спрях кранчето на близард и сега играя пиратски сървър (Molten WOW). В близърд съм на вече мъртвия риълм Emeriss EU, Peakone Tauren Shaman. Особено хардкор бях по време на ванилата, стигнах титла Warlord и енд гейм PVE с гилдията <RA> (Raging Alcoholics)

Celestrial
12-06-2013, 22:25
Виждам, че повечето от нас играят стратегиите. Често казано на MMRPG игрите не съм най-добрия, защото умишлено не си пускам хубав интернте в къщи, защото иначе няма кога да се спи. За Age of Empires мога да кажа само хубави неща, но четворката не съм я играл все още. За NFS какво ще кажете? Играя серията от двойката на първия си Пентиум 2 (добри стари времена). Последно се издразних на Most Wanted първата версия, защото куките с някакви кошници те изпреварват и намаляват, за да те хванат, при положение, че карам с над 340 км/ч.

Mario_95
16-06-2013, 12:58
Какво има да се каже за НФС...стига да не е много кекава физиката на колите се преглъщат такива простотии. Need for speed The run е добра след това новия "мост лантед" е пълна, пълна скръб просто! Моята любима от по-старичките като чели си остава Карбона въпреки че много хора твърдят че Мост Лантед е по-добра...От новите The Run е добра определено :cheers: