PDA

View Full Version : Луфт на скоростен лост Алфа 147 Т.С



tdy
04-06-2013, 20:47
Здравейте колеги, имам следния въпрос, като оставя лоста в средно положение, и като мръдна леко на дясно,нагоре и надолу има някакъв луфт от порядъка на 1-2 см(най-вече усеща на дясно), и така това нормално ли е, тампон ли трябва да се смени ?

undy
04-06-2013, 21:31
Има пластмаси в конзолата на скоростния, в която той лагерува,които се чупят.Свали си калъфа и погледни отгоре дали можеш да прецениш какво ще трябва да се сменя.Ако се наложи смяна на пластмасите които са отдолу,ще ти трябва канал,отдолу се свалят ламарини,откача се гърнето......бе неприятна работа за една мижава пластмаска.Правил съм упражнението на 156-ца,предполагам на 147 е същото.

dansguardian
05-06-2013, 10:16
Правил съм това упражнение вече. Обикновено пластмасовата конзола се пука надлъжно откъм планката в дясно. Всичко се оправя така:
1. Подменя се пластмасовата втулка, която влиза в ябълковидния щифт на скоростния лост. Операцията става, като с дебела отвертка се премести надясно големия щифт, който е вътре в конзолата. След като се смени втулката големия щифт се връща в крайно ляво положение.
2. С плоска отвертка се повдига част от счупеното и в процепа се полива обилно с каноконлит.
3. С дебела свинска опашка се стяга шийката на конзолата откъм скоростния лост така, че спуканото да се затвори. Важното е при стягането от процепа да почне да излиза излишния каноконлит. Това е сигурен знак, че лепилото е достатъчно.
4. Чака се 4-5 часа, след което всичко около свинската опашка се залива с епоксидна смола. Чака се 4-5 часа и всичко е ОК.
Вече карам така половин година и нямам никакви ядове. :)