PDA

View Full Version : Проблем със съединител



alfon156
30-05-2013, 23:13
Здравейте колеги. Проблема е че от доста време ми скърцаше съединителя на алфа 156 ,но смятах че не е нужно да обръщам внимание. След това 2-3 дена педала се връщане до половина и започна да включва трудно, до тази сутрин когато всички скорости замръзнаха. Когато изключа от контакт може да се включват някои скорости.
Преди 3 години ми се беше случил същия проблем тогава със смяна на голямата помпа на педала се разминах ,но съединителя си остана твърд.
Някой имал ли е подобен проблем и дали със обезвъздушаване на съединителя ще се оправи проблема.
Мислех за нещо по сериозно ,но колата никога не е боксувала при даване на гас а дигане само на обороти.

alfon156
30-05-2013, 23:21
Намерих една тема за обезвъдушаване на колегата Дечо .
Процедурате не е сложна даже е елементарна и може да се извърши от сам човек.
На снимка 1 съм показал къде се намира под акумолатора.
На снимка 2 маха се предпазната гума на кутията
На снимка 3 е същинската процедура маха се гумената шапка на пробката ''1'' след това се издърпва загерката нагоре ''2'' отделянето на мъркуча става от позиция ''3''
самото отделяне става на два етапа защото има 2 гумени уплатнения,ако издърпате мъркуча около сантиметър позиция''5'' ще освободите първото уплатнение и течността или въздуха сами ще излязат на самотек от пробката ,не е нужно да издърпвате мъркуча повече.
Може и с напомпване и задържане на педала,но тогава си пригответе течност за доливане.Добре е казанчето на спирачките да е отворено.

alfon156
30-05-2013, 23:38
Може би един глупав въпрос ,но от къде се долива масло за съединителя и какво трябва да е то?

tonov
31-05-2013, 00:43
Помпата на съединителя ползва спирачна течност DOT4 и нагоре. Казанчето е общо с това за спирачките.

GurgaPiti4
31-05-2013, 00:49
И аз съм го имал същия проблем.Беше много зле до смяната на помпата, тази която си сменил и ти- горната. В момента съединителя отделя горе високо и от време на време поскърцва, както каза. Едва ли колега ще се оправи само с обезвъздушаване просто си иска вече нов съединител. Иначе масло доливаш в казанчето ДО тази за хидравличната течност заедно със спирачките

alfon156
31-05-2013, 10:21
Т.е съединител

GurgaPiti4
31-05-2013, 19:16
Мое мнение..щом си сменял помпа! Нека и други се изкажат

alfon156
31-05-2013, 21:17
Еи сегa се пробвaх мaлко дa я преместя включих нa зaднa преди дa зaпaля зaпaлих трaгнa нaзaд но след товa зaгaсих двигaтеля и много трудно изкaрaх зaднaтa при изгaсенa колa включих първa и тaкa мъкa

deznam
01-06-2013, 17:03
Аз нямах проблем със скърцане и такива .. но проблема беше сходен с педал и се оказа долна лагер помпа на съединителя която е в с-к кутия и си я правих сам... доста е работата и ако го сменяте направо си сменете целия комплект дето ще е работа...

alfon156
01-06-2013, 20:54
Колеги педaлa нa спирaчкaтa и той се втвърди кaкво пък имa тя общо със съединителa

haljscho
02-06-2013, 09:43
Колеги педaлa нa спирaчкaтa и той се втвърди кaкво пък имa тя общо със съединителa
Ако го пробваш на изгасен двигател си е твърд, като запалиш ще се оправи!

miri4a
03-06-2013, 19:46
Ами преглеждал ли си долната помпа на съединителя?

Stefan84
04-06-2013, 09:14
Имах го същият проблем и смених всичко. Съединител, лагер-помпа и горна помпа. Всичко за 850лв .... доста ми се струва, но нямах друга опция

ilya75
05-06-2013, 21:44
колега щом при изгасен двигател не влизат скоростите възможно да е изместена скоростната котия

barash
06-06-2013, 20:24
колега щом при изгасен двигател не влизат скоростите възможно да е изместена скоростната котия
Чак пък изместена скоростна кутия?
Колега провери си водачите на жилата над скоростите - понякога се развиват 1 зъб е достатъчен за да прави мизерии.

alfon156
16-06-2013, 23:11
Колеги не ми остана време да споделя как реши проблема моя майстор от сервиза в с.Радко Димитриево - оказа се износени уплътнители на горната помпа и счупена пружинка в нея ей тоя майстор ги смени на помпата ,а не както правят други сменят цялата помпа