PDA

View Full Version : Алфа 166 2.0 Прегрява , оба4е е на метанов инжекцион



dan_vasilev
31-05-2013, 20:59
Абе тая кола направо :X Тука.... Карам си я нормално вси4ко наред 90 температура, сменен термостат , обезвъздушена, спирам я , паля я пак след 10 минути и дига температура става 120, почва да кипи... Наблъска се с въздух колата. Доливам пак обезвъздушавам, карам я пак така 1-2 дни и пак спирам я нормално, паля и бам температурата полудява??? Главата ли ми е за смяна, кво може да е ??? И тва го прави ей в тва време, дето е 20 градуса вечерта и по-малко, не да е трафик или някаф гърч, на равното..... Помагайте пичове и мерси предварително.


Аз я паля на бензин , обръшя си тя и карам само на метан ? Може ли от него да проблема по няква линия ???

lordliness
31-05-2013, 21:13
Влиза ти метан в охладителната система.

ecotronic
31-05-2013, 21:16
В момент в който прегрее радиаторът горещ ли е?
Ако не е може да е във водната помпа проблема.

dan_vasilev
31-05-2013, 21:18
Като я карам е студен, гася паля след 10 мин прегрява и става леден. А тва с метана как може да се хване ?

ecotronic
31-05-2013, 21:29
Покарай я малко само на бензин и затвори кранчето на бутилката и ще разбереш дали е от газта. На мен това с газта ми се струва малко вероятно.

lordliness
31-05-2013, 21:30
Чувал съм, че свалят капачката на разширителното казанче при работещ двигател и поднасят над отвора пламъче, ако се запали над антифриза значи има.
Не съм го пробвал и не знам до колко е реален риска от взрив.
Струва ми се опасно, по добре е сигурно да подушиш там дали мирише.

Boby
31-05-2013, 21:32
1.Разкачи маркучите на охладителната с-ма от изпарителя и карай 1-2 дена на бензин. Ако изчезне проблема сменяй/рециклирай изпарителя.
2. Ако температурата на мотора в действителност е 120* перката трябва да върти на 2-ра степен още щом дадеш на контакт. Ако не върти значи те лъже датчика за температурата на таблото( би трябвало да е с отделен датчик)
3. Прогоряла гарнитура или спукана глава.

Аз залагам на изпарителя и те съветвам да почнеш от него и то час по-скоро за да не се стигне до спукана глава.

pininfarina
31-05-2013, 21:33
Какво се случва с вентилаторната перка на 1-ва и 2-ра степен през това време?

lordliness
31-05-2013, 21:42
Човека пише, че има въздух( метан) в охладителната система, колата загрява поради газовата възглавница, също мисля изпарител

code
31-05-2013, 21:52
1 Термостат.
Щом си сигурен (ама абсолютно):
2 Спираш си газта от кранчето на бутилката(на метан не знам как е), караш и вадиш заключения - няма смисъл да разкачаш маркучи.
3 Ако след като си спрял газта бълбука в казанчето - глава. Може да се установи и с уред.
4 Не ти работят вентилаторите.
5 Запушена охладителна система.

lordliness
31-05-2013, 22:17
На една от колите ми се получаваше нещо подобно от гарнитурата на главата, не бълбукаше и не прегряваше, но течеше от гумените съединенения и докато се наканя да я оправя текнаха и водните радиатори :)

joro1967
31-05-2013, 23:27
ако ти е повредена капачката на разширителния съд на антифриза пак ще го имаш този проблем,но тогава след като си карал и угасиш двигателя от разширителния съд изхвърля по малко антифриз. Навремето съм го имал този проблем и разглобих половината кола докато се усетя,че е в капачката.

lordliness
31-05-2013, 23:35
Капачката беше първото което проверих аз. За съжаление не беше от нея.

dan_vasilev
01-06-2013, 02:31
Перката си включва 2рата степен като дигне градуса, а като е загрята направо пали на 2ра степен. Смених капачката на съда заедно с термостата. Ще пробвам да карам само на бензин. И да видим кво ще стане. Ако е главата оба4е, (колата е 2002) колко пари ще ми излезне горе-долу ? Тя втора ръка ли се взима или се рециклира?

lordliness
01-06-2013, 08:59
Ако е спукана може да се завари, или по добре втора употреба.

