PDA

View Full Version : Помощ за климатика на Алфа 156



toci1
31-05-2013, 16:12
Здравейте колеги. Предварително се извинявам за елементарния въпрос, но понеже за пръв път съм в кола с климатик и не мога точно да се ориентирам. Може ли някой да ми каже как точно се пуска климатика - само пускам да духа на студено и натискам копчето със снежинката ли, или има и нещо друго?

pironkov66
31-05-2013, 19:02
правилно си се орентирал ,слагаш на студено ако има градуси си ги настройваш и натискаш снежинката или го слагаш на ауто и гас ако всичко ти е наред се кефиш на студа успех колега.Ааа за зимата или като застудее връткаш последното копче от ляво на дясно на последната степен тя е обозначена с жълто и ти исушава прозорците по барзо .,туй нещо е за 156ца.

angel_1987
31-05-2013, 22:23
най-добрия вариянт е да си на AUTO и ти подържа зададените гадуси и се наслаждаваш успех

KiroPora
01-06-2013, 04:13
И аз ще се включа с един глупав въпрос. :D Климатикът се включва всеки път когато запаля колата автоматично, дори и когато е нагласен на нула (а не ауто) и всеки път трябва да му цъкам снежинката за да го спра. Вероятно е нещо елементарно, което не разбирам, но все пак ще съм благодарен ако ме "светнете" как да си спра климатика за постоянно. :D

rossenvn
01-06-2013, 08:07
И аз ще се включа с един глупав въпрос. :D Климатикът се включва всеки път когато запаля колата автоматично, дори и когато е нагласен на нула (а не ауто) и всеки път трябва да му цъкам снежинката за да го спра. Вероятно е нещо елементарно, което не разбирам, но все пак ще съм благодарен ако ме "светнете" как да си спра климатика за постоянно. :D

Не е толкова елементарно. Автоматичният старт се спира с една комбинация на врътките. Има го писано в няколко теми тук. Ако имаш книжка можеш да прочетеш и там каква е процедурата. Ако нямаш, може да си свалиш.

---------- Post added at 08:07 ---------- Previous post was at 08:06 ----------


най-добрия вариянт е да си на AUTO и ти подържа зададените гадуси и се наслаждаваш успех

Ауто е само за вентилатора - няма да ти включи компресора ако не е включен.

StanG
01-06-2013, 09:09
Климатикът се включва всеки път когато запаля колата автоматично...
Фаталитито е следното (по спомен):
1. Вкарай ключа без да даваш на контакт
2. Врътката на температурата на най-топло
3. Вентилатора на 0
4. Врътката за посока най-вдясно
5. Даваш на контакт без да палиш (снежинката светва)
6. Връткаш врътката на вентилатора на auto-0-auto-0, като изчакваш по 2-3 сек. на положение
7. Натискаш бутона на климатика (снежинката) и тя изгасва
8.Изключваш от контакт
9.Палиш и ако не тръгне климатика се радваш, ако пак тръгне псуваш :)

undy
01-06-2013, 09:54
И аз да се включа,понеже както винаги при мен нещата не са като хората.
Същата процедура както е описал колегата,само че при мен се получи на запален двигател.......само на контакт не се получи.....опитвах няколко пъти.Не си спомням точно последователността,но само това бе разликата при мен.

KiroPora
01-06-2013, 11:20
Уау, егати рецептата. Благодаря много! :cheers:

danniel
04-06-2013, 12:50
Фаталитито е следното (по спомен):
1. Вкарай ключа без да даваш на контакт
2. Врътката на температурата на най-топло
3. Вентилатора на 0
4. Врътката за посока най-вдясно
5. Даваш на контакт без да палиш (снежинката светва)
6. Връткаш врътката на вентилатора на auto-0-auto-0, като изчакваш по 2-3 сек. на положение
7. Натискаш бутона на климатика (снежинката) и тя изгасва
8.Изключваш от контакт
9.Палиш и ако не тръгне климатика се радваш, ако пак тръгне псуваш :)

Колега, това не може да стане точно така както си го описал, защото (точка 7) като натиснеш снежинката, тя няма как да угасне докато най дясната врътка е в най дясно положение...иначе и аз имам мерак да го направя да не се включва сам.

Mury
04-06-2013, 15:03
Колега, това не може да стане точно така както си го описал, защото (точка 7) като натиснеш снежинката, тя няма как да угасне докато най дясната врътка е в най дясно положение...иначе и аз имам мерак да го направя да не се включва сам.

Процедурата е тази,само без 7-а точка,като преди да почнеш да въртиш 0-ауто-0 чакаш 10 сек, след като си дал контакт.

П.С.Имайте предвид,че има 156-и на които не може да се изключи автоматичния климатик :small_cry::small_cry::small_cry:

danniel
04-06-2013, 15:55
Благодаря, колеги! Вече не се включва сам.

Едит: Одеве не включваше, сега като тръгнах от работа пак включи :D