PDA

View Full Version : Теч на масло



renyx
29-05-2013, 20:21
Преди една седмица смених маслото и сега забелязах , че има теч и то не малък. Гарнитура картер е първото , което ми идва на акъл , но дали има от някъде другаде възможност да тече?Като застана срещу колата , лявата част на картера е в масло. Събота и неделя ще сменявам гарнитура на картера и капака на клапаните , но дали има още нещо?

ecotronic
29-05-2013, 20:32
Семеринга на коляновия вал (откъм ангренажа) и основата на масления филтър са вероятни за течове места.

renyx
29-05-2013, 21:39
Масления филтър 100% не е.Семеринг на маховика откъм скородстната кутия е за смяна , но всички ми казват при смяна на съединител да се смени.Като залягах вътрешното каре беше много омаслено.Значи взимам и двата семеринга и разкостване наново. Мерси колега.

Venci_0012
29-05-2013, 21:50
при мен беше семеринга на коляновия вал

tonov
29-05-2013, 22:20
Кой ти сменя маслото колега? Ти сам ли, или в някой сервиз?

melenikos
29-05-2013, 22:37
Плюс тези причини, които споменаха колегите, да вметна и гарнитура на маслена помпа. За мен това е най-лошия вариант, защото бая се разглабя пък и гарнитурата, ако не се лъжа е само ОЕМ и беше към 40лв.

renyx
30-05-2013, 16:36
Кой ти сменя маслото колега? Ти сам ли, или в някой сервиз?

Аз си го сменях.Източих маслото свалих турбината и след една седмица сложих турбината и сипах масло.

tonov
30-05-2013, 20:06
Исках да разбера да не би да са ти оляли мотора, но така това отпада като възможност.

Картерът няма гарнитура, лепи се със силикон.

Огледай гарнитурата на капака на клапаните, може оттам да тече. Също виж около магистралите на турбината, щом си я свалял. Провери и около масления филтър - дали си го затегнал добре, дали не е останало масло когато си го свалял и да е омазало картера.

renyx
30-05-2013, 21:33
Масления филтър беше първото , което проверих и за това него го изключих.Като залягах вътрешно каре , полуоска и долен носач са в масло.Вчера я палнах за една минута на място и забърсах картера и днес погледнах , пак беше омаслен.Поръчах семерингите и дано да е само от тях , а не и от гарнитура на маслената помпа , защото нея не я поръчах.

pironkov66
31-05-2013, 19:08
колега коя турбина си свалял дето охлажда маслото ли ако е тя има едно финно опръстенче дето може от него да тече алфата е 156 2.4 136 коня нали