Boby
01-06-2013, 09:31
Ако ще караш на бензин без да махаш маркучите за антифриза от изпарителя задължително изпусни налягането на метана от тръбата към изпарителя! Т.е. да няма никакво налягане в изпарителя!

dan_vasilev
01-06-2013, 10:55
Казва ми един майстор,че може водната помпа да превърта и реално един път работи, един път не и ебава термостата, ту е отворен ту е затворен. И за тва има постянно въздух според него, щото като почвам да я обезвъздушавам постояно вади въздух на запалена кола. Долу при радиатора . То и е време за смяна така или иначе и ше я сменя първо нея , поне е 60 лв. и сам ще си я сменя. Бахти тука имаме автобояджиен сервиз, ма покрай тая алфа станахме мотьори с баща ми :D Мерси за бързата реакция пичове, ше поствам как се развиват нещата.

lordliness
01-06-2013, 14:38
Въздух може да влиза единствено от цилиндрите или метановата уредба.

dan_vasilev
01-06-2013, 17:06
Еми хванахме се на хорото и свалихме водната помпа, всичко и е наред и няма проблеми. Остава главата, междувременно свалих и радиатора, ще го проверим за някви дупчици и ще го промием, и ше събирам пари за ремонт на главата и така....

Boby
01-06-2013, 18:12
То беше ясно, че проблема не е във водната помпа. Преди да отваряш главата провери да не е проблема в изпарителя!

RUSEV-BGR
01-06-2013, 21:12
Еми хванахме се на хорото и свалихме водната помпа, всичко и е наред и няма проблеми. Остава главата, междувременно свалих и радиатора, ще го проверим за някви дупчици и ще го промием, и ше събирам пари за ремонт на главата и така....

Ако посетите качествен сервиз по-евтино ще ви излезе,и до сега да сте разбрали какво и има на колицата!

dan_vasilev
02-06-2013, 10:02
На изпарителя му махнахме маркучите и го заобиколихме, да не влиза в системата въобще. И пак загрява, само главата може да е. То хубаво да ида на качествен сервиз, ама трябва да имам поне 300-400 лева в джоба. Като гледам ремонтите на главата... То може да са само гарнитурите, ама труда за свалянето пак е много. Тъй че до края на месеца ше я вкарам в бокса и другия ще я оправя.

pininfarina
02-06-2013, 12:25
На изпарителя му махнахме маркучите и го заобиколихме, да не влиза в системата въобще. И пак загрява, само главата може да е. То хубаво да ида на качествен сервиз, ама трябва да имам поне 300-400 лева в джоба. Като гледам ремонтите на главата... То може да са само гарнитурите, ама труда за свалянето пак е много. Тъй че до края на месеца ше я вкарам в бокса и другия ще я оправя.

Пак казвам, проверете дали работят първа и втора степен на вентилаторната пярка и на колко градуса включват и изключват!!!
Проверете резистора , който стои на дифузора на пярката!!!

Boby
02-06-2013, 12:41
Пак казвам, проверете дали работят първа и втора степен на вентилаторната пярка и на колко градуса включват и изключват!!!
Проверете резистора , който стои на дифузора на пярката!!!

По-нагоре каза, че перката върти и на втора степен, освен това каза, че радиатора е студен, а мотора е на 120* т.е. проблем с вентилатора и датчиците няма.

code
02-06-2013, 14:18
Малко се повтарям, ама най, най, най-първото нещо е термостата! Първо него вадя, пък ако ще и да е на 2 дена.

ecotronic
02-06-2013, 14:21
Щом съмненията се ориентират към спукана глава, добре е да се надуе главата за да се установи евентуален пробив в нея или в гарнитурата преди демонтажа.

pininfarina
02-06-2013, 14:52
По-нагоре каза, че перката върти и на втора степен, освен това каза, че радиатора е студен, а мотора е на 120* т.е. проблем с вентилатора и датчиците няма.



като върти на 2-ра не значи че върти и на 1-ва!
Много ясно че ще е студен радиатора - като кипне чайника и прави възглавница!
Няма да се обаждам повече - като гледам има достатъчно "специалисти" в темата!
Чукайте си дебелите глави :-)
Някой чувал ли е че системата може да се провери за наличие на изгорели газове в нея?
Елементарно е и отнема 2 мин!

Boby
02-06-2013, 17:50
като върти на 2-ра не значи че върти и на 1-ва!
Много ясно че ще е студен радиатора - като кипне чайника и прави възглавница!
Няма да се обаждам повече - като гледам има достатъчно "специалисти" в темата!
Чукайте си дебелите глави :-)
Някой чувал ли е че системата може да се провери за наличие на изгорели газове в нея?
Елементарно е и отнема 2 мин!

