PDA

View Full Version : Ремонт на двигателче за колело къде



Stefan Caromov
28-05-2013, 19:10
Въпросът е къде в София има сервиз за двигатели на велосипеди? Бях чул, че имало около Парк хотела , или Интерпред, но не намирам никъде информация в нета. Всъщност намирам единствено някакъв сервиз в Младост три 325 блок, но там не бих отишъл по простата причина, че три дни чакам да ми се обадят за една част и аз вече си я намерих от друго място. Освен при парк хотела, съм чувал , че има и някъде на Константин Величков, но също нте знам къде точно. Ще ми помогнете, ако някой знае точен адрес, или още по добре, телефон на сервиза, или човека.
Благодаря предварително.

fade
28-05-2013, 20:26
Какво двигателче, електрическо или бензиново?

Електрически ей тука (http://evparts.alle.bg/%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B8%D0%B7/)

ecotronic
28-05-2013, 20:27
Ходил ли си до продавачите на вело-части на женски пазар? Ще се учудя ако те не могат да решат проблема или поне да те насочат.

Stefan Caromov
28-05-2013, 21:49
Бензиново. На женския пазар не знаят за какво става въпрос - мигачи, които чисто нови са 8 лева, един дядо ми ги продава за 14 . Така че там не искам и да ходя.
Една шпонка ми прави проблем, но трябва човек, който разбира да я напасне, аз като го направя и тя бяга на 100-тния метър

old alfist
28-05-2013, 21:57
Бензиново. На женския пазар не знаят за какво става въпрос - мигачи, които чисто нови са 8 лева, един дядо ми ги продава за 14 . Така че там не искам и да ходя.
Една шпонка ми прави проблем, но трябва човек, който разбира да я напасне, аз като го направя и тя бяга на 100-тния метър
Кога успя да го потрошиш, нали скоро го купи - дано някой специалист от форума да се смили над теб.

Stefan Caromov
29-05-2013, 02:10
Кога успя да го потрошиш, нали скоро го купи - дано някой специалист от форума да се смили над теб.

ми, аз вече имам близо 1500 км с него за 7месеца. Просто една шпонеа не иска да си застане на мястото, постоянно се измъква. Не можах да я излъжа. Принципно ще ми го оправят- там откъдето го взех, но не ми се чака десет дни, затова издирвам други майстори.

old alfist
29-05-2013, 09:00
Аз и тогава ти казвах, когато го купуваше, че трябваше да си вземеш един български електровелосипед.
Миналата седмица дадоха по телевизията един кратък репортаж за тях и ми се счу някаква цена от 500лв.

Stefan Caromov
29-05-2013, 10:31
Аз и тогава ти казвах, когато го купуваше, че трябваше да си вземеш един български електровелосипед.
Миналата седмица дадоха по телевизията един кратък репортаж за тях и ми се счу някаква цена от 500лв.

ecomobility.bg

Виж колко струва най-евтиния. Такива пари за колело не бих дал никога.
Да ти кажа, това колело не ме е предало до момента. Ходихме с такива до Кюстендил, до Правец и не е правило проблеми. Научих му слабите места - сменил съм задното движение, защото просто оригиналната си беше на колело, не издържа на напъна. Сега съм му сложил ос и лагери направени за по-голямо натоварване. Частите са му смешни - няма част, която да струва повече от 20 лева. Тая шпонка я купих за 50 стотинки плюс 5 лева за зъбчатка (тя не ми трябваше, ама да има ) .
Лошото е, че няма много сервизи в София , а и колкото и да са впрочем, не се рекламират в нета. А другия месец като го направя и със скорости, ще стане бонбонче.

ecotronic
29-05-2013, 10:41
Намери някой стругар или шлосер и той ще ти реши проблема със шпонката предполагам по-добре отколкото в някой "сервиз за колела".

Stefan Caromov
29-05-2013, 10:47
Намери някой стругар или шлосер и той ще ти реши проблема със шпонката предполагам по-добре отколкото в някой "сервиз за колела".

Аз всичко си имам като части, слагам, но нещо явно има някакъв чалъм, който аз не знам. Самата шпонка излиза от мястото си . Интересно ми е тоя сервиз до парк хотела къде се намира, да мина от там, че не ми е далече

fred
29-05-2013, 20:28
Стефане, а защо не пробваш в сервизи за мотори?

Stefan Caromov
30-05-2013, 08:16
Стефане, а защо не пробваш в сервизи за мотори?

Защото ще ми се смеят . Всъщност не знам и такива къде има около мен. Иначе щях да си пробвам късмета. Знам един в Хаджи Димитър, но ми е далече. Не ми се въртят педали до там , при условие, че не е ясно дали ще могат да го направят.

IcemaN92
30-05-2013, 08:24
Колега на Константин Величков има магазин за мотори.Там сглобяват,продават такива колелета.Двама братя са единия е в магазина на Константин Величков,другия е в сервиза зад хотел Хемус.Ако се интересуваш ще ти напиша номера на ЛС.

Stefan Caromov
30-05-2013, 09:09
Колега на Константин Величков има магазин за мотори.Там сглобяват,продават такива колелета.Двама братя са единия е в магазина на Константин Величков,другия е в сервиза зад хотел Хемус.Ако се интересуваш ще ти напиша номера на ЛС.

Драсни ми телефона на човека от сервиза, благодаря предварително.