Прочети пак темата от начало и обърни по-специално внимание на пост 14 и ще разбереш дали и кога върти пЯрката и вместо да се заяждаш ако имаш нещо да кажеш което ще помогне да се диагностицира проблема го кажи

pininfarina
02-06-2013, 18:01
Прочети пак темата от начало и обърни по-специално внимание на пост 14 и ще разбереш дали и кога върти пЯрката и вместо да се заяждаш ако имаш нещо да кажеш което ще помогне да се диагностицира проблема го кажи



МИ написал съм го! Какви са тия градуси, на които се включва 2-рата степен на пЯрката? Първата степен включва ли се ? Ти видя ли да го пише в 14-ти пост!
Каквото трябва съм го написал, който иска да проверява, който е наивник и знае много да слага няколко стотачки в джоба и да отива на майстор, който не пречи да му отстрани елементарен проблем и да му каже след това че е била много сериозна работата :-)
Добре сте свалили водната помпа ама работата и се установява елементарно и без да се сваля - т.е. да сваляш ангренаж :-))))
Айде успех с ремонта :-)

pininfarina
11-06-2013, 20:08
Абе тая кола направо :X Тука.... Карам си я нормално вси4ко наред 90 температура, сменен термостат , обезвъздушена, спирам я , паля я пак след 10 минути и дига температура става 120, почва да кипи... Наблъска се с въздух колата. Доливам пак обезвъздушавам, карам я пак така 1-2 дни и пак спирам я нормално, паля и бам температурата полудява??? Главата ли ми е за смяна, кво може да е ??? И тва го прави ей в тва време, дето е 20 градуса вечерта и по-малко, не да е трафик или някаф гърч, на равното..... Помагайте пичове и мерси предварително.


Аз я паля на бензин , обръшя си тя и карам само на метан ? Може ли от него да проблема по няква линия ???


Чичо, реши ли си проблема с колата?
Добре щеше да е да споделиш и тук!
Хубаво е като отвориш тема всеки да даде акъл а като решим проблема - е*ал съм ги :-)

Partyзанин
23-06-2013, 11:39
За колегите с прегряването. Ако прегрява само на място - запушен от прахоляци радиатор. Сваля се радиатора и се мие с пароструйка.

dan_vasilev
29-06-2013, 11:31
Пичове просто исках да пиша с готови резултати. До момента главата беше свалена и я пратихме на проверка, обаче още при свалянето гарнитурата и беше скъсана. Тъй че проверката даде , че на главата няма спукано. Само ,че от тва прегряване 1000 пъти я шлайваха 0,35 мм :X За малко и да не останат белези повече,че да дойде на нула. Сега я сложихме, ама при разглобяването развихме и втория вал :X пък нямаме сега пета да го фиксираме. Та като сложим хидравличните повдигачи ли са кво са ( тия малките цилиндърчета най-отгоре) ше викнем едни пичове с пета за алфа да нагласят валовете и да ги захапат. Слагаме капаците, пълним с масло и антифриз и съм готов. Една спукана гарнитура направи проблема, а пък аз от смяна на термостати и на кво ли не я прегрях още сумати пъти и за малко да си я прееба тотално... Като запали двигателя пак ще пиша. Благодаря на всички, които участваха в дискусята. Определено като тука се поговори, доста неща се отхвърлиха и се стигна до дъното. Пак да благодаря на всички.

pininfarina
30-06-2013, 15:34
Пичове просто исках да пиша с готови резултати. До момента главата беше свалена и я пратихме на проверка, обаче още при свалянето гарнитурата и беше скъсана. Тъй че проверката даде , че на главата няма спукано. Само ,че от тва прегряване 1000 пъти я шлайваха 0,35 мм :X За малко и да не останат белези повече,че да дойде на нула. Сега я сложихме, ама при разглобяването развихме и втория вал :X пък нямаме сега пета да го фиксираме. Та като сложим хидравличните повдигачи ли са кво са ( тия малките цилиндърчета най-отгоре) ше викнем едни пичове с пета за алфа да нагласят валовете и да ги захапат. Слагаме капаците, пълним с масло и антифриз и съм готов. Една спукана гарнитура направи проблема, а пък аз от смяна на термостати и на кво ли не я прегрях още сумати пъти и за малко да си я прееба тотално... Като запали двигателя пак ще пиша. Благодаря на всички, които участваха в дискусята. Определено като тука се поговори, доста неща се отхвърлиха и се стигна до дъното. Пак да благодаря на всички.

Да не забравите да изпразните повдигачите преди да ги монтирате ;-)

dan_vasilev
01-07-2013, 16:06
Oх, от къде тръгнах до къде стигнах... Дойдоха тия пичове с пети за алфа и тръгват да пасват и само единия вика дай шублер тоя вал не ми харесва, оп и другия вал. Направо по 1 гърбица на вал станала остра, направо реже, че и разстояние между петата дава, където трябва да е плътно... И сега нови валове. Иначе ги забравихме повдигачите. Сега ги оправяме. Чакам да ми кажат цена за валовете. Еби му майката от 1 прегряване :D e тва е ....

ПП: За 100лв ще ги взема двата вала от един познат .

dan_vasilev
25-07-2013, 09:21
Всичко е готово! Даже си смених и маслото.Сложих си Moris- английско пълна синтетика и нови свещи си сложих на KNG. Колата е самолет вече!
Благодаря на всички за инфото и за дискусията!